0 oy
196 göst.
Diğer kategorisinde (159 puan) tarafından
Nasil anlatım bilemedim kisa bir ornek verim bugun dışarı cikacaktik schooter goturmek istedi cikarken tamam dedjm cikardik caddedeyiz kizim araba geçiyor bana ver karsiya geçince veririm dedim agladi kendini yere atti vermedi schooterla gecicem dedi ve hic susmadı üç yasinda kizim sürekli böyle inat dabah uyandi sütünü icti yatakta anne kucak dedi kucağına al fiye bende gel kizim dedim illa yatagina gidip brn kucağıma alinca ikna oluyor yok dedim sen gel diye başladı yine inada bindi aglsdi yarim saat sonra sakinlessin diye baska odaya gittim geldiğim de aglamaktan yataga kustu napim bilmiyorum cok caresizim surekli inat dedigi illa olucak laf dinlemez:(( ne onerirsiniz lutfen yardkm edin kizim aglarken benim icim yaniyor suan bile ağlayarak yaziyorum canımdir biktim diyemem yorulmak ta umrumda deuil ama kendine eziyet ediyor hakkinizi helal edin uzun oldu yazim:(

10 Cevaplar

0 oy
(1,024 puan) tarafından
Benimde 2 buçuk yaşında aynı oda inatlaşma başladı yavrumda sabrediyorum dediğini yapmaya çalışıyorum elimden geldiğince napacan 
(159 puan) tarafından
Ufak kardesi var iki yasinda oda ona bakıyor sanki zamanla oda ablasi gibi inada biniyor hangisine bakacagimi sasirdim ev oyuncak dolu her dedigini yapıyorum inanin hicbirseyi eksik deyil ama mutlu olduktan bir saat sonra yine aayni inat:(
(1,024 puan) tarafından
Oyuncaklarla da oynamıyor artık benimki bir motor var evde akşama kadar ona biniyor sağa sola sert vurup duruyor hoşuna gidiyor herhalde anlamadım valla Allah yardımcın olsun bizede sabır versin
(159 puan) tarafından
Amin canim:(
-Reklam-
0 oy
(2,348 puan) tarafından
Aynı benim 3 yaşında ki oğlum da böyle bora bo.k.a ağlıyor ya deli oluyorum 
(159 puan) tarafından
Allaah yardimcimiz olsun cok doldum anlatacak kimsem olmadiyi icin buraya yazmak istedim:(
0 oy
(453 puan) tarafından
Ayyy bende yıldım kizim 2 yasinda kendini yere atıp saatlerce agliyo ben ne yaptigimi yada ne yapmadigimi düşünüyorum sadece bide kardeşleri var ikiz hırslanip onlara vuruyo yeni yeni huylar gecen babannesinin yanında kızdım kizim yapma die neye olduğunu unuttum yere yatıp kafasına vurmaya başladı annemde kizdi sen cocugu dövüyon mu nie böyle yaptı die halbuki hiç dövmem tmm bağırdığım oluyor ama insanim yani bazen çileden çıkıyorum sinir ediyor beni ama geçecek inşallah öyle düşün 
(159 puan) tarafından
İnşallah geçer ya:( vala sabirliuimdir hatta herkes Allah yardimcin olsun der  bende kizarim arada tutamam kendimi bagiriyorum ama sonra anneciğim deyip sariliyor kizim yapma bak üzülüyorum diyorum tamamda diyor naptiginin farkinda aslinda ama niye böyle anlamadim bugunku olaydan sonra eşim daha cikarmam dedi herkes yolda bize baktı kizi dovuyoz sandi cok agirima gitti caresiz kaldim yolun ortasinda:((((
(453 puan) tarafından
En zoru sanki sürekli şiddet görüyorum havası yaratmalari benimkide oyle görsen 7 24 işkence görüyor sanki anlamında kizi var oda çok çekti suan 6 yasinda ve gayet bilinçli hatta ablama kızar bazen  sen napiyon die o büyüdü ablama annelik yapiyo bende bakıp benim kizimda böyle olacak diorum geçici merak etme bizimkilerde duzelecek
(159 puan) tarafından
İnşallah canim ama iste anneyiz sonuçta bu yaşları gulup oynamak eglenmek yerine aglamasi beni cok üzüyor:(
(453 puan) tarafından
Bende çok üzülüyorum bazen vicdan azabı gibi gözümün içine baka baka üzülmüş gibi yapıyor böyle diyorum çünkü denk geldim bir kere bahçede geziyoruz düşer gibi yaptı gördüm yani yere kendini bilinçli bir şekilde yatirdi ve ağlamaya başladı noldu kizim deyip kucağıma aldım anında sustu kucağında gezdi bu kadar akıllı olması ruhumu okşadı ama bu bildiğin sinsilik:) güzel yanlarından bak benim gibi
