+4 oy
1,295 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Vallahi meraktan soruyorum ters yazana cevap dahi vermeyecegim çünkü amacım kavga etmek değil o niyetle olan yazmasın rica ediyorum 

Bugün çok posta denk geldim onu yediriyorum bunu içiyorum abur cubur ekmek asla yedirmem vs vs yazanlara hakikaten bu kadar kısıtlıyor musunuz yani benim kızım 27 aylık evet bariz zarari bilinen şeyleri çok fazla vermem ama sevdiği ve yemek istediği yiyeceklerden veriyorum mesela ekmek poğaça kek çok sever veriyorum yiyor ekmek veriyorum diye kötü anne oldum bu arada 

71 Cevaplar

+3 oy
tarafından
Eltim konu olunca herseyin organik olani sağlıklı olanı veririm hep der iste su cesit corba muhallebi yaptım da yedirdim der sonuç:⁠-⁠D hep hazır kavanozlar pudingler 

Cokta seey etme herkes anlattığı gibi değil 
-Reklam-
+2 oy
(546 puan) tarafından
Herkesin kendi tercihi vermeyenler niye size garip geldi ki.Ben bu sagliksiz aburcubur beslenmelerden dolayi senelerdir mide sindirim sorunlari yasiyorum oyle boyle degil hala daha cok sıkıntıdayım ve bildigin bagimliyim aburcubura.Ve cocugum bana benzesin ayni seyleri yaşasın hic istemiyorum acikcasi bu yuzden biri tattirmaya kalkinca bile sinirlerim zipliyo.Ya neden tatsin yesin ki.Tatmadigimiz seyi canımız cekiyo mu ? Hayir oyleyse tatmasin diye dusunuyorum ben.Yani hicbir faydasi yok neden yedireyim surekli beslenmek atistirmak zaten zararli ben isterdim ki beni ailem sunnete gore beslenmeye alistirmis olsaydi ben suan bu kadar sknti yasamazdim bence az oz beslenmek en guzeli.Biz durmadan yiyoruz fazla fazla sisiriyoruz mideyi.Aburcubur bu yani atistirmak gereksiz kaliyo.Insallah yavrum alismaz elimden geleni yapicam bunun icin yani ben boyle dusunuyorum hanimlar herkesin kendi fikri ben belki sagliktan yana cok sorun yasadigim icin boyle oldum yoksa sknti yasamasam bende yrmeye devam ediyo olucaktim muhtemelen.
+1 oy
(17,659 puan) tarafından
Ben dikkat ediyorum kanka ara sıra abur cubur yiyolar tabi okuldada yasak elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum
tarafından
Tabiki onu anlıyorum dikkat etmek zaten lazım ama aşko ekmek verdim diye cani oldum ☺️
(17,659 puan) tarafından
Yapma yav onu kim diyor yok artık ekmektemi yemeyeckmiş bebeler sçmalamasınlar ben üçünede ekmek verdm hadi bakalım nolacakmış ????
+1 oy
(1,995 puan) tarafından

