0 oy
240 göst.
Aile kategorisinde (3 puan) tarafından
Selam kizlar,

Ben burda yeni üyeyim, ve sizden ricam beni anlayip yardimci olmaniz.

Biz 10 kardesiz 6 kiz 4 oglan, ama hepimiz ayri ayriyiz kisaca kardes bagimiz kötü. Ben kendimi bu aralar cok yalniz hisediyorum bunun sebebi bana deger vermiyolar gibi. Bi ablam var o benimle iletisim kuruyor ama ara sira carpisiyoruz ve büyük kizi var onlada anlasamiyoruz. Diger ablamla anlasiyoruz ama onun cok sorunu oldugu icin görüsemiyoruz bir tane kiskardesim var onla cok iyiz oda ufakliktan belli cok samimi oldugumuz icin aramizda bir yas var. Bir tane daha kiskardesim var onunla ufakliktan belli anlasamazdik bunun kaynagida herseyi anemi gider anlatirdi anne kizisiydi ve ben biriyle tartisdimi onun icin beni tutmazdi kendini düsünürdü ( halen öyle) .  En son onun kocasi bana asildi bende kocasini fircaladim ve mesafe koydum, eskiden biliyorsunuz messengerden konusabiliyordun ordan küfretip kaydetmisdim. Bunu benim kocam okudu ve deliye döndü ne kadar israr etsemde aneme söyledi ve tabiki anemde kiskardesime söyledi secim yapmasi icin. Kocamla kiskardesim atisdilar kocam onun kocasini sucladi oda beni. Neyse bi süre konusmadik sonra duydumki demis eger kocamla yasiyorsam onunlada konusurum ( yani ben) neyse konusduk görüsdük  sonra oglumun kizimin bi kac sefer dogum günü oldu cagirdim gelmedi haberde etmedi buda beni sinir etti bir önceki dogum günüde söyledigim halde yine aynisini yapti ve ben mesaj cekip yine aynisini yaptigini söyledim. Oda bana cocuklarin gelmek istemedigini zorlayamadigini söyledi ve benle samimi olmak istemedigini dile getirdi ve cocuklarin isterse bi sekil görüsebilegini söyledi ama beni evine istemedigini dile getirdi. Cok üzüldüm ve agladim cunku bunu derken tam kizimin dogum günüydü ve kimse yokdu. Telefonumdan sildim hayatimdanda silmek istedim cunku bana her seferinde hayal kirikligi ve aci veren bir kardesi istemedim. Sonra yine aradan biraz zaman gecti ben mesaj atim buna gel konusalim yüz yüze istemedi ve beni sucladi yahu, hem özürdileyecene kizimin dogum gununu mahvetti hemde üste cikiyor o olayi öne sürüyor yüzsüz. Suan hamile konusmuyoruz bugun baby shower yapmislar giden gitmis ama ben kendimi degersiz hisetim ben o kadar vedakar yardimci oldugum kisiler benim oglum sünnet oldu evime gelmediler yegenlerim kizima süpriz dogum günü düzenlemek istedim 18 oluyor diye kendilerini yerden kaldirmadilar bahaneler ucusdu etrafda ya, bumudur karsiligi? Valla diger kiskardesim ( konusmadigim ) o kendini ve sadece cocuklarini düsünür ama onu daha cok terci ederler sakaci ve güler yüzlüdur ve acik gözdür işini bilir yani. Neden arkadaslar? Bendemi vefasiz bencil olmam lazim? Kendimden süphe eder oldum ya. Adelet diyorum allaha birakiyorum diyorum ama kirilan ben oluyorum.

