0 oy
528 göst.
Aile kategorisinde (283 puan) tarafından
Yanı mesela sohpet arasında suna ıhtıyacım var almam lazım deıdıgınızde hemen kaynananız alma ben sana veeıyım dıyip kendı eskısını veriyomu size

Evet bende neladar ıyı kaynanam eksıgım var dıye hemen kendıkını verıyo dıye düşünüyordum takıı bana verdıgı eskilerinn yerşne kendisine yenisini alana kadar

Aynen kızlar malesef banaa alma bende var. Cok pahalı zaten para yok vs. Dedigi hemen hemen herseyın yenısını aldı kendıne ve ben bunu kendıme yedıremıyorum aptallık bende evet ben söyluyorum eksıgım var dıye ama nebıleyım muhabbet arasında öle laf arasında agzımdan cıkıverıyo 

En son yaptıgıyla beraber artık eskisi gibi soylememe kararı aldım konuda şu ki yatak örtüsüne ihtiyacım vardı gerckten benımkı mahvolmustu ve kendıne 3 yıl önce almış oldgunyatak ortüsünü bana vermeyı teklıf ettı tabı o ara kızım cok pahalanmış asla alınmaz odare edıver tarzında benı yumuşatacak kelımeler kullandı ve aradan 1 ay gecmeden kendısıne yenısını aldıgını gördüm ve şok oldum ! Ondan sonra ipler koptu bende dahada kinlendim cok daha fazla kinlendim ve kinlendigimle kaldım malesef

15 Cevaplar

0 oy
(283 puan) tarafından

En İyi Cevap
Kızlar şunuda belirteyım biz ortagız yanı gelir gider bir bunu bılıp ona göre yorum yapmanızı istiyorum
(782 puan) tarafından
Bence uyanık kaynanan var sende aldikdan sonra söyle bundan sonra bu kadar üzülme canim ortaksiniz ve belki o kadinda istedigini alamadigi cok zaman olmuştur  ama sende artik nasil yol izleyecegini biliyorsun
(283 puan) tarafından
Kaynanam haddınden fazla uyanık ve ölenisteyıpte alamıcagı hıcbırsey yok
(3,244 puan) tarafından
Aydınlanma yaşamışsın
-Reklam-
+1 oy
(7,768 puan) tarafından
Kendi parasıysa alır sanane ki bundan sana alma zorunluluğu yok ama eskisini de alma madem 
(1,024 puan) tarafından
Yani ++++++++
(283 puan) tarafından
Eskilerini bana yamayıp kendısıne yenısını alması normal yanı ki biz ortagız bilmem anlatabıldımmı !
(1,383 puan) tarafından
İyi okumadinzi herhalde gelin e idare et hersey cok pahali diyip elindeki eskiyi gelinine verip cok bir zman gecmeden kendine alması sıkıntı zaten madem pahalı hersey o zaman geline niye diyorr pahali diye kendi gidip aliyor sorun orda
(283 puan) tarafından
İsimsizonline1 Hay allah razı olsun bacım ya bunu anlatmaya calısıyorum ama bazı arkadaslar sırf yorum yapmak linclemek için yorum yapıyo
(7,768 puan) tarafından
Sorunda ortak olduğunuuzu belirtmemişsin malum müneccim değiliz ve yine soruna göre yazıyorum almak zorunda değil ha geliriniz aynıdır birliksinizdir yaptığı ayıp ama sende de hata var şahsen bn kimsenin eskisini almam
0 oy
tarafından
Söylemem alırım görür gerek var mıydı der tabı umursamam 
0 oy
(453 puan) tarafından
:) masrafi kendisi yapmış ne varki tabi maddi durumunuzu bilmeden yorum yapıyorum ben esimin ailesiyle yaşıyorum bazen kaynanam bana verir birseyler hiç gocunmam sende öylesi galiba ama yenisini aldi diede gocunma nolmuski görmüş beğenmiş almışta olabilir denk gelmiştir indirimdedir çok güzel taksit imkanı vardır bla bla kinlenme sen iyi düşün iyi olsun
(283 puan) tarafından
Yok o öle degıl bana sen alma etme napcam para yok diyipkendı eskısını bana verıp gıdıp hemen kendısıne yenısını alması ve bız ortagız gelır gıder bir
(453 puan) tarafından
Himm ortak olunca iş değişir bilemedim bizde biriz iste ama kaynanam hiç öyle yaomadi genelde bana alır gelin laf olur onda olsun die de yine birsey deme yaa nolcak ki dediğim gibi denk gelmiştir almıştır mesela bende evlenirken nevresim takımını başka bir marka almayı düşünüyordum ankaraya gezmeye gitmiştik bi mağazada taç marka takımlar aşırı indirimdeydi istediğim markadan almaktansa ondan 1 tane fazla aldim belki öyle birseye denk geldi
Tabi sanada alsa iyi olurmuş ama dusunememis:)
(283 puan) tarafından
Benimki bikaç kez yaptı canım para yok diyo banamı para yok yani ben bunu anladım kendısıne var bana yok
(2,463 puan) tarafından
Yani güzel ve aslında yapmamız gereken bakış açısı yazdıklarınız ama insan kötü hissediyor yinede. Önce iyisini gelinine düşünmeli. Bilmiyorum ya biz çok iyi düşünüyoruz. Devir fırsat kollama devri. İlk adımı at kazan devri demekki. Alttan aldıkça bence hep kullanılıyoruz her konuda. :)
0 oy
tarafından

