0 oy
117 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (690 puan) tarafından
Yazanlardan Allah razı olsun 3 gündür borular çıkmışti bugün almaya gidecektik gece hiç uyumadım heyecandan sabah erkenden işlerimi bitirdim arayınca sarılık oldu ışığa aldık dediler ne zaman çıkar belli değilmiş hergün 3 paket dolu paket süt götürüyorum hastaneye nasıl sarılık olur anlamıyorum rengi dun gittiğimde sarıydı ilk kızımda sarılık olmustu yatırmadan bol bol emzir demişti 10 Dk bir emzirmistim hemen atmıştı hastaneden gidip alıp eve getirmek istiyorum bu sefer biseu olursa ölürüm kahrımdan gün geçtikçe daha zor gelmeye başladı 1 hafta oldu ne dokunabildim ne kucağıma alabildim basına gelen varsa Bilgi versin lütfen sık sık süt vermiyorlar mı ya da sütümü başkasına mı veriyorlar 

4 Cevaplar

0 oy
(4,426 puan) tarafından
Sütünü niye başkasına versinler canım tabiki besliyorlardir sarılık her bebek te olan bir şey her ihtimale karşı tedavi ediyorlardır zaten kuvezde kalan bebeğin bağışıklığı düşük olur tedavi edilmesi çok daha iyi kötü düşünme en fazla kalacağı üç gün daha belki o kadar bile kalmaz sıkma canını iyi olsun yeterki daha önünüzde upuzun bir omur var inşallah 
(690 puan) tarafından
Ne düşüneceğimi şaşırdım artık hertürlü şeyi düşünüyorum
(4,426 puan) tarafından
Ne düşüneceğini bilmem ama ne düşünmeyeceğin belli  canım dedim ya kötüyü düşünmeyeceksin
-Reklam-
0 oy
(1,103 puan) tarafından
Canım benimde kızım kuvezde sarılık oldu. Orda fototerapi aldı mis gibi oldu. Evde olsa panik olcaktb belki hastaneye yatcakti bu sebeple sen yine uzulcektin. Orda ona çok güzel bakiliyo emin ol. Bn şimdi 2. Ye hamileyim. Sarılık olursa ne yapcam bilmiyorum. Göbek bağına nasl bakılır hiç bilmiyorum. Çocuk kuvezde bana hazır çocuk olarak geldi. bunun senin sütunle alakası yok. Bide paketleri doldurma 100 CC yap her poseti. Sakin ol.
(690 puan) tarafından
Hergün 3 torba 200 cc gönderiyorum az daha getir diyorlar
(1,103 puan) tarafından
Hayır onu demiyorum. Torbaları 100 er CC lik olarak yap. Öyle olduğunda mesela bebek 2 saatte bir 100 besleniyo. Ama sen 200 Luk götürünce hele de donduruyosan kalanı atiyolar. O yüzden diyorum. 600 CC yi 6 paket halinde gönder.
0 oy
(2,806 puan) tarafından
Anne sütüde sarilk yapar canım benim sütüm sarılık yapiyodu ama yinede emzirdm uzun süre sariydı 4 5 ay sürdü 
(2,806 puan) tarafından
Benim sütüm yaptı ve doktor bunu dedi
(1,103 puan) tarafından
Demekki sizin sütünüzde β-glukunoridaz fazlaymış ve bebegin bağırsaklarindaki bilirubini harekete geçirmiş.
(2,806 puan) tarafından
Bilmym canım hormanla alakaliysa hormanlarim çok karışık yüksek çoğu
(1,103 puan) tarafından
Yani bu herkeste bir olmayan bişey. Hormonun illaki etkisi var. Birde beslenmenin. Maalesef şimdi annelere su içirmek çok zor. Sonra da sütüm yetmedi yada sarılık oldu deniliyor. Yakında heryere afiş astircam. Su için diye. Günde en az 2,5 lt her bir kadının içmesi gereken su miktarı .
(2,806 puan) tarafından
Haklsn
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Sen sıkma canını dua et bebeğin iyi olsun. Geç olsun ama temiz olsun. Yeter ki sağlıklı olsun. Seni anlıyorum sabırsızlanıyorum ama az daha sabret. Sağlıkla al kucağına

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 349 göst.
11 Aralık 2023 Aile kategorisinde Gamze 35 55 (2,149 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 71 göst.
27 Ekim 2023 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (334 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 136 göst.
24 Ekim 2023 Aile kategorisinde Adohitlerin annesi (334 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 237 göst.
20 Şubat 2022 Aile kategorisinde Hacer_BN (163 puan) tarafından soruldu

380,747 soru

11,399,729 cevap

34,929 kullanıcı

...