+3 oy
2,010 göst.
Diğer kategorisinde (5,378 puan) tarafından
24 yaşındayım ama yapmak istiyorum bir kaç sene. İçinde kızım büyisun ama eşim izin vermiyor yapamasin altına sçarsin falan bunun maneviyatı çok büyük güzel bişey bana göre mehrumlarin son görevini yerine getirmek bana göre ibadet ama eşim trip attı falan :( herkes korkuyor ters ters bakıyor ne alaka falan:( yapmak istiyorum sonuçta bnde herkeste ölecek 

53 Cevaplar

0 oy
(1,022 puan) tarafından
Bir video izlemistim youtubedan gassallar roportaj yapmisti cok kotu sekilde olenlerde geliyo kendinde o cesareti buluyosan ol elbette cok cok manevi bi meslek ve sorumlulugu vebali yuksek en guzel ve dogru sekilde aldirmak gerekiyo gusulunu o videolari izle youtubedan
(5,378 puan) tarafından
İzledim zaten iki üç aydır izliyrium bı an içime doldu yapmak istiyorum bakalım nasıp eğitim almak da gerkwiyri
-Reklam-
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Bende olmak istiyorum insAllah ilerde ilk hedefim.

(27,353 puan) tarafından
Eşim birsey demedi ol dedi küçük kızım işte imkan el verir insAllah
(5,378 puan) tarafından
Esim afra tafra yaptı senle uğraşamam altına sicacan falan yani hepimiz olmeyecegiz gbi yasiyriuz ama atmosferi çok farklı oranın
(27,353 puan) tarafından
Bu kafada bakana tek sorum yarın kendisi ölünce ölüsünün yıkanmasını istemezmi ister demi bu çok çok güzel bir meslek ama herkes korkuyor neden acaba ölüden korkulmaz diriden korkulur.. gideceğimiz yer hepimizin aynı hepimizin belli o musalla taşına hepimiz baş koyacağız neden onlarla vakit geçirmek yerine bu zamandaki dengesiz insanlarla haşır neşir olayım ki tercihim ölülerle vakit geçirmek olurdu yıkamak olurdu kefenlemek onlara yardımcı olmaz temiz şekilde göndermek
Bu korkulacak birşey değil  elbette zor yanı var ama her mesleğin bir sorumluluğu var buna ben meslegu geçtim güzel bir yardımlaşma gözüyle bakıyorum ve  çok ilerde yapacağım bir iş olarakta bakıyorum  Rabbim nasip eder insAllah o maneviyatı
(5,378 puan) tarafından
Gerçekten katılıyorum sana kutsal bir görev parası içinde değil vala sonuçta bizim elimiz deydikten sonra meleklerin eli deyecek Allah nasip ederse bende yapmak istiyorum ama eşim bırakmıyor inşAllah ikna olur
(27,353 puan) tarafından
Bırakır bırakır maneviyatıni anlat bırakır
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Ananemi yıkadım yani yıkadık gassala yardım ettim.hiç korkulacak bile yok evet.ama ananem tertemizdi.her beden öyle olmayabilir.
(5,378 puan) tarafından
Bnm annemde annesini yıkadı annem vefat etse bende onu yikacam
0 oy
tarafından
Ben yapmm ama bnde bir manyak lik var Google de olmuş insalra bakıyorm hafasi kopmus yanms ayrilms parcalnms curums ceset fotoğrafları topluyorum 
(5,378 puan) tarafından
Dur bende bakayım bana soyle mesela ne yazoyrsun
tarafından
Ölmüş insan cesedi yazabilirsin ordan foto lara bak
tarafından
