0 oy
696 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
32 gün oldu doğum yapalı. Bebeğim emmiyor mama veriyorum. Kaynanam çok evhamlı biri. Sürekli keşke emse keşke emse diyor. Biliyorum iyiliğimi düşünüyor ama geçende kalbimi çok kırdı. Hala aklımda söyledikleri. Birincisi Bi gün dar bir kıyafet giymişti (kapalı bu arada) anne göğsünün ucu çok belli oluyor böyle dedim. O da olsun sende hiç yok ya çocuk ondan emmiyor dedi. Bir şey demedim. İkincisi  ise bana geldi kardeşiyle beraber. Kardeşi kızımı ilk kez gördüğü için sevmesine falan izin verdim. En son kızım acıktı ağlamaya başladı. Bayağı çığırarak ağlıyor. Teyzem annesine verelim kokusunu alsın dedi. Kaynanam da bırak annesini bana ver annesiyle ne işi var zaten emmiyor bana ver dedi. Teyzem yok falan dedi ama kaynanam ısrar edince verdi çocuk da o biçim ağlıyor. Susmadı onda. En son dayanamadım anne ver acıktı o dedim. Aldım. Kızımı elime alır almaz sustu :) mutlu oldum o susunca ama kaynanama çok kırıldım. Bir de millet şey diyor emmediği için seni annesi olarak bilmiyor bebek diyorlar çok üzülüyorum. Ben mi abartıyorum kızlar. Lohusalıktan mı böyle her şeyi takıyorum 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

36 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Susarak abartiyosun evet o kaynana bende olaydi sokardim o laflari agzina o memesiyle beraber 
tarafından
Kız haklı Bee bırak konuşsun ahahah
(1,271 puan) tarafından
Haklı cnm ben mihriye takılıyorum sadece benim kaynanam da aynı cümleyi kurdu öldürmek ten bedel ettim onu ben
tarafından
Valla haksizssam vurun yuzume ama kaynanalar konusunda kendimi hic haksiz gormuyom o ayri tabi ahahha
(1,271 puan) tarafından
Arkandayim aşkım devam
tarafından
Saol kusum ☺️
-Reklam-
+1 oy
(473 puan) tarafından
Uslubunuzun nasıl olacağına siz karar verirsiniz aranızdaki ilişkiye göre ama sakın susmayın , sustukca tepenize binecek ve çocuğunuzla aranıza kimsenin girmesine izin vermeyin , şuan emmiyor olabilir sizi ama 9 ay karninizdaydi , kokunuzu biliyor , sesinizi tanıyor sizin , siz annesiniz , emzirmemek sizi eksiltmez.Esimi çok seviyorum demişsin , sev tabii ki , çok güzel .Fakat şunu unutma , sen de çok değerlisin , eşin kadar değerlisin , üstelik annesin , kimsenin seni incitmesine izin verme , özellikle bu dönemde.
tarafından
Ne güzel konuşmuşsunuz... Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Kaynanan çok ayıp etmiş en başta, çocuk seni kokundan sesinden tanır emsede emmesede takılma sen
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Saçmalamış beni.de 3 oğlum var emediler beni hep mamayla büyütüyorum ama annesi olduğumu biliyor hani 
0 oy
(224 puan) tarafından
Ay nasıl zoruma gitti nasıl çünkü aynı şeyi bana da dedi kaynanam memenin ucu yok ki çocuk emsin dedi ne kadar düşüncesiz patavatsız insanlar bunlar sonra da gelinler niye bizi sevmiyor böyle itici davrandıkları için olabilir mi valla bence kiskaniyorlar resmen ellerinde olsa çocuğun annesi sen değilsin benim derler kıskançlıkkkkk.