Ben kaynananda kötü bir niyet görmedim belki vereyim ellerinde yokturdur diye dusunmustur 

Ama eskisini vereceğine sana hediyede alabilirdi bilmiyorum ya canım
Sen rahatsız olduysan kabul etme yada alacağım diye söyleme aldiginda söyle 
(283 puan) tarafından
Yok o öle degıl biz ortagız gelır gıder bir yanı benım almamı istemiyo eskisini bana yamayıp yenısını kendısıne alıyo malesef canım
tarafından
O zaman birşey diyemem aynı evde mi oturuyorsunuz gelirlerinin ortak mi yani para açısından
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Okumafim sms benimki bi kac defa yapti öyle bende yenisini alirim yeni gelinim dedim sonra bi daha demedi 
0 oy
(7,684 puan) tarafından
Sen de eksiğini söyleme çık al yani ondan bir şey alma
0 oy
(2,463 puan) tarafından

Benimkide herşeyini vermeye çalışıyor bunu alırmısın kullanmıyorum. Halı eşya aklına ne gelirse. Bi keresinde filtre kahve içmiyoruz diye, eskideen kalma kahvesini ve eski büyük demleme aparatını verdi. Sonraki gittiğimde dolapta bir baktım kendine son model markasını almış. İnsan bir tuhaf oluyor.

Halıları al değişimlik kullan diye ısrar ediyor. Yok sen kullanırsın yerim yok verme herşeyini diyorum. Biliyorum ki işe yarayan birşey vermez. Halılar gitsin evinden de yeni model alsın. Öyle çok güzel şeyler değil verdikleri.. Daha neler neler eskinin küçük küçük cam vazoları. Napayım bunu diyorum al banyona süs koy diyo. Banyoda fırçalara zor yer var. Onu bunu dolduracak saçma sapan :'(eskiden kalma vazo fincan gibi bişeyler vermek istedi, ben almadım. Atarım bunları artık dedi. (kaynım bekar) diğer gelinine gösterirsin daha atma dedim. Yok yook ne göstercem ona diyo:Döyle değeri olmayan şeylerki. Çünkü kimse ben gibi susmaz. Alayımda bi antikacı açayım :ermm:

0 oy
(3,050 puan) tarafından
Bundan sonra söylemeden al direk. Bı şekilde öğrenip ben vereyim alma derse. Ee bana verince sen napacaksin olur mu öyle şey de. Ben olsam laf arasında da söylerdim çok pahalı idare et diyordun yeni gelin gibi gidip kendine almışsın hayırlı olsun derdim. Bunu da gülerek dalga geçer gibi söylerdim. Bana yapılsa hiç saklamam bişey alacaksam inadıma söyleyip alırdım. Gencim daha heveslerim var parayı mezara mi götürcez derdim
0 oy
(13,098 puan) tarafından
Benimki bir kere çok güzel bir yatak örtüsü var dedi örtüye baksan kötü değil ama eski model ben de ben sade şeyler seviyorum kendi zevkime göre bir tane aldım onu da doğru düzgün örtmüyorum dedim ki gerçekten de daha günlük bir şey örtüyorum onu da ancak misafir gelmeden gelmeye örtüyorum bence beğenmediğini söyle benim aklımdaki böyle bir şey değil falanca yerde gördüm beğendim de hatta yaşlı teyzeler bile en iyisi en yenisinin kullanıyor de :) gıcık olsun 
0 oy
(11,279 puan) tarafından
Artık akillanmissin canım söylemeden git al

Benim kaynana da tam tersi kendine alir mesela kullanmaz bana verir kullan diye
0 oy
(1,793 puan) tarafından
Paranız ortaksa de ki ben de yeni şeyler kullanmak istiyorum sen tek kendine alınca için rahat ediyor mu diye açıkça konuş bakalım ne diyecek 

Benim kaynana da ilk evlendigimiz zaman oğluna kıyafetler almıştı bir gittiğimizde verdi eşim çok sevindi falan sonra heralde bana da vermesi gerektiğini düşündü kızım sana da şunu aldım diye çekmecesinden bir tişört çıkardı heralde yıkadı da kaldırdı dedim teşekkür ettim aldım eve gidince bir baktım ki etiketi kesilmiş yandan ipi sökülmüş eski tişörtünü vermis bana. Yüzüne vurmadım ama o günden sonra ne vermek istese kabul etmedim ihtiyacım yok diyip almadım o da anladı heralde daha da bişey vermeye zorlamıyor
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Yerinde olsam bana eski olarak yatak örtüsü verip kendine yeni mi aldı o eski örtüyü katlar bir kenara koyarım kendime yeni alırım. Bişey derse de eski kullanmak istemiyorum yenisini aldım dersin.
0 oy
(7,026 puan) tarafından
Senin ki gene eskisini veriyormuş benim ki günahını bile vermez.
0 oy
tarafından
Diyor canım bende hemen gocamın  canı  sagolsun alırız biz diyorum. Susuyor

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 374 göst.
11 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 326 göst.
25 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 851 göst.