0 oy
(198 puan) tarafından
5 yaşında kızım aynı sizinki gibiydi bir yıl önce çocuk gelişm uzmanına gittim doktor çocuk sizi yönetmicek siz çocuğunuzu yöneticeksiniz dedi. Kurallar koyıcaksınız ve ne olursa olsun kurallara uyucaksınız dedi ağlamasına pes etmiceksiniz siz pes ederseniz o birdahaki sefere daha çok ağlar dedi. Sizde ağlamakdan kustuğunda sadece onu sakinleştirin üzüldüğünüzü endişenizi ona belli etmeyin doktor her çocuğun annesinin ilgisini çekme yöntemi farklıdır dedi bize. Bu evde kurallar var artık ağlayarak istenen hirbirşey yapılmayacak deyin ve isterse 1 saat aralıksız ağlasın ilgilenmeyin sustuğu zaman sevin öpün ve kuralları hatırlatın tekrar ben kızımın çalan zile ben açtığıö için bir saat kapıda ağladığını hatırlıyorum şimdi hepsi geçti
(159 puan) tarafından
Evet ayni benim kiz kapi çaliyor ben actigim icin kendini yere vuruyor ağlıyor vala bina rahatsiz olucak diye korkuyorum ki zaten geven komsum kizin neyi var neden hep ağlıyor dedi bende olani anlattim:(
(198 puan) tarafından
Bizim hepsi geçti şuan ama hiç taviz vermedim ağladı tepki vermedim. Devlet hastanesinde çocuk ve ergen ruhsağlığı var durumu anlatın onlar çocuk gelişim uzmanıyla sizi görüştürsün boşuna yıpranmayın
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Her istediğini yaptığın için oluyo muhtemelen. Ağladığında sakinleştir önce yanında dur ağlamanın bitmesini bekliyorum yanındayım de. Şiddetlenirse sarılmak istersen burdayım de ara ara telkinler ver tek bırakıp gitme ama dediğini de yapma. Bırak ağlasın sen sakinliğini koru. Susunca tamam şimdi gidebiliriz vs yapcağınız şeyi söyle. Zamanla düzelecektir.
(159 puan) tarafından
İnanki canim hepsini yapıyorum aglaman bitince soyle derdini yada aglamadan soyle diyorum illa o inat ettigi şeyi söylüyor ben nasil vizir vizir arabalarin olduğu yerde schooterini sur diyim :(
(1,246 puan) tarafından
Sür demiceksin canım zaten bunu yapamazsın ağlamak istersen ağlayabilirsin seni bekliyorum yanında diceksin ağlasın bekliceksin sabırla susunca da şimdi sakinsin ağlamıyosun hadi şmdi elimi tut schoter sürebileceğin yere parka gidelim diceksin  devam ediceksin. Sen o tutturunca ağlayınca her zaman dayanamayıp yapıyosan oda susmadan pes etmeden devam eder. Yanlış bi tutum içinde olabilirsin bu konuda iletişim sözlerin yanlış olabilir az bekliyo olabilirsin. Sakince gözden geçir o anı çözümlerin muhtemelen
0 oy
tarafından
Canım 40 gün teheccut namazına kalkıp onun için dua et ve toprakla temas ettir 
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Çok normal süreç oğlumda da aynisini yaşadım aralıkta 4 yaşına girecek yeni durulmaya başladı biraz uzun sürüyor bu dönem 
0 oy
(7,410 puan) tarafından
3 yasindaki cocuklar heo mi boyle ya. Canim benim kizimda 3 yasinda cok ağlıyor hersyee ama öyle kendini yere atmıyor. Istediği olsun diye direniyor bagiriyir. Hele simdi bide kardes geldi kıskançlık ta eklenince 2 aydir çektiğimi bir ben bir Allah biliyor. Senimde Rabbim yardımcın olsun canim. 
0 oy
(870 puan) tarafından

Hiç ağlayan bir çocuk degildi 1 hafta önce hastalandı huyu değişti 2.5 yaşında ne yapmasını istiyorsam tersini söylüyorum artık bu moddayız ne kadar dogru bilemem ama işe yarıyor 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 496 göst.
0 oy
2 cevap 89 göst.
12 Eylül 2023 Diğer kategorisinde 12345ebe (776 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 128 göst.
17 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Elifcik010101 (407 puan) tarafından soruldu

379,454 soru

11,358,992 cevap

34,835 kullanıcı

...