+14 oy
1,409 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Ya kizlar işin sırrı sabah namazindaymis gerçekten . Sabah namazına kalktım mi diğer namazlarimi da kılıyorum eksiksiz . 2-3 haftadır böyle devam etti çok şükür . Bı ara kılıp bırakıyordum Allah affetsin çok pişmanım :'(. Allah'ım herkese daimi namaz kılmayı nasip etsin . 

Sabah namazina kalkmayı deneyin kızlar uykum kaçar falan demeyin hiç kaçmadı gerçekten hemen uyuyorum . Çok iyi hissediyorum huzurlu herşey yolundaymis gibi . Ne bileyim. ☺️ Herşeye çok şükür bugünlere çok şükür. ❤️

46 Cevaplar

+1 oy
(3,491 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap

Tebrik ederim, Allah daim eylesin. 

Resûlullah (asm) şöyle buyurdu:
"Sabah namazını kılan kimse, Allah'ın himayesi altındadır. Artık Allah'ın, himayesi altına aldığı kimse hakkındaki teminatını yok etmeyin, ikindi namazını kılan da Allah'ın himayesi altındadır. Artık, Allah'ın, himayesi altına aldığı kimse hakkındaki te'minatını yok etmeyin. (Sünen-i Darimi)

Resulullah (asm) buyuruyor ki
Sabah namazını mutlaka kılmanız gerekir. Zira bu namaz arzu edilen her iyi şeye nail olmaya vesiledir.”(Camiüssağir)

Âişe’den (ra) rivâyete göre, Rasûlullah (asm) şöyle buyurmuştur: “Sabah namazının iki rek’atından elde edilecek sevap dünya ve içindeki her şeyden daha hayırlıdır.” (Darimî)

tarafından
Allah razı olsun canm benim ❤️
(3,491 puan) tarafından
Amin canım bilmukabele ♡
-Reklam-
+2 oy
(2,974 puan) tarafından
Ne güzel bir post . Okurken bile insan huzur buluyor Rabbim herkese layigi ile kılmayı nasıp etsin

Allah kabul etsin canım 
tarafından
Amin canim Allah razı olsun. Allah herkese nasip etsin hakkını vererek kılmayı
0 oy
tarafından
Allah kabul etsin cnm 
tarafından
Sağol cnm ❤️
0 oy
(4,152 puan) tarafından
ah bacim ins bende de ise yarar bugun denicemm ins kalkarim amiin
tarafından
Ay inşallah canm alarmını kur dua et . Huzur namazda
0 oy
tarafından
Namazın verdiği huzuru hiç bir şey vermez bende düşük tehlikem olmayana kadar kılardım ama şimdi kılamıyorum 
tarafından
Bı tane daha vardı . O sandım . Yüzünü görmem lazim yoksa karıştıriyorum böyle :)
tarafından
Ben resim atmadım buraya beni gormemissindir ama bebek istemeyen kişilerin postlarına çok tepkiliyim evet
tarafından
Kilolu bı bayan vardı o da düşük yapmıştı adı busraydi o sandm canm
tarafından
Sonradan oğlu oldu onun
tarafından
Evet hatırladım canım
0 oy
(814 puan) tarafından
Bende çok istiyorum içimde rahat etmiyor  ama her defasında başlayıp bırakıyorum
tarafından
Sürekli şeytanla yarış içerisindeymissin gibi yap gerçekten olacak . Hayır sana yenik dusmeyecem sen kazanmayacaksin diye düşünüyorum ve oluyor
0 oy
(1,752 puan) tarafından
Bende bekar ken hiç bırakmazdım evlenince kılmıyorum çok istiyorum ama 
tarafından
Evlilere şeytan çok karışır ben de öyleydim
0 oy
(4,430 puan) tarafından
20.gun mu 40.gun mu ne aralıksız kılmayı başarabilir sen daha birakmazsin
tarafından
Öyle mi oluyor gerçekten
(4,430 puan) tarafından
Evet namaz kaldimi kendini suçlu hissediyorsun
(4,430 puan) tarafından
Yani bende öyle oldu hoca Allah'u Ekber demeden abdest alıp seccadeyi seriyodum bebiş oldu şimdi kaldı biraz ama nasiose tekrar başlamak istiyorum
tarafından
Allah nasip etsin canm benim
(4,430 puan) tarafından
Amin canım çok sağol
0 oy
tarafından
Bin şükür canım bide 3 ay kesintisiz kılarsan bir daha hiç bırakamıyorsun 
tarafından
Ay inşallah canm .
0 oy
tarafından

