+1 oy
937 göst.
Diğer kategorisinde (812 puan) tarafından

Kızlar bu post merak ettiğiniz cevabını bilmediğiniz ve öğrenmek istediğiniz HER TÜRLÜ KONU üzerine bir post cevabını bildiklerimi yazacağım 

Bilmediklerimi de öğretmen arkadaşlarım ve hocalarımdan yardım alarak cevaplarım inşallah

Bu arada GOOGLE AMCAYİ KATMAYİN ordan bakarız falan diye mahsat muhabbet olsun hem bilgi alışverişi olsun hemde düşünme alanımız genişlesin 

ÖRNEK : MÜGE ANLI'NIN BEN BUNU DAHA ÖNCE NEDEN DÜŞÜNEMEDİM DEDİĞİ GİBİ 

Burda bir sürü KADINız birbirimize faydamız olsun 

23 Cevaplar

0 oy
(812 puan) tarafından

En İyi Cevap
BU ARADA UYUDUĞUMUZ ZAMAN RUHUNUZUN BEDENİMİZDEN ÇIKTIĞINI DA BİLİYOR MUYDUNUZ KIZLAR BUNU İLK DUYDUĞUMDA ÇOK ŞAŞIRMIŞTIM
(5,240 puan) tarafından
Geç öğrenmişsin:) ben çocukken biliyodum bunu
(812 puan) tarafından
Bilmemek değil kuzum öğrenmemek ayıp ayirca sen yeni bişey öğrendiğin zaman mesela yeni bir yemek tarifi öğrendiğinde sana daha yeni mi öğreniyorsun ben yıllardır yaparım diyorlar mı yada niye geç öğrendin diyorlar mı
(7,250 puan) tarafından
Ay evet bak bu gicikligi kaynanam yapiyo yeni birsey yaptigimda hiiii önceden çok yapardim diyo beni deli ediyo :))
(771 puan) tarafından
Ya bunu gördüm şimdi aklıma geldi küçüktüm daha 6 7 yaslarindaydim uyuyordum gece ruyada görüyordum sonra uyandım böyle beyaz bir şey icime  girdi seffaf beyaz birşey biliyorum boyle bisey mümkün değil ama ruhumuzu görmemiz ama hala aklımda o an bilmiyorum belki hallusulasyon ama hiç aklımdan cikmaz
(634 puan) tarafından
Ben biliyodum çünkü sabah uyandırın sanki daha önce buraları gezdim diyordum inşallah ruhum beni bırakıp.gitmesinde korkuyorm
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Niue sen filozof musun
(7,235 puan) tarafından
Ne kadar kotu kalplisiniz
tarafından
Bir anne Emine doğruyu söyleyince kötü kalpli olmuyor insan sizin gibi ay canım cicim diyip yapmacık olmayı asla sevmiyorum neysem oyum ben kötü kaplı olan sizsiniz kişi kendinden bilir diyorum yorumunuzi dahi okumiycam .
(7,235 puan) tarafından
Ok cnm. Pardon canim cicim demek kotu biseymis yeni ogrendim sagol
(812 puan) tarafından
Bir anne Emine bazı insanların kalpleri ve gözleri mühürlenmiştir diyor Rabb'im sanırım böyle insanlardan bahsediyor böyle kalbî dili katı insanlari peygamberler bile doğruya gönderememis ben kimim Rabb'im yardımcıları olsun zor böyle kalplere sahip olmak

Allah doğru yola döndersin ne diyim
(7,235 puan) tarafından
Haklisin canım bosver :)
+1 oy
(2,097 puan) tarafından
Senin özelliğin ne arkadaşim niye sana soruyoruz onu anlamadım :))) buranın amaci zaten soru sormak, merak eden ortaya soruyor bilen cevaplıyor.
(812 puan) tarafından
1.  Her soruyu soramiyoruz az önce birinin dediği gibi böyle bir post bekliyordum akşamdan beri soru sormak için dedi

2. Konuları gruplandırmak için

3. Ben her sorulan soruyu göremiyorum

4. Bilgi paylaşımı yaptık yukarıda

5. Sende bu soruyu sordun bak bir sürü cevap aldın umarım açıklayıcı olmuştur canım sorunu başkaları da görüp cevaplarını alacak

