0 oy
141 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Firinda tavuk patates nasil yapıyorsunuz.pateteslerim hem tepsiye yapışıyor kizlarr lezzetli bir tarif alayım 

7 Cevaplar

0 oy
(2,769 puan) tarafından
Tavukları doğruyorum yıkıyorum patatesleri de doğrayıp yıkıyorum bir leğende ikisini de tuz biraz pul biberi salçalı sos yapıyorum biraz da sıvı yağ tepsiye hepsini beraber döküp fırına veriyorum
-Reklam-
0 oy
(3,658 puan) tarafından
Ben emaye tepside yapıyorum patatesleri yağlayıp baharatliyorum tavuguda bi gece önceden sosluyorum sosu çektiği için daha lezzetli oluyor yapışma olmuyor canım çok yapisiyorsa da yağlı kağıt kullan
0 oy
(5,108 puan) tarafından
Tavukları ve patatesi doğruyorum. Patatesi ince doğrarsan da yapışabilir. Ben kalın doğruyorum Biraz sıvıyağ, 2 yemek kaşığı yoğurt, 1 yemek kaşığı domates 1 yemek kaşığı biber salçası, baharatlar, tuz ve biraz da su koyup tepsiye yayıyorum çok lezzetli oluyor.
0 oy
(1,169 puan) tarafından
Önce derin bir kapta sos hazırlıyorum içerisine hazırladığım kışlık domates sosundan koyuyorum yoksa salcada olur, biraz ketçap, bir iki kaşık sirke, bir iki diş sarımsak, pul biber, kekik, karabiber, tuz, sıvıyağ koyup karıştırıyorum sonra tavukları bu sosa bulayıp en az bir saat dolapta bekletiyorum.

Marine olduktan sonra tavukları borcama diziyorum. Artan sosa patatesleri koyup harmanliyorum. Onlarda tavukların üzerine koyup fırına veriyorum.

Hiç su koymuyorum. Bu tarifi yaptığımda yiyipte beğenmeyene hiç rastladım.
0 oy
(1,191 puan) tarafından
Patetes domates soğan sarımsak biber doğruyorum üstüne tavukları ekliyorum  biber salcası domates salcası kimyon karabiber tuz yogurt yağ çok az su ekliyorum karıstirip tepsiye veriyorum
0 oy
tarafından
Fırın torbasında yaparım hep 
0 oy
(394 puan) tarafından

Bu tarifi kesinlikle yap cnm 

Yarım çay bardağı zeytinyağı 

Bir çay bardağı yoğurt

Bir tatlı kaşığı kimyon

Bir çay kaşığı karabiber

Bir tatlı kaşığı pul biber 

4 5 diş ezilmiş sarımsak 

Ben böyle yapıyorum harika oluyor tavukları bu sosla karıştır iyice yesin bir iki saat dinlendir ve fırına ver pişman olmazsın dene :)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 61 göst.
29 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 198 göst.
18 Ocak 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 139 göst.
30 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Nurtopum (605 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 114 göst.
25 Mart 2022 Diğer kategorisinde GSmsl (794 puan) tarafından soruldu

380,246 soru

11,384,590 cevap

34,884 kullanıcı

...