0 oy
562 göst.
Aile kategorisinde (140 puan) tarafından
Merhaba kızlar 6.5 aylık hamileyim doğumun kışa geliyor bizim evimiz  biraz büyük ısınması az oluyor kaynanamların evi bize yakın diyorlar ki bizde kalın kışı geçirinekadar yok diyemiyorum ama bir yanda da bebeğim evimizde olsun istiyorum kafam çok karışık siz olsaydınız ne yapardınız? 

37 Cevaplar

0 oy
(269 puan) tarafından
kaynananin geleni gideni cok olursa rahat edemezsin hani evinde biyeri toplamasan olur ama.orda kaynana bekler.iş yapmani lohusada olsan yani benm kaynanam.oyleydi dogum yaptigimin gecesi bana sahur hazrlatmişti
-Reklam-
0 oy
(123 puan) tarafından
Ben ne kendi ailemin ne eşimin ailesinin evini isterim... Ev ev üstüne olmuyor insanın kendi evi gibisi de olmuyor... Hamilelik lohusalik psikolojisi çok zor... Ben de kışın doğum yapacağım nasipse hep dua ediyorum rabbim ne kimsenin evine bakımına vs muhtaç etmesin diye... Evim de soğuk oluyor ama küçük fan ısıtıcı almıştım banyo vs yaparken onu açarım kullanmadığım odaları kapatacağım biraz kalın giydiririm battaniye yorgan vs elimden geldiğince olmadı ısıtıcı çalıştırır idare ederim insllh... 
0 oy
tarafından
Bende 40 gün annemgilde kalmistim . Bebeğim çok huysuzdubbenim açımdan iyi olmuştu ama evimide ozlemistim
0 oy
(473 puan) tarafından
Kaynana ve kayınpederle iliskine bağlı , ben olsam asla kalmam , görmek bile istemem onları çünkü , hele lohusayken hayatta olmaz .
0 oy
(988 puan) tarafından
Sakın öyle bi hata yapma gerekirse ufo da al ek ısınsın ev ama gidipde agrimayan başını agritma benden sana tavsiye benimde doğum kısa gelio 1 hafta kalıp gitcem evime 
0 oy
(731 puan) tarafından
Kendi annemin babamın evine bile gidip kalamam. Kimse başkasının evinde rahat edemez. Bana da doğuma gel dediler de istemedim 
0 oy
(1,564 puan) tarafından
Valla cnm evine git aç kombiyi çok çok Bi Ay biraz fazla gelir dogalgaz ama rahat edersin sonuçta doğum bu lavabonun var carti  var curtu var bende kendi evime gittim açtım kombiyi yapmak bisy yok
0 oy
(173 puan) tarafından
Ben de aralıkta doğum yaptım. Sadece 1 odayı kullandık. Elektrikli sobada olunca çok rahat oluyor. En güzeli kendş evin
0 oy
(13,102 puan) tarafından
6 aydır bir annem de bir k.vakidem de kalıyorum hatta şuan k.vakidemyim burada cok rahatım yemek temizlik derdim yok  :) 
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Rahat edemezsin canım kaynana kayınbaba değil anne baba da olsa durulmuyor sersem ederler seni her kafadan bir ses çıkar evinde bir göz odada otur isiticini yak isin ama kafan rahat olsun tecrübe ile sabit
0 oy
(119,483 puan) tarafından
sakin oyle bi hata yapma
0 oy
(285 puan) tarafından
Valla geçen kış ocakda doğum yaptım aynı şekil evi ısıtamadık geçtik kaynanagile.. Ne lohusa yatabldim ne yat diyen oldu.. Üstüne bde komşuları topladı topladı getirdi ben bebegi tutuyumda çay kahve yap onlara hizmet ettirdi.. Gece bebe uyumaz bde oğlum var 5yasında o uyumaz kayınbaba sohranır kalkar ışıkları kapatır kaynana kalkar ışıkları kapatır ben karanlıkta oturacam iki bebeyle.. Gece kombiyi kapatyodu 2de 3de sütüm akıo bde donuyordum, oğlum yataga işemeye başladı üşüttüğünden.. Birdaha yaşatmasın rabbim. Allah gördü duydu doğum sancısını çektim ben yne dayanamadım ağladım keşke evmde olsaydımda tek onları yaşamasaydım.. Oğluma kızıyorlar sus dur vallahi oğlumun huyu değişti bebeği sevyorlar seni sevmyorlar dye dye kıskanç bir çocuk yaptılar heycanla kardesni bekleyen oğlumu huysuz laf dinlemez aksi bir çocuk oldu 8ay oldu hala düzeltmeye çalısıyorum oğlumu çok pişmanım orda kaldgıma. Uzun oldu hakknızı helal edin
0 oy
tarafından
4 ay durdum tecrübe ile sabit ben ettim sen etme valla kafamı duvarlara falan ciddi ciddi vuruyodum psikolojim bozulmuştu kızlarımın ilk doğdukları fotoğraflarına falan bakamıyorum o derece
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Kalın giydir gerekirse yorgana sar ama kendi evinde kal derim
0 oy
tarafından
Seni korkutmak istememdd ilk bebegimde kynanmgilleydim ne cektigimi bir ben biliuorum bidaha asla istemem
0 oy
(1,387 puan) tarafından
Valla aklin varsa gitme dogumdan sonra o kadar cok karisirlar ki elektrik sobası al gerekirse onla isin ama evinde kal anne kiz gibi anlaşılırsan gidebilirsin 
0 oy
(909 puan) tarafından
Aman aman sakın gitme. Ben o aptallığı yaptım sen yapma. 2 petek açık olsun yeter sana. Zaten yaza kadar çocuk büyür. Tek oda yeter sana. Kendi rahatın için ve çocuğun için gitme. Çok iyi olsan bile sorun çıkar. Şuan aklım olsa asla gidip kalmazdım. 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 213 göst.
27 Ocak 2024 Aile kategorisinde Mrvyilmaz (588 puan) tarafından soruldu
0 oy
65 cevap 1,395 göst.
7 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Nisakaoz (328 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 58 göst.
0 oy
21 cevap 175 göst.
13 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tubaa355 (749 puan) tarafından soruldu

381,148 soru

11,410,572 cevap

34,949 kullanıcı

...