0 oy
1,394 göst.
Diğer kategorisinde (328 puan) tarafından
Kızlar doğumdan sonra kaynanam bizde kalın diyor kaynanmla hiç sıkıntım yok çok şükür iyi bir kadindir ama bilirsiniz illa bir yerde açık bulup karışırlar iyisi dahi olsa :) bide görümcem var benim onu hiç sevmiyorum hareketleri itici geliyor kendinden soğuttu beni iyice :( ben kalmak istemiyorum sonuçta herkesin evi kendune daha rahattır eğer kaynamda kalırsam annem rahat gelemez çünkü kaynatam çalışmıyor sürekli evde olan bir adam ben kendi evimde kalmayı düşünüyorum ama eşim ilk bebeğimiz annemlerde kalalım diyor beraber bakarsınız diyor hakli olabilir ama benim kaynatam çalışmıyor da sonuçta ne kadar rahat edebilirim ki :( siz doğumdan sonra ne yaptınız kendi evinizdemi kaldınız bide lohusa psikolojisi olucak :(

65 Cevaplar

+7 oy
tarafından
Cnm bence evinde kal en iyisi bende tek başıma baktim ve ilk bebegimdi boşuna lohusa halinle ister istemez sinirlerin bozulur
(328 puan) tarafından
Evet bencede insanın kendi evi gibisi yok ben biraz utangaç bir insanım öyle istediğimde kalkıp mutfağa da gidemem o yüzden en iyisi kendi evim diye düşündüm
tarafından
Bence de cnm çünkü insanın evi gibisi yok ne kadar rahat olabilirsin bir de dogum yapacksn sonuçta rahat giyinmen gerekecek duş alman gerekecek rahat yatman gerekecek afedersin lavaboya rahat gitmen lazım kafana göre takılırsın evinde en önemlisi de emzireceksn nasıl emzirecksn peki onu da düşün
-Reklam-
0 oy
(4,430 puan) tarafından
Kaynanan niye gelmiyo ki o kadar kalabalıkta rahat olamazsın ki 
(328 puan) tarafından
Hayır gelirim diyor tabi ama bizde kal daha iyi daha kolay olur dedi benim kaynatam rahatına düşkün bir insandır çalışmıyor zaten onun yanında rahat olacağımi sanmıyorum . Annemde zaten kendi evinde kalırsan her gün gelirim bakarım yardım ederim dedi ama kaynananda kalırsan her gün gelemem dedi .
(4,430 puan) tarafından
Canim bence yakınsa kaynananda annende dönüşümlü gelsinler ya da sadece gece gelsinler evinde dur gündüz pek insan atamazsın da gece belki bilmiyorum yani bence kalma yani kalınır ama dediğim gibi zor olur ben bazen eşimi bile istemiyordum evde inannki o psikolojiylee
0 oy
(4,589 puan) tarafından

Evet lohusa psikolojisi çok farklı, her dedikleri dokunabiliyor insana :) Bence kendi evinde kal kayınvaliden ara sıra gelsin yardıma. Ben kendi evimde kaldım kayinvalidem geliyordu ara sıra ama bir şeye karışınca aşırı sinirlerim bozuluyordu :D

(328 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun haklısın
0 oy
(514 puan) tarafından
Canim ben de iki ailedende uzaktayim esimin gorevi nedeniyle. İki ailede ayni sehir ayni sokakta oturuyor. Bundan once hamile kalirsam onlarin oldgu sehirde yasarim diyordum hem kaynanamda hem annemde kalirim diyordum burda kimsem olmadigi icinm ama simdi dusunuyorumda zorum ne ki? Kaynanamda bir de 20 yasinda bekar kaynim var. Kaynatam cok zor bir adam yaninda diken ustunde oturuyrz zaten. Giyime herseye laf eder. E onlar varken kendi ailemde kalsam laf olur. Dedim bn kendi evimde kafam rahat kalayim annemler gelsin bana. Hic yerden bi sikinti cikar yatamazsin kalkamazsn bebek gece gundz aglar rahat edemzsin. Kendi evinde kal canim kaynanan gelsin yanina 
0 oy
tarafından
Canim evet kaynanam da kaldım sonra geldim bir ay sonra evime grldim.anam.geldi ciğerimin köşesi brtaber oturduk falan filan ama.kaynanamds çok iyiydi elimi sıcak sudan soğuk suya degdirmedj takı.kizi lohusa iken bana yemeğe gelene kadar kadına biseyler oldubkr havalar neler aman sonra bebeğim sütten kesildi.emiyordu başıma neler geldi o iki aylık bebeği vay kaşığı ile besledim az kal evine gel annen öyle gelsin görümcem in nazarı değdi emmesi bit daha
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Bence rahat olamazsın insanın evinde hersey var. Neyin nerde olduğunu kendin biliyorsun. Eğer kalacaksanda iki günden fazla kalma derim. Benim kaynanamlarda çok iyi görümcemde kardeşim gibi. Hep geldiler 2 ay bırakmadılar beni kendi annemlerde öyle ilk çocuk. Ev kalabalıgından geliyorlar o da kötü oldu :D iki gün kal sonra dön derim. :D
0 oy
(119,463 puan) tarafından
inan bana lohusalikda gormek istiycen en son insanlar kaynana ve gorumce
(328 puan) tarafından
Ahahahaj hele görümce zaten sevmiyorum ben 22 yaşındayım benden 5 yaş küçük olmasına rağmen sevemiyoruum gıcık ediyor insanı sinsirella
0 oy
tarafından
Ya annemde ya kendi evimde. Ben annemde kaldım memleketten uzakta yaşıyorum burada kimsem yok. Annemde kaldım hep. Ama aynı şehirde olsam direk evime gelirdim.
0 oy
tarafından
Benim kaynanam geldi bebekten de hiç anlamıyordu. Ramazanda yemek yapsın diye istedim doğru dürüst yemek te yapmadı sevdiğim kadından soğudum.

