0 oy
1,244 göst.
Aile kategorisinde (2,291 puan) tarafından
tarafından kapalı
Anlatmak icin bile o kadar bitkin hissediyorum ki.

Kisaca annem okumami calismami cok istiyor zorla üniversite sinavina soktu yeniden muhasebe geldi 2 yıllık simdi de illa oku masraflarin benden sonra calis diyor. 3 yasinda cocugum var. 

Esimle aramiz cok iyi degil sen ondan nasilsa bosanacaksin bu kadar baskiya bir gun canina tak edecek bosanacaim diyeceksin diyor.

Esim de okucaksan bosan git oyle oku diyor 

Üniversite örgün açıktan bi yer tutsaydi bunlari yasamicaktim yarin arayacagim dedi annem.

Kardesim de abla sen köle misin oku çocuğu vermemekle de tehdit ediyosa alsin çocuğunu diyor.

Halam 2 yillik dan oturu yuvani yikma diyor valla ben cok şaşırdım napcamı. 

Eşime de az once ek kart cikarttiralim bana dedim sonra dedi neden dedim kanaati öğren dedi bana o da gercekten kolesiymisim gbi davraniyor.

Ihtiyaclarini ben alıyorum sana para gerek degil diyor. 

Hem okuls nasil gidecegim o da ayri konu 3 saat nerdeyse yol
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

24 Cevaplar

+3 oy
(368 puan) tarafından
Sen gerçekten 2 yıllık bölüme guvenerek mi yola cıkacaksın hele annen nasıl boyle düşünür muhasebe için okumaya bile gerek yok. Cok istiyorsan gir magazada çalış cocuga annen baksın. 2 yıl okuyunca sanki direk gel hadi senı memur mu yaptık diyecekler. 

Hele kız kardeşin ne kadar duygusuz ve vicdansız cocugun ver ne demek yahu kendisi yapsın bir tane hele verecek mi

Sen sanki tıp kazanmıssın gıbı annenin davranısı da ne bilim bilmiyor galiba sistemi benim annem köyde büyümüş anlamaz etmez. Senı kide bilmiyor dinleme kımseyı kocana karsı tepkinı işe baslayarak goster. Yada yolunu bul Mutki olmqnın
(368 puan) tarafından
Pişman olursun kocandan boşanınca zaten psikolojin bozulur muhasebeyi bile okuyamazsın. Bide muhasebe yaaa lutfen Allah askına biraz mantıklı ol.
(2,291 puan) tarafından
Canim iste bende pek istemiyorum ama annemin de demek istedigi nasil bu kadar seni kisitlar diyor hani boyle senin her seyine karisamaz vs diyor
(368 puan) tarafından
Boşanınca üzülmem diyorsan boşa o zmn ne diyim herkes kendince haklı.
(2,291 puan) tarafından
Kiz uzulunmez mi uzulurum illa ki
(368 puan) tarafından
O zmn sabır çek. Kaderine razı ol heyecan arama okuyan atandı sen kaldın. Bu kader beni. Kaderim iyisiyle kotusuyle cekcem de Allaha yaklas dua namaz derken kocanı takmazsın.
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Aldatma şiddet hakaret duygusal baskı yoksa kısıtlama yoksa boşanma saçmalama ailen şuanda ikici palnda 
(2,291 puan) tarafından
Sagolasin canim
(2,291 puan) tarafından
Yok ama tabi olmayacagi anlamina gelmez
+1 oy
tarafından
Annen çok doğru söylemiş.
0 oy
(1,373 puan) tarafından
2 yıllık okuyup nerede çalışcaksn canm ben 2 yıllık mezunum ama evde oturuyorm 
(2,291 puan) tarafından
Muhasebe mi canim
(1,373 puan) tarafından
Hayır lojistik
(2,291 puan) tarafından
Calismak zor zaten
0 oy
(8,975 puan) tarafından
Öyle hoduk bir eşin varsa oku Kendi ayaklarınin üzerinde. Dur sağlam bir meslegin olsun 
(2,291 puan) tarafından
Canim 2 yillik muhasebe ile de bu devirde ne kadar kendi ayaklarimin ustunde durabilirim bilemedim
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Anneni kocani halani boşver sen ne istiyorsun aklın kalbin ne diyor onu yap 
(2,291 puan) tarafından
Ben esimin izni olarak okumak isterim
(3,669 puan) tarafından
O zmaan onu ikna et sizin adınıza iyi olacağından bahset
0 oy
(368 puan) tarafından
Sen gerçekten 2 yıllık bölüme guvenerek mi yola cıkacaksın hele annen nasıl boyle düşünür muhasebe için okumaya bile gerek yok. Cok istiyorsan gir magazada çalış cocuga annen baksın. 2 yıl okuyunca sanki direk gel hadi senı memur mu yaptık diyecekler. 

