0 oy
137 göst.
Aile kategorisinde (316 puan) tarafından
2.800 doğdu soğuk alıyor ishal oluyor kilo veriyor boyu 67 kilosuna 7 kilo herkes çok küçük bu diyor ne yapsam kilo alır bilmiyorum bilen varmi doktor mama yazdı içmiyor biberonu sevmiyor yemeklere koyuyorum bu sefer yemeklerden soğuyor ne kilo aldırır 

10 Cevaplar

0 oy
(1,798 puan) tarafından
Avakado kaşar tereyağında yumurta ceviz kilo aldırıyor 
(316 puan) tarafından
Yumurtadan nefret ediyor peyniri görse ağzını kilitliyor yaaa yoruldum
-Reklam-
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Canim doktor gelisiminde sıkıntı gorurse raporlu mama veriyor. Bazi bebekler zayıftır bunyesi öyledir yani. Doktora götürdün mu 
(316 puan) tarafından
Evet zaten raporlu mama gerdi ama içmiyor tadına bile bakmıyor
(3,328 puan) tarafından
Ayy canim benim ya kasikla falan içersen denedinmi bilmiyorum ama.
Krep pankek falan yapsan hem yumurtayi da yemis olur. Kizim kaşar seviyor digerlerini agzina sürmez ama. Sebze çorbası, pirinc pilavi, cicibebeli muhallebi kilo aldirir
(316 puan) tarafından
Çorbayı seviyor pilavı da yiyor ama hiç kilo almıyor yaramıyor ona sanki
(3,328 puan) tarafından
Sanirim mamayi o yüzden veriyorlar canim ya Allah yardimcin olsun
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Kemik suyuna çorba yap bol bol içir sebze çorbaları yaparım çeşit çeşit yoğurt çorbaları yaparım  bebe bisküvisi yoğurt muz pekmez  karıştırıp veririm hergun mutlaka poşe yumurta veririm  
(316 puan) tarafından
Yok kizin süt ürünlerinden sevmiyor kemik suyunu de iyice inşallah yer
(2,835 puan) tarafından
Kemik suyunu çoktan vermen lazımdı zaten cnm al kasaptan kemik 4-5 saat kaynat kağıt bardaklara doldurup buzluğa at
(316 puan) tarafından
Buzluktan cikartik eritip o şekil mi vericem direk
(2,835 puan) tarafından
Eritmene gerek yok çorba yapınca bir buzlu kemik suyu koyman yeterki kaynadikca çözülüyor
0 oy
tarafından
Hicbi sekilde almiyorlar her yolu denedim canim ben ama kafandan atinca o kilo sorununu kendi kendine toparlar
(316 puan) tarafından
Ama çok zayıf yaa kafamdan atamıyorum
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Benimkide hiçbir şekilde yemiyor ağzını kilitliyor bununla daha ne kadar savaşacak bilmiyorum böyle sorunsuz yiyen bebekleri görünce kötü oluyorum benim Benimkide yemiyor diye
(316 puan) tarafından
Gerçekten çok zor inşallah zamanla düzelir yemeleri
(1,569 puan) tarafından
İnşallah canim
0 oy
(1,165 puan) tarafından
Instagram'da docmfk var simla diye takviye şurubu var iştah aciyo. İcerigi güzel kullanın isterseniz 
(316 puan) tarafından
Doktor bana et ve Balık ver dedi ama onlarida yemiyor
(1,165 puan) tarafından
Çorba falan ne iciyosa kemik suyu yapın verin bol bol. Acaba duyusal bir sorunu mu var
(316 puan) tarafından
Ablası var 3 yaşında onu bezdiriyor herseyi ondan alıyor
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Sadece kilosu mu az gelişim geriliğide var mı
(316 puan) tarafından
Kilosu ve boyu az
(7,768 puan) tarafından
Gelişim geriliği yoksa aslında sorun etmiyorlar başka doktora git canım
(316 puan) tarafından
Bakicam eğer kılı alımı hala azsa başka doktora gidicez mecbur
0 oy
(198 puan) tarafından
Mamayı bardağa koy süslü renkli bardaklardan al az az içir bardağı seviyolar bebekler. Kan değerlerine bakmıştır doktor kansızlıkda iştah kapanması yapar. Birde herşeyden dengeli olarak yiyorsa kendinizi sıkmayın zamanla illa kilo alıcaktır önemli olan sağlığı
(316 puan) tarafından
İştahı var yemek yiyor ama yumurta süt yoğurt et mama kesinlikle yemiyor
0 oy
(5,054 puan) tarafından
Doktoruna danışıp iştah açıcı bir takviye isteyin. Beslenme saatleri düzenli olsun. Sırf kilo için yağlı falan yedirme
(316 puan) tarafından
Yok yağlı şeyler vermiyorum zaten ama süt ürünlerini yumurta et falan sevmiyor doktorda bunları ver dedi ama ağzını açmıyor

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 88 göst.
2 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (483 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 95 göst.
0 oy
23 cevap 591 göst.
24 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Tgbtysz (79 puan) tarafından soruldu
+1 oy
7 cevap 171 göst.
12 Haziran 2021 Aile kategorisinde Kuzucuklarin annesi (2,622 puan) tarafından soruldu

380,707 soru

11,398,493 cevap

34,922 kullanıcı

...