+3 oy
2,008 göst.
Diğer kategorisinde (5,311 puan) tarafından
24 yaşındayım ama yapmak istiyorum bir kaç sene. İçinde kızım büyisun ama eşim izin vermiyor yapamasin altına sçarsin falan bunun maneviyatı çok büyük güzel bişey bana göre mehrumlarin son görevini yerine getirmek bana göre ibadet ama eşim trip attı falan :( herkes korkuyor ters ters bakıyor ne alaka falan:( yapmak istiyorum sonuçta bnde herkeste ölecek 

53 Cevaplar

+8 oy
(6,053 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Cesarrtine hayran fikrine saygi duyyorum canim❣neden olmasin oluden deil walla diriden korkacan
(48,534 puan) tarafından
benim kendi sacimda sapsariydi 18 yasimdan sonra koyuldu☺️
(6,053 puan) tarafından
Kiz o nasil bir olay☺☺
(48,534 puan) tarafından
valla sonra uzadikca uclarda sari kaldi ombre gibi oldu kestirince gitti ☺️
(1,766 puan) tarafından
Ayy valla bende geçen olmak istedim düşünce banada bi gelir bi gidir
(6,053 puan) tarafından
❣☺☺☺☺❣
-Reklam-
+3 oy
(6,205 puan) tarafından
Sadece öyle normal Ölüler gelmeyecek Bak ben çok böyle videolar izledim bu hani gassalların anlattığı mesela parçalanmış bir vücut geliyor vücudunun diğer yarısı olmayan biri geliyor Yani bu sadece tüm böyle vücudu yerinde olan birisi değil çok zor psikolojik olarak çok kötü biliyor musun O yüzden pek bilemedim Ben mesela bir video izledim kadın anlatıyor diyor ki adam patoz makinesinin içine düşmüş ve diyor puzzle yapar gibi adamı vücuda Aha bu burası burasıdır falan gibi diyor yapmaya çalıştık ortada diyor sadece 1 kilo kıyma gibi et var Hemen biri de diyor ki mesela Adam diyor trafik kazası geçirmiş ve beyni yok yani kafa yok diyor Çok zor bir meslek bence kokusunu falan geçti mi Bir de bunun bu tür psikolojik yanları var
(6,205 puan) tarafından
Bence sen Eğer bir tanıdığın falan varsa bir yanına gir gör tecrübe edin ona göre karar ver
(6,205 puan) tarafından
Mesela Benim dedem öldü ve gözümün önünde öldü Hani hastaydı ranzada yatıyordu kurban bayramını da ilk günüydü ranzada yatıyordu battaniyesini yıkamıştık başka bir battaniye vardı üzerinde Hani o yıkanan battaniye üzerine örtecektik daha sonra dedemin kafasının yastıktan kaydığını gördüm Anneme dedim ki anne dedim dedemin kafası kaydı yastıktan gel dedim Çünkü çok fazla böyle hassastı vücudu korkuyordum hani yaşlanmıştı ve hastaydı ya dokunduğun yeri morarıyordu bağırsak kanseriydi bu arada geliyorum dedi baktım iyice kaydı yaptı Pencereye baktı gözlerini dikti öylece kaldı Annem geldi hemen ve ölmüştü zaten onu ben gözümün önünden atamadım Hatta okuyordum böyle Resmen psikolojim bozulmuştu Kur'an kursundaki hocalarım o kadar okuyordu ki üstüme anlatmıştım bu mevzuyu Çünkü yatamıyordum Akşamları sonra babam onu evimizde yıkattırdı Hani dedi benim babam bir kefendi de devlete aldırmam dedi onu yıkanırken de gördüm ne bileyim çok beni etkilemişti o yüzden dolayı çok ben kendim cesaret edemem ama sen yapabilirsen Bravo derim
