0 oy
128 göst.
Aile kategorisinde (238 puan) tarafından
 Hastaneye göz muanesi için gittik kalbinde delik olabilri dedi doktor üfürüm varmış Antalya araştırmaya götürecen dediler ama ben kötü oldum başına böyle bir olay gelen oldu mu nasıl süreci atlattilar luften anlatirmisiniz

Sigara içen annelerden kaynaklanıyormuş bu doğru mu acaba ?Yoksa yenidoganda genetik bişey mi

12 Cevaplar

0 oy
(238 puan) tarafından
Bilgisi olan yok muuu
(618 puan) tarafından
Büyüdükçe kapanıyor diye bilirim ama sen yine götür cnm geçmiş olsun Allah acil şifalar versin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hicbi bilgim yok canm ama birkaç doktora daha götür bir dontorla karar verme. İnşallah yoktur fakat varsa bile Rabbım derdi verdiği gibi dermanını da versin inşallah 
0 oy
tarafından
Canım benim oğlumda ufurum var korkacak bişey olmadığını büyüdükçe kapanacağını söyledi bizimki basit bişey 1yasina geldi oğlum şimdi gene kontrole goturucem 
tarafından
Bize doğunca kapanması gereken ilk nefesiyle kapanması gereken bişey olduğunu çoğu kişide aslında olduğunu 10 bebeğin 7sinde olan bişey geçici bişey olduğunu söyledi doktorumuz
0 oy
(4,859 puan) tarafından
Sigarayla alakası yok ablam sigara içmiyor iki bebeğimde de vardı ağlarken katıla katıla aglarlardi banyoda soluklari dururdu bir yaşına kadar geçmezse tedavi edilecekti bir yaşında tekrar götürdü ikisinide düzelmişti 
0 oy
(966 puan) tarafından
Benm bebegimde de var canm kardiyolojiye gonderdi bakalim ama sigara kullanmiyorum. 6 ay olunca geciyomus genelde 
0 oy
(17,646 puan) tarafından
Benim başıma geldi canım kayseriye götürdük kalbinden akciğerine giden damarı aşırı darmış anjiyo oldu 2 aylıkken yavrum şuan 7 aylık çok geçmiş olsun Allah korktuğuna uğratmasın bu arada sigara içmeyen bi anneyim
(238 puan) tarafından
Amin canm Allah razı olsun
0 oy
(4,924 puan) tarafından
Sigara ile alakasi oldugunu düşünmüyorum ben hayatimda hic icmedim esim de evde icmez kapinin onune çıkar benim oglumda da vardi en son 6 aylikken goturdum doktor igne ucu kadar bsey dedi
0 oy
(43 puan) tarafından
Benim kızımda vardı şuan 10 yaşında çok şükür geçti bize sağlık ocağında Dr söylemişti  Medipol mega Hastanesi'nde Dr onermislerdi biraz pahalıydı ama eşim ona götürmek istedi Dr ufurum var ama zararlı değil dedi 6 ayda bir kontrolle çağırdı hiç aksatmadan götürdük 10 11 yaşlarında geçer dedi geçen sene son kontrollerinde geçmiş dedi 
0 oy
tarafından
Benim bebegimdede üfurum var doktor dedi yeni yeni gelişiyor 1 yaşına gelince bir daha gel yeniden bakacaz ona göre önem alacağız şuan 8 girecek ne ben ne eşim nede eşimin ailesi sigara kullanmaz ben hamileyken hep dikkat ettim sigara olan ortamda bulunmadım ama gene oldu 
0 oy
(909 puan) tarafından
Benmkinde de demislerdi ilk dogdugunda  tabi. Ben ne olduğunu anlamamastm çünkü doğum raporu na yazmislardi sonra 2 yaşında falandi hastaydı cocuk doktoruna goturdm ona sordm kardiyoloji ye gotur demisti goturdm ultrason ile baktı cok sukur birsey yoktu 
0 oy
tarafından
Genetik değil tabii ,kizmda da var sigara icmiyorm kapanır dedi zamnla tâbi bununda açıklığı faln önemli 
0 oy
(1,831 puan) tarafından
Bizde vardı iki delik doğduğunda takibe alındı kontrolleri oluyor gittik geldik kendi kendine kapandı çok şükür 1 yaşında tekrar bakılacak ne olur ne olmaz diye 28 inde tekrar gideceğiz 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 186 göst.
11 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 439 göst.
7 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Arzem34 (2,831 puan) tarafından soruldu
+11 oy
20 cevap 463 göst.
0 oy
2 cevap 60 göst.
29 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Merveee YE (326 puan) tarafından soruldu

378,096 soru

11,316,962 cevap

34,762 kullanıcı

...