0 oy
282 göst.
Diğer kategorisinde (309 puan) tarafından
Ailece toplanmıştık. Esimin dedesi sende çalış emekli olana kadar dedi.bende bazı şartlar elvermiyor dedim.boyle sorulara maruz kalan var mi .başkasını ilgilendiriyor mu sinirleniyorum

19 Cevaplar

+1 oy
(9,671 puan) tarafından
Kötülüğüne söylemiyorlar ki canım ben bi.sorun göremedim  bende çalışmıyorum bana da diyorlar bebeklerim büyüsün diyorum 
-Reklam-
0 oy
(48,785 puan) tarafından
evet diyorlar 
(309 puan) tarafından
Sen ne cevap veriyorsun peki
(48,785 puan) tarafından
iş olsa calisirim diyorum kucuk yer burasi torpilsiz almiyor
0 oy
(8,937 puan) tarafından
Millete ne senin çalışıp calismamandan herseye karışıp laf sokmasalar günaha girerler zaten
0 oy
(3,162 puan) tarafından
Çalış ya da çalışma o seni ve aileni ilgilendirir canım. Bazılarına sadece sanane demek lazım ama denmiyor işte... 
0 oy
(5,220 puan) tarafından
Banada annem diyodu kızı biraz büyütüp çalış diye. Önceden 10yılım var zaten emekli olursun diye iyi niyetle. Ama bende çalışmak istiyorım zaten. Başkası dese kesin ters cevap veririm
0 oy
(613 puan) tarafından
Şirket benim adıma düzenli yatırıyoruz bagkuru çalışmama gerek.yok o yüzden
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Çalışmıyorum yınede emekli olucam şükür. O yüzdende genelde çalışıp napcan dıolar :)

tarafından
O zelal nerelerdeydin hiç görünmüyordun bayadir.  Gözüm arar olmuş
(11,217 puan) tarafından
Gözünüze saglık: D iyidir iyi arada özlenmek mesafe koymak iyidir;)
0 oy
(2,809 puan) tarafından
Alt komşum diyo eşim izin vermiyor dedim zaman nasıl izin vermiyor ben inanmıyorum eşim izin vermiyor lafına diyo yalan söylüyorm sanki adam izin vermiyor ne yapım 
(2,809 puan) tarafından
Öyle kız geçen Doğal gaz yakmamışlar hiç yakmazlarda zaten görümcem içine saç kurutma makinesi tutmuş ısınmak için tövbe yarabb
(7,121 puan) tarafından
Saç kurutma makinası mı puhaaaaaaa bişey daha yapsaymis ısıtmak için dicem de yanlış anlarsın ayıp kaçar :) koca evi nasıl isitsin kurutmayla
(2,809 puan) tarafından
Kız kendini ısıtmak için hahahaha
(7,121 puan) tarafından
Hdbdhdhdhdbdbd ya Eylül ya kahkaha attım hayal ettim
(2,809 puan) tarafından
Allah başa vermeye kız anoooo yazık valla töbe yarabbim evde 4 5 kat giyip babasının kışlık şapkasıyla uyuyo üşümemek için kız gülesim geliyo
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Sinirlenecek bir durum yok canım bence çalışmıyorum yada istemiyorum diyebilirsin bana diyen yok çünkü hem eşim hemde kayınpederim istemiyordu bende dışarıdan sigortamı yaparsanız çalışmam dedim öyle anlaşarak evlendim ama kızıma kaynanam baksaydı da bi yere girip çalışırdım açıkcası
(6,458 puan) tarafından
Em güzelini yapmışsın canım. Madem çalışma diyorsam o zaman mecbur yatıracaklar. Aferin kız keşke her kadın böyle olsa
(6,441 puan) tarafından
Ee öyle ileride ne olacağı belli değil
0 oy
tarafından
Demiyorlar diyemiyorlar eşimin ve benim tavrim cok net kızımı bakıcıya bırakıp aklım gözüm arkada kalarak çalışmak istemiyorum 
(13,202 puan) tarafından
Anaokuluna başlayınca var mı niyetin? Tamamen samimiyetten soruyorum kuzum yanlış anlama. Yoksa çok şükür eşin gül gibi bakıyor size sen de mantıklı geçimli insansın.
tarafından
Niyetim biraz var biraz yok vallahi bilmiyorum kuzum aklımda iki yol var Mehlika 5 yaşına gelince bir kardeşi daha olsun istiyorum nasip olursa tabi birde diyorum heryerin hali malum tek çocuk kalsın çalışayım ama kpss falan uğraşmak inan şuan çok zor geliyor sübyan okulunda vs sözleşmeli yaparım belki o şekilde olursa olur hamd olsun şuan ihtiyaç yok maddi anlamda kizimida bırakmak hiç istemiyorum annem baksa belki ama e oda dedemle uğraşıyor şuan hem ilçede annem bize uzak bakalım herşey nasip
0 oy
(2,291 puan) tarafından
Bnm annem diyor sadece 
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Sinirlenerek birsey yok, madem emekli olmanı istiyorlar kocan yatırsın sigortanı bu da bir seçenek. Ve senin için çok güzel bir durum emekliler geçinemiyor onun için diyorlardir
0 oy
(493 puan) tarafından
Vallahi durumu iyi olanlara sözüm yok ama ben çalışmayı seviyorum ekonomik özgürlük oğlum doğduğundan beri istediğimi alamıyorum kendime kıyafet hiç almadım bekarlık kıyafetlerimi giyiyorum hala oğluma istediğini alamıyorum kısıtlı bütçe yardımla ve nafakayla geciniyorum şimdi oğlumu kreşe alıştırmaya çalışıyorum ben çalışıp günlerimi doldurayım yasliligimda kimsenin eline bakmayayim çünkü gençlik gidiyor yaşlanınca insan çalışmıyor 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
İyiliğine söylüyorlar. Benim çalışabildiğimi gördüğü için dedem de ehliyet al eşini özel şoför mü tuttun dedi eşimin yanında rahmetli. Çalışmak özgürlüktür. 
0 oy
(7,121 puan) tarafından
Bardak köpüklü kalınca sinirlenmişimdir ;) 
0 oy
(415 puan) tarafından
Banada diyorlar bebekler ufak sanki evde boş oturuyorum gibi koca parası yiyince laf söylüyorlar 
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Bana da diyorlar çocuğuma bakacaksan çalışıyım diyorum artık 
0 oy
(6,458 puan) tarafından
Başkasını ilgilendirmiyor elbette ama benim babam mesela bana diyor. 11 yılın kaldı prim gün sayının dolmasına sakın evde oturma gir çalış emekli ol. İlerde kimseye muhtaç olma kocana bile der. Bunu benim için dediği için benim zoruma gitmiyor. Eşim bile diyor. Ben ölürsem senin ayaklarının üzerinde durduğunu, para kazanabildigini bilerek ölmek isterim diyor. 
0 oy
(1,726 puan) tarafından
Millet boş boş konuşuyor işte ne takiyon 

Çalışsanda evinde otur derler 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 427 göst.
20 Temmuz 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 673 göst.
0 oy
14 cevap 370 göst.