0 oy
265 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,931 puan) tarafından
Kizim 1 buçuk yaşında günde 2 defa veriyorum kızlar ve 2 yaşına kadar vermeyi düşünüyorum çocuk doktorumuz söylemişti ama ebe işte inek sutu ver 1 defe gece uyumadan önce yeter dedi gün içinde kızım yemeklerini yiyo kahvaltisini da yapiyo mama alacağına et al dedi ette veriyorum kızlar bütün besinlerden yararlaniyo zatn sorum bu yaştaki çocukları olan annelere günlük ne kadar mama veriyorsnz ya da inek sutu veriyormusunz

14 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sen dru dinle boşver ebeyi sallamis. 2 yaşından önce süt yasak demir emilimini azaltıyor. 2 yaşına kadar ana öğünleri anne sütü ya da mama olcak. Az kalmış zaten mama ver şimdi,  sonra istediğini yaparsın. 
(1,931 puan) tarafından
Evet canm bende bu skeidle düşündüm zatn ve keisnlikle inek sütünü çok sağlıklı bulmuyorum kansizliga kadar sebep oluyo
tarafından
Bende 2 yaşına kadar mama veriyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canım ben 20 aylıkken kestim tamamen. Sütü de azcık koyup üstüne su ekleyip verdim. Hala süt vermem çok isterse sulu veririm yada badem sürü. süt sağlıklı bisey değil.en iyisini sen bilirsin. Sadece tuvalet egitimi için 2 yaşından önce kestim ben
(1,931 puan) tarafından
Evet canm sağlıklı bulmuyorum kansizliga da neden oluyo zatn ben 2 yaşına kadar vereyim
tarafından
Dengeli besleniyorsa sağlıklıysa ver canım.  Bazen çocuklar mamadan başka bisey yemiyor öyle sanmıştır belki
(1,931 puan) tarafından
Bi skntisi yok canm sukur aslında Soyledm yemekte veriyorum dedm ama pek kaile almadı
0 oy
(4,650 puan) tarafından
Ben de 2 yaşıma kadar oğluma vermeyi.düşünüyordum. 1 yaşına girdiğinde ebe yavaş yavaş mamayı bırakabilirsin demişti ama ben devam ettim.20 aylık olduk geçen ay bıraktım.inek sütü ile devam ediyoruz.gece yatmadan önce.basen de sabahları veriyorum.
(1,931 puan) tarafından
Bende 2 yaşına kadar devam edeyim o zamn bence bu ebelerin derdi ne mamalarla anlamadm mama varken inek sutu verin diyorlar
(4,650 puan) tarafından
Kuzum ben 1 buçuk yaşını geçtiği için verieyşm dedim ama. Bence sen 2 yaşa kadar ver. Yani ben ebeyi hiç dinlemedim 1 yaşında inek sütü veremezdim.
(1,931 puan) tarafından
Vermeye devam edeceğim canm
0 oy
(3,561 puan) tarafından
Yemek yiyorsa mamaya gerek yok canim bencede benimki yemiyor fazla mecbur sütle bisküvi katıp  iki kez veriyorum günde 
(1,931 puan) tarafından
Evet canm yiyo ama ne bileyim ya mama da içsin istiyorum yigurt peynir çok sevmiyo bu besinden eksik kalmasın diyorum
0 oy
(2,119 puan) tarafından
13 aylık kızım banada dedi verme diye yaşına aşıya gidince. Ben vermeye devam ediyorum en az 2 yaşına kadar vereceğim günde 1 kez sabah kalkınca içiyor zaten. 
(1,931 puan) tarafından
Neden mama yerine inek sutune yöneltiyorlar anlamıyorum bende devam edecegim canm
0 oy
tarafından
İnek sutu vermiyorum aksamlari yatmadan once mama veriyorum bazen de sabahlari kahvalti yapmiyor o zaman veriyorum 
(1,931 puan) tarafından
Öylemi saol canm cevabin için bende devam edeyim en iyisi
tarafından
Sen bilirsin canim ama doktor daha dogru bilgi verir doktora danis istsrsen
(1,931 puan) tarafından
Doktor 2 yaşına kadar ver demişti canm