Kız siz niye böyle şeylere bakıyorsunuz tövbeler olsun :D
(5,378 puan) tarafından
Ben baktım çok enteresan Allah hayrlı ölümler versin
tarafından
Evet bitane çocuğun kafası arkası yok yüzü var babası ağlıyor ,aysun ölümün gerck oldgnu kendime anlatıyorum:)
0 oy
(1,975 puan) tarafından
One yaaa biri soylesin
(1,975 puan) tarafından
Tskr edrm cnm kış temizligi kız bn dururum hiç eşimde kızıyor ama misafrm gelicek dedm havalar iyce soğumadan yapiym:)
tarafından
Kolay gelsin canım kim gelecek
(1,975 puan) tarafından
Kız kaynım gelicek ya kışın bizde kalck bnde dedim yapym bitsn smdi o gldi yapmm
tarafından
Anladım canım Allah kolaylık versin
(1,975 puan) tarafından
Tskr edrm cnm
0 oy
(48,703 puan) tarafından
korkmam diyosan yapta her ölümde guzel olmuyo neler göreceksin 
(5,378 puan) tarafından
Evet tabi doğrudur kızımi buyuteyim ilerde inşallah
0 oy
(17,817 puan) tarafından
Büyük cesaret bana para verseler yapamamm 
(5,378 puan) tarafından
Parasına değil yaa ibadet bna göre kutsal bir görev
(17,817 puan) tarafından
İbadetmi gassallık bilmiyorum gerçekten
0 oy
tarafından
Bence de çok korkutucu ya nerden aklına geldi ki. 
(5,378 puan) tarafından
Neden korkutucu sende öleceksin senide yıkayacaklar rurhun o abdeshanede olacak o an korkacakmisisn:) ben çok korkardım ama korkulacak bişey yok dye düşunuyorum dirilerden kork ölulerden değil onlar zararsızdır
0 oy
(6,216 puan) tarafından
Bunun için çok soğukkanlı olman gerekiyo bence yoksa psikoloji olarak çok fazla etkilenirsin 
(5,378 puan) tarafından
Çok duygusalim vala birisi ağlayınca hemen agliyirum
0 oy
(1,975 puan) tarafından
Bende cenaze yıkadım, öyle vah vah etkilenmedim vücut tek parça ve yeni vefat etmişti. Hepsi öyle olmayabilir, midene güveniyorsan yaparsın. 
(5,378 puan) tarafından
Bende çocukları bebekleri incitirim dye korkarim çok uzulurum çok
(1,975 puan) tarafından
Bu bir iş olacak senin için ve önüne her türlü ceset gelecek. Yok ben onu yapamam dersen zaten o işte olmaz. Düşünürüm dersen bir imam ile yüz yüze konuşmanı tavsiye ederim.
(5,378 puan) tarafından
Haklsiin peki erkek imam ile mi konusayim
(1,975 puan) tarafından
İmamlar hep erkek zaten kız :)
(5,378 puan) tarafından
Bakalım kızım büyisun:)
0 oy
tarafından
Bende çok istiyorum ama sorumluluğu çok büyük 
(5,378 puan) tarafından
Bunun için eğitim lazım tabi
tarafından
Tabi lazım ama ben çok korkuyorum ya yanlış bişey yaparsam da o vebale girersem diye
(5,378 puan) tarafından
Kefen biçiyorsun kendin abdest aliyrisun meftiuna da abdesti alıyorsun iste
tarafından
Düşündüğün kadar kolay değil :) babaannem gasal oradan biliyorm :) unutma din kıldan ince kılıçtan keskindir
0 oy
(1,140 puan) tarafından
Altına s.çarsın ne ya enişte :))) valla gerçekten yürek isteyen bir meslek.ben şahsen yapamam aşırı hassas ve ürkek bir tipim.hem ağlamaktan hem düşünmekten hem urkmekyen mahvolurum.

Güzel bir iş ama .