Grlebiliyosa o gelsin bencr ama zorlanmayacaksanız dikişleriniz iyi olur olmaz yalnız kalın bence ben çok pişmanım 
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Bence evinde bak canım gelmek isterse kaynanan gelsin lohusalık psikolojisi o kadar kalabalığı kaldırmaz ben evde tek eşimle baktım arada kaynanam arada annem gelip gitti 
0 oy
tarafından
Kendi evinde kal ister gelsinler ister gelmesinler evinde sınırsız çamaşirin sınırsız giyinsin istediğin zaman duş yerini biliyorsun bebegin beşiği vsss yani demem o ki rahat edecem derken daha beter olursun benden demesi, ilerde gidersin evinde bi düzenini kur kaynananda annende şimdi kalsın 
0 oy
tarafından
Valla canım ben 1 buçuk ay kaldım artık sinir krizinden geceleri ağlıyodum gizlice eşimle aramı bozdu üstüne sürekli bana bakmak yerine ben ona baktım yani deiyeceğüm oki kendi evin daha iyi pişman olmazsın wmin ol
0 oy
(4,171 puan) tarafından
Kaynanan gelsin kalsın canım ben düzenimi bozamam o halde bebek ilk evr alışsın falan bahanelerle güzel Bi dille eşini de ikna et çünkü kayınbabam çalısmıyor diyosun yeni doğum yapmıssın doğru düzgün yürümen etmen olmaz kanaman vs olur rahat uzanamazsın annen rahat gelemez hic tavsiye etmem sen evinde kal onlar gelsin evinde daha rahat edersin emin ol 
0 oy
(861 puan) tarafından
Benim kaynanam geldi 1 gün kaldı gitti 2 günlük bebeyle beni bırakıp gitti. Bebek hastalandı 1 hafta hastanede yattım taburcudan sonra 1 hafta kaynanamlarda kaldım. Başta büyük olması iyi oluyo bence kal derim çünkü bebek bakması zor ve ilk zamanlar çocuğu kabullenemiyosun ben yeni yeni alıştım. 
0 oy
tarafından
kaldimda 2 ayda yuvami yikti ne kadar iyi olursa olsn kalma canm
0 oy
(1,045 puan) tarafından
İlk gebeliğimde kaldım sağolsun başlarda iyi baktı ama sonraları çok sinirlerimi bozdu ben kalkamayınca her işi kendi yapmak zorunda kaldı eşim bile rahatca bişey isteyemeyince evimize geçtik lafı dırdırı bitmedi yani kaşıkla verdi sapıyla çıkardı :) şimdi yine hamileyim evimde kalacam Allah izin verirse. Gelmek isteyen gelir zaten kendi annem kalacak yanımda en rahat edeceğin yer evin ama eşin illa kalalım diyosa kal 
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Biz altlı ustluyduk yeni evlendigimde eşim okuduğu için mecburiyetten birlikte kalıyorduk evimi eşim gelince kuklaniyordum sadece çocuklarımın ikisi kayinvalidemin yanında oldu bı mecbiriyetin yoksa kalma bence ztn lohusalık pijama emzirme insanın her hali oluyor evde kayinpederle zor oluyor bı banyo bile yapamıyorsun tamam kayınvalidem yardım eder ama o gelsin o zmn size yardıma insanın kendi evine benzemiyor. Şimdi bende ilk defa kendi evimde doğum yapıp bakicam insallh  
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Biz altlı ustluyduk yeni evlendigimde eşim okuduğu için mecburiyetten birlikte kalıyorduk evimi eşim gelince kuklaniyordum sadece çocuklarımın ikisi kayinvalidemin yanında oldu bı mecbiriyetin yoksa kalma bence ztn lohusalık pijama emzirme insanın her hali oluyor evde kayinpederle zor oluyor bı banyo bile yapamıyorsun tamam kayınvalidem yardım eder ama o gelsin o zmn size yardıma insanın kendi evine benzemiyor. Şimdi bende ilk defa kendi evimde doğum yapıp bakicam insallh   
0 oy
(2,861 puan) tarafından
Bende acemiyim kayınvalideme gideyim dedim 3 hafta durdum evde bir de eltim vardı yaramaz bir de oğlu.. hayatımın hatasını yapmışım hiç yardımcı olmadılar eltimin oğlu da hiç rahat vermedi 
0 oy
(93 puan) tarafından
Benimkinin hiç Bi faydası olmadı. Öğün bekleme ne bulursan ye diyordu bana

İlgili sorular

0 oy
37 cevap 562 göst.
25 Eylül 2022 Aile kategorisinde Lunaa (140 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 55 göst.
15 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Anneyimbennnn (417 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 375 göst.
12 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Bbttnnmm (289 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 462 göst.
16 Eylül 2022 Diğer kategorisinde 2prensesannesiii (161 puan) tarafından soruldu

381,073 soru

11,408,503 cevap

34,945 kullanıcı

...