0 oy
841 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (812 puan) tarafından
Diyete falan gerek yok zayıflamak ve ömür boyu ayni kilolarda kalmak mümkün 

Kızlar peygamberimiz sağlıklı yaşamın sırlarını anlatmış

Tamamını henüz araştırmasamda benim için önemli olan kısmı öğrendim 

İnşallah herkesin işine yarayacak 

MİDEMİZ BİR ELİMİZİN YUMRUĞU KADARMIŞ

BİR BÖLÜMÜNÜ SU BİR BÖLÜMÜNÜ YEMEK VE BİR BÖLÜMÜNÜ HAVA OLARAK 3 E BÖLERSEK VE BU ŞEKİLDE BESLENİRSEK İSTEDİĞİMİZ KİLOLARA ULAŞIRIZ VE HEP AYNI KİLOLARDA KALABİLİRİZ  ☺️

15 Cevaplar

0 oy
(812 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

En İyi Cevap

Kızlar bişey daha hatırladım lokmaları 40 kez çiğnemek te sünnetti ve 40 kere çiğnenen lokma hızlı sindirilir 

Hatırlatmak istedim:)❤️

-Reklam-
+1 oy
(1,975 puan) tarafından
Oyuzden bn hep aynı kilodayım:)☺️☺️
(979 puan) tarafından
Sen ne diyon bırak 8den sonrayı gece yarısından snra bile yiyorum cocuklar sglsun akşama kadar bişey yedirtmiyor
(812 puan) tarafından
Kızlar çok kötüsünuz şu içse yarayan birine bu söylenir mi ☹️
(1,975 puan) tarafından
:))ama öyle kız yememelsn bnde çocuklarla yoruluym ama yine yemem
(812 puan) tarafından
Bu sefer olucak inşallah çünkü kıyafetlere sığmiyorym
(1,975 puan) tarafından
Ayy olur üzme kendini kız
0 oy
tarafından
Başta nefsimize sahip çıkmak gerekiyor 
(812 puan) tarafından
Bu da onun açıklaması aslında
0 oy
(7,354 puan) tarafından
Kilo verıyodum çok guzeln1 haftadır bozdum diyeti kılo oldu yarın yeniden başlıyom  hemen
(812 puan) tarafından
Bende bunu yapacağım diyetisyene falanda gidemiyorum sonuçları yazarım inşallah
(7,354 puan) tarafından
Bende yapem bıda okuyun anlamadım dedını nasıl yapcem
(812 puan) tarafından
Elini yumruk yap ve bir kısmı boş bir kısmı su bir kısmı yemeğe ayır canım bu kadar sadece bide bol bol cigneyeceksin diri yutmucaksin o kadar
(7,354 puan) tarafından
Tm çok sağol denicem
0 oy
(14,990 puan) tarafından
Dostu diyosun da benim yumruğum 6 yemek kaigi yemek alsa 2 yemek kaşığı yemekle doymam gerekir o zaman. Bu da pek mümkün gorunmuyor
(812 puan) tarafından
6 yemek kaşığı bir çocuğun eli kadar canım sen iyi hesapla ☺️
0 oy
(1,224 puan) tarafından
Sofradan tam mideui doldurmadan kalkmak en onemlisi de bu bence. Cunku tika basa doyana kadar yiyoruz ve bi agirlik basiyo uyku cokuyo falan yani bende oyle oluyo ama tam doymadan kalktigimda cok daha sindirimi kolay ve rahat oluyorum agirlasmiyorum
(812 puan) tarafından
Bundan bahsediyor kuzum hepimiz öyleyiz ve hastalıklar böyle yiyip yatmaktan oluyor
0 oy
(1,859 puan) tarafından
Şu an çok yapamasam da bir dönem 10 kilo vermiştim zamana yayarak sabah her şeyi yerdim baklava canım isterse bile kahvaltıdan sonra yerdim ama sonrakş öğünlerde çok çok az yerdim özellikle akşam az yemek ciddi kilo vermemi sağlıyor kendi açımdan.
(812 puan) tarafından
Bende deneyeceğim bakalım İyi olur inşallah
(1,859 puan) tarafından
İnşallah canım
0 oy
tarafından
Galiba benim midem hava ile dolu tamamen o yüzden kilo alamıyorum içindeki havayı nasıl boşaltabilirim acaba hahahah
(812 puan) tarafından
Büşra sen önce o karnındaki fıstığı çıkar o tutuyor karnının 3 te 2 sini zaten hahahaa
tarafından
Hahaha doğru diyorsun
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Aynen canım. Birde benden tavsiye yemeği yutmayın. Bol bol çiğneyin. Ben önceden yutuyordum çünkü 112lerden 88e geldi şimdi. Günde bir türk kahvesi için. Acıkınca geceleri kalkın karın egzersizleri yapın sonra canınız yemek istemicek. Bol su tüketin. Yeşil çay yüketin. Yemek yedikten sonra koltuga geçip yatmayın. Sakın uyumayın. Bacak egzersizleri karın egzersizi yapın sonra bir yirmi dk dışarı çıkarın eritiin yedinizş yatın :)) 
(812 puan) tarafından
Aynen canım benim çok doğru demişsin en önemlisi çok çiğnemek yeşil çay aldım sade olanı olur dimi canım
(2,545 puan) tarafından
Olur canım. Ben limonlusunuda aldım. Kayısılıyı da aldm. Kayısılıyı et yemekleri yediğin günler tüket. Sıkılıca yeşil çayın limonlusuna geç. Azmin sonu muhteşem oluyor. Birde boy aynasından karnınızı basenleri kollrı boydan çek. Çok büyğk motivasyon oluyor. Karşılaştırma yapnca vay be nerden nereye gelmişim diyorsun. Tabi öncelik her halimiz ile barışık olmak sadece sağlık ve daha  mutlu olabileceğimiz şeyler giyebilmek. Rahat olabilmek. 3 günde en fazla tartıyada çık canım. Kilo kontrolunu takip et. Ben hep sabah aç karnına kıyafetleri çıkartarak tartıldım. Yoksa diğeri ile tartılsam. O pskoloji bozar. Hedefleride hep bir iki kilo koydum. Öyle uzun rakamlar değil. :))
0 oy
(2,746 puan) tarafından
Diyetisyenim listeyi bu şekilde hazırladı. Midemizi 3 e bölü
0 oy
(45 puan) tarafından
Şuan diyetteyim sabah normal kahvaltı yagsiz ve yeşil çay 