Buda başka bir bakış açısı ;⁠-⁠)
(2,097 puan) tarafından
Bir şey dedin ama ne dedin :) neyse hadi kolay gelsin sana
(2,097 puan) tarafından
Zaten soru cevap uygulaması olan bir yere saçma sapan bir post açan sensin cevabını alınca da hemen saygısızlaş. Evet kadınlığın ne olduğunu çok güzel gösterdin tebrikler. Ayrıca benim burda puan toplamaktan çok daha önemli işlerim var ama belli ki aklına ilk bu geldiğine göre senin yegane gayen bu:)))
+1 oy
(347 puan) tarafından
Hmmm ego kokusu alıyorum 
0 oy
(11,238 puan) tarafından

Bazen aklıma geliyor mesela mora neden mor demişler yeşile neden yesil veya kaşığı neden kaşık gibi hadi bunun cevabini bil ben senelerdir bulamadım her şeyin ismi var ama neden o isim  :D

(812 puan) tarafından
Cevaplayan arkadaşa da teşekkür ederim güzel bir sohbet ve bilgi paylaşımı oldu
(1,750 puan) tarafından
Kız bende merak ediyorum terlik neden terlik domates neden domates
(11,238 puan) tarafından
Hepsinin cevabi varmış kız dini açıdan dusunmemistim
(1,750 puan) tarafından
Bnde sonradan okudum hiç araştırmak aklıma gelmemişdi
(11,238 puan) tarafından
Neyseki tek değilmişim  :)
0 oy
(17,724 puan) tarafından
Hocam depresyondayken gülersek depresyon bozulurmu sksjdhsh
(812 puan) tarafından
Hayır Asena o da depresyonun bir parçası olur taki depresyondan çıkana kadar:D
(17,724 puan) tarafından
:D haaaaa iyi o zaman rahatça güleyim sjsjsn
(13,824 puan) tarafından
Ahaha hocammm hoccammmm:⁠-⁠D:⁠-⁠D:⁠-⁠D
(17,724 puan) tarafından
:D. Hooooccaaaaam djdjdj
0 oy
(7,410 puan) tarafından

Yanlislikla tam bugday unu almisim hayatimda hic kullanmamistim:D dun geceden beri onla pişi olur mu olmaz mi diye post acsam mi diye düşünüyorum. Bu post bir isaret olmali :D bu vesile ile bilen deneyen bacim varsa beni aydinlatsin. Nette bir iki tarif gordum ama yorum yoktu guvenemedim:ninja:

(2,244 puan) tarafından
Tam buğday unuyla harika kakaolu kurabiye oluyor bizim favori kurabiyemiz
(7,410 puan) tarafından
Kiz ben dun kek yaptim cok guzel oldu valla:)))  krep falan yaparken direk katiyomusun canim. Elemeden yani.
Kurabiye tarifini alabilirim meryemcim
Sevgicim yalniz olmadigima sevindim sende bu vesile ile alternatif bulabilir sin.
(2,244 puan) tarafından
YouTube tan Duygu çevik tarifine bakabilirsin biz oradan baktık
(7,410 puan) tarafından
Tamamdir cok saol canim
(5,108 puan) tarafından
Afiyet olsun canım benim normalde de kötü olmaz ama ben kötü yaptım:d aslında her şey olur ya evet canım normal un yerine bu unu kullanıyorum daha doyurucu olduğu için daha az yeniyor
0 oy
(2,196 puan) tarafından
Annelerin orda çingeneler vardi (çingeneyiz derdi kızlar o yüzden yazdim) defalarca ölüleri oldu ama hiç helallik alma bir sela sesi ya da işte kuran okutma vs gormedim . Nasıl defnediyolar gelenekleri nasıl çok merak ederim hep
(2,469 puan) tarafından
Hhahaha kız yani acaba yarım insan mı demek aman ne bilek merak işte o da gelsin bizi merak etsin niye lincliyek
(48,640 puan) tarafından
olabilir din olmuyormuş sanirim aman bilmiyorum
(2,469 puan) tarafından
Ha neyse bir araştırayım netten :) bir şey bulursam yazarım:)
(48,640 puan) tarafından
bekliyorum☺️
(2,196 puan) tarafından
Ben bulamadım hiç hazır soru sorun dediler koştum :D evet bucuk muhabbetleri var onların ama kızları harbi güzel
0 oy
(55 puan) tarafından
Herkesin kaderi önceden yazılmış ya herkesin alın yazısı belli derler peki 2 kere evlenen veya evlenip sonra başkasına giden biri için kaderindeki hangisi 
tarafından
Hepsi kaderiydi kaderde tek kısi olacak diye bir kanun yok
(55 puan) tarafından
Yanlış sormuşum hani derler ya alın yazısı kiminle evleneceğin bellidir falan ona göre birden fazla kişiye giden oluyor onlara göre alın yazısı hangisi acaba yani halk arasında neden böyle bi laf var
(812 puan) tarafından
Soruyu doğru anlamışimdir umarım sonraki oluyor kuzu o an yaşadığın zaman dilimi içinde yaşamaya devam ettiğin şeyler senin yine kaderinin bir parçası oluyor ama seçim senin irade senin aklen mantıklı olanı seçtiğin oluyor

