0 oy
121 göst.
Aile kategorisinde (77 puan) tarafından
Tavada köfte yapacam eşim çok seviyor bildiğiniz lezzetli köfte tarifi verir misiniz ekstra bişey girmeyecek karbonat yada maden suyu falan bide kiymam az ölçüsünü ne kadar koyayım 250 gram var yada yok bile 

6 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çok severim ama hiç beceremem köfte işini. Bilen biri yardımcı olur umarım 
tarafından
Hazır köfte harçları var kiymanin içine katiuorsun karistiriyosun dolab da dinlendiriyosun sonra ister tavada ister izgarada yap harika oluyor kuzu
tarafından
Bı kere denemiştim köfte harciyla  aradan bayâ zaman geçti bugün deeneyim yine seviyorum ama yapamıyorum sanırım
-Reklam-
0 oy
(1,371 puan) tarafından
Köfte en güzel ızgara tavada oluyor bence. Ben ızgara tavada yapınca her yiyen çok beğeniyor tarifimde normal köfte tarifi ; kıyma soğan sarımsak galeta unu yumurta karabiber çok az tatlı toz biber tuz. Önemli olan sarımsak bence 2 diş rendeliyorum ben ve ızgara tavada çok lezzetli oluyor yumuşacık
(77 puan) tarafından
Tost makinem var çift yüzlü köfte de yapılıyor orda yapayım mı olur mu bide yağı ne kadar koyuyorsunuz
(1,371 puan) tarafından
Yağ koymuyorum ben tost makinasında denemedim valla canım
0 oy
(10,036 puan) tarafından
1 sogan rendeliyorum canim ben suyunu sikip koyarim. Maydonoz. Galete unu yada kuru ekmek ici ufalarim icine. Karabiber tuz kimyon pulbiber koyarim. 1 tanede yumurta kiriyorum istege bagli ben koyarim ablam koyuyo diyo koymuyo. Sarimsak bide
(77 puan) tarafından
Yağ ne kadar
(10,036 puan) tarafından
Yani biraz koyuyorum canim koftelerin yarisina gelecek kadar. Iyice isitip yagi sonra kofteleri koyuyorum
(77 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
0 oy
(3,730 puan) tarafından
İçine baharat olarak kimyon koy mutlaka canım bide akşamdan yoğur sabaha kadar buzdolabında dinlensin gör bak ne kadar lezzetli oluyor
(77 puan) tarafından
Valla canım en faza iki  üç saat dinlendirme şansım var yağı ne kadar döküyorsun tavaya fazla mı yoksa yok denecek kadar az mı
(3,730 puan) tarafından
Eğer kıyma yağsızsa içine kat biraz tavaya da çok az dök
0 oy
(4,390 puan) tarafından
ben nefis yemeklere bakarak yapiyorum
0 oy
(12,627 puan) tarafından
Bende hiç bilmiyordum geçen sene eşim yaptı oğrettı 

Denedım uç dört denemeyle oturdu 

Kıyma ekmek içi

Rendelenmiş soğan sarımsak maydanoz baharat atıyorum 

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 174 göst.
0 oy
0 cevap 37 göst.
26 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde denizimsi (6,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 45 göst.
22 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Azracan11 (880 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 91 göst.
9 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Serennn (1,210 puan) tarafından soruldu

379,744 soru

11,368,063 cevap

34,850 kullanıcı

...