(224 puan) tarafından
Canım benim şuan bebeğim 1 yaşında ilk zamanlar senin yaşadıklarını bende yaşadım hatta mama verdim ben sütüm azdı ya da vardı da benim ilk olduğu için ben bilmiyordum tam olarak mama ver dediler mama aldık verdim sürekli bana çocuk aç memenin ucu yok çocuk ememiyor diye psikolojik baskı oluşturdular Allah'a sığındım ben yapacak başka bir şey kalmadı lohusa döneminde onun evinde 20 gün kaldım sezeryandan bir hafta geçti görümcem elime elektirik süpürgesi verdi odanı süpür dedi hiç unutmam kaynanam da ben cocugun minderini yikamitim banyoya bırakmıştım suyunu çeksin diye oda geldi bana o halimle ben senin hizmetçi miyim dedi oysaki ben gelin olduğum ilk sene hergun onların evine gidip iş yapyrdum hamile halimle çok ağlattılar buna rağmen çok nankörlük gördüm iki gün sütüm kesildi benim stres ve üzüntüden dolayı bebeğim mama asla istemedi şırıngayla boğazına sıkıyordum oda fışkırarak kusuyordu sonra burda biri süt çoğalsın diye bir tarif vermişti yaptım onu ve ne dua varsa üzerinde okudum o içeceğin özellikle Hz yunusun duasını Rabbinin izniyle sütüm gelmeye başladı Allah büyük buna inan buna güven
K.b fazla uzun oldu
tarafından
Ahh ahh çok iyi anlıyorum seni. Sütün artması için ne yaptın tam olarak anlayamadım
(224 puan) tarafından
Kız bu bebek bakımı sohbet bölümü varya ordan yazmışlardı tarifi hoşaf gibiydi tam olarak tarifi hatrilamiyrm onu yapıp üstüne Ayetel Kürsi h.z yunusun duasi başka bildiğim dualar yani şifa duaları okudum üzerine ufledim Rabbimin izniyle sütüm normale döndü kesilmişti neredeyse
(830 puan) tarafından
Kız daha açık yokmu o dua nasıl bulabilirim :(((
(224 puan) tarafından
Ne açık yok mu canim
İnternetten yaz Hz yunusun duasi diye o süt artıran içeceği buldun mu
0 oy
tarafından
Ay şuursuz ya. Bir b.ok bilmiyor, boş konuşuyor. Bebek meme ucunu değil, kahverengi bölgeyi vakumlayarak emer. Yine de ilk günler için meme ucu çıkarıcı 15-20 liralık vakum gibi aletler var. 

Böyle dangalak şeyler söylediğinde cevabınızı verin, susmayin
tarafından
Kız denemediğim şey kalmadı. Evet kahverengi kısmı alıyor bebek. Bir kaç kez almışlığı var emdikçe ucu oluşuyor ama sürekli emme olmadığı için uc kalıcı olmadı. Kaynanam anlamıyor işte. İlla ucu olacakmış da neymiş de işte
0 oy
(6,958 puan) tarafından
O kaynananın varya kız bak bacım çocuk emmiyo diye kaynana teslim etme o çocuğu senden soğutmaya calisiyo şimdi kufretcem mantık karı emmeyebilir bu senin 8steginle bile olabilir dinimizce bile bu kadın isterse çocuğunu emzirmeye bilir baba süt annesi bulmakla mükelleftir diyo ki sen ustemissin olmamış yapacak bişey yok demekki hayırlısı böyle belki sütünden bişey geçecekti rabbim ondan koruyo yavrunu olur mu olur mama veriyorum diye kendini suçlama sakingogsumun ucu yok diye emziremedim de deme benim bu göğsünün ucu var birinin yok ucu olmayan göğsümü oğlum daha iyi emiyo bu bu sorun değil kendini SUCLAMA emmiyo seni annesi bilmiyo diye bişey asla olamaz taaa senin karnındayken kokunu biliyodu o seni tabiki taniyo kalbinin ritmini bile o biliyo sen hiç merak etme bacım ama sana bak şiddetle üstünü basa basa