0 oy
741 göst.
Aile kategorisinde (1,366 puan) tarafından

• Hanımlar eşleriniz yorgun olduğunda ayaklarını yıkıyorsanız nasıl yıkıyorsunuz ya da yorgunluğunu alması için nasıl masaj yapıyorsunuz evde kullandığınız doğal yöntemler var mı yani ağrı kesici kremler haricinde kullandığınız şeyler bunu demeye çalışıyorum. Bir limonlu su ile yıkıyor millet o bilindik bir şey onun haricinde de duymadım 

40 Cevaplar

+5 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap

Herkes ay cariyemisin ayak mi yıkanır kendinizi ezmeyin vs yazmış :D

Ama bence eğer eşinle arada saygi ve sevgi varsa bu hiç sorun değil mesela ben eşim yorgun olunca yıkarım çünkü sırf benim ve bebeğim için iki işe gittiğini bilirim gitme etme desem de sizden kiymetli değil her şey sizin için der ve gider. Yeri gelincere eşim bana yapar böyle şeyleri masaj yapar yağ sürer ve bunları biz birbirimizden istemeyiz. Ben kendim isteğimle gelir aniden yaparım. O da kendi isteğiyle gelir yapar. Eşim herşeyime yardımcı olduğu için ayağını yıkamaktan asla gocunmam oda benim her şeyimi yapar çünkü. Hastalıkta sağlıkta <3

Bu arada soruya gelirsek canım tuz katıyorum eşim ağrısını aldığını diyor tuzun bazende sirke.

(1,366 puan) tarafından
Canımsın ya gerçekten benim sorduğumu anlayan ve hislerime tercüman olan cevaplardan. Şahsen eşler birbirine karşılıklı duygular içerisindeyse ile ve de sevgi saygı eksik değilse. Bu tarz şeyler çok da göze batmamalı zaten doğaçlama gelişiyor zorla kimse kimseye yaptırmaz yaptıramaz
tarafından
Tabikide öyle mesela eşim bana karşı saygısız olsa veya da emir kullanarak yap dese tabikide asla yapmam ve kimsede yaptıramaz. Ama burdaki bazı hanımlar şey zannediyor yapınca işte köle oluyorsun rezil oluyorsun vs. Valla aksine bence sevgi ve saygı da artar ihtiyaçlarını karşıladıkça. Mesela diş atağında olan 8 aylık bebeğim var ve iki gündür ben bir kere bile kalkmadım bakmak için eşim bakıyor. Çünkü benim yorgun olduğunu biliyor. Bende onun yorgun olduğunu bilip ona göre masaj yapıyorum. İki insanın hayatını birlestirmesi budur.
tarafından
+++++
-Reklam-
+4 oy
tarafından
Şimdi bir şey söyliycem olmayacak. Eş bu hayatını birleştirdiğin maddi manevi hayatta her şeyi ortak kullandığın biri. Yok kölelik yok midem bulanır yok kaldı mı böyle şeyler demek çok anlamsız. En ince ayrıntısına kadar her şeyi paylaştığımız birinin ayaklarını yıkayıp masaj yapmak neden öcü oluyor anlamıyorum. Masaj da yaparım yıkarım da ama önemli olan bu düşüncelerin karşılıklı olması. Ben hamile olsam da olmasam da o benim ayaklarımı da yıkar. Özellikle bazı şeylerin işlerine gelmeyince öf pöf edilmesi çok komik
(6,194 puan) tarafından
Al işte bilgili görgülü kadın ♥️♥️♥️♥️
(7,036 puan) tarafından
Helal olsun vala çok haklısın
tarafından
Kızlar çok teşekkür ederim. Ama bu yorumun neresinde hakaret tahrik var anlayamadım sbsndm
(7,036 puan) tarafından
Ay işsizlik işte başka birşey değil kendi fikirlerine uymayana basıyorlar uyariyi hemen herkes aynı fikirde olmak zorunda değil sende yorumu gizle admine yaz şikayet et gereksiz uyarıdan engel alsinda görsün
(1,366 puan) tarafından
Çekemeyenlerin yaptığı tek şey hemen uyarıyı basmak
+1 oy
tarafından
Ben yaparım  ...  Bu  asla yapmam ne gereği var  diye düşünenler  bence yanlış .....  Bana eşim Alla ın  emaneti   tabiki de yapsrım nazlarım yıkarım masaj yaparım onun ayakları sağlıklı olacak ki o da daha rahat işe gidip gelmesi eve.daha. Huzurlu bakabilmesi.için babalık ve eş görevini daha iyi yapması için    yapmam gerrktiğini de düşünürüm hatta....  O iyi olsun ben daha da iyi olurum ....

