0 oy
1,660 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızlar bir kızım var Allah nasip ederse 5 buçuk aylik oldu. Eşim de ben de ona iyi bir gelecek sunabilmek icin ikinci bir cocuk düşünmüyoruz. Sizin bu konudaki fikirleriniz neler?

36 Cevaplar

0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yanlış bir düşünce bana göre  ama herkesin kendi fikri tabi. Çocuga iyi bir gelecek sunmak tek cocuklar olacak iş değil. Çocugun kardeş sevgisini tatmasıda ona iyi bir gelecek sunmanın bir parçasıdır. Kardeş çok önemli. Bana göre 3 cocuk ideal
tarafından
Sagol kuzum hayırlısı
-Reklam-
0 oy
tarafından
normalde iki veya uc tane olsun isterim ama dunya kötü birine nasil bskip korucam bilmiyorum 
tarafından
Öyle canim iste insani dusunduruyor
0 oy
(250 puan) tarafından

Bnde 3 istyordum ama oğlum doğduktan sonra tek yeterli diyorum :ermm:

tarafından
Bize de soe geldi acikcasi eceden sonra daha da
(250 puan) tarafından
Biraz da sıkıntılar var mesela borç ödüyoruz gerçekten büyük şehirde hayat zor bn şimdi oğlum için iyi büyüsün diye uğraşıyorum belki ilerde Allah nasip ederse bı kardeşi olur ama uzun bir süre bunu düşünmüyorum
tarafından
Hayırlısı olsun kuzum
0 oy
(610 puan) tarafından
Annelik çok çok çok ama çok güzel bir duygu Allaha bin kere şükürler olsun bana bu duyguyu yaşattığı için ama bir o kadar da zor bisey özellikle benim gibi çocuğunun kılına zarar gelmesin isteyenler için gerçekten çok zormuş o yüzden ben bu dünyaya tekrar çocuk getirmek taraftarı değilim herkesi Allah korusun Allah destek olsun yoksa yeri geliyor kardeşinde kuyunu kazabiliyor
tarafından
Oyle canim amin amin
0 oy
(310 puan) tarafından
İki tane yeter valla ben sonnn rabbim acılarını gösterme sin 
tarafından
Amin canim Allah bağışlasın
0 oy
(4,666 puan) tarafından
Bnm cocugum yok ama Rabbim nasip ederse2 yeterli 
tarafından
Hayırlısıyla olsun canım
0 oy
(3,187 puan) tarafından
Ben her anlamda kardeşten yanayım.. sayısı kişilerin eğitim düzeyi, hayat şartları, sağlıklarına göre değişir ama..bence bı çocuk tek olmamalı.. çocukluğundan, ergenliğin sen, yetişkinliğe kadar fark ediyor.. 
tarafından
Hayırlısı olsun canim
(3,187 puan) tarafından
Amin.. belki zaman içinde düşünceniz değişir ve bebeginizin maddi manevi canı gönülden destek bulacağı bir kardeşi olur :)
tarafından
Olabilir tabi canim. Hakkımızda hayırlısı olsun
(3,187 puan) tarafından
Amin.. :)
Onikikarakter
0 oy
(68 puan) tarafından
Bu seneye kadar hep tek çocuk yeter her anlamda diyordum taa ki oğlumun çok yanlız kalıp başka çocuklarla oynamadığını farkedene kadar her çocuğun hakkı bi kardeşi olması lazım diye düşünüyorum şuan 28 haftalık hamileyim ve çok heyecanlı gün sayıyor yanlız bırakmayın tek büyümesinler bu benim fikrim canım 
tarafından
Hayırlısıyla kucağına al canim cok sagol
(68 puan) tarafından
Amin canım Allah razı olsun
0 oy
tarafından
Bence en az 2 çocuk olması gerekir kardeş duygusu farklı bi duygudur yaşam tarzıyla bile yalnız büyüyen çocukla kardeşi olan çocuğun ki başkadır bana göre 
tarafından
Hayırlısı olsun canim sagol
0 oy
(2,241 puan) tarafından
6 aylik bir kizim var zor bir bebek ben bir daha dogurmam diyorum hep ama karsisina bir cocuk ya da bebek gecse guluyo izliyo bir kardes onunda hakki diyorum rabbim nasip ederse  iki ideal benim icin :) 
tarafından
Hayırlısı olsun kuzum:)
0 oy
(571 puan) tarafından
Bakilabilecek kadar cocuk ama tek cocuktan yana degilim 
