0 oy
728 göst.
Diğer kategorisinde (1,392 puan) tarafından
Doğum da hastanede iki gün annem.yanimda.kaldi eve geçtik annem yanımda kalacaktı esim.dediki.annem.bizde benim.yanimda.kalacakmis bana sormadan kafalarına göre iş yaptılar annem eve döndü üç gün sonra tekrar gel dedim.geldi.kaynana gitti bende.gicik oldum.kaynanama.bana sormadan ben lohusa iken neden yanımda kaliuor diye haksız mıyım.annemi evden kovar giibi oldu kocam ve kaynanam.ikisinden de o zaman soğudum haksizmiyim size saormadim o ara baya piskolojim.bozuktu şuan kaynana postları görünce sormak istedim. Lohusa iken en iyi gelen anne bence kaynana yani anne sıcaklığı varken 

22 Cevaplar

+1 oy
(598 puan) tarafından
Niye ki aslında annen de kalabilirdi ben doğum yaptığımda ikisi de kaldı annemin evi yakın olduğu için gece gitti bence sen lohusa psikolojisiyle kötü anladın. Sonuöta kaynananın da torunu 
(598 puan) tarafından
Bence bu kaynanaya haksızlık. Eşine de haksızlık ve bu olayı abartmak yanlış
(1,392 puan) tarafından
Torununa bakmak istiyorum diyelim şuan mesela gel bak ben ise gidicem diyorum getirin bakiyim diyor torunuydu gelsin baksın şuan yemiyor o zamanda geliyor valla ben annemle daha rahatım ne olurs solsun ben sevmesin gelmesin demiyorum ki sadece annemle  daha rahatım onu isterim o yüzden zor xamanimda
(598 puan) tarafından
Tamam da benim anlamadığım olay şı annen niye gitti kaynanan varken annen de kalabilirdi mesela kaynanan bebekle ilgilenirken annen seninle ilgilenirdi
(1,392 puan) tarafından
Neticede bu işi tek kişi yapabilir hani iki kişinin kalmaaini gerektirecek durum yokki lohusa kadına sizin orda iki kişi mi bakıyor
(598 puan) tarafından
Amaan neyse ben size laf anlatamayacağım sizin kaynananızla başka bi probleminiz var ve belli ki bu sizi çok üzmüş o yüzden istemediniz hâlâ da o kin devam ediyor her dediğime bahane bulacaksınız haklısınız keşke anneniz olsaydı ne kadar olursa olsun anne gibi olmaz kimse
-Reklam-
0 oy
(739 puan) tarafından
Kesinlikle anne kalmalı. Ben şimdiden söyledim benim annem gelecek toparlanınca senin ailen gelir dedim. Kayınpederim de gelip kalacakmış uzak şehirlerde yaşıyoruz 
0 oy
tarafından
Benim de hep annem yanımdaydı iç çamaşırımı giydirdi utanmadım hiç mesela anne sevkati gibi olur mu. Zaten benim kaynana titiz biraz kocası kussa bile hemen gider midesi bulanır bana mı bakacaktı :) ama annene ayıp olmuş biraz keşke kalp kırmadan sırayla bekleselerdi
(1,392 puan) tarafından
Dusunceszler ya hala esime aklimageldikce **** oluyorum soğuyorum kaynanadan da
0 oy
(1,248 puan) tarafından
Benim dengesiz kaynanam hastaneye gelmiş bende yürüyemiyorm zaten doğumdan öncede öyleydi doğum yaptım baktım hala geçmedi ödem varmış tedavi başlandı kendi annem 4 ay yatalak baktı allttan aldı düşün doğum yaptım geldi yanıma bana diyor ki eltin baksın ben bakamam annemde sinirlendi ben kızımı kimseye vermem diye o gün bugün nefret ediyorum iyileştim misafirliğe gittik orada diyor ki ben igrenirim öyle şeylerden baksın demiyorum bakmasın ona kalmadım hamdolsun ama sen kaynana olduğun halde bakmıyosn eltim nasıl bakacak ???
(1,392 puan) tarafından
Çok haklısın canım Allah muhtaç etmesin bizimkide gel dedik sanki kalkmış gelmiş kıyafet filan getirmiş cins ya şimdi çocuğa gel bak diyorum gelemem diyor s*lak karı
(1,248 puan) tarafından
Benimki hiç banamisin demedi ha torunu ha oğlunun hattı ama eşim beni bırakıp doğumdan çıktım Yok onları almaya gitmiş dengesiz düşündükçe cinnet geliyor
0 oy
(1,431 puan) tarafından
Hiçkimse anne gibi olamaz elin ayağın olur annenin sana içi gider eğilince bile yastığa koşar kızım dur der ama kaynana yapar mı bilmiyorum yaa 
(1,431 puan) tarafından
Anneyle bir olmaz kuzum geçmiş gitmiş sıkma canını
(1,392 puan) tarafından
Aklıma geldikçe her ikisinde egicik kapıyorum ya dusunceszler
(1,431 puan) tarafından
Maalesef unutulmuyor
(1,392 puan) tarafından
Dimi çok kötü ya mileltin kocası kayananasi nasıl düşünceli insan imreniyor
(1,431 puan) tarafından
Öyle valla kuzum Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun kaynanam bana hep anne oldu ben çok razı kaldım ama işte ölüm diye bir gerçek var , sen de bol bol dua et kuzum Allah vicdan merhamet nasip etsin
0 oy
(13,723 puan) tarafından

