0 oy
1,452 göst.
Diğer kategorisinde (735 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Kızlar öncelikle çocuk konusunda dini ırkı benim için eminim burdaki anneler için de önemli değildir kuzenime gezmeye gittik ve tesadüf eseri rastladık Suriyeli aile anne 3 kız çocuğunu bırakıp gitmiş baba bakmaya çalışıyor bir ev verilmiş ancak sadece ev ve bir baddaniye yerde başka birşey yok elektrik bile baba ev sahibinin ineklerini bakma karşılığı oturuyor ve sadece 3 öğün yemek alıyor adama birde aylık 3.000 veriyormuş ama anne yok başlarında babayı ikna etmeye çalıştık devlete vermesi için ama cocuklarimdan vazgeçemem diyor ama adam mallara bakıyor 3 ude kız çocuğu öz bakımdan çok çok eksikler acaba diyoru sikayetmi etsem çocuklar için yardım toplamaya çalışıyorum bir yandan eşya erzak konusunda ama çocukların bakımı açısından çok kararsız kaldım babanın çocukların vebaline girmekten korkuyorum onları ayırarak ama bir yandan 3 ude çok küçük bakımdan eksikler af af ne yapacağımı şaşırdım ben kızlar akıl verin 

image

image

image

image

40 Cevaplar

+17 oy
(15,612 puan) tarafından

Birincisi çocukların fotoğraflarıni buraya atman yalnis

İkincisi çocuklarımdan kopamam deyip anneleri olmamasına rağmen bakmaya çalışan bir babadan çocukları almalarını sağlamaya hakkın yok canım bu büyük vebal olur 

Üçüncüsü yardım toplanilir etrafında babaya başka bir iş bulunabilir çocuklara kıyafet vs 

Şayet dogruysa burdan bile yardım eden çıkar ederiz yani üç sabi için yapılır zor değil 
(735 puan) tarafından
Senaa çok zor değil elhamdülillah Allah'ın izniyle eve ne lazımsa yapılacak damlaya damlaya göl olacak sen kafanı yorma o konuda ben yapmazsam insan değilim meselem o değil çocuklar öz bakımdan çok fazla eksik o yüzden acaba dedim ve fikir almak istedim gidip aramadım farkindaysan
tarafından
Sen buraya post açtın bende yorum yazdım sen bu resmi koyarak içimizi cız ettirdin gebe halimle kızıma bakarken onlar orda annesiz yıkık dökük içim acıdı k.bakma ama resimsizde post açabilirdin sana aradın demedim
(735 puan) tarafından
Canım yuzlerini kapatmak ilk aklıma gelmedi ama şuan halen acikmi çiçek koydum duzelttim
tarafından
Olmuş ama istersen resmi hepten kaldır yinede sen bilirsin
(7,036 puan) tarafından
Fatmam haklı canım elinden gelen bütün yardımları yapabilirsin ama ayırma o yavruları babalarinda ahi seni brakmaz  bir baktin babası işlerini yoluna koyarsa yeniden evlenir
-Reklam-
+4 oy
(454 puan) tarafından
Ay ayırma babalarından yaa . Ne kadar üzülür babaları . İnsan yoklukta büyür de babasız buyuyemez . Ya ne kadar masumlar içim parçalandı belediyeye muhtara flan şöyle yardım etsinler :((( 
(735 puan) tarafından
Yardım için elimden geleni yapacam inşallah canım kendimde değilim hiç yüreğim param parça Allah o annenin belasini versin
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Allah cezasını versin o annenin başka bişey demiyorum
(735 puan) tarafından
Hemde binbir türlü ah resmi videodan aldım net değil kendimde değilim Allah yok etsin öyle kadını ne yasadiysa yaşadı su meleklere kiyilirmi
(1,750 puan) tarafından
Doğurunca anne olunmuyo ne yazıkki
0 oy
(1,733 puan) tarafından
Ay çok üzüldüm ya ayırma şikayet etme bence hangi şehir canım
(735 puan) tarafından
Aldım adamın numarasını ama telefonu bozukmus hafta içi yaptircam dedi adresi tam bilmiyorum kuzenimin evine yakın ben goturcem abileri o yuzden
tarafından
Tamam sana özelden yazicam birazdan
(735 puan) tarafından
Tamam canim
(98 puan) tarafından
Adana bin tam olarak hangi mahallesi
(735 puan) tarafından
Buruk mahallesi yarın yardım vakfı gidecek inşallah takipçisiyim
0 oy
(1,373 puan) tarafından
Yaa buna anne demek annelere hakaret Allh bildigi gibi yapsın 
(735 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(4,274 puan) tarafından

Ayy kıyamam allah yardımcıları olsun inşallah o kadına anne denilemez içim cız etti resmen :(