Yani kadar bir seçimdir yaşadıklarımız da kaderin bir parçası

Ama sigara yada madde kullanmak tercih  o ayrı konu çünkü Allah sana zorla kötu bişey yaptırmaz ALLAH tan kötüsü gelmez o yüzden Allah'a sığınırız bir seçim yapmak zorunda olduğumuzda özellikle
tarafından
İkisi de alın yazısı olmus oluyor canım yani tek bir kişi olacak diye bir şey yok
(55 puan) tarafından
Aradığım cevap teşekkürler
0 oy
tarafından
Soru sormak serbest diyorsun yani
(812 puan) tarafından
Evet Büşra bende. Sorayım fıstığın nasıl ne kadar kaldı bulusmaniza
tarafından
104 günümüz kaldı Allah  nasip ederse ❤
0 oy
(198 puan) tarafından
Ben değişik ırkdaki insanlar nasıl oluştu onu merak ediyorum çinliler zenciler nasıl farklı dinler oluştu diller nasıl farklı oldu. Dünyadan başka yerde yaşam varmı (uzay mars vs ) başka canlılar var mı ? 
(812 puan) tarafından
Irk farklı dil din herşeyi Allah yarattı

Hani korona mutasyona uğradı gibi bir olay vardı ya öyle düşün  

Dünyadan daha iyi bir yaşam alanı (gezegen) olsaydı Allah bizi orada yasatirdi canım diğer gezegenlerin özellikleri de kendi içinde başka işlere yarıyor

Mesala yer çekimi dünyaya bir adım daha yakın olsa ağır çekimde yürümüşüz yani ayağımızı yerden kaldırmak çok zor olurmuş

Yer çekimi dünyadan bir karış daha geride olaymış yere basmakta ve denge kurmakta çok zorlanırmisiz canım umarım açıklayıcı olmuştur ve sorularına cevap olmuştur
0 oy
(1,437 puan) tarafından
Hoca talkım verirken gerçekten mefta kafasını 3 kere tahtalara vuruyor mu acaba eger vurmazsa mefta öldüğünü kabul etmiyormuşbdiye duydum çok merak ediyorum internet üzerinden hic araştırma yapmadım fakat bir hocaya sordum oda istediğim cevabi veremedi

Birde bu olduğunu kabullenmemis meftalarin ruhu gezinir mis ayni 3 harfli gibi yıldızı düşük korkan insanların bedenlerine girermis ne kadar doğru kuzum bilgin varsa yada hocalarına sorarsan sevinirim 
(812 puan) tarafından
Sorarım canım ama benim  gassal sohbetlerinden dinlediğim kadarıyla ölüye eziyet edilmezmiş ayrıca bir rivayete göre ölülerin toprak altına gitipte alnı üstüne dizilen tahtaya yada halk arasında sapıtma veya yuvu taşı diye bir taşa alın değdiği zaman kişinin ölen kişinin kendisi olduğunu o zaman anlarmis