ekmeksiz ben doymuyorum çocuk nasıl doysun ekmek candır :D

tarafından
Ekmek vermemeliymisim merak ettim
(1,995 puan) tarafından
kız sırası geliyo evde yicek bişey olmuyo ekmek peynir veriyorum mesela aç mı bırakalım Allah Allah ekmekte ne varmış bu yaşa kadar gelen insanlar ekmek yemişte ne olmuş?
(1,193 puan) tarafından
Ekmek aslında faydalı da buğdayın yapısı değiştirildiği için artık faydası yok zararı var deniyor, şöyle mesela eskiden gluten oranı içinde %20 falan da şu anda %80'i glutenmiş gluten de çok yararlı bir şey değil bağırsaklarda emilimi sıkıntı olan bir madde, O yüzden buğdayın iyi olduğunu biliyorsan iyidir yani yoksa ekmek güzel bir şey aslında sadece kimyası değiştirildiği için artık çok önermiyorlar, içindeki glutenden ötürü çok hızlı acıktırıyor
+1 oy
(771 puan) tarafından
Boşver çok takılma burda dengesiz çok bende çocuğu gece geç yatirdigim için uyutamadigim için erkenden yonetemiyomusum çocuğu şimdi böyleyse ilerde nasıl olurmuş ben ebeveyn değil bebeveynmisim falan filan gerçekten çok yanı dengesiz yapacak bisey yok onlar için.. 
(248 puan) tarafından
Nefretlik bı kitle var burada pusuya yatmış ağzına geleni söylüyor sonra herkesin yorum yapmaya hakkı var sorsan ne dedim diyor diken diken cevap yazıyor sen ters yazınca ne dan dan cevap veriyorsun diyor istiyor o herkese herşeyi desin ama ona kimse bişey demesin oldu canım ya doğru bildiğini tatlı dille söylemek var bide eleştirerek söylemek var benimde iki evladım var ilki 2 yaşına kadar gram sağlıksız bişey yemedi ikinci 10 aylık 8 aylıktan beri çubuk kreker veriyorum yolda durmayinca ne oldu şimdi kotu bı annemiyim yani dün post açtım mama içine ne atıyorsunuz tok tutsun diye dedim vay efendim saydilarda saydılar uykumdan feragat etmiyormusum sanki aynı yatakta yatıyoruz öyle eminler gece uykusu çok kıymetli doktorumuz bile dedi gündüz değil gece uykularını nasıl olduğu önemli benim için diye çocuk saat başı kalkıp ben emzirirsem iyi anneyim laf
0 oy
(7,670 puan) tarafından
Her şeyi yedi içti herhalde çocuğum. İzin vermediğim halde yedirilip içirildiği de oldu
tarafından
Benim kızımda en azından tatmistir istediği herşeyden verdim ekler için aklı çıkıyor evin yanında pastane var savaş yapıyoruz resmen gördükçe ☺️
(7,670 puan) tarafından
Ya ne güzel. Evde kendin de yapabilirsin
tarafından
Kek poğaça vs zaten hep evde yaparım çoğu şeyi ama illa dışarda bir krizi tutuyor görünce ek ek diye yıkıyor ortalığı
(7,670 puan) tarafından
Aman yıksın ya. Ee çoğunu burada görüyorum. Onu vermiyorum bunu vermiyorum diyor. Kendisi zararlı bir şey yiyip içip çocuğu emziriyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu ?!
(48,531 puan) tarafından
gelsinde alayim ona ben ekler ❤️
0 oy
(448 puan) tarafından
Abartiyorlar suan iyi beslnemeli evet ama herseyin fazLsi zarar surekli bol tahil yese bunyesi kaldirmaz kalsiyum vs .hersey dozunda olmali bence ben haftada 1 çikolata  veririm seker veririm uzayda yasamiyoruz sonucda abartmadan  tada bilir bence zaten yedirdigimiz ne organik hersey gübreli klorlu market sutleri cok mu yararli yada hazir yem ile beslenen inek sütleri  insanlar kaynaga değil  de direk ürüne  bakiyor yetisene kadar ne ilaclar ne gübreler  e maruz kaliyor lar
tarafından
Kesinlikle haklısın
0 oy
(986 puan) tarafından

Hayır tabiki organik olanı nerde bulacağız :D

Bende veriyorum sık ve aşırı olmadığı sürece.

tarafından
Anladım canım yorum için teşekkürler
0 oy
tarafından
Kızım da 27 aylık canım.ekmek baştan beri nadiren çorbasına koydum iki bebeğimin de. Alismadilar. Poğaça veriyorum,  kek yapıyoruz beraber veriyorum. Ama mesela ana öğünler dışında ve özellikle yağını ve şekerini azaltarak yapıyorum. Keki pekmezle yaptığım oluyor. Elimden geldiği kadar dikkat ediyorum şu an benim sorumlulugum altında olduğu için. Ben beslenme alışkanlığını güzel edinmesini saglayayim da zaten büyüdüğü zaman istediğini yiyip icecek
tarafından
Benimki istiyor pekmezli su içiyor o sayede :)) çocuğa sürekli vermek de yanlış hiç görmemesi de. İnsan içine çıkınca görmeyen çocuk uzaydan gelmiş gibi oluyor ama alistirmadan vermek lazım bazı şeyler bence.
(6,205 puan) tarafından
Pekmez bal gibi şeyler ısıya maruz kalmamalı fayda yerine aksine zarar
Suyla karıştırmak iyisi mesela yoğurtla pekmez Dr bir verilmez cunk8 yoğurt pekmezin vitaminini kesiyor ve ise yaramıyor aklınızda bulunsun ☺️
tarafından
Ya teşekkürler pekmezin böyle olduğunu bilmiyordum çok sagolun ❤
(6,205 puan) tarafından
Rica ederim canım bunu bana Doktor söylemişti dedim ki çocukların suyla içmiyorlar büyük kızım da kansızlık vardı çünkü yoğurda katıp veriyorum O da dedi ki yoğurda katmış hiçbir fayda etmez çünkü Yoğurdun vitamini onu kesiyor