(735 puan) tarafından
Ah ah nasıl kucak istedi benden ağlayarak sarıldım öptüm çok kötüydü cok
0 oy
(3,198 puan) tarafından
Keske fotoyu gormeseydim:/
(735 puan) tarafından
Yüzlerini kapatmayı akıl edemedim düzelttim canım
0 oy
tarafından
Ayy var ya ağzımı açmak istemiyorum madem bakmicak niye fare gibi doğurmuş arka arkaya. Yaparken hiç sorun olmuyor yazık günah değil mi çocuklara. Ortalık sapık dolu biri bir şey yapsa nolacak . Kış geldi evde bir şey yok diyorsun devlet yardım eder illa belediyeye fln başvursun onlara daha çok imkan tanınıyor. Markette bile on tane kartla bedava alışveriş yapıyorlar. Bu adamın bu durumda olması şaşırttı beni açıkçası. 
(735 puan) tarafından
Herkese yapmıyorlar canım malesef bilen kurnaz olan alıyor o yardimlarida adam dil bilmiyor yol bilmiyor çocukları bırakacak kimse yok nereye basvuracakta alacakki
tarafından
Siz söyleseniz belediyeye gelip baksalar yardımcı olurlar illa ki . Ahbap derneğine de yazın mutlaka. Allah yardımcıları olsun çok üzüldüm çocuklara:(
(735 puan) tarafından
Tamam canim inşallah elimden ne geliyorsa yapmaya calisacam yapmazsam rahat yatamamki evimdeki raylardan utandım onların hiç birşeyi yokken herseyimin çeşit çeşit olmasından utandım :(
tarafından
Niye utanacaksin canım sen misin onların bu hale gelmesinin sebebi. Elinden geleni yaparsın bak ne güzel başlarını sokacak ev bulmuşlar herkes bu kadar şanslı olmuyor. İns daha iyi olur her şey.
0 oy
(4,924 puan) tarafından
Çok kötü oldum kızım gözümün önüne geldi o anne taş olsun inşallah Allah'ın cezasi çok küçükler ya . Şikayet etsen devlet tabiki alır ama başlarına verilse ya 
(735 puan) tarafından
İşte korkuyorum vebale girmekten baba asla istemiyor çocuklarımdan vaz gecemem diyor ne yapacağımı şaştım evimde yakın değilki çocukların bakımına arada yardım edeyim
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Ah kıyamam çok minik bunlaaarrr ,=( nasıl bakıyor tek başına ama olmaz ki böyle yazık oda korkuyordur alırsa geri suriyeye yollarlar belki diye nasıl bakmışlar öylee nerede bu çocuklar hangi ilde
(735 puan) tarafından
Adana'da canım adam asla vermem diyor şaştım kaldım evim çok uzak buraya yakın olsam keşke bakarım banyoların ettiririm felan asla imkansiz
(4,426 puan) tarafından
Çok zor ya ne kadar uzak olsada ben herhalde o halde bırakmazdım ya imkanın varsa bi al getir evine banyo yaptır karınlarını doyur içim gitti uykum kaçtı yemin ederim yattığım yer batıyo kendi anneleri hangi akla hizmet bırakır gider anlamıyorum anlamicam
(735 puan) tarafından
Canım yarın gidecez inşallah birşeyler toplayıp burda bir yardım derneği var gereken neyse oturup konuşulacak birgün yaparım banyo olayını 2 gün ama sürekli yapabilmemin imkanı yok 1.5 saatlik yol evime babası güvenip verirmi hiç altımda aracım yok sadece kadın olsa kadında alır getiririm ama elin adamını alamam tek başıma gidemem elimden gelen herşeyi yapcam ama öz bakimlarina sürekli yanlarında olmamın imkanı yokki
(4,426 puan) tarafından
Sende haklısın =/ sosyal yardım vakıfları falanda yardım eder adana da da vardır mutlaka  183 ü falan ara bir gelip görüşsünler babayla çocukları göndermeyeceklerini istediği zamanda gelip göreceğini falan söyler ikna ederler belki yoksa olmaz böyle perişan halde çocuklar
(134 puan) tarafından
Valiliğe götürün bu tür ailelere 1+1 ev veriyorlar dayalı döşeli öyle duymuştum en azından sıcak suları olur yuvaları derme çatma olmaz babalarından koparmayın bencede allah o anneyede merhamet versin içine erkek evlat bile olsa can damarı ya evlat insanın bırakmaması gerekiyordu her ne olursa olsun ama mutlaka valilikle irtibata geçin babaya albet iş imkanı verilir az da olsa maaş bağlanır bence
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Allah o kadını bildiği gibi yapsın burnumun direği sızladı yutkunamadım
(735 puan) tarafından
Allah ondan bulsun 3 ay olmuş birakali
0 oy
(1,271 puan) tarafından

