0 oy
345 göst.
Aile kategorisinde (598 puan) tarafından
Okadar zor ki herşey bekarken gerçekten rahatmışım evin işleri bebek koca bi türlu yetişemiyorum saçımı tarıyacak vaktim yok nezaman rahat edicem ben ya

15 Cevaplar

+1 oy
(974 puan) tarafından
Ben böyle söyleyemeyeceğim kocama haksızlık yapmış olurum işten gelir gelmez çocukların ucude babalarının kucağına atlar çalışıyorum diye eve gelince yan gelip yatmaz günlerce benimle beraber üç dört saat uykuyla işe gider ev temizliğine de yardımcı olur belimde sorun olduğu Zaman yemeği dahi yapar çocuk bakımına gelince kocalar çocuklarına baktıkları için bize yardımcı olmuyorlar babalık görevlerini yapıyorlar bu bir lütfen değil yani ben bunu empoze ettim ve çok şükür böyle devam ediyor ama çok şükür ki çocuklarına ve bana evine çok düşkün adamın mantığı şu mutlu olmak istiyorsan karını mutlu edeceksen maddi manevi keşke bütün erkekler böyle düşünse 
(390 puan) tarafından
Ayniyiz beni anlatmissiniz esimle beni yani.Allah razi olsun hakkini odeyemem.ama haklisin cocuklara bakarak bize yardim etmiyolar babalik gorevini yapiyolar bi kez soyledim yetti oda ona.yemek yapmaya eli pek yakismaz ama hazir alir gelir yemek yoksa :)
(974 puan) tarafından
Kocam 10 yıl bekar yaşadığı için çok şükür her iş gelir elinden  ama birde aile yapısı böyle kocamm kaynım geldiği zaman bile benden beraber sofra hazırlar çocuklara bakar ben gittiğimde de yardımcı olurlar hatta birgün kocamın memleketine gittik halılar vardı yıkanacak kocamla kayinpederim yıkadı biz kayinvalidemle oturduk
(390 puan) tarafından
Oda guzelmiş :) sagolsunlar ne diyelim şansliyiz bu konuda
(598 puan) tarafından
Biz de eşim canı isterse hemen söylenmeye başlar
-Reklam-
0 oy
(242 puan) tarafından
Daha eşine de yaranamazsın Kendi adıma söylüyorum herşey iyiyken sende iyisin işler karışınca senden kötüsü yok daha bu sabah tartıştık evleneli 3 sene oldu bıktım artık 
0 oy
(5,391 puan) tarafından
Anne olmak kadar zor bi iş yok. Sabahtan beri peşlerinde koşmaktan iş bile yapamadım. Kahvaltımı resmen ayakta yaptım. Tüm isler durmuş beni bekliyor
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Hiç bir zaman rahat edemiycez canım çünkü biz Kadınız canımızdan can cikaraniz ölecegimizi bilsek ay dur su evi temizliğimde kse arkamdan ne pis kariymis demesinler ay bir tencere yemek yapıp dolaba kyimde akşama aç kalamsinlar diye dusnenleriz ölsek mezardan gelip diriltip sorarlar anneee çorabın tekini bulamıyorum nerde annene gömleğim utulenmemis niye koca gelir der hatun eve ne lazım alıyım pazardan ne lazım alıyımi anlicagin bize mezara da rahat vermicekler :D 
(812 puan) tarafından
Ay ben  buna ağladım :..(
(7,036 puan) tarafından
Niye kuzu ya ben gülelim diye dedim :)
(812 puan) tarafından
Anne olmak ne zormuş herşeye iki elimiz kanda da olsa yetişmeye çalışıyoruz herkes bizden biseyler bekliyor evleninceye kadar küçük olan 17 yaşındaki kızlar evlendikten sonra gelinsin diye herşey bekleniyor hele bide çocuk olursaaa oooo

Rabb'im tüm kadınların yardımcısı olsun
0 oy
(6,429 puan) tarafından
Evet ben çok zorlanıyorum kendime vakit ayiramiyorum bekarken gezerdim eglenirdim hiç iş yapmazdım şimdi tüm yük bende. Ya bi de 2-3 çocuk yapanlar var vallahi helal olsun diyorum 
(598 puan) tarafından
1 çocukla ölmüşüz
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Bütün yükü üstüne alan kadınlar aslında. Biraz ellerimize de evlenince iş vermeli onlar yapcakken aman kocam dur kocam dememeliyiz o zaman o eşte öyle alışıyo. Çoğu kadın eşine iş yaptırmıyo eşi ilk başlarda yardım etmek istese bile sonra o eş hazıra alışıyo sonra kadın ben nerde yanlış yaptım diyor.. 
(598 puan) tarafından
Eşime annesi bi bardak kaldırmayı öğretmemişki
(1,246 puan) tarafından
Sen öğret canım en başından ufak ufak işler yaptırdıkça öğreniyolar.
(598 puan) tarafından
Hep söyleniyor bacım ogretesim gelmiyor
(1,246 puan) tarafından
O zaman yapmaya devam canım yapcak başka çare yok.
0 oy
(2,709 puan) tarafından

