+4 oy
1,298 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Vallahi meraktan soruyorum ters yazana cevap dahi vermeyecegim çünkü amacım kavga etmek değil o niyetle olan yazmasın rica ediyorum 

Bugün çok posta denk geldim onu yediriyorum bunu içiyorum abur cubur ekmek asla yedirmem vs vs yazanlara hakikaten bu kadar kısıtlıyor musunuz yani benim kızım 27 aylık evet bariz zarari bilinen şeyleri çok fazla vermem ama sevdiği ve yemek istediği yiyeceklerden veriyorum mesela ekmek poğaça kek çok sever veriyorum yiyor ekmek veriyorum diye kötü anne oldum bu arada 

71 Cevaplar

0 oy
(5,220 puan) tarafından
Yok be hiç kimse okadadda organik besleyemez heralde mesela bugün bi post vardı çayla alakalı çayı bende asla vermiyorum kek poğaça yaparken veriyorum seviyo ama mümkün olduğunca doğal şeylerden yapmaya çalışıyorum mesela pekmezle karadut özüyle bazı şeyleri tatlandırıyorum şeker yerine. Yumurtasını gezen tavuk yumurtası alıp yediriyorum makarnası tarhanası falan hep doğal. Daha yeni birsürü meyvelerden marmelat yaptım onları veriyorum ben elimden geleni yapıyorum ama arada kaçaklarda olmuyo değil :) 
-Reklam-
0 oy
(2,194 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Gıda mühendisliyim aşırı zararlı şeyler olmadıktan sonra mesela gidipde kahve cola gibi birde dozu yani ölçüsü  kacmadiktan sonra herşeyi veriyorum çok organik ürün takıntım yok herşeyin tadına bakar yer  dozunda olmalı herşey benim fikrim abartmadan yemeli tabikiide 
(732 puan) tarafından
Hero baby meyve pürelerli vermek istiyorum da biraz çekiniyorum bozuk meyvelerden yaptıklarını söylüyorlar
(2,194 puan) tarafından
Ben verdim canım arada hipp verdim arada hero baby aldım bazende Hamm ham marka yedirdim meyve püreleri   ısıl işlem kullanarak kapatılıyor katkı maddeleri yok o yüzden bizim domates konservesi mantığında yapılıyor o yüzden açınca hemen bozuluyor, içeriklerinde bebeklere zararlı birsey görmedim ama bozuk meyve konusu aralarında illa bozuk meyveler vardır aralarda tonlarca meyvelerden yapılıyor sonuçta o doğru olabilir yüzde yüz zararlı diyemem canım yüzde yüz sağlıklı da değil aşırı olmadıkça yedirilebilir ben yedirdim şahsen
0 oy
(590 puan) tarafından
Ben kayinvalidemlerdeydim akrabaları geldi kızı 10 yaşında kola koyalimmi diye sordular anneme sormam lqzim dedi annesi icirtmedi zararlı diye ve tuhafıma gitmişti tabikide herşeyin fazlası zarar sağlıklı değiller ama zaten yediğimiz ne organik
0 oy
(686 puan) tarafından
Bende dikkat etmeye çalışıyorum ama Kinder süt dilimi yer bazen içecek istior kola mesela bende meyve suyu verionekmek bazen yer ama ucu sever azcik her bırakır bisküvi veririm ama en çok çubuk kraker yer yani bunun gibi 
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Ekmek vermek sağlıksız mi oluyormuş benim kızım kuru ekmek elin ealip yemeği çok sever o yedikçe mutlu olurum ekmeğin ne zararı olucak ki yediği iki gıdım şey valla kızım cipste sever arada veririm kistlamam biz çok yedik bize birşey olmadı yavrumu da mahrum.etmek.istemiyorum kızım çok seçici birşey yiyince dünyalar benim oluyor 
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Valla onun diyenler çocuğu iştahlı olanlardır. Açlıktan bayılacak korkusuyla yeri geldi birsey yesin de ne olursa olsun dediğim günlerde oldu. Tabağına koyduğum makarnaları yeri geliyor tek tek sayıyorum ne kadar yemis diye. 
0 oy
(10,047 puan) tarafından

Kiz keske yese :D oglum 2 yasinda kek bi derece ama oyle pogaca ekmek pide hic yemiyo ya kuru seyleri sevmiyo sulu yemek olacak :D pizza hamurger mesela cocuklar sever hic 

0 oy
(3,717 puan) tarafından
12 yaşındaki kızıma bebekken de çocukken de her şeyi verdim yedi içti. Tek koladan uzak tutmaya çalıştım o kadar şimdi boyumu da kilomu da aştı. Çok şükür gayette sağlıklı doğacak kızımda da kasmayacağım. 

