0 oy
140 göst.
Aile kategorisinde (1 puan) tarafından
Kizlar 4gundur 8 aylık bebeğimin kakası var armut zeytinyag kuru kayısı suyu veriyorum ama geçmedi birturlu hızlı çözüm öneriniz varmı?

4 Cevaplar

0 oy
(431 puan) tarafından
Badem yağı ve çörek otu yağı iyi geliyor 
(1 puan) tarafından
8 aylık bebek için uygunmu
(431 puan) tarafından
Orasını tam bilmiyorum canım aktardakilere sorarsan yardımcı olurlar birde aşşağıda biri dulcasoft yazmış oda fayda sağlar çocuk ne kadar yapasada kakanın yumuşak kalmasını sağliyo böylece çocuk yapınca acı çekmeden yapmış oluyo tabi onuda eczaneye sor ayına uyarmı diye çünkü genelde tuvalet eğitimi sırasında kullanılıyor çocuklar korkup yapmadığı zaman kak sertleşmesin diye
(1 puan) tarafından
Bilgi verdiğin için teşekkür ederim canım ama doktora başvurmadan önce evde sebzeler denesem kabak gibi. Ek gıda da armut zeytinyag dışında fazla birşey vermiyorum
(431 puan) tarafından
8 aylık olmuş neden ek gida vermiyosunki vermeye çoktan başlaman gerekirdi kayısı kaynatıp suyunu içir oda iyi gelir inşAllah sebzelere gelirsek kabak havuç falan ver önce patates ve muz verme iyice kabız olur
(1 puan) tarafından
Canım yanlış anladın. 6 aylıkken ek gıdaya başladım çeşit çeşit yiyor. Kabız olunca armut zeytinyag kuru kayısı kaynatıp veriyorum diye yukarda yazdım. Kabız olduğu için birşeyler yedirirken korkuyorum demek istedim. Muz patates yumurta sarısı ve daha birçok şeyi kabız oldu olalı yedirmiyorum. Yarın kabak deneyecegim
-Reklam-
0 oy
(2,264 puan) tarafından
Canım  ben 5 ay çektim  o problemi eczanede  dulcosoft  var 2 hafta kulladim  bagirsaklari  düzene girdi
(1 puan) tarafından
Canım doktordan önce gıdalardan neler denedin onerecegin birşeyler varmı onları da deneyeyim öyle gideyim diyorum
(2,264 puan) tarafından
Canim ben saf zeytinyağı,  kayısı, incir, rezene çayı,  masajlar , falan çok şey yaptım hiçbiri ise yaramadı.  Kızım 5 ay boyunca ya lavman  yada fitil e yaoti. En son fitil bile etki etmiyordu artık oturup ağladığımı hatrlarim. Bu arada benim kızımın süt ürünleri alerjisi vardi ama dikkat ediyordum yine yapmıyordu.
(1 puan) tarafından
Saf zeytinyağ kullanıyorum bende canım özel kendi doğal yapılan yerinden aldım. İncir rezene çayı denememistim onlarida deneyeyim de rezene çayı bebeğe değil demi kendin içtin süte geçmesi için? Bir ürüne alerjimiz yok da niye böyle oldu niye düzelmedi birturlu duzelmedii
(2,264 puan) tarafından
Evet kendim içtim canım. İnşallah. İyi ur çok geçmiş olsun
(1 puan) tarafından
Bende düzenli olarak içerdim de bu aralar bıraktım ondan kaynaklı kesinnnn
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Ek gıdadan ötürü kabızlık canım. Benim oglumunda o ayda basladı usgler kontroller hep havalarda uçuştu. Evde doktorumun önerisi ile lavman yapıyordum. Sonra doktorum bana duphalac yazdı. Ayyyy o ilaç müq müq oglum catır cutur yapıyor. 8 aydan basladık 22 aylık olcak hala kullanıyorum. Tavsiye ederim kabızlığa kesin çözüm.
(1 puan) tarafından
Kuru kayısı suyla kaynatıp verdik zeytinyağ yarın kaşıkla vereceğim armut veriyorum. Vereceğim gıdalara zeytinyağ dokuyordum yarın kaşıkla deneyeceğim olmazsa doktora gideceğim
(1,007 puan) tarafından
Valla bacım dediğim gibi denemediğim hiçbir şey kalmadı benim. En son care doktora gittim herşeyine baktırdım bi problem yoktu şükür. Lavman ve duphalac vermişti lavman bitti duphalac ile devam edebilirsin sıvılasınca kaka azalt veya kes demişti
(1 puan) tarafından
Ayy biz başlardayiz şuanda yarın kabak ve zeytinyağ deneyeceğim bakalım yaaa of benim yediğim şeyden olabilir mi
(1,007 puan) tarafından
Olabilir bacım onun yediklerinden de olabilir.
(1 puan) tarafından
En iyisi doktora danışmak ilerlemeden
0 oy
(409 puan) tarafından
Bamya yiyorsa eğer kaka yaptırır. Armut buldukça yediriyoruz. Ayrıca ek gıdada ilk aylar maflor damla kullandım. Yoğurdunu da activia sade ile mayalıyorum probiyotikli olduğu için. En önemlisi su içirmeyi unutmayın
(1 puan) tarafından
Yok bamyaya başlamadım daha da ayina uygunsa alıp deneyecegim söylediğin için teşekkür ederim. Armut ağacımız var ordan oldukça yediriyorum. Maflor damla hakkında bilgi sahibi değilim araştırmak lazım. Yoğurtta bir problemimiz yok şükür simdilik
(409 puan) tarafından
Maflor damla kakasını 5 günde 1 zor yapıyor diye önermişti doktor 3 aylıkken kullandık hemen eti etmişti,, daha sonra da ek gıdaya geçince tekrar kullandık doktor bilgisiyle. Yoğurdu da probiyotikli oluşu kabızlığı önlüyor diye yazdım, probiyotikli maya ile mayalamayı da deneyebilirsiniz

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 98 göst.
13 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Mrs. Boz (36 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 364 göst.
23 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Metesmoms (353 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 88 göst.
22 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Sirac_23 (1,122 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 100 göst.

379,190 soru

11,350,783 cevap

34,819 kullanıcı

...