0 oy
346 göst.
Diğer kategorisinde (1,368 puan) tarafından
Kizlar ben yks ye hazırlanıyorum istediğim bölüm puanı yüksek bi bölüm su son 2 haftaya kadar gayet güzel calisiyodum 2 haftadır çocukların hastalığı filan hiç bakamadım. Motivasyon yerlerde. Kendi kendime liseden yeni mezun olmuş hiç işi gücü olmayan sadece ders çalışanlar varken sen mı kazanacaksin diyorum. Düzenim bozuldu resmen. 

Cevrenizde ya da aranızda var mı çocukla azim edip güzel bölümler kazanan mesleğini eline alan?

14 Cevaplar

+1 oy
(585 puan) tarafından
2 çocuklu 35 yaşında arkadaşım okul öncesi öğretmenliğine atandı daha ne olsun... Kadın ne şartlarda ünv okudu bilsen. Çocuğa eşi bakıyordu haftanın birkaç günü başka şehire gidip kalıyordu yani. Ben senin gibi olunca YouTube dan motivasyon konuşmaları dinlerdim
(119,001 puan) tarafından
aay nick harika artiladim
(1,368 puan) tarafından
Yaa gerçekten mi başka şehirde mı okudu bi de. Yaşi kafasına takiyo muydu 27 yaşındayım çok düşünüyorum geç mı kaldım diye
(585 puan) tarafından
Evet 3 gün gidiyormuş öyle okulu bitirmiş. Benim ünv sınıfımda da 32 yaşında abla vardı okuyordu ve dersleri çok iyiydi üstten ders alıp okulu erken bitirdi
(585 puan) tarafından
Haftada 3 gün gidiyormuş okuldaki hocalar da yardımcı olmuş bitirmiş sonra da ilk senesinde atandı valla öyle bir azim. 2 küçük çocuğa bakarak atandı hem de
(1,368 puan) tarafından
Darisi başıma inşallah. Iyi ki postu açmışım özgüvenim geldi yeniden   :)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kalk ders çalış 
(1,368 puan) tarafından
Hahah  :D   tamam
tarafından
Ahahah Ceren yaa :)
(1,368 puan) tarafından
Doğru diyo bu soru başlığına ne denir ki  :)
tarafından
Benim yazacağımı yazmış da hoşuma gitti :)
tarafından
Hahaha ne diyim kız başka :D ne yapım işte öyle demiş bende onu yazdım
0 oy
(4,051 puan) tarafından
Kalk ders caliş
(1,368 puan) tarafından
Tamam ;))
0 oy
(12,559 puan) tarafından
Bir lise ogretmeni olarak şöyle bir yorum yapıyorum onların çoğunun aklı beş karış havada lay lay lom takılıyorlar neyin ne olduğunu bilecek kadar aklı başında olduğun için sen daha avantajlısın
(1,368 puan) tarafından
Aslında doğru ben de öyle düşünüyorum mesela cevremde sınava hazırlananlara bakıyorum kardeşim de dahil elinde telefon nerde gezsek ne yapsak. Sonra da sen kendini kandiriyosun diyorum. Oyle mı diyosun iyi bi sıralama yapma şansım var mı çok calisirsam
(12,559 puan) tarafından
Valla ben öğretmenliği 21 yaşında kazandım mezun oluşumun üzerinden dört yıl geçmişti ve ben kendim evde çalışarak kazandığım bölümü sınıf arkadaşlarımın çoğunun dershaneye giderek kazandığı sonradan öğrenmiştim inşallah gönlünden her ne geçiyorsa hakkında hayırlısı olsun
(1,368 puan) tarafından
Maşallah darısı başıma. Psikolojik benimki sanırım  çünkü çalıştığım konuları çok güzel anlıyorum soruları çözebiliyorum yaparım ama bazen bi umutsuzluk geliyo
0 oy
(650 puan) tarafından
Ben varım canım çok pes edip tekrar ders çalışmaya başladım YouTube karşıma çıkıyordu 13 saat ders çalışanlar vardı onlar varken yapamam diyip bırakıyordum sonra hayallerim için tekrar kalkıp derse başlıyordum çocuğum sürekli oyun ilgi istiyordu ev temizlik kocam ilgi bekliyordu çok zor günler çok badireler atlattım gece kocamla çocuğum uyurken ders çalışıyordum son aylar ruh gibiydim gözlerim madde kullanıyor gibiydi stresten zayıfladım evime gelmek isteyenleri kabul etmiyordum hem bir gün öncesinden hazırlık yap hem ertesi gün onlar gidince temizlik 2 günüm gidicek diye hiç bir yere gitmedm kimseyide kabul etmedim doğal olarak insanlarla aram bozuldu sonra kazandım eşim örgün gidemezsn dedi çok kavga ettik ama başardm kaydımı yapmıştım eşimde ikna oldu tüm bu çileme değdi. 

