0 oy
387 göst.
Diğer kategorisinde (237 puan) tarafından
Ben doğum yaptığımda abimle eşi yarım altın getirmişlerdi şimdi abimin çocuğu olcak durumum yok gönlüm ister ben abimn çocuğuna daha güzel şeyler alayım eşimde diyorum durumumuz yok 500 lira para verirz. Bende yakıştıramıyorum kendime çok kararszm

18 Cevaplar

+1 oy
(765 puan) tarafından
Ben olsam ismi yazılı altın bileklik alırım 

Bide banyo seti yaparım yada bez pastası falan tamamdır sonuçta bana ceyrek takıldığında 800du şuan 1600 ve ekonomi çökmüş durumda 
tarafından
Ama o zamanda  800 tl çok kıymetli bir paraydı.  O zamanda birşeyler den kısıp yapılıyor.
-Reklam-
0 oy
(13,702 puan) tarafından

Ya imkanlar neye elveriyosa o :) canını sıkma 

0 oy
(14,032 puan) tarafından
Yarım gram al canım o paraya hiç değilse adı altın 
0 oy
(448 puan) tarafından
Ben olsam bende yarım altın takardim. Sonuçta bu tarz şeyler borç alıp vermek gibi..
0 oy
(2,097 puan) tarafından
Herkes imkanına göre canım. Bizde kardeşler çocuk olunca birbirine direkt çeyrek takar ama imkanın yoksa abin zaten seni anlayacaktır.
0 oy
(1,634 puan) tarafından
İmkanın neye uygunsa onu götüreceksin 
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Para degil de 1 grm takin bence  bide hediye filan yaparsin
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Abiniz sorun etmez ama yengeniz belki razı olmaz siz de empati kurum görümceniz sizin yaptığınızdan az getirse illa ki dile getirirsiniz. Belki araları bile açılır borç bulabileceğiniz birileri varsa hak kalmasın üzerinizde.
0 oy
(2,801 puan) tarafından
500 yerine gram altın alsan ya da bir çeyrek altın yapabilsen daha iyi olur abin de yengene karşı mahçup olmaz 
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Uygun fiyata bebek künyeleri oluyo 8 ayar falan onlara bi bak en fazla 250 - 300 daha eklersin belki canım 
0 oy
(7,411 puan) tarafından
Ya abin kusura bakma belki ama yengen bekler canim keske daha onceden ufak ufak biriktirip en kötü ceyrek yapsaydın. Su zamanda zor ama ailede olsa bu devirde herkes karsilikli yapıyor valla. Ama abini enniyi sen tanırsın canim.  Elinde yoksada yapacak bise yok. 
0 oy
(811 puan) tarafından
Karşılığı goturulmeli bence ama maddi imkansızlıklar varsa abiniz de hoş görecektir diye düşünüyorum.
0 oy
(417 puan) tarafından
Bence seninde yarım altın yapman gerekiyordu bu tür şeyler al gülüm ver gülüm oluyor ne takılırsa o takılır keske zamanında bırıktırpde yapsaydın canım 
0 oy
tarafından
Yarım gram al giderkende bir tulum  altısında takarsın paketide bas ucuna koyarsın herkesin duruma.kendine gerilme
0 oy
(473 puan) tarafından
Abiniz ve yengeniz durumunuzdan haberdarsa ya da tahmin ediyorlarsa bence sorun etmemeliler , ama siz daha iyi tanırsınız , sorun edecek gibiyseler , borç harç takın takinizi diye düşünüyorum , sonra başınıza kakarlar.
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Bu olaydan nefret ediyorum sonuçta bu hediye az almış küçük getirmiş ne kadar saçmalık. Ben durumu olmasa birinim ondan beklemem şahsen, izah edersen anlayacaktır. Kıza söylersin durmumuz buna el verdi gönül ister daha iyisini yapmayı ama kusura bakmayın de
0 oy
(985 puan) tarafından
Eşim görümcemin kızına altın takmisti bekarken .o oğluma hiçbirşey getirmedi . Sadece eşime kıymet vermediğini düşündüm.  İnsan hiç mi birsey alamaz bir çorap bile almamıştı. Eşimin umrunda değildi  ama. Abin için farketmez belki ama yengen aynısını bekleyebilir.  

İlgili sorular

0 oy
26 cevap 557 göst.
9 Haziran 2022 Aile kategorisinde Eslo (791 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 428 göst.
8 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 482 göst.
21 Şubat 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 148 göst.
9 Mart 2024 Alışveriş-Hediye kategorisinde Mutluu annee (380 puan) tarafından soruldu

380,043 soru

11,376,392 cevap

34,861 kullanıcı

...