+1 oy
145 göst.
Diğer kategorisinde (743 puan) tarafından
Kızlar turşu yapmak istiyorum bu sene ama korkuyorum yumuşar diye bana bilindik kütür kütür karışık turşu tarifi verirmisiniz ? Nelere dikkat etmeliyim ne kadar su sirke limon vs. Kullanmalıyım ? 

Hem yapicaklara da fikir olur bildiklerimizi dokulelelim ☺️❤️

9 Cevaplar

+1 oy
(119,523 puan) tarafından
valla malzemesini turkiyeden getirdim burda kurdum ☺️
(743 puan) tarafından
Nasıl yapıyorsun acaba ? Hiç yapmadım daha önce kısmet olmadı
igneledim salataliklari sonra 4.5 kez yikadim bidonun altina 10 kadat çig nohut koydum sonra doldurdum ustine sarimsak limon tuzu cok azda toz seker sirkeli tuzlu su yaptim bu kadar
(743 puan) tarafından
Kaya tuzu kullandın demi canm ?
ben turkiyeden almistim toz halinde degilde boyle parcacikli kaya tuzu
(743 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim inşallah bende tuturabilirim:)
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Bu hafta merkeze gidince malzeme alacam canım ben göz kararı ile yaparım hep vallahi oyle dümdük çokta güzel oluyor hiç yumuşamaz :D

tarafından
Yani canım yazık olur vallahi hep üzüm sirkesi ile yaparım canım bilmiyorum başka öyle yaptığım bir şey yok bir de bol sarimsak atarım içine
(743 puan) tarafından
Market mi ev yapımı mi canım ? Elma veya üzüm arasında fark olur mu peki ?
tarafından
Marketten alıyorum canim ben elma hiç denemedim vallahi hep üzüm ile yaparım
(743 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım:) aklımda bulundurucam
tarafından
Rica ederim canım ne demek
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bende pek anlamam annem kuruyo oyle yiyoz 
(743 puan) tarafından
Ne güzel afiyet olsun canım .
Bu sene heveslendim bakalım
0 oy
tarafından
Açmayı düşündüğüm bir post  bende bu yıl ilk defa kuracam Allah'ın izniyle. Ortamın sıcak veya soğuk olması gerekir diye bir durum var mı acaba. ? Turşu kurarken nelere dikkat etmek gerekir. 
(6,235 puan) tarafından
Çabuk olsun istersen sıcağa koy ama yavaş yavaş olsun dersen de serine ben serine koyarım hem bozulmaz hemde kendi kendine yavaş yavaş eksir
(743 puan) tarafından
Anladım canım peki bildiğin güzel tarif varsa paylasirmisin bizlerle :)
tarafından
Tarif tarif :))))
(6,235 puan) tarafından
Salatalık turşusu için salataliklari yıkar kaynar su dökerim üstüne 1 saat durur sonra süzer kaya tuzu dökerim 1 saat te öyle bekler kavanoz veya testiye doldurur aralarına acı biber sarımsak katar böyle sira sıra duzer kavanozun veya testinin büyüklüğüne göre çay bayrağı yarısı ile yada tamam'ı ile sirke dökerim 2 kaşık kaya tuzu yine kabin büyüklüğüne göre üstüne kadar da su doldurdum tamamdır

Lahana içinde lahanası doğrar yıkarım üstüne de tuz döker bekletirim ardından havuç sarımsak biber doğrar tesiye bir lahana havuç biber sarımsak doldururum sira sıra doldurur üstüne sirke döker kaya tuzunu atar suyunu ağzına kadar doldururum senelerdir böyle yaparım hep de güzel olur
(743 puan) tarafından
Teşekkürler canım:)
0 oy
tarafından
Sıcak suyla 1 litrelik kavanozlarda yaptım canım çok güzel oluyor
(743 puan) tarafından
Sirke limon olayı canım peki ?
tarafından
1 litrelik kavanoza, 1 yemek kaşığı dolusu kaya tuzu, 1 tatlı kaşığı limon tuzu, 1 tatlı kaşığı şeker, 1 çay bardağı üzüm sirkesi koy canım geri kalanını da sıcak suyla doldur kapağını kapat ayni domates yapıyoruz gibi vakumlanmasi lazım kavanozun ters çevir 24 saat öyle ters kalsın daha sonra çevir diz dolabına 1 haftaya felan harika oluyor kıtır kıtır ben 2 senedir öyle yapıyorum
(743 puan) tarafından
Allah razı olsun canım çok teşekkür ederim bu tarifi denicem az bir şey begnirsem 5 litrelik daha yapicam
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Yapmadım hiç yaa cesaret edemiyor anamdan alıp geliyom hep:))
(743 puan) tarafından
Ben bu sene kafama koydum herşeyi yaptım simifye kadar bir tursum kaldı onu da yaparsam çok sevinicem:)
0 oy
tarafından
Anam kuracak bende anlamam kurmayı 
(743 puan) tarafından
Ne güzel canım afiyet olsun şimdiden . Ben bu sene heves ettim Rabbim kurdurmayi da yemeyi de nasip etsin inşallah:)
tarafından
Aminnn inşallah yumuşak olur diye hiç riske atmıyorum
(743 puan) tarafından
Bende ondan korkuyorum işte . Bakalım az biraz denim sıkıntı olmaz da bir daha yaparım :)
tarafından
Önce küçük kavanozlara yap bence deneme amaçlı en azından kötü olsa bile az birseyi boşa gider  :) benim kaynanamın yaptığı hep yumuşak oluyor hiç güzel olmuyor
(743 puan) tarafından
Evet canım öyle denicem çok sağol ☺️
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Birer kiloluk kuruyorum ben bir kilo kavonoza 1 tatlı kaşığı iri tuz 1 tatlı kaşığı limon tuzu bir çay bardağı büyük olanlardan sirke üstünede kaynar su dök kapat
(743 puan) tarafından
Peki canım 5 ljk plastik bidon da olur mu ?
(7,768 puan) tarafından
Kaynar su dökülüyor cam olmalı canım
(743 puan) tarafından
Tamamdır canım teşekkürler
0 oy
(7,269 puan) tarafından
Annemde kurduk valla bende pek bilmem. Sirke suyu karistirdi ayni olculerde icine tuzunuda atti sonra bidona doktu icine azda limon tuzu bu kadar. Annemin guzel oluyor tursulari
(743 puan) tarafından
Ellerinize sağlık canım .
Bakayım yaparım inşallah bende :)
(7,269 puan) tarafından
Yaparsin yaparsin :))
(743 puan) tarafından
İnşallah:)

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 185 göst.
12 Ağustos 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde Arzey (723 puan) tarafından soruldu
0 oy