Eşinin rızası olmadan yapamazsın bunu da biliyorsundur yani huzursuzluk olacağına yapma bence.he korktuğundan endisedense ikna edebilirsen et ama istemiyorsa ne yapabilirsin ki
(5,378 puan) tarafından
Vala haklısın yok dyorsa yapamam zaten ama bende çok rüya gören biriyim nerdeyse hergun rüya gorurum eşim dyri hep rüyalarına gelir korkarsın falan
0 oy
tarafından

Kiz eşimde bana diyor sen gassal ol parası da güzel diye. Ben  kabul etmiyorum :D

(5,378 puan) tarafından
Kız pqrasu nkdr qcqba
0 oy
(7,747 puan) tarafından
O nw ya anlamadım kk
(5,378 puan) tarafından
Vefat eden metfa yıkıyordu cnm ölü yıkama yani
0 oy
(2,701 puan) tarafından

Pskolojik olarak güçlü biri olmalisin yaraya kurta böceğe yaralara beyni patlamış insanlara bagırsak ları çıkmış kişilere içi gözüken insanlara acayip kirli olan kişilere acayip bişey bunu arkadaşim yaşadı ve çok etkilendi pskolojisi allak bullak oldu ve çıktı, bunun yerine bir çok farkli ibadetini yerine getire bilirisn çok farkli şeylerle göz göze et ete olacaksın