(5,311 puan) tarafından
Annem annesini yıkadı bisiru mahallede çağırıyordu annem yikardi tabi şuan yaşlıdır annem vefat edince ben yıkamak istiyorum eğitim almak istiyorum bilen biri varmı bilmiyorum annem öyle bu gafsal gbi dört dörtlük bilmez tabi ben gerçek gafsal gbi olmak istiyorum
(15,861 puan) tarafından
Ilknur bende senin bu yazdığının 2 cümle ile özetini yazmışım  :D
(6,205 puan) tarafından
Ben uzatmisim hdjdjdjd
+1 oy
(1,545 puan) tarafından
Helal olsun der saygı duyarım 
(5,311 puan) tarafından
Allah razı olsun cnm
0 oy
(119,168 puan) tarafından
bu yaz basima geldi bende scarim altima 
(5,311 puan) tarafından
Nasıl cenaze mı gordun cnm anlatrmısn
(119,168 puan) tarafından
yok minibuste onumde oturan 2 kadin vardi biri digerinin cocugunu sevdi falan sohbet koyuldu cocuksuz olan calisiyom gassalim diyince cocuklu olan basti cigligi
(2,040 puan) tarafından
Ölü mü yıkadın
(5,311 puan) tarafından
Bence doğal bişey ona bakılırsa doktorlar da ölüleri goruyri hastalara dokunuyri dimi yani
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Nasıl olunuyormuş,tatlım
(5,311 puan) tarafından
Vala blmiyorum egıtım alıuorsın galıba cok yapmak istiyorum arastrcam da esım bırakmıyor
(3,895 puan) tarafından
Cenaze hizmetleri sertifikasi alman gerekiyor 1 haftalik egitim sonunda yazili sinavdan 45 uzeri alirsan gassal oluyorsun ama geçici yikiyorsun kalıcı kadro için kpss'den 85 üzeri alman gerek.Yalnız imamhaip lisesi mezununa öncelik veriyorlar.
0 oy
tarafından
Valla büyük cesaret o iş herkesin harcı degl yapabilirsen iyi ne güzel ölümü hep hatırlar manevi olarak hep iyi yolda olursun 
(5,311 puan) tarafından
Tabı bu dunyada mısafırız sonuca hergun aklımda zaten ölum ama esım bırakmıyor
0 oy
tarafından
Cok kutsal ama sandığın kadar kolay degil bencede birde hergün rabita buuu cok zor bencede çok büyük iman lazim bence feraset lazimm
tarafından
Ben annemi yikadim hic kolay degildi hiccc annem otopsi olmuştu bide dahada zordu babamin ölüsuyle sabaha kadar oturdum cok zordu cok cokk
(8,566 puan) tarafından
Yeşilim öncelikle başın sagolsun  :(
Babanın ölüsüyle oturduğunda tek senmmi vardın yaninda
(5,311 puan) tarafından
Başın sağolsun otopsi çok kötü delik deşik ediyorlar peki aynen neden otopsi oldu
tarafından
Evde tek degildim odada tektim gece 3 de öldü sabah 11 dr geldi kanserden öldü babam muayene etmeden ellemeyin dediler öyle bekledim başında caresiz .annem tek evde öldü zeyirlendi o yuzden otopsi oldu şüpheli ölüm allah razi olsun canim böyle iste bu hayat desildim yine gece gece
(5,311 puan) tarafından
Cnm benm başın sağolsun hepimiz öleceğiz demeki onlarinn.zamani vakti dolmuş bizde öleceğiz misafirin bu hayat geçici:(
0 oy
(770 puan) tarafından
Hay maşallah:D ben düşününce bile altıma sıçtım :D psikolojin bozulabilir gbi geliyor ama korkmuyosan neden olmasın ama sadece normal ölüleri yikamicaksn biliyosn demi 
