+1 oy
221 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (640 puan) tarafından
Bir iki aydır yavaş yavaş zemin hazırladım bugün tam anlamıyla başladık kızlar. Kızım 27 aylik ve bugün bir defa büyük abdesti hariç hepsini kazasız atlattık. Sabah ilk 2 defa kendim götürdüm digerlerini kendisi söyledi. Benim sorum gece nasıl bir yol izlemeliyim? Şu an uyudu bezini takip sabah erkenden 4 ya da 5 gibi çıkarsam mi ya da hiç takmayıp o saatte tuvalete mi kaldirsam? Kaldırırsam bu onda alışkanlık yapar mı? Tecrübeli anneler lütfen yardımınıza ihtiyacım var?

11 Cevaplar

+1 oy
(1,928 puan) tarafından
Takmamalısınız artık. Inşallah ilk 3 günü atlattınIz mı tamamdır. 
(640 puan) tarafından
İnşallah ya sabaha karşı kaldırmalı miyim peki normalde  geç uyanan bir bebek çünkü
(1,928 puan) tarafından
Bi deneyin kalkarsa iyi olur. ama ben kaldırmıştım 2 çocuğumu alıştırırken ilk ağladılar sonrada  da elhamdülillah bi sıkıntı yaşamamıştım gerek kalmadı. Bugün epey yol almış maşallah ben sabaha temiz kalkacağını düşünüyorum
-Reklam-
+1 oy
(501 puan) tarafından
Ben tamamen sabahı öğrenince bıraktım bez takmayı. Yapmıyor. 19 aylikti öğrendiğinde. Şimdi 21
(640 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim peki uyku saatleri nasıldı? Detay oldu biraz kusura bakmayın. Kızım erken yatıp biraz geç kalkıyor çünkü
(501 puan) tarafından
Estağfurullah.  Akşam en geç 9.30 sabah da 8 de kalkıyoruz. Abib öyle götürüyoruz.  Gece kaldırın yaptırmaya çalışın.
0 oy
(2,565 puan) tarafından
Altına muşamba serdim ben canım ilk gece yaptı çişini sonra kendisi ıslandığında korktu uyandı üstünü değiştirdik ona eğer gece çişim var dersen bunu altına sermiycem dedim. Sonra gece uyandığında çişe götürdüm, bazen yatakta çok dönüyordu o zaman götürdüm öyle öyle alıstı ben gece ve gündüzü bir kestim hiç bez bağlamadım 
(640 puan) tarafından
Ben de şimdi takmamayi düşünüyorum zaten canım. Ben de altına muşamba serdim gece kalkarsa götürürüm nasılsa diğerini emzirmeye kalkıyorum gece. Çok çok teşekkür ederim tekrardan
0 oy
(147 puan) tarafından
Bezini taktugunizda o uyumus olsun gör.esin 

Onu gece uyandirinki lavabo icin ihtiyacım oldugunda uyanabilsun yapmasin yatakta
0 oy
(48,490 puan) tarafından
uyku.problemi var diye taktım gece çok uğraştım takma sakin saat kur gotur
0 oy
tarafından
Ben takmadım gece kaldırdım ama agladı uykusu bolundu dıye uyumak ıstedı en fazl ayatak batar dedım yatırdım oyle sabah kurudu bır gece ıkı gece bır hafta derken hıc kacırmadı da altına gece yapmaya da kalkmadı alıstı gıttı oyle maşallah yap

tırmadan önce oglum bak artık altında bez yok yatagına çiş yapma pis olur hepsını smdı wc ye tap dıye konustum her uyku oncesı baska bısı yapmadım
0 oy
(2,901 puan) tarafından
Tam 2. Buçuk yaşında bezi çıkardım 1 günde öğrendi. Sonrasında 6 ay boyunca hiç bez takmadım gece de dahil ama kesinlikle geceleri alınmadı. Ben kaldırdım kaldirmazsam yaptı bazen kaldırdığım halde yaptı. Bayramda kayinvalideme giderken kilot bez aldim taktim. Simdi 3 yaşında gece kilot bez giydiriyrum ve nasıl alistircam bilmiyorum
0 oy
(3,669 puan) tarafından
Bez takma yatmadan önce çiş yaptır gece 1kere kaldır sabah erkenden kaldır sonra alışıyor zaten birakmisken ikisini bir bırak ben öyle yaptım 
0 oy
(4,924 puan) tarafından
Bez takma çocukların kafası karışıyor öyle  yatirmadan yaptir gece de kaldir yapmaz insaallah

Ama gece mizmizlaniyorsa kalkarken uykuya yakin 1 saat sivi verme
0 oy
(795 puan) tarafından
valla ben hic takmadim gece ama bizim sorun da buyuk tuvaletinde tutuyor cocuk yapmak istemiyor bas bas bagiriyor aciyacak diye 
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Ben kizima gece hic baglamadim tuvalete de kaldirmadim canim.
tarafından
Haklısın yani hep tulumla yaptırıyorum ama gündüz alıyor sanırım.  Sıvı tüketimi hep fazla zaten ona müdahale hic etmedim ama yapmıyordu. Yatarken tuvaletini yapıp yatıyor sabah koşa koşa tuvalete gidiyordu. Teşekkür ederim canım tavsiyen için
(7,402 puan) tarafından
Rica ederim canim. Benim kizimda siviyi cok sever elinde olsa hic yemesin sadece içecek icsin ama vermiyorum. Yoksa baya sular eminim yatağı :)))
tarafından
Ya :)) benimki yemiyor icmiyor zaten ya .yatacağı zaman badem sutu, ayran falan istiyor bazen o da 1 çay bardağı anca . Kalan hep su
(7,402 puan) tarafından
Yememe icmeme sorunu milli sorunumuz valla. Allah yardimcimiz olsun.
tarafından
Amin canim amin.  İnşallah düzelirler anneyi çok yıpratan bir durum

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 355 göst.
2 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Gokce09 (249 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 148 göst.
24 Mayıs 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Papatya43 (520 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 188 göst.
0 oy
2 cevap 90 göst.

378,094 soru

11,316,760 cevap

34,761 kullanıcı

...