0 oy
559 göst.
Aile kategorisinde (140 puan) tarafından
Merhaba kızlar 6.5 aylık hamileyim doğumun kışa geliyor bizim evimiz  biraz büyük ısınması az oluyor kaynanamların evi bize yakın diyorlar ki bizde kalın kışı geçirinekadar yok diyemiyorum ama bir yanda da bebeğim evimizde olsun istiyorum kafam çok karışık siz olsaydınız ne yapardınız? 

37 Cevaplar

+2 oy
(1,629 puan) tarafından
Yok be bacım kalinmiyor ya hiç rahat olmuyor bizim ewde büyük biz kapattık kapıları bi odada yaşadık o hamilelik piskojisi millet can dese sana cor geliyor 
(3,244 puan) tarafından
Evet aynen. 1 odada yaşayın. En kalın halını yere serin. Boş yer bırakmayın. Halılar inceyse 1 odada yaşayacağın içim üst üste ser. Gerekmedikce kapıyı açmayın. Misafir falan gelirsede moda aramıyorum, önemli olan sağlık dersin
-Reklam-
+1 oy
(13,007 puan) tarafından
Lohusa halinle başka yerde zor olur ama dersen ki çok soğuk çocuğun iyiliği için bir süre kalabilirsin
+1 oy
(6,047 puan) tarafından
Bu sefer de çok alıştık gitmeyin derler yada bebeğe alisirlar bırakmak istemezler. En iyisi kendi evin 
+1 oy
(1,103 puan) tarafından
Melek de olsalar Asla rahat olmuyo. Bebeğini rahat emziremiyosun. Uzanıp dinlenemiyosun. 4 5 gün sonra göze batmalar basliyo. Bı sure kalınca da evine gitmek isteyince ağlayıp kocaya acitasyon yapiliyo. Karı koca arası aciliyo ve orda kalinmaya devam ediliyo. En güzeli insanın kendi evi. Azıcık aşım agrisiz basım. Gelsin kayınvalidem sabahtan yardım edicekse akşam evine gitsin. Sende anneligini yasa. Kendi kendine olmaya çaba göster. Kimseye muhtaç olma canım.
0 oy
(2,610 puan) tarafından
Büyük konuşmak istemiyorum ama hayatta kalmazdım nasıl rahat edeceksin 
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Ben kabul etmezdim canım nasıl rahat edeceksin emzireceksin yatıp kalkacaksın bife gelen giden eksilmeyecek ben alt üst olduğum halde çıkarsan bakarım dedi yinede çıkmadım iyiki evimdeydim yine hamileyim yine aynı kelimeyi kullandı evde olucam dedim 
0 oy
(32 puan) tarafından
Walla bende aynı sizin dediğiniz gibi ev ısınmıyor diye gittim 4 ay kaldım bebek için sabrettim Tek göz sobalı yerde, haklarını yiyemem sobalı yerde biz kalıyorduk, ama yeri geldi kaynanam aklını kullansaydında dopalgazı nı yakıp evinde otursaydın dedi, kimseye yaranamazsın aklın varsa evinde kal bacım, tek göz odada kal ama evinde kal derim benn 
0 oy
(5,323 puan) tarafından
İlk dogumumda kaynanam gille yaşıyordum zaten. Şimdi kendi evimdeyim zaten. Allah kısmet ederse bu ikinci doğumumda kendi evimde duracagim. Rahat olmuyor ya bilmiyorum ben rahat edemiyorum 
0 oy
(565 puan) tarafından
Bende oyle demıstım ve dogumdan sonraki gun hemen evime dondum asla rahat edemedım 
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Hiç bir yer kendi evinin rahatlığını vermez :( 
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Tek kelimeyle kendi evim derim 
0 oy
(3,868 puan) tarafından
Yani bilmiyorum ben kalmazdım 
0 oy
(7,705 puan) tarafından
Benim evim merdivenli olduğu için çıkamadım annemlerde kaldım. Tabi kendi ailem olunca rahattım. Onların evinde hiç öyle olamazdım sanırım. Rabbim anne babamdan binlerce kez razı olsun
0 oy
(457 puan) tarafından
Kabul etme ilk bastan kendi evine alis yoksa cok bocalarsın 
0 oy
(1,569 puan) tarafından
3 aylık evliydim evimiz dublex ısıtamadık geçtik kaynanama .yaza kadar orda durduk .ilk başta her şey çok güzeldi .sonradan yaptığım her şey gözlerine batar oldu .şakayla karışık laf sokmalar falan .rahat edemedim .uzansan uzanamıyorsun .hep düzenli giyinmek zorundasın .yeni evliyiz eşinle minasebet olacak çekiniyorsun duşa girmek ayrı bi eziyet .ki benim o zaman bebeğim yoktu kendi başıma rahat edemedim .sen lohusa olacaksın bebeğin olacak .asla önermem  buz gibi evde otur yine gitme .alın bi elektrikli soba .oturun bi odada
0 oy
(9,579 puan) tarafından
Kalmam net gerekirse 60 da yatarım kombiyi yine kalmam 
0 oy
tarafından
Eşimin annesi yalnızdı. O naneyi yedim çok pişmanım. 3 haftada apar topar ayrıldık yanından zaten. Bebeğin olduğu yeri çok yakın gerekirse diğer yerler buz gibi olsun ama gene de otur evinde. Ve çok müdahil etme kimseyi. Eşin destek olsun.

Biz çok sıkıntı yaşadık eşimin annesiyle. Şuan nefret ediyorum bu sebeple ondan. Eşim sırf o sıkıntılar zamanı yanımızda olamadı. Biz annemlere gittik. Ve nasıl başlarsa öyle gidiyor. En büyük destekçin her zaman eşin olsun. 
0 oy
(10,877 puan) tarafından
Biz bir odada yasadık. Oglum ocakta dogdu. Hwr odayı kapattık kombityi fulledik
0 oy
(12,617 puan) tarafından
Benim mayısta oldu doğum ilk bebek ilk torun israr kıyamet onlara taburcu olduk.  Allah razı olsun günde 3,4 kere yatağa yemek getırırdı kaynanam kırk çikincada yollamak istemediler tatli dille ayrıldık evimize. İki günde bir giderim şimdi de. Aranız nasıl olduğuna bağlı 
0 oy
(269 puan) tarafından
kac haftalik gebesin canm

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 208 göst.
27 Ocak 2024 Aile kategorisinde Mrvyilmaz (588 puan) tarafından soruldu
0 oy
65 cevap 1,380 göst.
7 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Nisakaoz (328 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 57 göst.
0 oy
21 cevap 172 göst.
13 Ağustos 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Tubaa355 (748 puan) tarafından soruldu

379,611 soru

11,363,942 cevap

34,841 kullanıcı

...