0 oy
199 göst.
Aile kategorisinde (345 puan) tarafından
Arkadaşlar son zamanlarda başımı yastıga her koydugum gece ölümü düşünüyorum. Bu bazen ailemden biri oluyor bazen yakın akrabam oluyor. O kişi ölürse ben neler yaparım basıl hissederim nasıl yalarım gibi olumsuz düşüncelere dalıyorum. Babamı 16 yaşında ka5betrim. Şimdi 34 yal7nda 1 çocuk annesiyim. Bekarken de ölğmü düşünürdüm hep. Neden böyle düşünüyorum bilmiyorum. Psikiloga gitmek istemiyorum. Yarın birgün Allah korusun boşansam, eşim velayeti alsın dite benim psikolga gitme rapırumu kullanır diye korkuyorum. Kimseye de anlayamıyorum. Sizlerle paylaşmak istedim. Belki bir derman söz bulurum diye. Ha bu arada namaz kılıp kuran okuyan birisiyim. Hani bu yönde yaklaşım olursa bilin iatedim. Çok şükür eksiğim yok

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Guzel seyleei dusun olumlamalar yap kendi kendini iylestir iyi seyler dusun birazcikta insanin kendi elinde bendede surekli kaygilanmak var biseye 3 kere bakmak vs yavas yavas biraktim piskologa gitmeden canim artik kendi beynimle savasiyorum hayir hersey cok guzel olacak falan diyorum vede bir uzman soyle soyluyor "insan beynini yonetecek beyin insani yonettigi an bittigin andir" gercekten oyle 
(345 puan) tarafından
Bu işin en kötü yanı ne biliyor musun. Düşünmekten keyif alıyorum kendimi aglar buluyırum aonunda ama bilinçli olarak düşünmeye devam ediyorum.
-Reklam-
0 oy
(57 puan) tarafından
Canım seni anlamaya çalıyorum insan bazen boşluğa düşüyor benim babam da ben 5 yaşındayken pisi pisi ne öldürüldü annem mecbur 2 evliliğini yaptı o adamdan çok çektim hep hakaretler bagirmalar vardı bende o dönemde ölmeyi düşündüm çok Allah affetsin hep dedim rabbim dayanamıyorum al canımı diye dua ettim.. 

Sonrasında karşıma eşim çıktı sanki rabbimin bana en güzel hediyesi gibi geldi yeter bu kadar çektiğin der gibi eşimle tanistik şimdi çok şükür evliyim huzurum var ve sevildiğimi hissediyorum. Ama şimdi de evlat hasretiyle yanıyorum ve diyorum ki vardır rabbimin bir bildiği isyan etmiyorum kesinlikle. 

Sana gelicek olursak zor zamanlar dan geçiyor olabilirsin yada içinde çocukluğundan kalan hüzünlerin olduğu için bunu yaşıyor olabilirsin bol bol dua et evladını düşün sen gidersen o masum ne olur bak sen babasız kalmışsın evladının annesiz kalmasını ister misin bak yukarda kendi yasadiklarimi biraz anlattım ve ölümü düşündüğüm için şuan çok pişmanım sende böyle dene farklı hobiler bul kendine dışarı çık dolas kafan dağılsın biraz kendini düşün rabbimin verdiği canı almak çok günah canım dilerim hep mutlu olursun 
(61 puan) tarafından
Canım sen yanlış anlamışsın. Ölmeyi düşünüyorum yani intiharı düşünüyorum dememiş ki. Ölürsem ne yaparım ya da sevdiğim biri ölse ne yaparım demiş
0 oy
(2,138 puan) tarafından
Hergün ölümü düşünmek peygamberimizin nefis terbiyesi için tavsiyesi. Ama seninki seni rahatsız edecek sekilde ve istem dışı ise bu bir sorun. Belkide babanı kaybetmen seni çok derinden etkiledi ve kaybetme korkun var. Ölüm bir yok oluş degil yeni bir alem ebedi yaşam. Oradada sevdiklerimiz mevcut. Allah herkese ömür biçmiş birgun orada tekrar bir araya gelecegiz
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Canım doktora gitsen bile günümüz şartlarında panik atak geçiriyorsun,yada anksiyete normal şeyler zaten geçirmeyen mi var yarın birgün bosansan önüne çıkmaz ki bu durum bende de anksiyete var ama bu bosansam velayeti kaybetecek bir durum değil etkilemez eğer seni çok rahatsız ediyorsa bu düşünceler tedavini olmanı tavsiye ederim 
0 oy
(774 puan) tarafından
Ne kadar güzel olması gereken bu aslında her an ölümü düşünmemiz gerek ki ona göre yaaşayalım inşallah
0 oy
(770 puan) tarafından
Ergenlikte çok yapıyordum kafayı yicektm ya sanki herkese çok normal bı ben bu kadar korkuyorum birini kaybetmekten ya da ölmekten diye çünkü herkes o kdr sakin ki herkes ölecek aman flan diyolar bide lan bı benm herlde bu kdr takan diyordum sonra ben bigun dayanamayıp artık doktora gittim adam o kdr iyiydiki zorla beni oturtup konuşturdu konuşunca da aglayasim geldi :D dediki bana herkes korkkar ama sen fazla düşünüyorsun herkes bilinçaltına atıyor fazla düşünmüyor adam öyle deyince herkes korkar flan dye bana mantkli geldi bı dha bende o kdr düşünmemeye çalıştım nitekim becerdim sanırdım yoksa kafayı yicektm :D ama hala dedgn gbi evhamliyim annemler iyimiki bsy olur mu ki hep aklımda ahaha bu arada balık burcu musun ya bosanirsam bile düşünmüşsün düşünmeyi de sevdiğimizden oluyor biraz kafa fazla basıyor cooook coook yornkendini gece yatınca kitap oku boş kalma hemen uyuyamick gbysen ya kitap oku ya eğlenceli bsy aç izle
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun canım. İnsanın kocasına bile güvenmediği bir dönemde haklı olarak tedavi bile olamıyoruz valla 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 248 göst.
0 oy
12 cevap 313 göst.
1 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mina&19 (283 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 139 göst.
11 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Sevgi guzel (92 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 352 göst.
10 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Irmakbskrt (255 puan) tarafından soruldu

378,464 soru

11,328,438 cevap

34,784 kullanıcı

...