0 oy
723 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar tesettüre girmeyi çok istiyorum nasil alışabilirim korkuyorum tekrar açılırım diye

13 Cevaplar

+2 oy
(2,974 puan) tarafından
Ben de acıktım daha önce hep çevremde kapalı insanları görünce özenirdim kapanmak için ama açılmaktan korkulurdum çok şükür açılmadım.. kapanmakla ilgili hadisler videolar var onları izlemeni tavsiye ederim yani biraz da ben kendim korku dolu videolar izledim biraz daha hani yönelmek için kapanmaya yani nasıl anlatayım sana cehennemde yanacağımı haram olduğunu saçımın bir telinin bile görünmesinin günah olduğunu göğsu açık olan kadınların göğüslerinden asilacagini vs vaya bı izledim dinledim. Ve sonra dedim ki neye güveniyorsun kime neyi gösteriyorsun bugün akşama sag çıkacağın belli mi Rabbim sorduğunda kulum ben sana kapanmayı emretmedim mi dediğinde ben ne cevap vereceğim diye düşündüm öldüğümde ilk geceyi hesap vereceğim her şeyi düşündüm ve kapandım çok şükür
tarafından
Çok güzel canım inşallah bende hakkını vermek istiyorum
-Reklam-
0 oy
(7,958 puan) tarafından
Aynı ben yaa bende çok istiyorum
tarafından
Rabbim hakkıyla kapanmayı nasip etsin bize inşallah
(7,958 puan) tarafından
Amin aminnnn inşallah
0 oy
(7,715 puan) tarafından
Tekrar acipcaksan hic kapanma
tarafından
Tekrar açılacağım demedim korkuyorum alışmazsam o yüzden öyle dedim
0 oy
tarafından
Şeytan kapalılarla bile uğraşıyor canım nefsine hakim olursan acilmazsin Allah'ın izni ile 
tarafından
İnşallah canım ben başımdaki tesettürün hakkını vermek istiyorum çünkü nice kapalilar görüyorum açık olsalar daha iyi
(13,702 puan) tarafından
Bu ben malesef ki :(
Acilmak hevesi asla yok ama ne oje ne mkyaj ne parfüm bunlardan vazgeçemiyorum içim hiç rahat dehl
tarafından
Hakkını verdiğine inanmıyorsan bu yaptığın şeylerden bazılarını bırakmak zor değil canım açık olsamda ojeden nefret ederim ve tesettürlu birine yakıştırmam
0 oy
(2,565 puan) tarafından

Eger kendini hazır hissediyorsan kolay olur canım ve sakın tekrar açılırsam diye düşünme düşünürsen Bi zaman sonra açılmak gelir aklına

Ben Rabbim için kapanıyorum de sürekli
Ben kapandığımda 13 yaşımda idim çocuktum daha 
tarafından
Maşallah canım çok güzel
(2,565 puan) tarafından
Rabbin için kapanırsan o sana kolaylık veriyor canım açılmak aklına gelmiyor zamanla alışıyorsun ve iyiki kapanmışım diyorsun
tarafından
İnşallah canım
tarafından
Aynen bende öyle ilk okulu bitirdim 12 ,13 yaşlarında kapandım ve şükür devam ediyorum pardesulu ve sade
0 oy
(6,512 puan) tarafından
Canım tesettürün önemini iyice bir arastir öyle gir videolar izle Youtube dan falan Allah için kapan ilerde açılırmıyım diye hiç düşünme 
tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(3,328 puan) tarafından
Canim once namazına başla devam ettir eger kiliyorsan namazdan sonra ya sabir ya selamet tesbihini cek. Allah nasip etsin insallah
tarafından
Âmin canım inşallah
0 oy
(3,658 puan) tarafından
Bende çok istiyordum ama cesaret edemiyordum nisanlaninca nişanımın olduğu gün tesettüre girdim açık halde alışverişe gittim tesettür kıyafet aldım nisan günü kapandım hic zorlanmadım ama açılma istegide gelmedi hiç 
tarafından
Ne güzel canım maşallah
0 oy
(2,245 puan) tarafından

image

bak canım bunu oku inşaAllah faydası olacaktır kapanman için 
tarafından
Çok güzel canım hadi bismillah deyip kapandım bugün çok şükür
(2,245 puan) tarafından
MaşaAllah Rabbim muvaffak eylesin inşaAllah
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Ben 2 senedir kapaliydim kendi isteğimle girdim tesettüre son 1 aya yakindir da açiğim. Yapamadim kendimi o şekilde mutlu hissetmiyordum,altimda pantalon ustumde tunik kafamda şal bunun neresi tesettür ? Allahi kandiriyomuş gibi hissediyordum hatta o kadar çok kafama takiyodum ki yemeden icmeden kesildiğim bi dönem oldu. Sonrasinda esimle konuştum ve acilmak istediğimi soyledim saolsun olgunlukla karsilayip allahla senin aranda dedi ki benim eşimin ailesi çarsafli feraceli radikal insanlar. 

Eğer bu konuda kendine guveniyorsan allahin emirlerine uygun kapanacaksan gir tesettüre. Benim gibi olma ☺️
tarafından
Açılmak yerine gerçek tesettüre girebilirsin ama tabii kendi hayatın ama sana kafada sal altta pantalon konusunda katılıyorum. Bu tesettür değil çünkü Allah katında. Allah'ın emrettiği bu değil.
(1,403 puan) tarafından
Giremem yapamam tunik pantalonu kaldiramadim feraceyi çarsafi asla kaldiramam. Rabbim birgün nasip eder inşallah ama şuan düsünmüyorum
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Şuan aynı durumdayım  . kardeşimden bi kaç parça kıyafet aldım evde tesettürlü durup kendime alışmak istiyorum . baktım yapabiliyorum dışaryada tesettürlü çıkmaya başlıycam .sende öyle yap evde dene her gün aynanın karşısına geçip bak kendine alışınca kendine güvenin gelince devamı da gelir Allah'ın izniyle 
tarafından
Âmin canım inşallah
0 oy
tarafından
Vallw 4 senedir tesettüre girmek istiyordum ama acılırım diye korkuyordum ama hergün  hevesliydim  2 ay önce olması imkansız birşey oldu vazo kafamda patladı anlım yarıldı ama cidden kafama düşüp patlaması imkansızdı sonra dedim heran ölebiliriz ve öbür dğnya için hiç çabalamuyoruz diye kaynanama cıktım şal tunik aldım kapandım hemen 3 gün sonra  alışveriş yaptım gardırobumu yeniledim allahıma hamd olsun ne daraldım sıcaktam ne terledim dahada ferakladım namazımı kılmayada başlafım allahım herkeze nasip etsin 
tarafından
İnşallah canım dün bende ilk adımımı attım rabbimin izniyle
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Kafada bitirmek lazım korkuyorum açılırım diye diyorsun demekki emin değilsin emin olmadan kapanma

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 365 göst.
29 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Guzelle123 (250 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 293 göst.
30 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Tutku01 (91 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 350 göst.
22 Ocak 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Neyla (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 245 göst.