Sen hangi bölümü istiyorsun
(650 puan) tarafından
Benim bir tane ama bana bağımlıydı kreşe vermek istedim bezden kesilmeden almıyoruz dediler hep benleydi çok sorun oldu arada kayınvalidem götürüyordu ama 2 saat ancak en verimli saatim gece oluyordu benim uyumayıncada çok sinirli oluyordm eşime çatıyordum hiç yardımcı olmuyorsun diye çok zor geçti hatta ayrılma noktasına defalarca geldik şükür ki senin vaktin var anladığım kadarıyla eşinde çok destekçi o yüzden hiç pes etme mutlaka başarırsın
(1,368 puan) tarafından
Kreşe başlayana kadar benim için de çok zordu 4 yaşında ne kadar ilgilensem de yetemiyodum değişik aktivite oyun istiyordu sürekli. Kreşe başlayınca rahatladım. Kayinvalidem yan binamda bazen o alıp birakiyo. Evet zaman konusunda şanslıyım artık şükür. Uykuya dayanamıyorum ben de napicam bilmiyorum. Eşim maddi olarak destek sınav için harcadığım paraya karışmaz sürekli yaparsin edersin motive eder. Sen sınavı kazan ehliyetini de al gider gelirsin der vaat de veriyo yani  :)) ama gel gör ki çocuk konusunda yardımcı değil ben biraz ilgileniyim de sen otur çalış biraz ya da dinlen asla demez. Bazen çok gergin olurum kavga ederiz o zaman alir çocukları çıkar annesine götürür biraz durur getirir
(1,368 puan) tarafından
Şimdi nasıl yapiyosun kayinvaliden mı bakıyo okula giderken
(650 puan) tarafından
Şimdi kreşe verdim mecbur cnm aktivite ve gelişim açısından kreş daha iyi olur diye düşündüm hala mız mızlanarak gidiyor bir tek bu hafta gittim onda da iki gün zaten sonra nasıl olur bilmiyorum
(1,368 puan) tarafından
Zamanla alışır kreşe. Hiç sıkıntı yapmadan gider merak etme. Tabi gelişimi için daha iyi hangimiz her gün değişik aktivite yaptırabiliriz hangimiz onların yaşıtları gibi oynayabiliriz. Kızım hafta sonu da jimnastige gidiyo mesela içine çok kapanikti şimdi bi gör nasıl degisti
0 oy
(3,176 puan) tarafından
Annene söylicem seni kalk ders çalış 
(1,368 puan) tarafından
Hahha  :)
0 oy
(431 puan) tarafından
Bende bu sene hazırlanıyorum benim iki yaşında bir oğlum var gerçekten çocukla ders çalısmak çok zor sen hangi bölümden giryosun
(431 puan) tarafından
Bende matematik yok sözleciyim ben okul öncesi öğretmenligi istiyorum ama ankarada yaşıyorum burda onun puanı yüksek ama başarıcam inşAllahh
(1,368 puan) tarafından
Ben de ankaradayim puanlar gerçekten yüksek bakalım ya
(431 puan) tarafından
Ankaranın neresi canım
(1,368 puan) tarafından
Yenimahalle sentepe
(431 puan) tarafından
Anladım hakkımızda hayırlısı olsun inşAllah
0 oy
tarafından
Kalk ders çalış inanıyorum ki istediğin bölümü kazanacaksın sen annesin sen kadınsın yapamayacağın şey Yok senin 
(1,368 puan) tarafından
Teşekkür ederim canimm  :)) kadın isterse herşeyi yapar arada bunalım geliyo iste
0 oy
(11,084 puan) tarafından
Hayir kendini öyle yerme ben okurken 2 cocuk babası bi abi vardı sınıfımda ve bölüm 1. Si olarak bitirdi okulu 40 li yaşlarda insan istedikten sonra her türlü okuyabilir 
(1,368 puan) tarafından
40 yaşında mı? Hem de bölüm 1 si. Ben 27 yaşındayım onu kafama takiyorum geç mı kaldım diye  :)
(11,084 puan) tarafından
Hiç bi zaman geç değildir canım bak Müge anlıya bilmem kaçıncı üni okuyor sırf keyif için bizler istersek her şeyin üstesinden gelebiliriz
(1,368 puan) tarafından
Yok atlas a baktığımda ankara hukuk kazananlar arasında liseden 1994 te mezun olanlar var yani ilk 5000 e girmiş kaç yaşındaki adam. Ama bi an umutsuzlandim. Teşekkürler  :)
(11,084 puan) tarafından
Rica ederim rabbim emeğinin karşılığını versin  :)
0 oy
(3,198 puan) tarafından
Kalk ders çalış canım ..  en değerli şey zamandır  kaybetme.. ☺️
(1,368 puan) tarafından
Evet hem de o kadar çabuk geciyo kii
0 oy
(7,122 puan) tarafından
Neden olmasın ki askom saçmalama ben de açıktan ikinci üni mi okuyorum hiç bir sınavı veremedim azim ettim kendime ders çalışıyorum şimdi inşallah geçerim sınavları yeter ki iste sen 
(1,368 puan) tarafından
Inşallah canım. Darısı başıma inşallah.
0 oy
(1,618 puan) tarafından
Benimde çalışmam lazım 
(1,368 puan) tarafından
Sen neye hazirlaniyosun
0 oy
(1,125 puan) tarafından
Ders çalışman demek işin yarısını eline aldın demek yapanlardan neyin eksik hem yeni üniversite mezunları kazanamaz gezmekten eğlenmek ten ders çalışmaya vakit mi buluyorlar az bişey sabır ve gayretle yaparsın canım hadi kalk besmele çek başla dersine allah zihin açıklığı versin inşallah:)))
(1,368 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım  :)  olacak insallah

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 462 göst.
8 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Sedaaylin (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 708 göst.
27 Haziran 2019 Diğer kategorisinde Esmanurrr (800 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 409 göst.
21 Mart 2023 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu