0 oy
102 göst.
Diğer kategorisinde (127 puan) tarafından

Hanımlar merhaba

Kızıma diş buğdayı yapmak istiyorum yapanlar var mı nasıl yaptınız fikirlerinizi almak istiyorum aslında sadece doğum gününü kutlayacaktım ama annemin ilk torunu olduğu için yapmak istiyor hevesi var :)

İkramlık olarak neler hazırladınız gelen misafirlere hediyelik magnet vs dağıttınız mı?

7 Cevaplar

+1 oy
(1,928 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Jahehroeldmdb 
(1,928 puan) tarafından
Yazmayı unuttum 3 lü yasin setleri var ya ondan aldım dağıttım
(127 puan) tarafından
Süper
Teşekkür ederim :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Henüz yapmadım kızımın dişleri yeni çıktı yaşına da bir ay var bende doğum günüyle beraber  yapmayı düşünüyorum. Zaten pasta yaptiricaz yanına da dış bulguru poğaça kurabiye salata tarzı birşey börek düşündüm daha bir ay var ama . Magnet yaptırmayı da düşünüyorum hatıra kalsın istiyorum 
(127 puan) tarafından
Bizim de yaşımıza 2 ay var doğum gününde amcaları dayıları falanda olacağı için bir yapmayı hiç düşünmemiştim
Kimisi hoca çağırıp mevlüt şeklinde yapıyorlar eltim sade yapmıştı pasta yaptırıp kesmislerdi
tarafından
Bende iki masraf olmasın diye birlikte yapmayı düşündüm. Aslında mevlüt şeklinde de güzel olur ama hepsi ayrı masraf işte birde baya uğraşmak gerekecek kızımla o kadar hazırlığı iki sefer yapamam diye tek seferde aradan çıkarmayı düşündüm
0 oy
(506 puan) tarafından
kuzum biz esimle ikimiz 1 pasta alip kutladik. esim ailesiyle küs o donemde benim ailem de baska bir yerdeydi. diger amca, hala,teyze gibi akrabalarda da hic is yok evimize gelmezler baglar kopuk. biz de ilerde hatira kalsin diye dusunduk. Ben dolma doldurdum esim de mini bir pasta ve tuzlu pasta aldi. balon ve ısık ile susledim. disim cikti diye yazi tasarladim ciktisini aldim onu da koydum. guzelce cay da demledim. fotografimizi zamanlayici ile cektik guzelce gecti biz cok eglendik kizimiz da cok sevdi. bu tarz seyleri kalabalikla ben de cok severim ama yoksa da bizbize yeteriz hic sıkıntı degil. sizin kalabalik varmis ne guzel kiymetini bil. benim sahsi fikrim cok abartmadan ikramliklar yap 4cesit falan pastasi da olur yeter. herseyin fazlasi da zarar. kendini ve butceni de yormazsin hem. tabi yine de sen nasil istiyorsan oyle yap son karar senin ;)
(127 puan) tarafından
Doğru diyorsun canım teşekkür ederim :))
(506 puan) tarafından
rica ederim canim kolayliklar :)
0 oy
(189 puan) tarafından
Ben böyle şeyleri kutlamayı sevmem doğum günü de düşünmüyorum ama diş buğdayını yemeyi severim küçüklüğümden damağımda bir lezzet babannem çok yapardı. Oğlumun dişleri çıkınca heveslendim sırf yemek için akrabalarımı çağırıp bi masa hazırladım. Ama süsleme öyle hediye falan yoktu sadece pasta börek yaptım normal davet gibi. Size de menü fikir olsun diye yazayım.

Diş buğdayı ( biz de tuzlu olur nohutla pişer. Üstüne de ceviz konulur servis sırasında)

Pasta (tart kek kalıbıyla iki tane yapıp üstünü süsledim) 

Tartolet

Sakallı poaça 

Yoğurtlu patates salatası ( altta patates- havuç üstünde süzme yoğurt en üstte az yağda baharatlı konserve mısır)

Milföyden kıymalı mantı ( minik minik kesip mantı gibi kapattım)

Büskivi topları.
(127 puan) tarafından
Aslında diş buğdayı aklımda yoktu annem çok istiyor doğum günü içinse ilk yaşını kutlamayı bir anı olarak kalmasını istiyorum diğer yaşlarında artık eşimle kızımla kendi aramızda kutlarız diye düşünüyorum:))
Cevabınız için de teşekkür ederim:)
(189 puan) tarafından
Anı için fotoğraf çekip önüne pasta koyacam ama kimseyi davet etmem. Kendi anlamaya başladıktan sonra öyle toplu kutlarız diye düşünüyoruz eşimle. Size iyi eğlenceler. Umarım çok güzel vakit geçirirsiniz :)
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Ben memlekete gitmiştim Yani annemin evine orada annem yaptı dağıttı tabaklarla Yani biz de adet öyle oluyor genelde eve davet edilmiyordu iş buğday için yapılıp dağıtılıyor sonra içine para koyup geri getiriyorlar
(127 puan) tarafından
Sizinki daha farklıymış :)
0 oy
(5,063 puan) tarafından
Ben dışarda bi mekanda yapmıştım. Yaş pasta, tuzlu ve tatlı kurabiye bir de hedik yapılır bizde buğday ve nohuttan annem de onu yapmıştı. Hediyelik olarak küçük cam şişelerde çilek kolonyası dağıtmıştım. Evde yapsam sarma, börek, makarna salatası, yaş pasta, içli köfte, kurabiye yapardım
(127 puan) tarafından
0 oy
(2,818 puan) tarafından

Doğum gününde diş buğdayı da yapmıştım

En başdaki bardaklara koydumimage

(127 puan) tarafından

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 103 göst.
0 oy