0 oy
263 göst.
Aile kategorisinde (17 puan) tarafından
Kızlar biraz uzun ama başımdan geçen olayı ayrıntılarıyla anlatmak istiyorum yorumlarınıza ihtiyacım var. Bekarken aileme hep yardım ettim mezun olur olmaz çalışmaya başladım nerdeyse tüm paramı aileme veriyordum kendime çok az ayiriyodum. Geçim derdi vardı ama babam da çok kredi cektigi için yetisemiyordu. Kendini kileri kapatmaya çalıştı onları kapatmak için benim adıma da çekti ben 2016dan bu yana 60-70 bine yakın kredi ödedim o zamanlar için çok paraydi ve havaya gitti ne bir araba ne ev alındı sadece borçlara ödendi ki hala borç bitmedi. Ben evlendim evlendikten sonrada onların borçlarını ödedim çünkü benim adıma çekildi. 2 sene oldu çok şükür krediler bitti ama ben eşimle de neler yaşadım ne sıkıntılar kavgalar ettim bunun yüzünden. Ailemden maddi destek hiç alamadim. Hala durumlari çok iyi değil ama idare etmeyi bilmiyorlar birikim mantığı yok. Sosyal konut projesi için onlardan eğer siz ödeyemezseniz benim için başvurun ben odiyim hiç değilse elimizde bir ev olsun iki taraf da yararlanır dedim bana dedi ki babam ben de bize yardım edersin de bizi ev sahibi yapmayı düşünürsün diye bekledim dedi kan beynine sıçradı. Hala benden bekliyorlar benim neyim var ki ben evlatlariyim ya

7 Cevaplar

+1 oy
(532 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Aç kızım aç bizim ailelerimiz aç gözlü sen beni ev sahibi yap ben ne yapicam.. aynı bende senin gibi senelerdir kredi ödüyorum bitmedi . Doyuramadim gözlerini 
(17 puan) tarafından
Hamileyim doğuma az kaldı o kadar ağladım ki gram düşünmüyorlar beni. Bunların çocuğu olacak hiç değilse bı yardimimiz dokunsun demiuolar o kadar alışmışlar ki benim enayiligime
(532 puan) tarafından
Kız ben anneme gittim gecen hırsız girdi eve korkudan kalamadim evde bı kaç gün bende hamileyim bu arada . Annem diyir ki şampuan al gel . Yiceginiz içeceğiniz şeyleri alın gelin oturun evde.  Ahdhajhaah :D beterin beteri var
(17 puan) tarafından
Ah ahh elalem olsa neyse de insan kendi anne babasından bunları görünce o kadar üzülüyor ki. Biz iki öğretmeniz nasılsa geciniriz diye gram destek olmuyorlar. Ama bizim de borcumuz oluyor bebekyen sonra birsuru masraf benim çalışmam lazım annem bebeğe bakmak istemiyor kendin otur bak calisnayiver diyor. Eşim getirip goturcek ama yok yine kendilerini dusunuyolqr
(532 puan) tarafından
Aşkım böbrekten ameliyat olmam lazım annem çocuklarıma bakmıyor diye olamiorum oda istemiyormuş paraya gelince ister çocuğu istemez
(17 puan) tarafından
Ah ya ne acı yazıklar olsun
-Reklam-
0 oy
tarafından
Saçma gerçekten 
0 oy
tarafından
Çok fazla taviz vermişsin eşinde haklı yani kusura bakma bekarken neysede evlenince bırakman lazımdı ödemeyi bırk artık düşünme kendileri naparsa yapsınlar niye fikir atıyorsun ki ortaya 
(17 puan) tarafından
Benim için belki ellerini taşın altına koyarlar dedim yine yapmadılar. Çok uzuluyorum
tarafından
Hiç bulaşma bence mesafe koymanın vakti çoktan geçmiş canım kendi hayatına bak
0 oy
tarafından
Canım kusura bakmada eşin haklı ya onların seni düşünmesi lazım artık evlendi bir yuvası oldu eşiyle huzursuz olur falan diye dusunmeliler
(17 puan) tarafından
Tabiki haklı kuzum ama kredi benim ustumeydi onlar ödeyemeyince bize kaldı bir babanın önce kızını düşünmesi lazım bu kız evlenicek diye
0 oy
(1,271 puan) tarafından

Ailen yanlış bir kelime kullanmak istemiyorum ama uzaklaş cnm bunlar senin kanını emer doymaz esinle kötü olma 

(17 puan) tarafından
Ne kadar uzaklasanilirsin ki yine atsan atılmaz yani ben tek başımayım onlara ihtiyacım var. Çocuğum olacak yanımda olmalarini istiyorum ama bebeğe uzun süre bakmayı bile düşünmuyolar annem rahatsızım diyor. Babani nasıl bırakayım diyor
(1,271 puan) tarafından
Canım kusura bakma atsan atılmaz satsan satilmaz diye birşey yok belliki eşinle de huzurun kaçıyor seninde huzurun kaçıyor
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Ailen sonuçta bişi diyemicrm kuzu ama evet biraz kırıcı olmuş öyle diyim tamam yardım edilir bizi büyütüp yetiştiren okutan ana babsmız  hakları asla ödenmez.
0 oy
(1,386 puan) tarafından
Sende benim eşim gibi paso ailene çalışmışsın eşim 5 yıllık memur zırnık yok elinde sebebi işte bu aileye hep aileye kullanmış kendine 1 çöp almamış. Hata sizin bu dünya aile etrafında dönmüyor onlara verirken kendinize de ayıracaktnz fazla fedakarlık alışkanlık yapar karşı tarafa. Evlendik ailesi hâlâ en ufak kontur ya kontur bile eşimden bekliyorlar bana göre bu tamamen rahata alışmak başka açıklaması yok 
(17 puan) tarafından
Evet öyle insan aciyor işte çok sıkıntılar çekildi yardım edeyim dedim ama borçlar bitince alışkanlık oldu
(1,386 puan) tarafından
Maalesef o en çok da babanın sorunu bir baba bakacak evladına evlat babaya değil maddi olarak diyorum
(17 puan) tarafından
Aynen öyle ben hala onlardan para beklemiyorum zor geciniyolar ama benim için bir başvuru yapacaktı sadece onda da kendilerini önce düşündüler bu beni çok kırdı.
(1,386 puan) tarafından
Cidden çok ayıp etmişler üzüldüm umarım anlarlar hatalarını

İlgili sorular

0 oy
49 cevap 615 göst.
28 Kasım 2023 Diğer kategorisinde 242819 (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 336 göst.
+1 oy
18 cevap 362 göst.
17 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Annesiseverkizini (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 87 göst.
10 Ocak 2024 Aile kategorisinde Deryaaaa23 (51 puan) tarafından soruldu

381,116 soru

11,409,660 cevap

34,946 kullanıcı

...