Yeri gelecek kundak bebek yeri gelecek koca insanlara yaşlı genç ya benim yüreğim el veremez bakmaya dokunmaya 
(2,701 puan) tarafından
İşte bu yüzden olmaz duygusal sın o ölen kişilerin yakınlarını düşün offf çok zor gerçekten ben hiç gelemem, mesela ne rüyalar görüyorsun :)
(5,378 puan) tarafından
Cnm vala aşırı rüya goruyrium smdi mesela bu postu açtım bu gece rüyamda mezarlık gördüm teyzelerim diyordu sen bizi aramiyorsun ölümlü dünya öleceğiz değişmişsin dye yaa mesela kıreş ile ilgili poster açtım rüyamda kızımı kıreşe gotrmistum:) bişey bı dakA bile kafamda rüyamda hiç tanimadgim yada aklıma gelmezse bile rüyama geliyri bide çok gerçek mesela biz koydeydik rüyamda abim ablamı dövüyordu bı taş vardı salonun ortasına attı parçalanadi anneme anlatıyorum sabah kalktım hayır olsun demesiyle abim taşı atı parçalandi snra ablama vurdu bisiru gerçekleşen rüya millet sıra sıra beni arardı istihare kalk dye halen arıyorlar fazla kalkmıyorum bide Burda bı kızla özelde konusyirduk rüyamda kızin kocası onu aldatmış hata ona anlatim hayır olsun dedi bir iki ay aradan geçmedi kocası aldatmış boşanma davası açmış ki kızı tanımıyorum bile düşün yani:) herkese çok şaşırdı post bile actm
(2,701 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Rüyanın üstüne gidersen daha kötü rüyalar göre bilirsin o yüzden gitme ve üstüne düşme rüyanın çok iyi degil. Bende bir ara öyle çok rüyalarımın üstüne düştüm kafayı yiyecek tik ölmeyen kişileri görüyordum öldü diye ertesi gün onların selası okunuyor du çoğu kez kendime insanlara istihare uyudum artık bıraktım çünkü beni rahatsız etmeye başladılar istihare uyuduğum gün boğuluyor dum artık sabaha kadar nefesim kesiliyor du beni rahat bırakmıyor lardı herşeyi kestim ve bire bir gördüğüm için şeytan izin vermiyor du, hocaya gidip muska yaptın sonra düzeldim şimdide o yüzden çok düşme
(5,378 puan) tarafından
Vala bende artık kalkmıyorum geçen gün anlamda dedi iki kız var kalk ben yok dedim kötü rüya gorurum Bedua ederler fln kendimiz eşimin işi içi faln klkarim bende senin gbi nefesim kesiliyordu tabi yeni evliydim çok korkuyordum ama cunubet ytardim galiba ondan devamlı abdestli yattım ekmek kırıntıları falan hep dikkat ettim  nas Felak ayetl  kursu okudum düzeldi çok şükür
(2,701 puan) tarafından
,iyi canım çok şükür :)
0 oy
(626 puan) tarafından
canım senin pıstundan sonra gassallarla ilgili araltırdım röportaj dinledim senden sonra bende de yürek kıpırdadı seni benim karlıma Allah çıkardı yapabilirim dedim çoğu yorumda cesaret işi demişler değil gassallık iman işi eğer imanın kuvvetli ölüme bir sob değilde başlangıç olarak bakabiliyırsan srnde gassal olabilirsin ölü yıkanır bir şekilde tek parça veya değil en fazla 3 4 saat süren bi işlemmiş minumum 45 dakika ama sadece ölüyü yıkamakla iş bitmiyor Rabbim imanı güçlü olana güç kuvvet veriyor yardım ediyor imanı zayuf olan takılıp kalıyor umarım bizlerde imanımızı güçlendiririz
(626 puan) tarafından
tabi yapar canım zaten işin çok fazla zorluğu yok sırtımızla taşımayacağız meftayı sadece yıkayacağız maneviyatı ağır birde ben ruhlarla cinlere cidden çok inanır arada görürüm maneviyatını kaldıramazsam diye korktum sadece
(5,378 puan) tarafından
Arada nasıl goruyirsun  üç harflileri goruyormusun
(626 puan) tarafından
önceden çok sık görürdüm her an hissederdim varlıklarını şimdi nadir hissediyorum etrafımda değiller muhtemelen olsalar hissederdim baya olaylar atlattım canım o yüzden görebiliyordum
(5,378 puan) tarafından
Ben de hep han kardeşler ve de yer 6 programlarını izliyorum YouTube den cinli olaylar çok var
(626 puan) tarafından
ben izlemiyorum cinli video yada filmler korkuyorum o tarz filmlerden açıkcası
0 oy
tarafından
Canım bize lisede eğitimini verdiler. Ama annem dışında kimseyi yikamadim.onu da yardım ettim sadece ilk ve son oldu.evet ölümü hatırlamak güzel ama ölümle bu kadar iç içe olunca da olmaz emin ol
(5,378 puan) tarafından
Basin  sağolsun bakalım ilerde inşallah smdi küçüğüm bide kızım küçük daha doğrusu:)
0 oy
(13,825 puan) tarafından
Geçen video izledim çok etkilendim çok zor herkese uygun değil bence yapı olarak ana herkesin kendi tercihi tabiki☺️
(5,378 puan) tarafından
Bn bu aylardır izliyorum ama kafaya koydum:) ama smdi değil kızım kucuk
(13,825 puan) tarafından
Hayırlısı☺️
0 oy
(16,015 puan) tarafından
Bu işi yapabilmen için iyi bir piskolojiye sahip olman lazım. Çünkü karşına sadece normal vakalar gelmeyecek. 
(5,378 puan) tarafından
Psikolojime  guvennirmiyim vala bende bilmiyorum
(16,015 puan) tarafından
Önemli olan o zaten. Ben netten gassallari dinliyorum kaç yıllık gassalci bile diyor bazı cenazeler gelince korkuyorum gece uyuyamiyorum diyorlar
0 oy
(1,278 puan) tarafından
Bende bı ara taktım baya ama olmak istemem gibi bir imkanım yok.simdide hafız olmak istiyorum Allah'ımin izniyle iki çocukla başımı kasiyamiyorum ama iste
(5,378 puan) tarafından
Vala bnm kız küçük ben kuran okuuorum mesela 11 hatim ettim ama ses tonum güzel deyil bide nefesim çabuk kesiliyor yoksa hafizlkik  için bide ezberim kuvvetli degil

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 525 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Zhlfrk (6,919 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 49 göst.
0 oy
22 cevap 196 göst.
0 oy
9 cevap 257 göst.
1 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Miraysu (2,731 puan) tarafından soruldu

380,334 soru