tarafından
Teşekkür ederim canim
0 oy
(461 puan) tarafından
Bır ınsanın kardesı olmalı helekı kız ıse. Ilerde sız bu dünyadan göçtukten sonra ona yol arkadaşlıgı etsın dıye. Evlenır esı olur dersenız de bu zamanın erkeklerını goruyorsunuz kaldı kı onların zamanında kım bılır nasıl olur. Onun ıyılıgını dusunuyorsanız en azından bı tane daha yapın. Yapım kı ılerde yoldaş sız kalmasın. 
tarafından
Teşekkür ederim canim
0 oy
(180 puan) tarafından
Bence kardeşi olmalı insanın bu hayatta ben tek beklerken Rabbim bi kız bi erkek ikiz nasip etti çok zor iki tanesini bir aynı anda büyütmek ama çok da güzel bi duygu ikisi beraber büyüyecekler beraber oynayacaklar Allahım isteyen herkese nasip etsin inşallah kimseye evlat acısı yaşatmasın...
tarafından
Amin canim amon sağlıkla büyüsünler
0 oy
(650 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Annem babam iki çocukla kalacaklarmış, akıllarındaki oydu, annem kadın hastalıklarından bir tedavi görürken kardeşime hamile kaldı, ben hep abimle ben birlikte büyüdük, birde kardeşime kız kardeş olsun istedik( babam ve ben) annemle abim oralı olmadı. (Kardeşim 16  yaşındaydı,) abim 26 yaşındayken trafik kazasında hayatını kaybetti. Kardeşim büyük bir depresyona girmişti. Annem babam ruh gibiydi.( Bense 19 yaşında evlendim 6 ay sonra ayrılıp babamın evine geldim, 2 aylık hamileydim babamın kapısına geldiğimde, çoklarına göre bebeği aldırıp, evliliği bitirmem gerekiyordu. 7 ay hamile 6 ay çocuk büyüttüm, babası adı geldi, ben annemlerde yiyip içiyorum,( sigorta, çalışma vs.yok) çatı katında kalıyoruz.) Abim vefat ettiğinde kızım 3,5 yaşındaydı, yani annemden istediğim kız kardeşi ben evlenip ayrılıp doğurmuştum. Kızım bizim yaşama sebebimiz oldu. Bunca yıl kızıma adı babası olanın hiç bir şeyi geçmedi, 10 yıldır görüşmüyor. Rızgı veren Allah. İnanın çevremin gıbtayla baktığı özendiği bir kız çocuğu yetiştirdim, 18 yıl sonra yeniden evlendim, şimdi kızıma kardeş geliyor, 25. Haftada hamileyim, onun sesini duyunca nasıl tepkiler veriyor. Biraz fazla uzun oldu. Hakkınızı helal edin. Sonra siz karar verin. Tek çocuk mu? Daha fazla mı?
tarafından
Ne zor seyler yaşamışsınız canim. Allah uzun ömür versin evlatlariniza
(650 puan) tarafından
Amin cümlemizin evlâdlarına. Herkesin bir imtihanı var. Nerede nasıl neler yaşayacağımızı bilmiyoruz
0 oy
(199 puan) tarafından
Çok çocuğa karşıyım ama tek çocuğuda aynı şekilde . Tek olmasını şu şekilde istemem elbet birgün benle babası öleceğiz bu dünyada kimsesiz gibi kalmasın yanında bir yoldaşı bir kan bağı kardeşi olsun birbirlerine destek olsunlar yoldaş olsunlar . RABBİM başa vermesin bir hastalık olur falan birbirlerine can olsunlar. Ben tek kızım erkek kardeşlerim olduğu halde kız kardeş istiyorum tek çocuk olsaydım demek hiç yapamazdım 
tarafından
Anladim canım hayırlısı olsun
(199 puan) tarafından
Amin canım hepimiz için hayırlısı Rabbimden
0 oy
(6,053 puan) tarafından

imkân olacak maddi bide manevi kendinin yetebileceginden emin olacan 4 çocuk olacak çok çocuk iydir kol olur kanat olur benim 2 kardeşim war keske daha fazla olsaydi bana gelince 1 oğlum war Allah kısmet ederse sırf yalnız kalmasın die 2 yi yapacam insAllah çünkü fazlası bizi yipratir:)

tarafından
Zor canim bu devirde gerçekten. Allah hayırlısını versin
(6,053 puan) tarafından
çok zor hemde aminnnn

İlgili bir soru bulunamadı

380,017 soru

11,375,584 cevap

34,860 kullanıcı

...