Ben böyle şeylerle zerre uğraşmadım 

Görümcem 2 ay önceden geldi oğlum 4 aylıkken gitti.

Kaynanam hemen geldi uçak biletini öne çekip.

Annem de kaldı birlikte bana baktılar ben yattım :)

(1,392 puan) tarafından
Birlikte bakılacak durum yokki annm inada bakardı annemden büyük
(13,723 puan) tarafından
O da gelseydi keşke anneni gondermeseydin rekabet gibi oluyo işte
(1,392 puan) tarafından
Abim var anneme siyorum anensine sor kızına o bakmak ister yok derse git yoksa kizida onu siter diyorum baaklim nasıl olcak
0 oy
(3,451 puan) tarafından
Keşke annenin o zaman gitmesine müsaade etmeseydin
(1,392 puan) tarafından
Öyle mi annem ona da bana da bakardı ama otururdu o evde kalacak yer bile yk
0 oy
(3,052 puan) tarafından
Annene ayıp etmişler açıkçası. En azından kadını kovar gibi göndermek yerine ikisi de kalsaydı. 
(1,392 puan) tarafından
Eşim ikisi kalsın dedi ama annem kalmam napayım ben dedi netticede bana iki kisinin bakacak durum yokki
0 oy
(912 puan) tarafından
Kaynana sorunsalı bide bebeği sahiolenmeleri yokmu deliriyorum kendi digurduklarini oğlum da ogkimyder dururlar bizim digurduklarini gelince de bizim söz hakkımız yokmuş gibi davranırlar artık sunarım gincellesin biri ya kafayı yicez 
(1,392 puan) tarafından
Sakin ol kız benimmi o akdar değil anajasj
(912 puan) tarafından
Kusura bakma ya ben kaynana lafını duyunca küçük çaplı cinnet geçiriyorum da
(1,392 puan) tarafından
Neler yaşattı kim bilir haklı olabilirsin bakmsimdi.diyirum.ose baslicam gelsin bizde üç gün kalsın inada diyorki getirin bakiyim cins karı ya getirsek herkes bakar
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Benim kaynnaam şey derdi anneye kızının kanını görmek gunah alakaya manydonoz senmi görecen dedim annem kaldı 
(1,392 puan) tarafından
Ay sende kız alemsin ha anajajansn
(1,750 puan) tarafından
Kız böyle saçmalık olurmu anneye kanını görmek gunah evet anneyede haram dizden üstü ama doğurmuşm annem taktı bezimi mezimi eşimden utanıyorum kaynanayamı açıyım
(1,392 puan) tarafından
Yani kesinlikle onlar.kwnsino bilse zaten böyle saçmalama.kuzum
0 oy
tarafından
Kendi kizlarinda inşallah kalamadiklarinda anlarlar canim
(1,392 puan) tarafından
Kizi yok zaten ya ondan dusunemiyor galiba
0 oy
(7,690 puan) tarafından
Ikiside dursaydı nolcak ki yani kinlenecek kadar büyük bir sorun değil. Benim de ikisi geldi ama biri aa o geldi ben gideyim demedi kaldılar yani nolcak ikisinin de torunu
(7,690 puan) tarafından
Öyle olur mu yani ileri de eşin de senin annene yapar sen benim annemi istemedin ben de seninkini istemiyorum diye
(1,392 puan) tarafından
Eşim hasta olsa annesi gelsin benim annem gelip bakmaz tanı şuan da ben ahstayim ve ben annlw daha iyi hissedicem kaynanamla belki rahat değilim belki annemle yalnız kalmak istiyorum bence iki kişi gerekli degeil lnunda torunu şuan gel bak çocuğa diyorum getirirseniz bakarım diyor bunu torun sevgisi meraklıydı gelemge
(7,690 puan) tarafından
Yani annen de gelinine bakar damadina niye baksın. Bence senin ki biraz kaynana ya adı direkt kadın zaten mimli
(1,392 puan) tarafından
Ben mesela kürtaj oldum kaynanamda kaldım birgün sonra anneme gittim onlarda mutlaka.kaynanada kalınıyor ben annemde mi rahat ederim.kaynanada mi.bu u düşünecek beyin lazım yok yani yok
(7,690 puan) tarafından
O da kadın yani abartıyorsun biraz. O da eşinin annesi düşmanın değil
0 oy
(108 puan) tarafından
Yani aslında nasıl desem lohusa kadın kimi kendine daha rahat hissediyorsa o kalsın bazıları kaynanalribi istiyor bazıları eşlerini gerçekten kimde kendinizi rahat hissediyorsanız onu seçin. 
(1,392 puan) tarafından
İşte sormadan gelmiş eşim ddemistir yada bilmiyorum
0 oy
(504 puan) tarafından
E ikiside kalsaydı ne olacak 
(1,392 puan) tarafından
Annem kalmak jstemedi hemd ekayanama bakardı o totosunu yayıp otururdu
0 oy
(13,317 puan) tarafından
Kaynanaya rağmen anneyi göndermezdim 