(5,311 puan) tarafından
Evet blouorım kaza olan ıntıhar adlı vakaa ama esım bıraksa ben cabuk etkılenen bırıyım ama Allah yarıdm edıyro ya
(770 puan) tarafından
Blmiyorum ya zor bı meslek yani bizm bir akraba araba çarptı baya heryeri kırık morluk flan vardı görüntüsü çok kötüydü:(
(5,311 puan) tarafından
Ayy işte bende etikeliniyorum çabuk ama nebilm çok yapmak istiyorum
0 oy
tarafından
Sen gassal olursan ölü yikarsan eşin yemeğini de yemez midem bulaniyor diye emin ol
(5,311 puan) tarafından
Hahh ıste oyle der ıstemez ama cok yanlış bı dusunce herkes olecek bızıde yıkacaklar
tarafından
Gassallik her bünyenin kaldıracağı bir yük değil aşırı imanı güçlü olmak gerekir ve sevgi dolu olmak ölüye saygı duymak gerekiyor vs vs
(5,311 puan) tarafından
Tabi mezar kazıcı gbi bı çok şeye şahit oliyirlar ister istemez etkileniyorlar ama yapmak isterim
0 oy
tarafından
Ben hayatta cesaret edemem
(5,311 puan) tarafından
Ben cok taktım kafama ya yapmak istiyorum normalde cesaretlı degılm ama kalbımde hep gecıyor
tarafından
Youtubede videolar var izle ona göre karar ver
(5,311 puan) tarafından
Hepsı nı ızledım ama esım yok dyor
0 oy
tarafından
Güçlü bir irade ve iman gerektırıyor yapabilirsen helal olsun canım ama cok ıyı dusun
(5,311 puan) tarafından
10 yasımdan berı namaz kılıyorum kuran okuyorum asla terk etmedım fakat ruyalar cok goruuorıum eyrr yıkarsam cok ruyalar gorurmuyım blmıyorum
tarafından
sadece tek parça beden yıkamıyosun kuzum mayına bacagı kopan da kazara paramparça olanda yanı cok ıyı dusun miden kaldırmaz goruntulu kokuyu bılemıyorum cok saglam olmak lazım ya sonra psikolojin bozulur evde esınle kötu olursun cocugun kotu etkilenir hanı her anlamda dusun aıle huzurunu etkileyecek bisey bu cunku ne olacagını asla kestıremezsın
(5,311 puan) tarafından
Haklısın şmdi yapmasamda ilerde belkı 5 yada 10 sene snra yaparım
tarafından
Hakkında hayırlısı canım
0 oy
(3,222 puan) tarafından
Ben de çok istiyorum ama eşimde annemlerde istemiyor. 
(5,311 puan) tarafından
Benm annem annenı yıkadı bsuru ölü yıkadı ama gecen gun dedı yapamazsın esım de dedı senle ugrasamam korkacan hep falan
(3,222 puan) tarafından
Bennde anneannemi yıkadım kendime güveniyorum
(5,311 puan) tarafından
Dimi banada güven geliyir
0 oy
(3,610 puan) tarafından
Büyük cesaret ya psikolojinin çok sağlam olması lazım önüne nasıl bi cenaze geleceği belli değil 
(5,311 puan) tarafından
Evet haklısın cesaretlı olmak lazım ama alışırım dye dusunuyorım
0 oy
tarafından
Evet herkesin yapabileceği bir iş değil, gerçekten hem psikolojik hem dini açıdan hem de hassasiyet açısından baya iyi durumda olman gerekiyor. Ölüden değil elbette diriden korkmak gerek ama her vefat eden temiz yatağında gözünü kapatmıyor malum. Kazası var, cinayeti var vs vs. Bu tarz durumlarda da bu görüntülerden etkilenmeden işini yapabilecek psikolojin var mı? Önemli olan bu. 
(5,311 puan) tarafından
Cnm ben eğitim alsaydım Allah' kerim bende çabuk etkileniyorum ve rüya alemi yani aşırı aşırı rüyalar görürüm küçüklüğümden beri çok kutsal bir görev
0 oy
(339 puan) tarafından
Afedersin canım ama nasıl bişey bilmiyorum hiç 
(339 puan) tarafından
Yaa zor pskolojin buna elverişliyse olabilir ben 2 güne deliririm sanırım
(5,311 puan) tarafından
Ben normalde bebek bile kucağıma alamazdim tek büyütüm vala kelebek önümde geçse bagirirdim ama elhamdülillah eskisi gbi değilm
(339 puan) tarafından
Yaa ben öyle bebek falan korkmam atağım ama kedi kuş böcek aman aman nasıl değiştin acaba ben bildim bileli böyleyim
(5,311 puan) tarafından
Ben bu 3 harfi bile izliyrim flmini falan etkilendim rüyama geldi  ruyamda hüküm veryordum sizden korkmuyorum hemde nasıl bagryrirum defolun gidin falan
(339 puan) tarafından
Yaaa MAŞALLAH diyelim
0 oy
tarafından
Herkes yapamaz yaparım diyosan ne güzel ama yaşın uymuyor canım beklemen lazım baya 
(5,311 puan) tarafından
18 19 yaşında baslyan bile var ama benm bebeğim küçük Zaten şuan yapamam
0 oy
(1,251 puan) tarafından
Kayınvalidem yıkar bnde gittim 3 4 kere onunla korkmadım egitim alsam bende yapmak isterim
(1,251 puan) tarafından
Kayınvalidem kursa gitmis cnm belgesi var oyle cami gorevlisi degil yani yikadigi biliniyor artik cenazesi olan arayip cagiriyor
(5,311 puan) tarafından
Hee para aliyromu peki
(1,251 puan) tarafından
Evet cenaze sahipleri veriyor
Hocalari da alabilirsiniz hakkiniz o para demis zaten
(5,311 puan) tarafından
Evet cnm anladım ben öyle değil sürekli sabit çalışmak istiyorum
(1,251 puan) tarafından
Anladim cnm hakkinda hayirlisi
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Bende hiç korkmam şahsen ama her türlü mefta gelebilir. Bir şeye şahit oldum cenazemiz vardı bekliyorduk yıkama yerinde bir tane cenaze geldi kadın 2 tane adam var sadece komşularıymış evden koku çıkınca eve girmişler kadın 1 hafta olmuş öleli çok kötü durumdaydı simsiyah bir sıvı aktı ama anlatamicagim bir koku vardı  çok kötü çok ağır nefes alınmayacak kadar. Neyse sonra aldılar yıkamaya görevli bayan ogurerek çıktı yok mu yakını yapamıyorum ben dedi su değdirmiş etleri dökülmüş hep biz kostuk hemen cenaze ortada kalmasın diye malesef çok kötü bir vaziyetteydi insan bedeninden birşey kalmamış heryeri kurtcuk sadece saçlarından anlaşılıyordu kadın olduğu Allah rahmet eylesin kadını poşetleyip sardık kefene 
(5,311 puan) tarafından
İnsan vücudu çok kötü kokar gassalar çift maske takıyor yetmiyri çok kalmış demeli Allah hayrlı ölum versin tüylerim diken diken oldu vala
0 oy
(3,950 puan) tarafından
Cesaretin varsa yap canım. Ben yapamazdim 
(5,311 puan) tarafından
Vala cesaretli biri değilim aslnda ama kutsal bı gorev dyorum neden olmasın
0 oy
tarafından
O işi yapanlarda insan sen yapmıycan ben yapmıycam da kim yapacak bence güzel düşünmüşsün 
(5,311 puan) tarafından
Tabi kesinlikle doktorlarda hergun hastalrla ölulerle haşir neşir

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 524 göst.
13 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Zhlfrk (6,919 puan) tarafından soruldu
+1 oy
1 cevap 47 göst.
0 oy
22 cevap 195 göst.
0 oy
9 cevap 252 göst.