Kızım 1. Sınıftayken öğretmeni her gün fotoğraf çeker atardı hiçbir şey yemiyor aç geziyor diye ve bir gün aradı çok üzülüyor kırılıyorum dedi. Hocam dedim bırakın aç kalsın ki tokluğun yemeğin değerini anlasın. Ben sizi hiç rahatsız ediyor muyum? Bırakın aç kalsın dedim. Anneler öğretmeni her gün arayıp hocam yemek yemezse zorlayın. Kimi çocuğun okul çantasına atlet koyuyormuş terleyince değiştirin diyormuş daha neler neler. Rahat anneyim. Ha hastalanır başında beklerim bütün anneler gibi. O konuda da mesleğimden dolayı elim ayağıma karışmaz.
0 oy
(1,572 puan) tarafından

Organik yedirdim her şeyi uc yasina girecek:D cips seker ne bilmez:D disarda gorunce de istemiyo cunku bilmiyo:D kuzenleri cips alirken kendisi peynir almaya gidiyo:D ya da baskasi kuzenlerine ve cocuguma cips aldiysa yemiyo çünkü ne oldugunu bilmiyo:D

0 oy
(1,490 puan) tarafından
Yo hiçte öyle aman aman dikkat eden biri değilim 8 aylık kızım var ona ayrı kendime ayrı yapamam doğruyu söylemek gerekirse acı çok çok baharat olmadığı sürece yediklerini hepsinden veriyorum çikolata da verdim 

Güya bebek salçası bebek irmiği yok makarnasi alacaktım kaydetmiştir hatta nerde ona sıra mi geliyor 
0 oy
(1,490 puan) tarafından
Biz vermesek anane babaanneue gidiyor yediriyorlar çeşme suyu vermiyorum diyorum belirttim kaynanam çeşme suyu vermiş söylememe rağmen daha haberim yokken ne yiyip içiyor Allah bilir Allah'tan çok çok mecbur olmadıkça bırakmam çocuğumu da 
0 oy
(1,170 puan) tarafından
ekmeksiz olur mu ya benim cocugumun kilosu az gidiyor doktoru da artik diyetisyene gonderdi diyetisyenin yazdigi listede sabah kahvaltisinda 1 dilim ekmek ici yumurta vs vs yaziyordu arti kendi doktoru da ekmegi soylemisti ekmek niye yemesin anlamadim diyet mi yapiyor cocuklar bnce tabiki yiyecekler ne zarari var ki
0 oy
(1,403 puan) tarafından
Çay postundan bahsediyosun galiba :) 

Ben asla çay vermedim vermemde bende icmiyorum doktorlar çayi yetişkinlere önermezken bebeklere vermek ne kadar mantikli ? 

Ama mesela oğlum tam bi ekmek canavari yemek istiyo veriyorum simit pogaca cok sever arada aliriz veririm. O kadar da kasmaya gerek yok diye dusunuyorum :) 

Abur cubur olarak lolipop yemeyi cok seviyo bide ozmo cornet her gün 1 tane abur cubur yeme hakki var lolipopu çok sık almamaya gayret gösteriyorum. Cubuk krakeri cok cok cok seviyo haftada bir paket yiyo tahminen. 