Haklısın eşim rahatsızlık geçirse ameliyat olsa vs benim annem gelip baksa uygun olur mu hayır doğumda da kızın annesi gelip bakmalı konu tartışmaya kapalı bende 
(1,392 puan) tarafından
Kesinlikle benim i inde oyoe ama düşünce lazım bunu fikir etmek lazım annem gitmek istedi bende tmm dedim kaynanam.buyuk annemden annem ikimize bakacakti yoksa
(13,317 puan) tarafından
Haklısın canım senin durumun için demedim doğum yapmış kadının evine gelip ondan hizmet beklemeye de ayrı ayarım ben doğum yaptığımda annem başka şehirden geldi kayınvalidemler buradaydı kayinvalidem yemek yapacam diye geldi güya ne doğru düzgün yemek yaptı ne benle ilgilendi oğlum yesin ona kalsın o bunu seviyor deyip durdu annem evimize ilk kez gelmiş ben doğum yapmışım ne eşimden ne kayınvalidemden o olması gereken özeni görmedim ben hiç gelmese idi annem kızımın evi diye kalkıp yemeğimi de yapardi evimi de süpürürdü bana da bakardı
(1,392 puan) tarafından
Gerçekten insan sinir oluyir ya çok ayıp etmiş
(13,317 puan) tarafından
Sorsan ama kim görmüş o hep benim iyiliğimi istemiş ben çok nankörmüşüm vs vs
(1,392 puan) tarafından
Anlataamazsın canım onlar böyle gormus heralde a
0 oy
tarafından
bz de de oldu ayni durum.ben annemi gondermedim.kaynanama.dedim annem.yanimda.ihtiyac olursa ararim seni sagolasin dedim.esim kudurdu evde annem.gelmedi dye.halbuki annesi de.rahatina düşkün gelse ne is yapar ne biseye bakar.kendine hizmet edilsin bekler.yani kalsa annem.herkese bakıcı olacakti.esim bi.köşede.kaldi ben annem.cocuklar bir aradaydik.allaha havale ediyorum is este bitiyor.cocuklara boyle bi baba layik gördüğüm için  kendime kiziyorum 
(1,392 puan) tarafından
Evet onu dusunecek koca.ve kayanan lazım.merde dusunceszler istenanneme.bile godnermedi.xins eşim beni hala aklıma.geldikce.soguyorum.kinleniyorum.ondan
0 oy
(66 puan) tarafından
Valla hastanemde annem kulağıma eğilip ksynanana söyle o kalsın dedı.Annen çok iyi bir anneymiş ben öyle bi destk hç yşamdm cnm. Elimdn gelse hiç kimsyı istmyrum sezrynm. Hastane mecburı bırakıyor refakatçi. Şu anda da 7 aylık hamılym ne annmden ne kaynnmdn bı yardm ıyılık görmedm 2de kızım var gerıde. Allah kımsenın elıne düşürmesn. Mesafe olarak uzak sanrsn belkı kaynnm karşmda otryo. Anm 15dklık mesafede. Öyle içimi dökim ddm