He valla he aynen bi bacağımda bi oğlum diğer bacağıma kızım yapışmıştı bende yemek doğruyordum bi yandan eşime evin eksiğini sayıyordum aynı o karikatürlere benzemiş tim :(((( :'(

0 oy
(9,001 puan) tarafından
Dimi Allah bize kolaylık ve bol sabır versin++++++++
0 oy
(10,978 puan) tarafından
Ah kuzım ben birde tek basıma 2 cocuk evi cevirmeye calıaıyorum.pazar market hersey bende. Okulu bende bakalım ne kadar gidecek gecen hasta oldum hersey sarpa sardı 
(598 puan) tarafından
Zaten hasta olunca çocuklar hasta olunca herşey alt üst oluyor
0 oy
(2,861 puan) tarafından
Bende 4 senedir evliyim 2 çocuğum var inanır mısın 11 ay sonra ilk defa market alışverişi yaptım.. yürüyüş yapmak bi bankta yarım saat oturmak o kadar lüks ki şu an.. umarım güzel günler yakındır 
(598 puan) tarafından
İnşallah canım hepimizin kafa dinlemeye ihtiyaci var
0 oy
(4,991 puan) tarafından
Kadın olmak anne olmak gerçekten zor Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah 
0 oy
(846 puan) tarafından
Aynen bekar halimi bende çok özlüyorum çocuk yok koca yok dert tasa sorumluluk yok. Allahim günah yazmasın evladımi da eşimi de seviyorum ama gerçekten çok zor biseymis sabahtir sadece bi yemek yapabildim ev supurcem çocuk ağlıyor arkamdan şimdi uyuttum biraz dinleneyim dedim uzandım yetistiremiyorum bende biseyi kendime bakamıyorum akşam olunca yorulup uyuyup kalıyorum ne zamana kadar sürecek acaba 
0 oy
(7,981 puan) tarafından
Aynen öyle kızı okulq götür oğlumda benle gelir 3 yaşında tekrar git kızı al bulaşık yemek süpürge silme ekmek kendim yapıyorum onu araya sıkıştırıyorum onca yoğunluğun arasına üstüne sonbahar temizliği yaptım bütün evin halılarını yıkadım. Aynı gün ekmek yaptım evi yıkadım ev fayans parke değil yikiyorum ben gene yemekte yaptım kocam işe gidiyorum yoruluyorum diyip sadece uyur tlfununa saatekrce bakar bazen sabaha kadar tlfuna bakar ama bişey yap desem yorgunum diyo keşke ben onun işine gitseydim o benim yaptıklarımı yapsaydı iside satış elemanı asla yardımı dokunmaz ama hastaysam yapar hakkını yemem yada evde değilsem dagitmaz heryeri tertemiz eder
0 oy
(976 puan) tarafından
Kadinken namusumuzu korumak için ugrasiriz el ne derle ugrasiriz yemek yapmayı bilmiyormusun demeleri ile ugrasiriz evde kaldın demeleri ile ugrasiriz o biter evleniriz kocayla uğraş çocuklarla uğraş tuvalete gidersin peşinden ağlar o ağlarken senin için gider ama başkası 5 dk bakmaz altına yapsa hemen değiştirsin ama başkası banane der çekilir anlicagin senin senden başka dostun olmaz biyerin ağrır hastayken bile yemek temizlik herşeyi yapmış olursun bişey eksik olsa naptın ki sanki olur 5 dk uyusak bütün gün yatıyorsun olur anlicagin kimseye yaranma canım kendi bildiğini yap 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 333 göst.
17 Nisan 2021 Aile kategorisinde Melike☺️ (1,698 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 30 göst.
8 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Anneanee (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 278 göst.
11 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Y (133 puan) tarafından soruldu
+5 oy
13 cevap 747 göst.
29 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Anne.adayii (831 puan) tarafından soruldu

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...