Yani veriyorum bu tür şeyleri ama bi düzen içinde mesela dayamiyorum cocuğun ağzina abur cuburu gunluk 1 tane. 
0 oy
(747 puan) tarafından
Ay yok valla ya. Ben 1 yasina kadar dikkat ettim. Onun harici herseyi yediriyorum. Ztn kendi yemek istemiyor. Haftada bir gun seker yemesine izin veriyorum mesela. Cunku disarda cocuklardan goruyor istiyor. E bizlerde yedik. Ne yapalim almayalimmi istediginde. Yeri geliyor agzina hic bsy sokmuyor. Cici bebe sut yapip veriyorum. Bazen misafir geliyor abur cubur koyuyoruz cips felan yiyor. Yememi diyeyim bizlerde yiyoruz. Gun icinde zaten olmasi gereken kadar yiyor besleniyor. İstina durumlardada kisitlamiyorum. Annem diyor biz sisleri nisastayla buyuttuk diye valla. Cok kasmayi sevmiyorum bu sefer ben stres oluyorum. Yeri geliyor corbalarina ekmek dogruyorum. Cocugun enerjiye de ihtiyaci varm karni doysun diye veriyorum. Ztn cok ekmek yemiyor ama istediginde veriyorum. Salatanin suyuna ekmek baniyor. Banmami dicem. E bende baniyorum. Asiriya kacmadigi surece herseyi veriyorum valla
0 oy
(7,685 puan) tarafından
Benim oğlum 3.5 yaşında öyle çok şekerli çok tuzlu şeyler vermedim mesela şimdi çikolata bile çok nadir ister yani 1 2 ay bakmaz mesela cicibebe bana çok şekerli ağır geliyor o yüzden onu da vermedim öyle şeyleri bilmez ama ekmek poğaça kek filan oğluma göre ayarlayıp verdim. Zararlı olduğunu düşündüğüm şeyleri de dikkat ettim
0 oy
(1,048 puan) tarafından
11 aylik herseyi veriyorum arada kahvaltida cay veriyorum saglik ocagi verme dedi ama kuru kuru gecmez oglusumu boğazından diye veriyorum ara sıra goflet buskivi biz cayla yerken bagiriyo agliyo veriyoruz mecbur pilav makarna ekmek hep veriyorum daha et kiyma tavuk falan vermedim hic onuda n3 zaman vermeliyim bilmiyorum çiğneyemez diye vermiyorum 
(1,048 puan) tarafından
Bakkaldan alma da kek cikolata bi parca yiyo birakiyo zaten danino almamaya calisiyorum ama esim aliyo sag olsun onum yerine cilekli yogurt veriyorum
0 oy
(13,041 puan) tarafından
Avur cubur olatak  sadece çikolata yiyor oda 16 . Aydan sonra az az yemeye başladı 2 yaşında babaanne ve dedeler verince alisti cips meyveli yoğurt meyve suyu çay vermedim vermiyorum da Ekmek veriyorum ama tam buğday veya çavdar kendim de onları yiyorum beyaz ekmek yemiyorum
0 oy
(48,700 puan) tarafından
en kötü anne benim tv hep açıik gun icinde internette izliyo 

cayda iciyo ekmekte yiyo abur cuburda
0 oy
(2,474 puan) tarafından
İkizlerimde cok itimam gösterdim abur cubur vermedim bellli bir yasa kadar sağlıklı beslenenler diye ama 8 ayliiiik bir bebeğim var bunda   yapmadım herşey veriyorum yediği çorba yemek kek poğaça börek makarna büsküvi v3riyorum eline bir kac gündür citos vermeye başladım az az bir iki tane yiyo oyalaniyo abartmamakla birlikte verilebilir oyl3 çay falan vermem zaten kizim sevmez birtek su içer meyve suyu bile vermedim
(2,474 puan) tarafından
Bu arada ikizlerim 7 yasinda onlara özellikle yemekle ekmek yediriyorum hamur işi cok   yaparım. Yerler hani oyle dışardan almam herseyi kendim yaparım ama hic kısmadım bana sağlıksız gelmiyo valla
0 oy
(5,357 puan) tarafından
Abur cubur vermem onu vermem bunu vermem diyorlar ama bu marketlerdeki aburcuburlari kim yiyor acaba bu kavanoz mamaları daninolari çikolataları meyveli sütleri  Her gittiğim markette var 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 205 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Anonim (313 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 54 göst.
6 Aralık 2023 Aile kategorisinde Sevimm12 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 155 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Miracinannesi.34 (686 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 91 göst.
10 Eylül 2023 Diğer kategorisinde _Shrina_ (997 puan) tarafından soruldu

380,287 soru

11,386,153 cevap

34,886 kullanıcı

...