,... ........ Ne yapıorsun diye sorarsan.da..  Bu  ayak tabanı sertlerşmesi topuk çatlaması  vs vs tırnak mantarıdır gibi. Şeyler e de iyi geliyor .... Bir tatlı kaşığı.glisetin le  bir tatlı kaşığı sirke yi   karıştırıyorum ikindi.   Oldu mu ben yapıyorum biraz bekliyo.akşam 9 da geldiğin de. İşten gelir duşunu alır  ayağına tırnaklarına güzelce masaj yapıorum  çorap giydiriyorum   bir saat kadar duruyo ayağında. Sonra ayaklarını   yıkıyo ...  Ystmadan önce de  vazelin  bazen bazen de nemlendirici krem sürerim canım ben   yaklaşık iki.aydan beridir her gece neredeyse. Çok iyi geliyor 
tarafından
Bi de at kestanesi  krem i var   biliyprsundur belki onla da  eklemler ine   ağrıyan kaslar a  masaj yapıyorum
(1,248 puan) tarafından
Ayycnm benimde ayak tabanım aşırı derecede çatlamış yapsam iyi gelir mi
tarafından
Dene canım bir  hafta özellikke düzenli kullanırsan çok iyi geliyor    her gün taze yapman gerekiyo    iki saat öncesinden yap karıştır.kapat.kapağını beklet. Sonra   önce tırnaklarına.  Sonra ayaklarına  masajını yap çorabını giy.bi hafta sonra   işe yaradığını.görersin bence
(1,366 puan) tarafından
Tebrik ederim canım eşin sevgine karşılık veriyorsa bu gibi jestler aşkı tazeliyor diye düşünüyorum
tarafından
Tabi ki de canım karşılık olmazsa zaten biyer e kadar devam eder ... Çok şükür.   Tazecikiz daha
0 oy
(13,784 puan) tarafından
Eşim benimkini tuzlu su ile yikiyor bazen. Iyi geliyor rahatlatiyor. 
(1,366 puan) tarafından
Sen de mi çalışıyorsun canım çünkü bazen bayanlarda yorgun düşünce ihtiyaç duyuyor
(13,784 puan) tarafından
Yok çalişmiyorum hamile olunca yapiyor işte erkekler. Ayaklarim şişiyor bazen.
(1,366 puan) tarafından
Allah razı olsun canım yine yapmış
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Ne kadar yorgun olursa olsun kesinlikle ayaklarını yıkatmadı masaja gelince o istemiyor ama ben yapıyorum parmaklarını falan çekiyorum o şekilde rahatlıyormuş kantaron yağım var evde kantaron yağıyla sürekli masaj yapıyorum bacaklarını ileriye geriye büküyorum 
(1,366 puan) tarafından
Ben de 5 yıldır evliyim sadece bir kere yıkadım ayağını Ama bu aralar ikincisini de düşünüyorum kantaron yağı ağrıya iyi geliyor demek
(2,972 puan) tarafından
Evet kantaron yağını babam yapıyor tamamen doğal ben eşimde arayan yerlerine genelde sürüyorum çok da iyi geldiğini söylüyor
0 oy
(4,651 puan) tarafından
Sirkeli su iyi geliyor eşim o şekilde yapıyor.ben ayak masajı yapamıyorum maalesef.
(1,366 puan) tarafından
Anladım canım aklımda bulunsun
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Kiz ne yıkaması ne masajı. Oyle bisey varsa o bana yapsın akşama ağzım ayriliyo yorgunluktan. :)  Post yukarı 
(1,366 puan) tarafından
Hahaha ay benim de boynum belim ağrıdan ölüyorum Ama merak ettim ya bir arkadaşa da yazdım ben de 5 yıldır evliyim sadece bir kere yıkadım ayağını ama masaj arada bir dürte dürte yaptırıyor bana
(1,368 puan) tarafından
Eşim masaja bayılır elimi boynuna  koluna bacağına koysam askim çok agriyo bi ovsana der hemen. Ama yapamam o bana kaç kere yapmış  :) iki kere dokunur oldu der boşversene onlar yoruluyosa biz de yoruluyoruz. Işte de çalıştım ama evde durmak daha yorucu. Calisiyolar gelince yan gelip yatıyorlar ona saysin
(1,366 puan) tarafından
Yok canım sağ olsun Ben isteyince benim işim yapar özellikle de boynumu
(1,368 puan) tarafından
Benimki de yapar kendine gore :) 1 dk haha
0 oy
(2,297 puan) tarafından
Valla ayaklarına masaj yaparım hergun ınanki  sıkıldımm 
(1,366 puan) tarafından
Aynen benim kocam da sürekli ayakta çalıştığı için ayakları ağrıyor Bir de sanırım giydiği ayakkabıda sıkıntılı masaj yapıyorum ama geçirdiğini düşünmüyorum ve de özel bir masaj yöntemi varsa kendim için de uygulayacağım uygulatacağım O yüzden genel sorayım dedim
(2,297 puan) tarafından
Yok ama eşim gelir gelmez  ayaklarını yıkıyor sonra bende masaj yapıyorm.
0 oy
(189 puan) tarafından
Ayak yıkamak ne ya???
(1,366 puan) tarafından
Yapılıyormuş kız ben sadece bir kere yaptım yıllardır evliyim ama arada bir değişiklik de neden olmasın o bana yıka diye zorlamıyor yani benim