Hele kız kardeşin ne kadar duygusuz ve vicdansız cocugun ver ne demek yahu kendisi yapsın bir tane hele verecek mi

Sen sanki tıp kazanmıssın gıbı annenin davranısı da ne bilim bilmiyor galiba sistemi benim annem köyde büyümüş anlamaz etmez. Senı kide bilmiyor dinleme kımseyı kocana karsı tepkinı işe baslayarak goster. Yada yolunu bul Mutki olmqnın
0 oy
(3,333 puan) tarafından
Herkesin istegini yazmissin. Asıl sen ne istiyorsun
(2,291 puan) tarafından
Keske gelse ama sanmiyorum hic
(3,333 puan) tarafından
Eslerimiz annelerinin istegini yapmak da direnince biz kendimizi nasil hissediyoruz. Bide esinin cevresinden bak. Sen bir bireysin ailenin bu kadar etkisinde kalmamalisin. Sen ailene ve esine net olamiyorsun. Hayir diyemedigin icin herkes senin hayatin hakkinda karar verme yetkisini kendinde hak görüyor gibu
(2,291 puan) tarafından
Yok kiz benim annem ezelden böyleydi hep beni yonetir yonetmeye calisir sadece beni degil tum hepimizi asiri derecede yonetmeyi sevdiginden esimi sevmiyo iste. Evlendim evleneli bana bosan diyo 4 sene olcak ekimde nasipse
(3,333 puan) tarafından
Iyi düşün canım. Bazen bize zarari en yakinimiz verir.
(2,291 puan) tarafından
Sanirim kayit yaptirip erteleyecegim canim
0 oy
tarafından

Muhasebe okuyunca holdingler de iş bulacağını filan mi düşünüyosun :D hshdjrkeidjj