tavsiye ediyorum sakin çocuğunu kaynanana teslim etme bak benim başımda öyle bi kaynana kaynanası bırak kayınbaba çarkı elinden gelse onlar emzircekler ben sezeryan doğum yaptım 2 gün sütüm gelmedi çocuk sarılık oldu mecbur mama verdim kaynanam geliyodu göğsünün ucunu sikiyodu böyle su gibi bişey geliyo ya önce yaa bak benimde böylesi sen mama ver seninde sütun olamyacak diyodu kendisi mamayla büyütmüş çocuklarını sonra sarılık geçti sutumde geldi ama o ilk zamanin cahilliği diyim artık kendi annemde kaynanamda mamayı günde 1 kez oldun ver katkı olsun dediler bende takviye 9lsun diyodum günde 1 kez veriyodum doktor doktor gezdim hepsi bana bırak mamayı dedi dinlemedim oğlum emmeyi bıraktı meme reddi yaptı doktora gittim meme reddi mama verdiğin için oluyo dedi çocuğa zarar veriyosun anne sütünden mahrum ediyorsun dedi ben o anda mamayı kestim kaynanam hapa diyodu yok yok senin sütun yok ki aç ondan agliyo diyodu emzirirken yanimda oturuyordu niye emmiyo biliyon mu emiyo emiyo ağzına bişey gelmiyo ondan agliyo diyodu o gün yanımda eltim de vardı çıkardım göğsümü sıktım 3 kanaldan fışkırdı kaynanam hiç ses etmeden çıktı gitti eltim hıh sustu sonunda iyi ettim yenge dedi o bile bıkmış şuan oğlum 5 aylık 4 aylık olana kadar hala mama ver mama ver dedi durdu 4 aylıktan sonra da ek gıdaya başla dedi bu kadar ısrarının nedeni ne biliyo musun oğlumu memeden soğutmak tek derdi bu çocuğumu elimden almak istiyo mama yese ya da ek gıdaya geçse kendisi de verebilir o yüzden emzirmemi istemiyo valla ben baktım gördüm ne oğlum 5 aylık hala oraya gidince kaynanam annelik kayinbabam babalık yapmaya calisiyo çocuk kaka yaardi kayinbabam gel babanesi altını degistir derdi bana sormadan etmeden alır ayağında sallardi kanlı kaka yapmıştı doktor senden başkası altını degistirmesin dedi dedim onu öyle kestim sesle uyumyo müzik açıp uyutuyorum dedim ldin öbür odada kendim uyuttum çocuğumu yoksa oraya gidince ben yok gibiydim resmen onların çocuğu gibiydi asla izin vermiyorum çocuğumun bakımına karışmasına kimsenin eşimle de çok kavga ediyoruz buyuzden sana tek tavsiyem Allah aşkına yavlarir8m çocuğunu kaynanana bırakma herşeyimi kendin yap 
(6,958 puan) tarafından
Uzun odu ama noldu oku sinirden yanlış yazdığım yerler için kusura bakma
tarafından
Ne kusuru estağfurullah.. Benimki de aynı sanırım. Yakında köyde bana bırak zaten mama veriyordun diyecek. Eltim de doğum yaptı. Benden 15 gün önce. O emziriyor. Yanıma gelesi varmış umarım eltim yanımdayken bu konu hakkında bir şey demez o emzirirken bana laf dokundurmsz. Çünkü cidden o zaman dayanamam ağlarım zaten bıktım ağlamaktan iyice. Allahtan eltim bana destek oluyor ablalık yapıyor yoksa hiç çekilmezdi
(6,958 puan) tarafından