(189 puan) tarafından
Hevesli olmanız daha ilginç. Tabi sizin hayatınız sizin kararınız...
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Benim annem ben çalışırken bana almıştı ayak öasaj aleti sulu içine sıcak su duş jeli koyuyorum sonra ayak kremi var onunlada ovuyorum mis kendime de yaparım eşimede 
(1,366 puan) tarafından
Aa bak onu bilmiyordum öyle bir şey mi varmış aşağıda da dedim ileride Ben de işe başlayacağım Allah izin verirse öyle bir şey varsa benim de bilgim olsun
(6,441 puan) tarafından
Al elektrikli fişe takıon alttan böyle meaaj yapıo falan ben memnunum eşimede biraz tuz ve duş jeli katıyorum her zaman değil tabi canım isterse sonrası kremlede azıcık ovuyorum mis işe başlada al ayrıca orda varmı bilmem bizim burada lüks hamam var akşam gideceğim onda ayak masajı görmüştüm ayda birde ondan yaptır kız
(1,366 puan) tarafından
Aa neler varmış bak hele ayda bir olabilir bence de
(6,441 puan) tarafından
Bencede
0 oy
(3,537 puan) tarafından
Cariyemiyim ben neden ayağını yıkayım masaj yapayım eli tutuyor ayağı tutuyor  çok ihtiyacı varsa ben masaja gidiyorum oda gitsin
(1,366 puan) tarafından
Kız zaten masaj yapanlar bakabilir mi diye yazdım yanlış hatırlamıyorsam bu cariyelik değil yeri gelir sen ona yaparsın yeri gelir o sana yapar ama tabii para çoksa Ben olsam ben de masaj yaptırmaya özel bir yere giderim
(3,537 puan) tarafından
Yok vallahi param da çok değil orta gelirli bir aileyiz ama ev işi çocuk koca gerim geriliyor o kaslar eşime masaj yap desem bir dakika ancak yapar ah elim demeye başlar lüks hiç bir harcamam yok masajda ayda bir kere için çok büyük para değil
(1,366 puan) tarafından
Ayda bir oluyorsa belki ve de eşin yapmakta zorlanıyorsa Ama benim boynumda fıtık olduğu için çok sık ağrım olur ve de aşırı derecede hayatı zehir eder O ağrı O yüzden eşime derim nasıl Ağrı çektiğimi bildiği için der demez yapar 5 dakikada olsa yapar ama arada bir yapamam dese de Ben dürte dürte kesin yaptırırım. Fakat bu masaj işi aklıma yatmadı değil ya ayda bir gidilebilir neden olmasın şu çocukları satabilsek kaynanamgile hastaneye giderken bile zor satıyoruz masaj için nasıl olacaksa ay biz masaja gideceğiz şunlara bir bakın dediğimi düşünemiyorum hahaha ☺️☺️☺️
0 oy
(4,426 puan) tarafından
Pembe himalaya tuzu bir kova ılık suya bir yemek kaşığı atıp karıştırıp bu suyun içinde ayakları bekleyince çok iyi oluyor bu sadece erkek için değil herkes için geçerli vücutta ki birikmiş ağır metali ve negatif her şeyi çekiyor üstünede illaki mesaj yapılacaksa sarı kantoron yağı ya da çörek  otu yağı ile yapılabilir 
(1,366 puan) tarafından
Sağ ol canım bu faydalı bilgi için yarın bir gün ben de işe başlayınca uygularız inşallah
(4,426 puan) tarafından
Inşallah canım ise baslaman şart değil aslında herkesin bunu yapması lazım feridun kunak tavsiyesidir vücudumuzda çok fazla ağır metal birikiyor aslında tüm sıkıntıların temeli bu esin birde sinirli bir adamsa böyle çeker sinirini falan iyi olur
(1,248 puan) tarafından
Kız nerden bulabilirim onu
(4,426 puan) tarafından
Aktarlardan bulabilirsin canım internette de satışı var
0 oy
(3,462 puan) tarafından
Ayaklarını yikamam da banyoda yıkarım eşimi çok yorgun geliyo eve kolunu kaldırmaya hali kalmiyo
(6,194 puan) tarafından
Cocuk annesi kahkaha attım yanliz banyo  yapıp lifleniyor muydunuz☺️☺️ hahahaha
(847 puan) tarafından
Evet kiz annem markete gidince beraber girdik hemen çikariz diye düşündük annem biz banyodayken gelmiş çok zor çıktık banyodan annem görmesin yanlış anlar diye ama annem sonra bana siz berabermi yikandiniz oha demişti :))
(3,462 puan) tarafından
Eşimle pek banyo yapmam utanıyorum çıplak olmaktan sadece onu yıkayıp çıkıyorum ☺
(1,366 puan) tarafından
Amannn yani. Niye utanıyon kızzz. Ne güzel beraber banyoya girer birbirinizi keseler siniz ☺️☺️
(3,462 puan) tarafından
Ne biliyim Bi türkü alışamadım ☺
0 oy
(1,030 puan) tarafından
Ayağını yikamadim hiç ama kremle masaj yapmıştım oda bana yapıyor 
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Topuk bileğim ağrıyor dıyor çok ayakta durmaktan esnaf benim ayi 

Her gün soğuk suya karbonat deniz tuzu atıp 20 dk sokuyor törpuleyıp kuruluyorum.  Gece yatmadan da eyub sabrı Tuncer nemlendirici le masaj yaparım 
(1,366 puan) tarafından
Anladım canım
0 oy
(1,679 puan) tarafından

Yapıyorum cnm yıkamak değil de masaj yapıyorum çünkü eşim bütün gece ayak üstünde bazen geliyor ya ayakları ağrıyor baldirlari taş gibi üzülüyorum çok şükür ki onun sayesinde karnımız doyuyor hindistan cevizi yağı ve bebe yağı karıştırıp uyguluyorum masaj yapıyorum iyi geliyor beline de öyle :) tabi arada da bana da yapar çünkü bende evde oturmuyorm :D

(1,366 puan) tarafından
Yani bu işler karşılıklı elbette
(1,679 puan) tarafından
Aynen öyle Allah var benim normal insanlar gibi basım ağrımaz tepesi ağrır ne zaman ağrısa yorgunda olsa kalkar kafama masaj yatar ilaç getirir o yüzden feda olsun kocama sürekli yapmam ama yaptım mi tam yaparım :)
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Kocası olmayan ben =D
0 oy
tarafından
5 sene. Evliyim yikamadim yıkamamda 
(1,366 puan) tarafından
O senin tercihin tabii kimse kimseyi zorla bir şey yaptırmaz çünkü
tarafından
Ama öyle yapsam hoşuna gider tabi
0 oy
(7,347 puan) tarafından
Yıkamıyom da masaj ıstıyo o nasıl ısterse yaparım 
0 oy
tarafından
Valla eşime kurban olurum akşam bile ben yorgun oluyorum çay demleyip getiriyor ben ayak yikatmaz asla bazen ayağına masaj yapmak isterim izin vermez sadece sırtına ister onu da yapınca bana övgüler yağdırıyor ben ondan çok razıyım Allah da ondan razı olsun
(1,366 puan) tarafından
Allah razı olsun canım gerçekten eşlerimiz iyi ise kendimizi çok şanslı hissetmemiz lazım benim eşim yaptırır ama çok da gocunmam çünkü ben ona boynum ağrıdığında masaj yap desem hiç ikiletmez. Ayaklarını yıkama mevzusunu da kendi söylemez Bu aralar benim aklımda amaç farklılık olsun bakarım belki o da bana yapar

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 155 göst.
24 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Asikar (599 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 1,454 göst.
15 Kasım 2021 Diğer kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 106 göst.
0 oy
6 cevap 184 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Seda22 (87 puan) tarafından soruldu