Diğer sorularını tam anlıyla öğrenip yazarım inşallah canım
(7,250 puan) tarafından
Yok kiz hoca vurmuyor bende nurun bildigi gibi biliyorum ölü oldugunu anlamazmisin kalkmak icin basini kaldirdiginda vururmus basini o zaman ölü oldugunu anlar diye duymustum bi sohbette
(1,437 puan) tarafından
Tamam iste hoca talkimi olu olduğunu anlasin diye verirmiş oda kalkmaya çalışırmış ki olu olduğunu o zaman anlarmis ama bazısı olduğunu kabul etmez ruhu gezinir mis diye duydum
0 oy
(7,250 puan) tarafından
Odun herif yontulur mu yontulursa nasıl bir şekil yapilmali :)) 
(812 puan) tarafından
Buna en iyi cevabı Kumru bacı verir kuzu:D  o çok güzel terbiye ediyor kocasını
(7,250 puan) tarafından
Kumruuuuuu bul beni :)))
0 oy
tarafından
Zayıflamak istiyorum ama malesef bir türlü nefsime sahip çıkamıyorum nerden nasıl başlamalıyım sence ?
tarafından
En kısa sürede açarsan çok çok memnun olurum belki görmem özelime yaz olur mu açınca
(812 puan) tarafından
Tamam canım bugün açacağım çok basit ama diyete falan gerek yok
(812 puan) tarafından
Canım açtım postu bakabilirsin☺️
tarafından
Teşekkür ederim gördüm kesinlikle öyle deniycem
(812 puan) tarafından
Bende de deneyeceğim iyi olur inşallah
0 oy
(1,504 puan) tarafından
Hocamm alakaya maydonoz yerine marul. Olur mu 

Ah kih koh

O zaman şunu sorayım sacim kiriliyor ustten uzuyor uctan gidiyor. Evde doğal kür onerisi varmi. 
(2,607 puan) tarafından
Saçını kestirmen lazım saçında kırık varmış
(1,504 puan) tarafından
Sacim zaten omzumda kestirdim gene kiriliyor. Koku var ucu zayif. Düzleştirici felan kullanmiyom
0 oy
(48,640 puan) tarafından
muge anlı demişken oda evlendi liseli kizlar gibi oldu ☺️☺️☺️
(812 puan) tarafından
Evett kız ikbal hatta program Yeni başladığında kocammm göndermiş diye tatlı tatlı şımardı Allah mesut etsin Aminn ❤️
(48,640 puan) tarafından
ilk gunku programda kırmızı giymis hepten kısacık ekranda kendine bakiyodu☺️
0 oy
(6,670 puan) tarafından
Dgs 3n iyi nasıl hazırlanır 
0 oy
(119,254 puan) tarafından
kabirde ilk gece merak ediyoruz
(812 puan) tarafından
Evet burda okuyanlar korkabilir kendin bakman daha iyi olur
tamda bu gece esim gec gelcek baksammi
o neydi laa tirstim harbiden ☹️
(812 puan) tarafından
Kız izledin mi korktun mu
izledim saglam tirstim
0 oy
tarafından
Kızım neden tehlikeli olan şeylere daha çok gitmek istiyor neden nedennn 
(812 puan) tarafından
Annemin bir lafı var canım çocuklar tehlikeli şeyleri çok severler derdi halen der dikkat et der hep

Bide çocuklar neyi nasıl kullanılır bilmiyorlar biz anneler de herşeyi düşünüyoruz o da çok etkiliyor
Bide biz tehlikeli şeyleri saklariz falan çocukların daha da merak etmesini sağlıyor bumdlardan ibaret canım
tarafından
Ben saklamiyorum veriyorum mesela geçen çayıma uzaniyordu bende eline verdim eli yandı geri çekti yine dokunmak istedi sjsjsj ama gel gör ki illa elini prize sokacak şimdi ben bunu nasıl önliyeyim
(812 puan) tarafından
Anlayana kadar önleme Yok maalesef priz koruyucular var başka çözümü yok bide dua okumak geliyor elden

Peygamber efendimiz dua eden annelerin çocuklarının etrafındaki zırhı görselerdi duayı hiç birakmazlardi demiştir
tarafından
Teşekkür ederim kaynanamla yaşıyorum şimdi priz önleyici taksam çocuklar çıkaracak o yüzden takmıyorum
0 oy
(732 puan) tarafından
Önceki yaşamım çocukluğum kötü anılarım bir türlü aklımdan çıkmıyor bazen böyle içim durduk yere daralıyor kalbim sıkışıyor çok şükür şuan mutluyum bi oğlum var yinede çok düşüncelere dalıyorum benimde eşimin de ikinci evliliği önceki karısını fotoğraf ta gördüm diye hep gözümün önünde sebepsizce aklıma geliyor eşimi kıskanıyorum bunu nasıl çözebilirim ??

İlgili sorular

+7 oy
55 cevap 1,683 göst.
0 oy
3 cevap 138 göst.
7 Haziran 2022 Aile kategorisinde CEYLAN BILGI (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 145 göst.
6 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Fatma1112 (286 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 99 göst.
16 Eylül 2023 Moda kategorisinde Gulcannacak (191 puan) tarafından soruldu