Ver sende lafını valla bacım ben bu evlilik hayatında bunu öğrendim agzin yoksa tependen yumruk eksilmiyo ama ağzın varsa kimse çit cikaramiyo bana öyle eziyetler ettiler öyle eziyetler ettiler ki doğumum burnumdan geldi ben hiç bi zaman hicbisey ses etmedim aman gönülleri olsun nasıl isterlerse öyle olsun canları safolsun dedim dedim bosverdim hiç bişey istemedim ne nisanliyken ne evliyken bize eski evi yaptırıp verdiler istedigim mobilyaları değil başka mobilyalar aldılar vs vs ses çıkarmadım huzurum olsun dedim kaynım nişanlandı kız herşeyi istedi valla kaynsnamgilin oturduğu evi de onlara yaptircaklardi hiç begenmedi orayı gittiler 2 trilyona yeni ev aldılar bizim eve 60 bin masraf yapıldı onlara 1 tirilyon kız valla afedersin ağızlarına ediyodu istediği olmayınca yüzüğü bırakıp cikiyodu hiç agizlarini acamadilar ona benim herseyime karıştılar hepsini geçtim çocuğumu kaybediyodum doğumdan sonra aklım başıma geldi aman huzurumuz kaçmasın dedim dedim eşime bişey demiyodum herşeyi döktüm eşim hep der sen çok değiştin diye değiştirenler utansın
0 oy
(598 puan) tarafından
Arkadaş illa emzirmek mi annelik ya kaç ay karnında taşıdın doğurdun ettin 
tarafından
Çok doğru. Hele o doğum zamanı anladım anne olduğumu. Doğum sonrası ölüm eşiğindeyim normal gitmeyen durumlar oldu. Ama ben bebeğim beni ememeden gitti diye ağladım. Millet beni kurtarmaya çalıştı ben bebek için ağladım... Şimdi bunları duyunca çok üzülüyorum
(598 puan) tarafından
Takma kafaya laf ederse bi daha doğur anne sen anneşiğe doyamamışsın belli falan de. Sadece emzirmekle veya sadece doğurmakla annelik olmaz annelik evladı için her şeyi göze almak evladından başka bişey düşünmemektir
0 oy
tarafından
Emmeyle anne bilip bilmemesi ne alaka yaa cok cahilce birsey . Benim kızım da bir aydir emmiyor sütüm yeterli gelmiyordu zaten 3 ay emdi bir aydir emmiyor göğsüme takınca etini sıkar gibi ağlıyordu catliyordu ağlamaktan ama benim kokumla susuyor öyle şey mi olur . İnsan evladını sütü gelse emmeden mahrum bırakır mi . Bana da kendin bilerek bıraktırdın emzirmeye korkuyosun ondan bıraktırdın diyolar cok zoruma gidiyor. Boşver takma ama arada sende pompayla sağ ne kadar gelirse bir damla da olsa mamasına kat ben öyle yapiyom ne kadar gelirse artık 
tarafından
Bebeğine odaklan kimseyi duyma zor birsey ama takmamaya çalış
tarafından
Ben sütüm olduğunca sağıp vermeye çalışıyorum ama böyle böyle sütüm bitiyor. Bakalım napıcamm
tarafından
Olsun sen bebeğine odaklan keyif almaya bak canım gereksiz boş konuşan insanlar hiç bir zaman bitmezler
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Boşver takma benim kızım da hiç emmedi sağolsun kaynanam öyle imada falan bulunmadı emse iyi olurdu falan dedi ama bunu herkes dedi yani dyecegim kaynanqla başka sorrunun yoksa bunları kafana takma geçer gider 
tarafından
Yok başka sorunum yok sadece hayatıma çok müdahale ediyor. Ben aram bozulmasın diye susuyorum. Çünkü ne derse desin seviyorum onları. Kaç senedir tanıdığım insanlar. Bu yüzden bir şey demiyorum hiç
(2,974 puan) tarafından
Seviyorsan güzel dille şöyle anne şöyle yapalım anne böyle yapalım falan diye hani bı insanda fitnelik içinde kötülük olmadıktan sonra illaki anlaşılır
0 oy
(6,441 puan) tarafından
En kötü baskı benğm kaynanamda sürekli ver ben bakayım emmio zaten dedi en son ağladım eşime dedim emmioda anne değil miyim dedim hepsi aynı b.kun laciverti ama susma inan başına daha çok çıkarlar 
0 oy
tarafından
Niye bu kadar susuyorsun madalya mi takacaklar. 

Memesini alsın kıçına soksun aptall utanmıyor da o lafları ederken. Onu 9 ay sen taşıdın ilk 3 ay anneyle aynı bedende olduğunu saniyormus hala. Kalp atışını duyunca sakinlesiyor sadce seni tanıyor herkes yabancı. O yüzden sende huzur buluyor. Cahill cahill konuşmasına izin verme. Ben olsam def ederdim evden mall kadin sadce emzirmeyle ana olunmuyor köpeklerde emziriyor derdi babaannem aynen öyle.
0 oy
(114 puan) tarafından
Neden ağzına sçmyorsn bu kadının afedersin ama
0 oy
tarafından
Insanın zoruna gitmez mi yaa bende çok zayıfım aşırı zayıfım kaynanam hep bana sen çocuk doğuramazsın çocuk taşıyamazsın karnında beslenemez o çocuk derdi bende kilo ile çocuğun ne alakası var ki kilolu insanlar mı sağlıklı kilolu bebek doğuruyor dedim şuan hamileyim ve ben neredeyse kilo almadım 6 aylık hamileyim karnımı görsen 3 aylık gibi hatta ondan da küçük sanki gazım varda çıksa karnım inecek gibi duruyor ama bebeğin boyu kilosu gayet iyi 

Ağzı olan boş konuşuyor işte cahillik tamamen
0 oy
(2,274 puan) tarafından
Benim kaynanam direk söylüyordu, o lafları yüzünden ben stres ile birlikte baygınlık geçirdim. Ablam geldi çocuğa bakmak için kaynanam telefonda konuşuyormuş eltimle. Çocuk için bir obem arz etmiyor mamasını içip yatıyor olmasada olur demiş. Hakkımı helal etmiyorum kendisine.
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Benim oglumda gidim gidim 6 ay zor emdi mama cocugu ama inanilmaz bi bagimiz war sen diyenleri hesaba alma
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Niye cevap vermiyorsun neden sende göğüs yok emmiyo nasılsa seni annesi bilmez.okurken sinirlendim off.her bebek annesini bilir. saçmalamasın artık susma sende kalbini kır demiyom ama cevap ver 
0 oy
(753 puan) tarafından
Yuh ya şu cahil insanları bi yere toplasın lar orda cahillikleriye birbirlerini yesinler bu ne ya anneyi bilmezmiş felan gayette bilir her fırsatta kucagına al gögsünde yatır Anne bebek ten teması ile her şey oluyor çok önemli bu husus kimseyi dinleme sen kulak asma ya da güzelce cevaplarını ver. Bi de annende ne var lafına o kadar **** oluyorm ki bazen kayınvalidem de der 
0 oy
(9,247 puan) tarafından
1. Dediği hadi neysede 2. De kavga cıkartırdım
0 oy
(2,729 puan) tarafından
Canım öyle şey mi olur Allah aşkına bende emziriyorum . Ona bakılırsa hazır memeyi çıkarıp veriyorum sen ise o mamayı yapmak için ekstra uğraş veriyorsun. Her şey emzirmek mi her uyandığında seni görüyor ağladığında sen koşuyorsun banyosunu sen yapıyorsun tırnaklarını sen kesiyorsun altını sen değişiyorsun . Zaten bebekler ilk 2.3 ay bile hiç annesini tanımaz ki ama sonrasında çok da güzel seni annesi olarak bilecek lütfen kendini üzme bak herşey çok güzel olacak

İlgili sorular

+1 oy
10 cevap 353 göst.
6 gün önce Aile kategorisinde Unalgll (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 1,286 göst.
23 Nisan 2024 Aile kategorisinde nurr001 (1,449 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 48 göst.
22 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Yenibiri12 (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 190 göst.