0 oy
335 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (112 puan) tarafından
Oğlum emdigi halde çok agladigi icin mamada veriyorum ama saglok ocagndaki hemsire aglasin verme dedi napabilirim ben :( emiyor ama aglyor mama yeyince susuyo neden mama bu kadar kötü bseymi kizlar ilerde nolurki

14 Cevaplar

0 oy
(3,036 puan) tarafından
Acaba kilosu mu fazla ondan mi dedi 
(112 puan) tarafından
Hayr aksine zayif
(3,036 puan) tarafından
Herkesin bebeği farklıdır canım sen bence başka bi hemşireye sor yada başka bi doktora sor öyle ver veya verme
-Reklam-
0 oy
(2,575 puan) tarafından
Kuzum mamaya alistirma. Ben 16 gündür emzirecem diye neler yapıyorum. Yeni yeni alıştı. Bana da doktor ve hemşire mama verme dedi vermiyorum bende.  Ağlasa da annemle beraber emzirmeye çalışıyoruz
(112 puan) tarafından
Emiyor ama doymuyo sanirim
0 oy
(1,113 puan) tarafından
Yok canim mama niye kotu bisey olsun cocuk acliktan agliyomus belli 
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Gazından ağlıyordur belki anne sütü varken vermeyin bencede
0 oy
tarafından
Kilosu fazla değilse ver bence benimkimim kilo alımı iyiydi banada verme dediler hiç mama vermedim. şimdi 8 aylık hiçbi mamayıda içmiyo bebelac gold aptamil denedim içmiyo bilseydim  daha ufakken alıştırırdım azar azar olsada verirdim 
0 oy
tarafından

Benim kızımda emiyordu ağlıyordu doktora sordum mama ver bir çocuk emdikten sonra ağlıyorsa açtır dedj mama ver eğer susarsa bilki açtır,bende mama veriom susuyor

(112 puan) tarafından
Benimkide aynen öyle vermek istemem ama napcam
tarafından
Eğer açsa bence ver
0 oy
tarafından
Canım sütün çoksa verme ama bebek açlıktan ağlıyorsa ver tabiki. Sağlık ocağındaki hemşireler nedense öyle benim kızım 4 aylıkken 6 kilo çıktı diye mamayı sulandır ver obez olmasın dedi sulandırdım çocuk hep ishal oldu çocuk doktoru da öyle saçmalık mı olurmuş çocuk kilolu değilki dedi. 
(112 puan) tarafından
Kilosu normalmiş senin bebegin
tarafından
Ya bebek 3 kilo 300 gram doğdu 4 ayda 3 kilo bile almamıştı onun yüzünden çocuk o ay 400 gram almıştı bidaha dinlemedim. Sütün azsa ver canım bebeği aç bırakma
(112 puan) tarafından
Benm oglumda zayf ona ragmen verme dedi mama icmezse temelli zayf olur
tarafından
İçir canım sen çocuk aç mı kalsın ama önce emzir sonra mama ver
(112 puan) tarafından
Öyle yapyorum gunde 15 kez emiyo en az
0 oy
(707 puan) tarafından
Hemsire senin bebegini bilemez genel olarak mama vermeyin diyorlar ama süt yetmiyorsa bebek ac kaliyorsa mama vermekte hicbir sakinca yok.Mama niye kotu bisey olsun.Herkesin sutu yetecek yada olacak diye bisey yok nasibi kadarini icer bebek.Ben hem emzirdim hem mama verdim.Mama vermezsen ve ac kalirsa sarilik olur.
(112 puan) tarafından
Saolun canim
0 oy
tarafından
Bu ebeler bebekleri aclktan oldurucek bende mama vermedm bebegm sarılık oldu ondan sonra dinlemedm kimseyi mama verdm sutum cogalana kadar.
(112 puan) tarafından
Haklisin benimde sutum hic yoktu mama sayesinde sarlik olmadi
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Mama kötü bşy değil ilerde de hiç bşy olmaz. Doymuyor demek ki ağlıyor aç mı kalsın tabiki ver 
(112 puan) tarafından
Sagol cnm allah razi olsun
0 oy
(103 puan) tarafından
Mama kotu kotu biseymis gibi konusmus insanlar hic meme emmeyen bebekler var onlarda icmesin o zaman benim 3 cocugumda mamayla buyuduler bu bebegim memede emiyo mamada verdim yalniz 4 aylikken biberonu birakti onun icin mamayida kestim emiyo sadece egerbiberonu birakmasaydi 9 aya kadar mamada verirdim ve benim bebegimde mamayi emmeden ne uyurdu ne susardi karni ac olan cocuk uyumaz ve aglar mamayi verirdim uzerine 3 saat uyurdu cogunluk meme ama doymadigi zaman mama muhakkak verirdim lutfen kimsenin sozune bakma bebegin mama emdikten sonra uyuyo yada susuyorsa karnini mama doyuruyor demektiir
(112 puan) tarafından
Mamadan sonra uyuyor ama emdikten sonra mızmızlaniyor
(103 puan) tarafından
Karni doymuyo iste bebegin gunde 4 defa mama verirdim 4 ayina kadar zaten ondan sonrada birakti biberonu ozellikle gece yatmadan once verirdim karni doyan cocuk uyur uyuyan bebek buyur cnm
(112 puan) tarafından
Evet ilk baslarda vermiyodum ve dk başi uyaniyodu mama verince uyumaya basladi
0 oy
(226 puan) tarafından
Neden dicek mama yiyen bebek susuyor bide şu vermen gerekicek erkenden o da böbreklerini yoruyormus bebeklerin çok küçükmüş böbrekleri
(112 puan) tarafından
Ben suyu mama dan sonra veryorum
(226 puan) tarafından
Evette bebeğiniz kaç aylık
0 oy
(3,750 puan) tarafından
Sütün varsa sağ ver mama yerine cnm

Tabiki mama kötü değil bn kızımı mama ile büyütüyorm 

Ama ilk 3 ay sağıp verdim emmediği için 
(112 puan) tarafından
Sagnca 25 ml ckyo
(3,750 puan) tarafından
Çıksın cnm bnmde öyle çıkıyordu emsin ama yinede sağ cnm
Başka Bi doktora git söyle o seni yönlendirin bizim dememizle olmaz
0 oy
(5,376 puan) tarafından
Bi ayda kaç kilo almış canım doğru demiş dr hepimiz bu hatayı yapıoz genelde verme mama gazdır o tabi ne kadar almış onu da söyle de :) 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 266 göst.
26 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevmm (1,945 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 280 göst.
29 Haziran 2021 Aile kategorisinde Semrauytery (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 255 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Nur29 (159 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 75 göst.

378,262 soru

11,321,650 cevap

34,767 kullanıcı

...