Ve internetten de böyle pekmezle ilgili bir şeyler araştırırken Hani organik olması adına daha sağlıklı olması falan ama birisi de senin senin gibi bir yorum yazmış işte Kekini kurabiyesine o şeker yerine pekmez bal katıyorum diye buradan yorum yapmıştı Doktor olan birisi varmış pekmez ve bal ısıya maruz kalmamalı Çünkü etkisini kesiyor zararlı hale getiriyor diye onun Gerisi de bebeklerimize bol bol şifa olsun
tarafından
Yogurdu biliyordum kuzum vermedim hiç. Yoğurtla bal ve meyve verdim hep.Ama bunu gerçekten yeni öğrendim Allahtan nadiren yapiyordum. Amin inşallah Rabbim kimseyi evladiyla sınamasın ❤
0 oy
(1,448 puan) tarafından
Esimin kuzeni var çocuk 5 yaşında çocuğa bir tNe paketli urun yedirmemiş çocuk bilmiyor bile. Dondurmayı abur cuburu evde kendi yapıyor imrendim. Ama herkesin yaşam standartlarını zorlar bu durum.
tarafından
Ben yapamazdım açıkçası maddi açıdan değil çünkü dışarda illa görüp isteyip ağlıyor
(1,448 puan) tarafından
Bu çocuk bilmediği için ağlama hissi yok çocuk hiç bir şekilde abur cuburu bilmiyor bile. Düşün. Maddi açıdan dememdeki sebebte o zaten çocuga herseyi evde yapıyor e malzeme parası hep yaptığın zaman yetişmez
0 oy
(197 puan) tarafından
Ya tabi elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum onlar için ama abur cubur da veriyorum seviyorlar 
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(2,699 puan) tarafından
Kız birdaha çocukluklarını ne zaman tadacaklar yesinler dönsünler dağıtsınlar pi s olsunlar çamur olsunlar toprak koksunlar yani çocuklar bunlarla mutlu komşum çocuğu şeker alıyor diye eline vuruyor, ya alsın 1 tane den nolacak yesin abur cubur yemenin zamanı olduğunu ne zmn yenildiğini bilsin ama yesin yani anlamıyorum bende 
tarafından
Komşum aç birakirim ama elinde gezerek yedirmem vs diyip duruyor burdada ekmek için laf yiyince dedim heralde ben kötü anneyim ☺️
(2,699 puan) tarafından
Gezip yiyor evde bende arkasından gırgırla gidiyorum eşyalar dünya malı neyine değer veriyorlar çöp yani,
(1,750 puan) tarafından
Eşimib kuzenide aynı kafayı yerim çıldırrım falan dedi bebenden kıymetlimi dedim bi ıslak mendile bakar silmek tabi o kadar da pis olmasnda ekmek elinde gezer sadeve evde oyleyim napıyım çoçuk bu
0 oy
(15,041 puan) tarafından
Ben de kendkmiz ne yiyosam ona da veriyorum. Mesela sofrada bazen kola oluyor. Evdeyken onu pekmezli su ile kandırıyorum ama dışarıda azicik kolanın içine bol su koyup onu bile veriyorum. Mümkün mertebe zararlı şeyler yemesin istiyorum elbette ama bu o kadar da mümkün değil. Özellikle biz o kadar sağlıklı beslenmiyorken. Bı de çocuğu iştahlı olan verir sağlıklı yiyecekleri. Ben karnı doysun diye makarna da ekmek de yediriyorum bazen .

