0 oy
243 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (634 puan) tarafından
Kızlar dün bahçemden patlıcan kapya biber  topladım bunlarla bise yapmak istiyorum kış için dolaba atmak isityorum .

Bana tavsiyeler verin lütfen...

13 Cevaplar

0 oy
tarafından

Ben çürütup çöpe atıyorum :ermm:

(634 puan) tarafından
Niye kiz
(15,951 puan) tarafından
Ciddi misin kız
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kızartma.   
0 oy
(350 puan) tarafından
Biberi kozle sonra patlıcanı içine sarımsak koy yagda az bir şey çevir sonra kavonozlara koy
(634 puan) tarafından
Patlıcanlarında közlimmi
(350 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Patlıcanları karnıyarıklik kizart poşete koy dolaba at veya doğra kizart musakkalık yani o şekil poşetle. Kapya yı da firinla at dolaba ya da onu da kizart kışın çıkarır ya yersiniz o şekil ya da doğrayıp yemeklere koyarsin
tarafından
Karniyariklik sadece kizartip mi koymak gerek canim ortadan kesmeden yoksa icine kiymasinida koyup mu koymak lazim bende bugun yapicamda sorcaktm sizlere nasil yapcam diye soru sahibi degilim
(3,851 puan) tarafından
Otadan kesmen lazım kenarlada sadece cizk at bir iki tane. Kıyma fLan koymana gerek yok sadece patlıcanı koycaksın.
(5,406 puan) tarafından
Yok canim Kıyma koyma normal patlıcanı soy çizik at kizart poşetle kışın çıkarır iç harcını koyar fırına atarsin
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Patlıcan yemeği yap konserve yap o kadar pratik oluyor ki bir ani misafir olsa hemen soğanını kavur etini kavur konserveyi çok birde pilav en fazla 30 dk da bir menü hazır oluyor ben çok seviyorum 
0 oy
(1,210 puan) tarafından
İkisini közleyeyip soyup buzluğa atabilirsin kışın da tereyağı az salça kavurup içine katıp kahvaltıda harika oluyor yada patlıcanlari karnıyarık için kızartıp kaldirabilirsin
0 oy
(15,951 puan) tarafından
Patlıcanları kozleyebilirsin ya da karnıyarık ve musakka için kızartıp atabilirsin dondurucuya. Biberleri de ben doğrayıp atmıştım ya da onları da kozleyebilirsin
0 oy
(537 puan) tarafından
Fırında yada tavada kizart at dolaba
0 oy
(10,333 puan) tarafından
Canı közle at dolaba kışın kıyma ile kavurup fırınlarsın. Hünkarbeğendi yaparsın köz biber çorbası salata yaparsın. Ya da domatesin varsa kızart biber patlıcanı domates sosu ile pişir kavanozla sıcak sıcak çok leziz oluyor hazır kızartma
0 oy
(2,701 puan) tarafından
Patlıcanı güveç lik kızart, yada karnıyarık için kızart. Kırmızı biberleri fırında közle buzluğa koy yada kahvaltılık kavanozda hazırla 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 345 göst.
20 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Efsun (333 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 293 göst.
19 Ekim 2020 Diğer kategorisinde SL (1,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 166 göst.
22 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 80 göst.