(2,291 puan) tarafından
Yoo oyle bisey dusunmedim ne diye dalga gecer gibi yazıyorsun ki
tarafından
Boş hayal kuruyomuşsun gibi geldi de.
0 oy
(1,546 puan) tarafından
iki yıl okudum evde çocuk bakıyorum dört sene çalıştım çalışmak çok güzel üniversite ayrı güzel ama bekarken çocukla bunlar nasıl olucak canım bilemedin 
(2,291 puan) tarafından
Bölümüm neydi canim
(1,546 puan) tarafından
Halkla ilişkiler canım ama çalıştığım elektrik firması hani bu faturalar yazan varya onların şefliğini yaptım halkla ilişkiler uzmanı olmak zor
(2,291 puan) tarafından
Anladim canim çalışmak zaten zor degil mi cocukla
(1,546 puan) tarafından
Söyle ki ben nişanlı yken girdum ise evlendik devam ettim sonra hamile kaldım düşük yaptım sonra birdaha hamile kaldım oda düşük oldu tekrar hamile kalmak isterken çıktım çünkü çalışmak yasaktı üç ay vc duş dışında ayağa bile kalkmadim riskli olduğu için yoksa devam ederdim
(2,291 puan) tarafından
Anladim canim sagol
0 oy
tarafından
Kendi düşüncelerinle haraket et bu yuva senin cok paran olsa evin olsa işin olsa yikmaya deyer bi yuvamı 
(2,291 puan) tarafından
Kiz ben anneme ha bire dert yanmiyorum annem hep boyleydi ben nasil calisma hayatını biraktim boyle oku calis oku calis surekli boyle diyor
tarafından
İyide evlenmeden once akli nerdeydi bide sanki oku çalış o ayri ama esinden ayril gibi anladim benn
(2,291 puan) tarafından
Evlenmeden onde de diyordu ama lafta kalıyordu iste çalışmayı direttiriyolardi hatta parami bile aliyodu. Simdi de iste özgürlüğünü kisitlayamaz git bosan oku diyor ama cok mantiksiz ya gercekten sakin kafayla düşünüyorum da beni kacinci yari yolda birakisi valla bende hala düşünüyorum saf gibi
tarafından
Özgürlük kisitlayamaz eşler ama çocuk ziyan olcaksa okuyup birsey olamayacaksa ve eb önemlisi esin bu ayakları üzerinde durup bana tekmeyi vurucak diye anladiysa senk niye okutsun noye izin versin sen anneni boşver eger iyisen bi eşini dinle senin ailen eşin çocuğun kimse degil esinle iyi olmaya bak canim
(2,291 puan) tarafından
Sağolasın canım inşallah yapabilirim esimle iyi olmayi
0 oy
(2,988 puan) tarafından
Şimdilik dondur eşin zor biriyse evinde huzursuzluk varsa sonrada oku canım öncelik çocuğun olsun eşinle aranı iyi tut zamanla eşini ikna et öyle başla annen de haklı ama ayrılma eşinden derim çok büyük sıkıntı yoksa
(2,291 puan) tarafından
Hic baslamadan donduruluyo mu canim bide kac sene dondurabilirim maksimum
(2,988 puan) tarafından
Bilmiyorum ki canım bilen biri görürse yazar ben okumadım malesef :((
(2,291 puan) tarafından
Sagol canim yine de ♡
0 oy
(501 puan) tarafından
Ya şimdi tatli gelir kızım yanıma gelecek torununa bakcam ama sonra ağır gelir. Zaten kız da eskisi gibi yapamaz anne evinde bence. Şiddet yoksa ihtiyaçlarını karsiliyorsa neden böyle bi seçim sunmuş ki annen . Parayı da hoc vermiyor değildir elbetveriyordur..
(2,291 puan) tarafından
Veriyor aslinda annemn abarttigi kadar da bi sorun yok ama bende bilemedim illa ki oku kimseye muhtac olma diyor.
Takıntı haline getirmis
(501 puan) tarafından
Yani ozaman neden evlenmeden önce önünü kesmemiş evlenme oku dememiş de şimdi diyor ki.
(2,291 puan) tarafından
O zaman  da diyordu ama bir icraat yoktu sürekli oku ben sana ev isi bile yaptirmam diyordu ama bir zaman sonra hemen iş buluyordu calisiyordum parami da aliyordu.
(501 puan) tarafından
O zaman düşünmeye gerek yok. Annen istiyor diye yuva bozulur mu zulum yoksa
0 oy
(198 puan) tarafından
Annen o kadar çok okumanı istiyodu evlenmeden önce bir sorun mu vardı üniversite okumadın yada sen mi istemedin. 
(2,291 puan) tarafından
Valla canım medresede okumayi tercih etmistim hatta hafiz olmak istiyordum 2 sene yatili kaldim sukur iste sonra annem ordan aldi calis calis diye surekli bi calistirma istegi var bende anlamıyorum üniversite okumami da yine calismam icin istiyor iste
(198 puan) tarafından
Valla sadece okul okumak için yuva bozulmaz eşinle severek evlendiysen dayak vs yoksa sakın yuvanı bozma yavruna günah değilmi illa okumak gerekmiyo çalışmak için evladını büyüt eşinin rızasını al git bi işe çalış. Ama eşin evin ihtyacını gidermiyosa bişey diyemem. Üniversite okumak için boşanılmaz çocuğunun günahına girersin. Annede illa çalışmanı istiyosa bırakmasaydın evlenmeme okutsaydın üniversite o zaman çalışırdım ben evladıma bakıcam de. Kimsenğn lafına bakma boşansan o evladın babasız evsiz olucak kimsenin yanına sığamıcak boşan çalış diyen annen çocuğunu yük görüp bakmak istemicek
(2,291 puan) tarafından
Zaten o bakmicak cocugunu babasina ver diyor
(198 puan) tarafından
Sende bu fikirleri dinliyomusun gerçekten
(2,291 puan) tarafından
Haklisin valla ne diyeyim
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Arkadaş annen hala uğraşıyor geleceğin için ne bahaneler uyduruyorsun. Madem bu kadar köstek olan bir eşin var daha da çok gayret etmen lazım çocuğun için 
(2,291 puan) tarafından
Annem de aynisini diyor iste de yol 3 saat cocugum var 3 yasinda  esim gidemezsin bosan oyle git diyor yani o yuzden sasirdim
(13,202 puan) tarafından
Annen bebeğe bakabilecek konumda mı
0 oy
tarafından
Bircis cim sende ne okuyacak ne çalışcaz göz var canım. Anacığını hiç masrafa sokma bence. Kimisinin de olmayınca olmuyor. Naparsın 
(2,291 puan) tarafından
Niye okuyamazmisim gerizekali miyim ben
tarafından
Hayır canım niyetin yok. Yok yol var, yok çocuk var, yok kocam boşan git diyor. Bahanen çok.
(2,291 puan) tarafından
Haklısın bahane bulmamak lazim
0 oy
(3,814 puan) tarafından
Keşke önceden okumus olsaydın ya da acıktan. Bi yer yazsaydın.Annenin vardır mutlaka bi bildiği ama esin de karısır yani artık tek değilsin umarım aranız düzelir iyi olursunuz da bosanma endişesyle yasamazsın.