Dün tavuk yaptım mesela fırında. 1.lokma almadı. Gitti 2 kaşık pilav yedi bitti. Mecbur gittim çorba yaptım onun için. Ekmekle onu yedirdim
tarafından
Anlatmaya çalıştığım tam olarak bu evde evet oyalanir yada benzeri ile kanar ama dışarda bu mümkün olmuyor malesef illa yiyorlar
(15,041 puan) tarafından
Besleyen beslemeye devam etsin elbette en doğrusu bu ama bizim yaptığımız da yanlış değil doğrusu. Kimsenin bişey demeye de hakkı yok valla.
0 oy
tarafından
Elimden gelenin en iyisi vermeye çalışıyorum ama cokta kasmiyorum yanii
tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Neden burayı yada elalemi takıosun çocuk benim ayağı taşa değse ailelerimiz de dahil sadece bizim içimiz yanacak ben vallaha ekmekte veriyorum abur cuburda yer çikolata hastası yemekte yer kimseyide ilgilendirmez herkes kendi çocuğunu büyütsün organikmiş özel peynir sütmüş abartıdan başka bişey değil durumu olmayan yapsın bi bakalım neyle yapacak 
tarafından
Burayı taktigimdan değil emin ol baştada yazdığım gibi sadece merakımdan açtım
(6,441 puan) tarafından
Hiç o ekmeği diyeni de takma gıcıkların herşeye yorumu var biz mükemmel anneleriz :)
0 oy
tarafından
Muhtemelen benımde yorum yaptıgım post ıcın dıyorsun, organık ayrıdır dalından alıp veremıyoruz netıcede ama evet yararı olmayan hıcbırseyı cocuguma sırf yesın dıye vermek ıstemıyorum yanı amac sadece doymak degıl, ornegın ekmek beyaz ekmek asla vermedım ya tahıllı ekmek aldım kı cok nadırdır ya da sıyez unuyla krep vs yaptım, hıc mı abur cubur yemıyor tabıkı yıyor ama bellı sınırlarla yıyor, benım elımden gelen bu, kızımı besleme şeklim ve bundan sonrakı nıyetım boyle 
tarafından
Bahsettiğin post değildir onu yeni gördüm o apayrı bir durum benim kızım tahıllı ekmek yemiyor malesef tam buğday unu ile yaptığım pogacayi bile sevmedi o yüzden yediğini veriyorum ve 1 lokma alsın diye totosundan koşuyorum resmen
tarafından
Canım ınan durunun da yemedıgı cok an oldu meyveyı fazla yese şekeri yukselır dıye elınden alırım, kendım kılo problemıyle senelerce mucadele ettım her kotu alıskanlık cocukluktan gelıyor, mesela ben süt de vermem cıcı bebe asla vermem duru heralde hayatında 3 kere cıleklı sut ıcmıstır o da zorunluluktan cunku sütünde yararından cok zararına ınanıyorum, benım yorum yaptıgım post degılse ıyı barı :)
0 oy
(12,854 puan) tarafından

7 aylık oğluma ekmeğin kenarını veriyorum çok da güzel yiyor :D 

tarafından
Ohhh afiyet olsun benim kızımda çok sever
(12,854 puan) tarafından
Sanki her öğün 1 ekmek yiyor muamelesi yapmak çok saçma yarısından fazlası dökülüyor zaten büyük oğlum 3,5 yaşında ne yersek yer maşallah marketimiz var oraya gittiğimizde bı tane abur cubur alma hakkı var mesela ikinciyi alamaz ve çok nadir gideriz
0 oy
(2,355 puan) tarafından
Oğlum alerjik zaten çoğu şeyi yiyemiyor hatta bu aralar eskiden alerji yapmayan çok şey alerji yaomaya başladı. O yüzden kısıtlı şeyler yiyor. Tuz arada hafif ekiyorum yemeklerine. Şeker vermedim hiç birkaç kaşık hariç. Salça zaten kullanamıyorum alerji yapıyor. Abur cubur yemedi hiç alerji yapıyor. Çay ilk defa 2 gün önce 2 çay kaşığı içti sevmedi:) 11 aylık. 
0 oy
(1,750 puan) tarafından
Benim kızda ebbidi diye dolanır ortalıkda ekmek delisi ekmek yiyo 
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Vallahi ben ediyordum ama üç yaşında her şeyi yiyor babamız sağ olsun 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 202 göst.
13 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Anonim (308 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 52 göst.
6 Aralık 2023 Aile kategorisinde Sevimm12 (197 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 154 göst.
16 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Miracinannesi.34 (652 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 89 göst.
10 Eylül 2023 Diğer kategorisinde _Shrina_ (999 puan) tarafından soruldu

378,414 soru

11,326,719 cevap

34,780 kullanıcı

...