İnsan gerçekten çok huzurlu oluyor gamzoş Allah kabul etsin inşallah bende Allah affetsin arada kaçırıyorum öyle :'(

tarafından
Aklın ezanda olsun hep hulyoşum ☺️❤️
tarafından
Ahhh gamzem çok istiyorum devamlı böyle kılayım ama illa şeytan karışıyor işime Nalet şeytan
tarafından
Öyle valla canim sabah namazında hele resmen uyu uyu yarim saate kalkar kilarsin diyor hissediyorum
0 oy
(2,040 puan) tarafından
Bende çok istiyorm yaaa bir iki kıldım şimdş tekrar bıraktım ama yemin ederim yüregim ruhum sıkkın
tarafından
Sen basla kararlı bı sekilde . Bak gör huzur nasıl var
0 oy
(3,259 puan) tarafından
Allahim affetsin vicdan yapıyorum ama neden başlayıp bırakıyorum neye güveniyorum sanki diye kendime soruyorum cevap yok ama neden böyle bilmiyorum. Namazlarda hep Allahim devamını getirmeyi nasip et diye de dua ederim. Olmuyor. Allah her daim nasip etsin inşallah.
tarafından
Ben de öyle hep dua ediyorum canm . İşin ucunda cennet var canm öyle düşün. Direk oraya gidicen ne güzel . Zaman su gibi akıp gidiyor zaten
0 oy
(4,101 puan) tarafından
Ah çok güzel bende kılıp birakyorum offfffff
tarafından
İyice bı niyetlen ve başla canm
0 oy
tarafından
Kesinlikle bende çok inanıyorum buna sabah namazını kilinca insanın üstünde bir hafiflik oluyo ve diğer namazları da kaçırmıyor canım Rabbim kıldığın namazlarını kabul etsin inşallah
tarafından
Demi ya . Gerçekten öyle . Ben bunu anladım . Sabah namazına kalkmayincs gidiyor hepsi
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Allah kabul etsin canm bende sabah namazını kilamiyorum diğer namazları kacirmiyorum ama bugün regl son günü insAllah kalkacam kilcam
tarafından
Canm çok kolay inan . Kılmaya baslayknca niye kilmiyordum bunca zaman dicn
(3,419 puan) tarafından
Canm eşim yanimdayken kılıyordum da o gidince kalkamıyorum ama insAllah kalkarim artık
tarafından
Kilarsin inşallah canım
0 oy
(1,343 puan) tarafından
Ben 4 sene once basladım ama tam basladım yanlış anlama hava atmak için soylemiyorum. Yıllardır ozeniyorum kılmayı ama dua bilmiyorum diye erteliyordum. Sonra bir aksam yarın namaza baslıcam dedim ve başladım. Allah ım razı olsun eşim ogretti. İnsan geç kalınca zor da ogreniyor. İlk zamanlar bir yere bile gidecek olsam geç kalma pahasına sunnetlerimi dahii kılmamazlık yapmazdım. Şimdi cocuklardan gun içinde bazen sunnetleri atlayıp farzı kılıyorum cocugu cocuga emanet etmeyim diye..Dediğin gibi sabah namazı kılmak ayrı bir huzur yatsıyı kılıp uyumak apayrı. Allah ım herkesin içine sindirsin canım namazlarımızı dualarımızı kabul etsin. 
tarafından
Allah kabul etsin canm ne güzel ogrenmissin. Allah daim etsin . Maşallah
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Maşallah gamzoşum sana
tarafından
Sağol cnm Allah razı olsun ❤️❤️
0 oy
(2,062 puan) tarafından
Sağol bunu uygularım eğer düzen olurda sana çok dua ederim olmasada ederim ❤️
tarafından
Ay inşallah düzenle kilarsin . Hakkını verirsin canm. Çok mutlu olurum inan ❤️
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Sabah namazının nuru başka. Ben hep 5 soru sorulmuş bize 4 vakit 10 ar puan sabah namazı 60 puan gibi. Namazı kılan geçiyor sınavı ama sabah namazı fazla fazla sevap getiriyor. Rabbim namaz kılmayı nasip etsin herkese . Hele ki snaah namazını. Snaah namazı şahitlidir melekler şahit eder derler. 
tarafından
Ayrı bı huzuru var bı kere kılarken sanki herkes uyuyor da ben Allah'la baş başa oturmuş sohbet ediyorum bir tek bana odaklanmis beni dinliyor gibi hissediyorum. Çok harika bir his gerçekten
0 oy
tarafından
Rabbım daim etsin canım. Allah kabul etsin. 

Ben de lise 2 de başlamıştım çok şükür devamlı kılmaya. Fakat evlendim çocuğum olduktan sonra sabah namazlarını kaçırır oldum maalesef ama buna şükür diyorum . En kısa zamanda sabahları da devamlı kalkacak inşallah. Çünkü eskiden hep k8lardim daha ezan okunmadan o saatte biands 8yanirdim artık vücut  alışıyor 
tarafından
Canm inan çocukla daha kolay kızım gece uyandiriyor beni sağolsun 3-3.30 civarı uyanıyor hep .uyutup namaz kılıyorum
tarafından
Evet canm 8lj cocukta öyleydim sonra ikinciye hamile kaldım ister istemez vücut yorgun düştü birde ben üniversite okuyordum 2 ye kadar ders çalışıp yatardım kızım uyuyunca bide hamilelik derken öyle kaçırdım arada ama tabikj namaza bahane yoktur
tarafından
Beden yorgun düşünce insan kalkamiyor . İnşallah bi düzene girip kilarsin

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 360 göst.
0 oy
8 cevap 449 göst.
25 Kasım 2023 Diğer kategorisinde 16Nur16 (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 858 göst.
0 oy
23 cevap 650 göst.