0 oy
tarafından
Benim oğlumda 1,5 yaşında,sadece akşam yatarken veriyorum mamayi,öğlen uykusuna yatarken emiyor emdiği yetiyor 
(1,931 puan) tarafından
Anne sütü de alması güzel canm benm sütum yoktu ya 1 yaşına kadar zar zor emzirdim
tarafından
Benimki de akmasa da damlıyor :)
(1,931 puan) tarafından
Maşallah canm olsun 1 damla da olsa vitaminden alması ne kadar gzuel:)
0 oy
(938 puan) tarafından
Haftada iki günde felan veriyordum bazen daha az çünkü çoğu iyi değil canım artık yemeklerden corbalardan çok yedirirsen gece yatmadan kalkmamaya alisir artık 
(1,931 puan) tarafından
Peynir yoğurt çok sevmiyo kalsiyumsuz kalmasın diye veriyorum bide canm
Bu arada gece kalkma gibi bi huyu yok canm sadece uyumadan önce veririm o kadar
0 oy
(968 puan) tarafından
Ben mamayi biraktim gunluk sut veriyorum inek sutu degidle doktorumuz bu sekil soyledi gece beslenmesini kesmeye calistim olmadi gece yatarken 1 kere sut ver demekle olmuyor valla biz basaramadik 
(1,931 puan) tarafından
Benimki gece kalkmıyor canm alışkanlık işte bazı bebekler keisnlikle istiyor gece mamaisni
(968 puan) tarafından
Kalkmiyorsa verme canim ne guzel
0 oy
(3,230 puan) tarafından
Doktoru dinle derim
(1,931 puan) tarafından
Öyle yapacam canm
0 oy
(795 puan) tarafından
2 bucuk yasinda kizim inek sütü cok nadir verdim canim belki iki uc ayda 1 onun disinda peynir yogurt yedirmeye calisirim inek sütü hem kabiz yapiyor hem de artik pek onerilmiyor cocuklar icin kefir icirmeye calisiyorum ben. sen devam et mamaya iki yasindan sonra kesersin bana da ebe cok soyledi mamayi birak süt icsin diye zaten alerjisi vardi cocuga icirmedim bende o donemler 
(1,931 puan) tarafından
Bende inek sutu kullanma taraftarı hiç  degilm canm peynir yoğurt daha sağlıklı inek sütünden ah benmkide ikisini çok sevmiyo
0 oy
tarafından
Mama değilde süt gbi olan devam sütü ver canm ondan verebilirsin ben ondan veriuorm kızım 21 aylık 1 ay oldu mamayı bırakalı
(1,931 puan) tarafından
Içeriği nasıl oluyo canm inek sutu gibi değil miki
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ebe:) ya salla doktorunu dinle 
(1,931 puan) tarafından
Öyle yapacağım:)
0 oy
tarafından
16 aylik oglum bende gunde 2 kere veriyorum kilosu ortalamada butun sebze ve yemeklerden yer ama genede veriyorum mamayi eşime dedim gecen biraksakta süt mü versek diye sütte çok bi vitamin yok mama daha mantikli dedi birakmadik o yuzden 
(1,931 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Keisnlikle canm ilk sütünü sağlıklı bulmuyorum hem kamsizlık yapiyo hemde boş gaz
tarafından
Aynen o yuzden ben 2 yasina kadar devam edicem daha sonrasinda süt veririm yada baska biseyle devam ederim ama suan mama daha mantikli geliyor bana

İlgili sorular

+1 oy
18 cevap 279 göst.
29 Haziran 2021 Aile kategorisinde Semrauytery (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 330 göst.
6 Temmuz 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bir sen bir ben (112 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 46 göst.
18 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 61 göst.
28 Kasım 2022 Aile kategorisinde Selin demirci (2,092 puan) tarafından soruldu

374,705 soru

11,208,288 cevap

34,514 kullanıcı

...