Bir de kardesın bekar ve cocuksuz sanırım rahat rahat alsın cocugunu dediğine göre. 
(2,291 puan) tarafından
Canim açığa puanim yetmedi eşimde tamam karışır ama kanaat etmeyi öğren nedir ya sanki kopegine terbiye veriyo yoldaki adimlarima kadar karisiyor buda abartiyo yani
0 oy
(986 puan) tarafından
Kimseye güvenip de yuvani yıkma.nasik iki yilliga guvenebilirsn.ustelik çocuğun var.esimle konuş şart koy.ben okumayacagim sende beni kisitlamiyacsksin.
(986 puan) tarafından
Valla bırak iki yıllığı 4 yılık okuyup yüksek lisans yapıp, şuan özel firmada askeri ucretle çalışan bilmiyorum.ona bakarsan fabrikalarda işçi olarak çalışanların çoğu üni mezunu.dort yılık olanlarda var.calismak isteyen illa ki iş bulur.onun için yuvasını yıkmaya degermi.?
(13,202 puan) tarafından
Ben de iki yıllık okuyup atanan memur olan yaş grubum 35 civarında 17-18 yıllık sigortası olanı biliyorum. Eğitime eş dahil kimse engel olamaz bu bir kişisel hak. Eğer karışan bir eşse zaten tüm özgürlükleri kısıtlanıyordur. Bak mimar anne yeni mezun oldu çocuğu da var. Böyle bir eşle bir ömür geçirmektense zaten 2 yaşındaki kızım için onun geleceği için 2 yıllık kursa değil 1 aylık kursa bile giderim. Olaya evlilik bütünlüğünü korumak adına bakarsanız olmaz. Kişisel özgürlük adına bakmanız lazım zaten.
(986 puan) tarafından
Hayat herkese eşit davranmıyor maalesef.o dediğiniz 100 kisiden 1ini bulur.tabi kadın yine ona uyani yapsın.ama içi rahat edememiski buraya soruyor.
(13,202 puan) tarafından
Aklı başında olan insan bunu düşünmez bile. Valla kaç tane arkadaşım varsa imrendim onlara üstelik çoğu meslek lisesi mezunu.
(986 puan) tarafından
Yani sonuçta kocası onu böyle görmüş sevmiş.
Evlenmeden önce illaki okumak istiyorum kocası kabul edip şimdi karşı çıkıyorsa.kocasi haksız olurdu.asil annesini anlamıyorum kadın annesinden yana sitemli..
0 oy
(598 puan) tarafından
Açıktan oku canım 
0 oy
(27,339 puan) tarafından

Değersiz bir insanla ömür geçirmektense ayaklarımın üstünde durup okumayı zorluğu başarmayı tercih ederim bu benim fikrim 

Sende güzelce düşünüp karar ver yani

İlgili bir soru bulunamadı

378,338 soru

11,324,257 cevap

34,775 kullanıcı

...