Öğlen 1 de sebze yemegi 6 yk az yogurt ve marol

Ara öğün 3 bucuk 1 tane elma yeşil çay 

Akşam 6 30 son ve 1 kase çorba yagsiz salata az yogurt et/tavuk 2 adet. 

Gece 9 30 da yeşil çay ve 2 tane ceviz 

Gün boyu 3lt su 2 fincan türk kahvesi 

Ekmek yok tatlı yok düşünün halimi ve bu diyetle 1 haftada 3 kilo verdim hergun 1 saat yürüyüş de önemli 

Şuan 2. Haftamdayim ve hiç tatlı yemedim kızlar azcık tutun güzel verirsiniz heleki ben veriyorum siz de veririsiniz sadece paylaşmak istedim hayırlı geceler:)
(812 puan) tarafından
Kendimizi sevdiğimiz kilolara gelmek ümidiyle inşallah canım atarsın öncesi sonrası diye
0 oy
(2,840 puan) tarafından
Ay anlamadım nasıl yani canım

Havayı anlamadım 
(812 puan) tarafından
Boş bırakmak  canım midede yediklerimizin çabuk sindirimi için birde mide su ve yemekten sonra genişleme yapmasın diye
(2,840 puan) tarafından
Hiii jeton düştü
Teşekkür ederim canım
(812 puan) tarafından
Rica ederim kuzum ☺️
0 oy
(812 puan) tarafından

Ve bir sünneti daha hatırladım 

Un Tuz Ve Şekerden uzak durun demiş efendimiz (s.a.v)
0 oy
(938 puan) tarafından

Çok çocuk doğurmak da dahil ona yedir buna yedir sana kalmıyor yiyemiyorsun :D:D zayıflamanın en kolay halı geldi bana bu yöntem aklıma bile gelmiyor yemek 

0 oy
(11,151 puan) tarafından

Peygamber efendimiz sofradan hep tam doymadan kalkarmis biz tıka basa nefes alamayana kadar yiyoruz az yiyip sık yersek sıkıntı yok yemeklerden önce su içersek de az yemek yeriz  :D

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 180 göst.
21 Ağustos 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Acemi anne36 (1,334 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 648 göst.
31 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+14 oy
46 cevap 1,409 göst.
29 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 632 göst.
10 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,189 soru

11,319,143 cevap

34,765 kullanıcı