0 oy
115 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Anneler merhaba içli köfte hamurlarınızi nasıl yapıyorsunuz bilgi verir misiniz acaba ? 

İrmik 

Un 

Vs hangilerini kullanıyorsunuz olculeriniz neler ?

Bilgi paylaşalım 

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Yok mu bir bilen. Kimse içli köfte yapmıyor mu ?
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kòftelik bulgur ve irmikle yapîyorum
0 oy
(913 puan) tarafından
500 Gr kıymadan iç hazrlarsam misal

3 su bardağı bulgur 1 su bardağı irmik 2 su bardağı su 
0 oy
tarafından
düzenlendi

imagehasliyoruz canm bazilarini da başladıktan sonra yağda yumurtalayip kızartıyoruz harika oluyor 

tarafından
İkisinin hamuru farklı mı oluyor. Bunu da burdan ogrenmis oldum. Haşlanmış daha güzel oluyor sanki. Bugün nefis yemeklerinden bir tarif denedim ünlü irmikli o direk kızartma hamuru içinmiş demek ki. Hasladim hem dağıldı hem güzel olmadı.
tarafından
Canm direk kızartılan hamura salça falan giriyor.  Ben öyle yapmadım hiç.  Benim yaptığım haşlanan. Çok güzel olur . Fotoğraf ekliyim hatta.  Yorumumu düzenlicwm bakarsın . İrmik 1.5 kase ondan biraz iri bulgur alıyorum o da 1 bardak . 1 yumurta 3 kaşık un ve tuz. Islatip karıştırıyorum . O suyu çeksin yarım saat 1 saat sonra yarım saatte bir yoguruylrum 2-3 kere .  Kıvamına göre suyunu ayarliyorsun tabi . Hiç acmadiysan girme derim:)
tarafından
Yumurtalı tabaktan yapıyordu annem. Onlar hamurunda zaten salça baharat kullanmazdı. Un da yoktu ama irmigi hatırlayamadım. Hazırladığım için tadı çok güzeldi ama gel gör ki hamurdan gol yedimmm. Nerede annemin yaptığı köfte hamuru nerede benim muhteşem hamur :))))
0 oy
tarafından
Bire bir yapıyorum ben ama bizde irmik girmez köfteli bulgur ve başka Bi çeşidi var o girer ama inan aklıma gelmedi şimdi :)) daha çok dogu bölgesinde olan Bi çeşittir birde haşlama yaparız içinde kuşbaşı etten. 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 62 göst.
13 Nisan 2023 Aile kategorisinde Serappppp (384 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 137 göst.
7 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Ecem44 (309 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 107 göst.
23 Aralık 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 109 göst.
3 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

382,878 soru

11,461,352 cevap

35,049 kullanıcı

...