Böyle bir kadın 3 tane evladını kucağina almış ta ben neden evlatlarımi toprağa verdim neden ya neden gerçekten herşeyi sorguluyorum artık ve bu şekilde gördükçe okudukça izledikçe isyan ediyorum 

tarafından
Bunu bende çok düşünüyorum. Keşke dünya daha adaletli bir yer olsaydı . İmtihan ama bazılarının çok ağır oluyor.
Rabbim sana hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin ins
(735 puan) tarafından
Ah canım isyan etme herşey bir imtihan Rabb'im sabır versin keşke herkes eşit şartlarda yasayabilse özelliklere çocuklar
0 oy
(2,186 puan) tarafından
Allah o ******** kadının belasını versin . Ya hiç şeyin acımadı mı bu çocukları doğururken.  Hiç mi canın yanmadı ahlaksız... şikayet etme babalarından ayirma:(  ama işte bezleri doyurulmasi uyku saatleri ogrenimleri yıkama etme nasıl yetisiyo 3 ude çok küçük allahim bir kapı açsın mevlam
(735 puan) tarafından
Amin canım amin ne yapacam şaştım beynim patlayacak ama o vebalide alamam baba asla ikna olmuyor ayrilmaya
0 oy
tarafından
Sakin babalarindan ayirma belki baska is bulur babanesi vs gelir bi dur babayla konuşun bencee
(735 puan) tarafından
Baba asla kabul etmiyor anne 3 ay olmuş terk edeli ama işte vebaline nasıl girerim yaaaa
tarafından
Hangisi vebal işte ayirmak mi yoksa bi sekil yaşamalarımi
(735 puan) tarafından
İşte fikir almak istedim canım bende
0 oy
(5,491 puan) tarafından
En kötü anne baba her şeyden iyidir. Devlet kurumu evet ama başlarında babaları varsa vebaline girme sabilerin. Orda da zamanında kız çocuklarını satanlar olmuş, sen karılma bence
(735 puan) tarafından
Aynen canım da 3 ude kız çocuğu oldukları yer çok ıssız kuş uçmaz kervan geçmez bir sokak lambası bile yok zifiri zindanlik akşamları evlerinde elektrik bile yok nasıl etsem napsam ya af af yardım yollamaya calisacam birakmayacam peşini inşallah
0 oy
tarafından
Ayy kïyamam yaa nasıl masum bakıyolar hele o küçüģü off gece gece nerden girdim buraya daha çîkmaz aklımdan lütfen bi şekilde yardım edin ve sakın babalarından ayırmayın sakın bizleride habersiz bırakma 
(735 puan) tarafından
Tamam canim inşallah beynim patlayacak sanki dusunmekten
0 oy
(4,928 puan) tarafından
Yazık günah ya Allah o anayı bildiği gibi yapsın anca köpek gibi doğurmuş atmış sokağa ayırma babalarından ama çevreden sorustur yardım falan eden olur belki yazık içim yandı ya
(735 puan) tarafından
Elimden geleni yapacağım canım inşallah
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Buna hakkın yok. Senin kadar baba senden daha çok düşünüyor dur emin ol bakımını ayirlmam vermem demiş daha ne olsun istiyorsun elinden geleni yap yardım konusunda ama babayı evlatlarından ayırmaya Hakkın yok 
(735 puan) tarafından
Babadan ayırmaya tabiki hakkım yok ama evlerinde elektrik bile yok sokak lambası felan hiç birşey yok ıssız bir yer zifiri zindanlik adam ineklerle uğraşırken kim bakacak bu çocuklara kış geliyor soba bulunur odun alınır Allah'ın izniyle ama küçücük çocuklar babalar ineğe bakarken sobanın yanında tek başlarına offf zaten şikayet etmedim canım çok arada kaldım sizden fikir alayım dedim başlarını alıp gitseler dereler var ortalık sapik kaynıyor 3 ude kız çocuğu ama vebalede giremem şaştım kaldım Allah o kadının belasını versin inşallah
0 oy
(692 puan) tarafından
Ay yavrum benim ya yüreğim parçalandı çok üzüldüm  Allah o anneyi o çocuklara muhtaç etsin inşallah bi damla su bulamasın 
(735 puan) tarafından
Amin inşallah canım
0 oy
(2,831 puan) tarafından
Çocuklar ne kadar eksikleri olsada da yine anne ve babasını isterler bablarindan ayırma çok üzüldüm ya Rabb'im o yavruları bütün kötülüklerden korusun zor gunleri biran önce atmayı nasip etsin Rabbim ekinzden geldiğince destek olun ama onları babalrindan ayirmayin anne yok bide babaisz kalmasınlar 
(735 puan) tarafından
Aynen canım arada kaldım sizden de fikir alayım istedim

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 361 göst.
0 oy
3 cevap 44 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Hasret03 (346 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 124 göst.
3 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Tugce315 (87 puan) tarafından soruldu
0 oy