(1,392 puan) tarafından
Kıyamam.senin durum tabiki daha kötü ama bana sormadan eşya toplayıp bana bakmaya gelmesinde aşırı itici
(66 puan) tarafından
Yani canm bana göre şu anki yaşlılar gençlerden daha cahil hani bize cahil diyolar ya. İnan kimseye muhtaç olmamak için herşyıme kndım koştryorum 2kızımın okulu ev iş pazar kışlklar yıne Allah hepmıze güç kuvvet versin. Kaynanalarla ne kadar iyi olursa olsun onlrlada fazla samimi olmaya gelmıyor
(1,392 puan) tarafından
Doğru canım onlar görmemiş galiba yada işlerine gelmiyor yada fikirsiz ben çözemedim
0 oy
tarafından
Benim annem gelemicek kaynanamda kalamaz 85var yası eşim kalacak yanımda 
(1,392 puan) tarafından
Allah kuvvet verilen kuzum
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Benim kaynanamda hastanede tutturdu doğumdan çıkmışım güvenlik sadece biri kalsın diyo bu alttan alttan ee nasıl bakacaksınız ee nasıl olacak şimdi falan ay bi sinir oldum bebeği aldım hadi anne hadi dedim gitti evdede anneme sürekli ne zman gideceksin demeler falan en iyisi mezarda olan canım hepsi aynı inan bide senin kendi kaynanan benimki üvey olduğu halde böyle 
(1,392 puan) tarafından
Ne kadar itici ya gerçekten insanın olduresi geliyor
0 oy
(2,316 puan) tarafından
Benim annem sana bakamam kaynanan baksın dedi zaten hastaneye de gelemem dedi. Bende ablamı çağırdım kaynanam 1 hafta yardımcı oldu çenesi olmasa iyi kadın ama çenesi çekilmiyor. 
(1,392 puan) tarafından
Seninde üzücü hali vakti yoksa bişey diyemem bizde de durum farkli herkesin bir cins
(2,316 puan) tarafından
Annemlerin durumu iyi, kaynanam hastaneye de gelecekti ben istemedim utandım üzerimi filan giyidirir iken rahat edemem diye. Annem ben kalamam orda dedi mecbur ablam geldi. 3 gün kaldım hastanede, evime geldim kaynanam gelmeden yarım saat sevdi Annem kızımı sonra gitti. 1 hafta gelmedi kaynanam var diye. İşte sonra ara ara sevmeye geldi ben tek baktım.
(1,392 puan) tarafından
Budadaha üzücü ne diyim canım zor

İlgili sorular

+2 oy
15 cevap 277 göst.
20 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 1,180 göst.
24 Kasım 2019 Aile kategorisinde The New ♚ ツ (2,102 puan) tarafından soruldu
+1 oy
5 cevap 407 göst.
21 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu