0 oy
169 göst.
Diğer kategorisinde (25,223 puan) tarafından
29 aylık oğlum 2 aydır kreşe gidiyor son iki haftadır kreşte değişik davranışlar göstermeye başlamış, arkadaşlarını sıkma, yüzünü tırmalama gibi. Bişeye tepki veriyor ama neye anlamıyorum. Evde gayet normal herşey normal hayatımızda bi değişme de yok. Neden böyle yapıyo çok üzülüyorum. Yarın detaylı görüşücem öğretmeni ile, okulun pedagoğu ile de görüşme ayarlanıcak. Ya ilgi çekmeye çalışıyor, yada kendini tam ifade edemediği için sinirleniyor. Şuan 2 kelimeli cümleler ile konuşuyor aslında ama genelde tek kelime anlatıyor kendini, ama sonuç olarak ne istediğini genel olarak anlatıyor. Çok sevgi dolu asla zarar vermeyen uyumlu uysal bi çocuk normalde. Okuldaki öğretmenler çoğu arkadaşım onlar bile çok şaşırdı bu duruma. İnşallah geçici bir durumdur :/

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
İletişim kuramadigi icindir. Hircinliga sebep oluyor. Sen annesisin. Onu her türlü anlarsin ama yasitlari anlamayabilir ve merhamet duygusu yok bebeler de. Dislayip arkadaş olmama durumları olusmus olabilir.
(25,223 puan) tarafından
Böyle hırçın davranırsa hiçbiri oynamaz diye korkuyorum bende işte,bunun altında yatanı bulmamız lazım sonuçta bütün gün beraberler
tarafından
Gönderdiğin yerde pedagog gozlemlemiyor mu bebeleri ? Oyun yöntemi ile anlayabilir. Aynen sorun büyümeden üstüne gitmen gerek. Belki de artik gitmek istemiyordur. Seni özlüyor olabilir.
(25,223 puan) tarafından
Pedagog gözlemliyor görüşme ayarlıcaz zaten ama 10 sınıf varok büyük bir kreş haliyle bütün gün oğlumun sınıfında olamıyor, gerekirse özel pedagog ile de görüşücem
-Reklam-
0 oy
(2,880 puan) tarafından
Benimki konuşamadığı için hırçındı 
(25,223 puan) tarafından
Benimki de çok olmasada derdini anlatacak kadar konuşuyor ama sınıfın geneli böyle zaten
0 oy
(783 puan) tarafından
Onun canını sıkacak şeyler söyleyebilir arkadaşları o da tepki veriyordur. Benim bir öğrencim vardı arkadaşları ben arkamı dönünce ona bir şeyler söylüyormuş o da ya saç baş yoluyordu ya da tokat atıyordu. Öğretmeninden gözlemlemesini rica edin. Aynı çocukla mı sorun yaşıyor yoksa tüm sınıfa karşı mı aynı şekilde davranıyor. Küçük çocuklar bazen çok acımasız olabiliyor çünkü 
(25,223 puan) tarafından
Yok durduk yere yapıyormuş ya normalde birini severken dişlerini sıkarak sıkıca sarılıp sever oğlum çocukları da aşırı seven bir çocuk belkide sevgisi içine sığmayıp çok sıkıyordur diye de düşünüyodum ama az önce uykudan kalkıp yarım saat boyunca ağladı salona gitmek istedi gittik sonra sinirlenip koşarak yatagına geri geldi ağlayarak sırtını sevdim elini tuttum öyle uyudu:( bişeylere tepki veriyor mutlaka
0 oy
tarafından
Benim ortanca yegenim gitti geçen yil  ilk donem cok iyiydi sonra ogretmenleri degisti of asel bi degisik oldu laf anlamaz laf dinlemez asla dediginin tam tersini yapar kizim yapma bunu dersin inadina yapar yap dedigini yapmaz  bu sene gitmek istemedi okula ablamda zorlamadi aama
0 oy
tarafından
Benim ortanca yegenim gitti geçen yil  ilk donem cok iyiydi sonra ogretmenleri degisti of asel bi degisik oldu laf anlamaz laf dinlemez asla dediginin tam tersini yapar kizim yapma bunu dersin inadina yapar yap dedigini yapmaz  bu sene gitmek istemedi okula ablamda zorlamadi gondermedi ama hala ayni huyu ya 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 103 göst.
7 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Mavi-beyaz (1,703 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 171 göst.
30 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Italya (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 91 göst.
30 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Italya (24 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 170 göst.