0 oy
417 göst.
Diğer kategorisinde (1 puan) tarafından
Kizlar arabamız yok ileride alabiliriz belki ama ben şimdiden ehliyet almak istiyorum direksiyon dersi ehliyet ücretine dahil mi yoksa ayrikten ucretmi ödüyoruz bide öğrenmek ne kadar sürer zormu manuel vites

21 Cevaplar

0 oy
(119,127 puan) tarafından
kursa ayri ehliyet harcina ayri odersin som zanda 5 bini buluyomus
(1 puan) tarafından
Zaten o şekilde yani kurs parasına giriyo demi direksiyon dersi
(119,127 puan) tarafından
evet ama ekstra ders dersen saat basi ek ucret odersin
-Reklam-
0 oy
tarafından
Çok kolay canım ben alalı çok oldu ama kursa ödediğin paranın içindeydi hepsi sınav paraları falan da . Tabi şimdi nasıl bilmiyorum 
(1 puan) tarafından
Ayy kolaydir inşallah çok hevesliyim
0 oy
(755 puan) tarafından
Sınavlar için ayriyeten para ödüyorsun canım ben önümüzdeki hafta sonu girecem sınava 130 aldılar sınav ücreti kurs ücreti 3000 TL 
(1 puan) tarafından
Ogrendinmi canım sen
(755 puan) tarafından
Yazılı sınava girecem canım daha direksiyon eğitimi başlamadı sınav normalde geçtiğimiz hafta sonuydu ama ertelenmiş
(1 puan) tarafından
Toplam 3 bin mi
(755 puan) tarafından
Kurs ücreti 3 bin canım digerleri 1500 tutuyormuş yani 4500 TL ye almış oluyorsun. Ama şimdi zam gelmiş diyorlar ben Ağustos ayında yazıldım eşim yıl dönümü hediyesi olarak yazdırmış sagolsun çok istiyordum
0 oy
(7,251 puan) tarafından
Zam geldi 5,500 Antalya'da 
(1 puan) tarafından
Oooo deme ya
(7,251 puan) tarafından
Vala eşim 5.250 ye alıyor şuan bı hafta sonra 5.500 olmuş
0 oy
tarafından
Kurs ayrı ehliyet ücretleri ayrı cnm
(1 puan) tarafından
Öyleymiş evet cnm
0 oy
tarafından
Beenim esim dreksyon dersi veryor toplam bi fyat odyorsun 5 bin gibi ama tabi yasadgin yerede bagli fyati ekstra ozel ders almak istersen onun icin direksyon hocana veriryorsun
(1 puan) tarafından
Ha anladım cnm
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Hepsi dahil fiyatın içine. Ama arabanız yoksa nasil kurs dışında da birilerinden destek almanız lazım. Ben hocadan çok eşimden öğrendim her şeyi. Kurstan sonra bugün şunu gösterdi diyordum eşim o günkü öğrettiği şeye göre pratik yaptırıyordu ertesi günü de hocam çok iyi oluyor eşinin göstermesi çok hızlı kavradın demişti. 
(1 puan) tarafından
Bı kaç aya alicaz araba inşallah cnm
0 oy
(15,598 puan) tarafından
Zor değil heves varsa öğrenirsin ehliyete ayrı ödüyorsun kursa ayrı ben aldığımda ikisi 1750 idi şimdi çok fazla 
(1 puan) tarafından
Ay inşallah canim
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Her şey dahil oluyor. Bir de unutulmuyor. Alalı 2 yıl oldu ama ilk kez bu sene tek başım sürüyorum okula gidip geliyorum 2 haftadır hshsh
0 oy
tarafından
16 sene oldu alalı unuttum canım ama kursa ödediğin paranın içinde hepsi oluyor ayrı ayrı değil 
0 oy
(1,404 puan) tarafından
Kurs ayri ehliyet ayri direksiyon dersi ayri. Ben iki sene önce almistim 3500 dü şuan 5000-5.500 arasi
0 oy
tarafından
kursa yazildiginda derslerde icinde oluyor fiyatin oncelikle manuel alacaksan al ama once otomatik kullan.. cunku ani durumlarda otomatikle daha cabuk karar veriyorsun onu once kavra sonra manuele gec bence
tarafından
haa bir de kalirsa ekstra 2 ders veriyorlar ona para oduyorsun ama cok degildi
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Direksiyon dersleri de ücrete dahil ayrıyetten özel ders almak istersen fazladan o zaman ücret ödersin.en güzeli ve iyisi bence manuel vites öğrenmek.arabayı motorunu o zaman daha iyi kavrıyorsun.benşm fikrim bu.
0 oy
(435 puan) tarafından
Bu sene subatta aldim ben gecen sene kayit oldugum icin 1750 tl kursa 100 tl yazili sinava sürücü sinavina da sanirim odemedim ucret ikisinide ilkte gectigim icin cok odemedim ama 1600 de ehliyet cikartmaya vermistim
0 oy
tarafından
Ben 3 sene önce sınavlar kurslar dahil 2700 e bitmişti iş şimdi 5 6 bini buluyor hepsi toplamda 
0 oy
(38 puan) tarafından
Ablam yeni yazıldı 

Kursa 3500 

Yazılı sınav 120 

Direksiyon sınav 170

Sınavları geçip kazanınca ehliyeti eline alırken 1500 2000 civarı tutuyomus kursta toplam 6 ila 7 bin arası tutuyo dediler ben 2018 de toplamına 1100 vermiştim 
0 oy
(48,495 puan) tarafından
direksiyon da içinde oluyo.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Kurs ücreti ayrı ehliyet ücreti ayrı. Ehliyet 6 bin tl
0 oy
(597 puan) tarafından
Fiyat olarak bilemem turkiydde nasil ama almanyada cok pahali... Ama kesinlikle ehliyetini yap ! Her kadin icin sart ! Elhamdulillah, ehliyetim var arabamda var. Esimin turkiye ehliyeti yani burada gecerli degil. Hos olsada panik atak suremiyor ama sukurki kimsenin eline bakmiyorum beni suraya buraya gotursun diye. Aliyorum oglumu gidiyorum ve bu ozrgurluk her kadinda olmali. 
0 oy
tarafından
Ya fiyatlara bak. 2010 senesinde 300 kursa 300 de ehliyeti çıkarırken vermiştim ben . Kullanmak da kolay senin cesaretine bağlı canım 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 193 göst.
3 Mart 2024 Aile kategorisinde hanimeli (475 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 147 göst.
9 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Sunehriiii (1,766 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 406 göst.
3 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 120 göst.