0 oy
228 göst.
Diğer kategorisinde (56 puan) tarafından
Kızlar açılan şurup benim bildiğim 15 yada 20 gün kullanılıp sonra kullanilmaz hale gelir diye biliyorum ama bizimkiler aylar boyunca açılmış ama sakladığı şurubu yine çocuklara verebiliyorlar sizce doğru mu bu 

15 Cevaplar

+1 oy
(3,589 puan) tarafından
Yok ya sen bakma onlara aldık bir iki kaşık verdik sonra çöpe e birdaha hasta oldu yenisini al ki ilaç şirketleri kazansın kalp damar cerrahi tanıdığım var ona giden mümessiller söylemiş yani bitene kadar kullan yine bir eczacı var akrabam oda bitene kadar kullan dedi
-Reklam-
+1 oy
(5,012 puan) tarafından
Antibiyotik ve sulandırılmış ilaçlar 15 gün sonra atılmalı. Ağrı kesici ateş düşürücüler son kullanma tarihine kadar kullanılabilir. Bizzat kızımın doktoru ve eczacı ablam söyledi..
(10,320 puan) tarafından
Ha bu doğru ve kesin bilgi. 2 dr umuz da aynı şeyi söyledi. Ve yazarken de sorar evde calpol var mı diye varsa yazmaz
(5,012 puan) tarafından
Evet bizimki de sorar eğer yoksa yazar. Boşu boşuna ilaç firmalarını zengin etme der :)
0 oy
(847 puan) tarafından
Evt en fazla 20 gun cnm ezacı bir bayan dedi banada
(56 puan) tarafından
Anladım cnm teşekkür ederim
0 oy
(1,013 puan) tarafından
Ay bunu bnde çok merak ediyorum. İnşallah bilen biri çıkar.bozulmustur dye sürekli yeni surup alıyorum doğru mu yanlış mı yapıyorum emin değilim 
(56 puan) tarafından
Herkes ayrı birşey söylüyor biri 6 ay diyo biri bir ay 20 gün diyo şaşırıp kldm bnde
(2,194 puan) tarafından
Doğru bizim doktorumuz da ilac açıldıktan 15 gün sonra etkisi geçer yeni şurup alın demişti bizzat doktorum dedi bende bilmiyordum o söylemese zaten son kullanma tarihine kadar kullanırdım aklıma gelip atmazdim da
0 oy
(2,016 puan) tarafından
Antibiyotik ler 10 gun sure. Calpol filan buzdolabinda 3 ay saklanabilir
(996 puan) tarafından
Buzdolabında asla ilaç saklanmaz uzman Bi doktor bunin açıklamasını yapmisti intden de bakabilirsin orda da kesinlikle buzdolabına koymayın derler
(2,016 puan) tarafından
Evet bende bunu duydum ve doktorumuza sordum 30° ev sicakliginda suruplari nerde saklayacginiz 24 ° saklanmasi gerekir yaziyor. Faydasi biraz azaluyor dedi buzdolabina koyunca sicakta kalmaktansa buzdolabinda kalmali demisti
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Doktorumuz Max 1 ay demişti
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Değil bacım onun etkisi gidiyo
0 oy
(3,491 puan) tarafından
Bunu ben de çok duydum ama düşününce bi saçma geldi, kapağı vakumlu vs değil ki zaten içinde bi miktar hava var, açtım kapadım yine aynı, niye bozuluyor ki, uçucu bişey de değil kapağı açılınca etken maddesi uçtu gitti desem. 
0 oy
(598 puan) tarafından
Antibiyotik veya sulandırılmış yani hazırlanan ilaçlar bir hafta içinde kullanılmalı ama diğerleri sıkıntı olmuyo 
0 oy
(88 puan) tarafından
Ilaca gore degisiyor son kullanma tarihlerine bak
(2,194 puan) tarafından
Şişeyi Açıldıktan 10 -15 gün sonra hava ile temasta bulunduğu için etkisi azalıyor kullanılmıyor doktorum demişti eskiden acilmis ilaclari kullanmayin 15 gün geçince atın diye özellikle calpol hep yeni şişe acarim eski ilaç icirmeyiz bende bilmiyordum doktorum öyle tavsiye etti
0 oy
(2,194 puan) tarafından
Bizim doktorumuz açıldıktan 10 gün sonra etkisi azalmaya başlıyor etki etmiyor boşuna iciriyor demişti 10-15 gün kullanırım sonra yenisini aliyoruz
0 oy
tarafından
Bana görede doğru değil ama çocuk doktırumız ve eczacımız buzdolabında saklıyosan kapağın olduğu yer ballanmadıysa şekerlenmediyse kullanılabileceğini söyledi
0 oy
tarafından
Buzdolabında 3 ay boyunca muhafaza edebilirsin ama buna antibiyotikler dahil değil.
0 oy
(19 puan) tarafından
Doktoruma sordum buzdolabında sakla ağzı şekerlene kadar kullanabilirsin dedi
0 oy
(5,456 puan) tarafından
Antibiyotik hariç son kullanma tarihine kadar kullanabiliriz eczacı arkadaşım ve eczacimiz ara ara tadına bak şekerlenme olmadıysa bitirebilirsin dediler ilaçların reçetesini oku mutlaka orda zaten yazıyor kısa süreli kullanılacak ilaçlar da yazıyor 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 193 göst.
21 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
49 cevap 365 göst.
14 Haziran 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,118 soru

11,348,633 cevap

34,813 kullanıcı

...