5 Cevaplar

+1 oy
(2,209 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Birkere ablasına asılan bir kocasi varr o kocayı sıçıp atmamiss , üstüne seni sucluyo gibi hareketler ve sen bunu bile bile onu çağırıyorsun.  Sil onu sil kemalim yapmaz vakası . Kocasi başka bisey yapsa yine seni suçlar bu . Görüşme kesinlikle . Yuvana zarar verirsin
(3 puan) tarafından
Evet atmadi iki kiz cocugu var, ben cok görmedim o zamanlar yuvalarinin ben sebeb olarak yikilmasinida istemedim ama aradan kac sene gecmis bir konusup sonrada işi bitmis gibi u dönüsü yapip beni ters cevirmesi üzdü. Inan bana kendide biliyor kocasinin nasil biri oldugunu cünkü sürekli kiskardesimi aldatiyor ve o o evliligi sürdürüyor komik olanda simdi yine hamile olmasi. Öyle bir serefsizi evinde tutup yasayabiliyor ama öz ablasini hice sayiyor
-Reklam-
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Kanka doğumundan itibaren yazsaydın kısa olmuş. Cidden olay örgüsü gitti bende okurken beynim yandı 2 kere okuyamicam ama kısaca şunu diyim sırf kardeşin diye konuşmak zorunda değilsin kendine başka hayat kur onları da dış kapıda bırak. Ta Messenger zamanından eşinin sana asılmasını kayda alman da saçma olmuş onu da diyim. Neyse istenmiyorsan sende isteme boşver gitsin hayat kısa bunları takıp üzülmek için 
(3 puan) tarafından
Yani dogumdan itibaren baslasam diye bir teredüt etim :). Hayir kocasinin bana asilmasini kaydetmedim. Ben ona küfür etim tersledim onu kaydetim. Simdi neden öyle birsey yaptim hatirlamiyorum acikcasi. Galiba kendimi korumak amaciydi. Cok haklisin hayat kisa üzülmeye degmez ama bunu bilincalti yapamiyorum.
(1,246 puan) tarafından
Anladım kuzum ama mecbur bunu yapmak zorundasın onlar seni önemsemiyosa sende önemseme emin ol zamanla oh be kurtuldum rhatladım diceksin. Onlar sana gelcek sen değiştin dicekler eskisi gibi ol isticekler. Sen bi başla önemsememeye bak nasıl düzelcek herşey
0 oy
(6,672 puan) tarafından
Yani belki yanlış anlicaksin ama onun dışında diğerleri ile de aran iyi değilmiş ve senle çok samimi değiller miş bunun nedenini araştırdın mi niye senle mesafeliler 
(3 puan) tarafından
Yanlis anlamiyorum yinede dikatli sordugun icin tesekür ederim. Yazarken aynisini bende düsündüm sorun bendemi diye o yüzden basliga öylede yazdim. Biz 6kiskardesiz ben dördüyle konusuyorum sadece bi tanesi olanla konusmuyorum oda zaten kücekende anlasamiyorduk. Samimi olmayan ablamla zaten ben istemiyorum bunuda yazdim büyük kiziyla anlasamiyorum, diger ablamin kendi problemi var ama konusuyoruz, bana yakin olan kiskardesimle cok samimiyiz. Erkek kardeslerimlede ayni sadece bir tane erkek kardesimle aramiz acik oda karisi yüzünden.
(6,672 puan) tarafından
Anladım cnm belki şakacı ve neşeli tavrından dolayı onu çekiyor bu huyu böyle de olabilir
0 oy
tarafından
Eniştenin sana asıldığı evde senin eşinin kardeşine asıldığı evde onun işi yok Nokta konu bitmstr 
(3 puan) tarafından
Kiskardesimin esi 7 sene önce bana asildi, ve kiskardesim önce konusmadi sonra konusdu ve 2 sene önce yine samimi olmak istemedi ve beni sucladi
0 oy
(618 puan) tarafından
Beynim eror verdi anladığım kadariyla kocası asılıyor kizkardesin seni suçluyor ve eşin biliyor sen herşeye rağmen sürekli iletişim kurmaya çalışıyor sun kardeşim benden sana tavsiye karektirsiz insanları hayatında yer verme ilerde altında kalkamayacagin sorunlar olur hayatının yönü değişir evliliğine zarar verinsin kim ne yapıyorsa yapsın sen kendi yoluna bak
(3 puan) tarafından
Haklisin ben yazarken begnim eror oldu, yani sizinki olmasi dogal. Evet haklisiniz bende öyle düsünüyorum o yüzden mesafe iyi dedim. Ama cocuklarim yegenleriyle görüsemiyor. En son ablanin oglu nisanlandi ve kiskardesimin kizlari ve erkek kardesimin cocuklari beraber oynadilar benim cocuklarimda tek basina orda kaldilar bu beni üzüyor. Dişlanmis oluyor benim cocuklarim. Erkek kardesimin karisida ablanin ogluyla aldati kocasini, karaktersiz karaktersizi cekermis birbirlerini bulmuslar. Kinamiyorum allah korusun bende bir hata yapabilirim benimde cocuklarim kizlarim var ama bir bakima uzak oldugumuz iyi diyorum
(618 puan) tarafından
Abin kabul mü etti cnm iykide senin çocuklarından uzak disliyorlar bence bırak çocuklarımi kendim uzak durarim boşver o tür insanla muhatap bile olunmaz kız çocukların varsa Allah korusun asla görüştür ne
(3 puan) tarafından
Evet etti hemde iki sefer, ben ona birsey diyemem o benim abimin karisiyla arasinda. Erkek kardesimi anlamaya calisiyorum cok icki iciyor kendini maf ediyor. Kiskardesimde kocasini cok kes affeti. Onlari anlamaya calisiyorum, ama beni suclamalari degersiz hisetirmelerini anlamiyorum. Bütün sucu onlarada yükleyemem bendede vardir
(618 puan) tarafından
Valla cnm durumlar karışık sürekli hata yapan ve sürekli afeden bu normal birşey değil bana göre arkadan konuşma olsa neyse ama bu normal değil

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 311 göst.
22 Şubat 2023 Aile kategorisinde Fikose24 (101 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 687 göst.
18 Mart 2021 Diğer kategorisinde Mehmetcan Emir (886 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 567 göst.
12 Mayıs 2024 Diğer kategorisinde Buket masal (2,377 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 144 göst.