0 oy
173 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kizlar ben yeni gelin oldum mayis ayında şehirden köye gelin oldum aşırı geri kafali bir köy tek başına kapının önüne bile süpürme ye çıkamazmis yeni gelinler ve genç kızlar . Kocam sürekli meşgul yani ve ben 5. Aya yeni girdim gebelikte hiç yürümüyorum sürekli yatiyorm sürekli uyuyorum. En ağır depresyonlar girdim yataktan kalkasim gelmiyor kayinnayla yaşamk zor :( bilmiyorum benm kaynanyla yaşaması zor kizlar yani şimdi buraya uzunca yazamam . Sorun şu ki ben nasil doğurcam bacaklarım hiç açılmıyor hep hep uyuyorum ağla kalk uyu döngü bu

12 Cevaplar

0 oy
(938 puan) tarafından
Öncelikle o senin vucudunun yapısıyla alakali bende senle aynı durumdaydım İnanki 2 aylık ti bebeğim karnımda geldim stres sinir akşama kadar yat yat sırf yüzlerini görmeyim. Diye ama acilmam çok kolay oldu ilk bebeğimi normal yolla 5 saatte ikinciyi 2 saatde doğum yaptım 
-Reklam-
0 oy
(2,537 puan) tarafından
Ben her gün yürüyüş yapar sabah aksam merdiven çıkar sabah uyanınca yatmadan egzersiz yapardım yine de normal doğum olmadı 3 gün sancı çektim 10  cm de açılmam vardı yine doğmadı kızım kakasını yaptı diye sezaryena girdim yani yürümek de bir şey ifade etmiyor. Ama biraz hareket etmek size iyi gelir dışarıya çıkamıyorsanız bile evde yürüyün. Hamilelik boyunca dinlediğim süreler vardı 40 dk sürüyordu onu açardım 40 dk boyunca hiç durmadan evin için yürüyüş temposundw yürürdüm lokantaların önünden geçemiyordum çünkü kokudan. Yürümek için illa dışarı çıkmak gerekmiyor 
0 oy
(7,301 puan) tarafından
Ay zaten  o psikolojiyle nasil dogurucan canim hicmi konu komsu yok beraber yuruyus yapabilecegin doguramazsin diye degil psikolojin icin temiz hava al kafani dagit diye doguma gelince bu senin yapinla alakali peki nerde dogurucan kontrollere gidebiliyormusun evde son aylarinda squat filan yapabilirsin plates topuda cok ise yariyor
0 oy
(7,409 puan) tarafından
Valla bunyeyle alakalı bacım benim evim ayrı ama eşim vardiyalı calisiyodu hemde günlük vardiyası değişiyordu gece gittiğinde kaynanama birakiyodu beni 2 gün kendi evimdeysem 2 gün kaynanamda kaliyodum 5 aylık oana kadar boyl devam etti eşim 10 sene sonra olmuş baba evlat hasreti çekmişler ben hemen hamile kaldım toruna da biey olcak diye bana da hic bi iş yatirmadilar 6 aylık olana kadar kendi evime bile bi süpürge tutamadım öyle soyleyim sürekli yattım ama 35inci haftada sancım çıktı 36nci haftada açılmama başladı ciğer geliştirici iğne faan vurundum 37+5te gittiğim de normal doğum sancım çıktı acilmam arttı ama malesef ki oğlum makat gelişti sezeryan olmaz czorunda kaldı doktor dinlen biraz yat en azından 38 haftayı tamamlayalım dedi çocuk kanala yaklaşmış girerse sıkıntı dedi aksaminasancim arttı geri koştur koştur hastaneye gittim açılmaya baktılar 6 cm mi dedi ne dedi hatırlamıyorum kaynanagille kavga etmiştim kafam üstümde değildi nstye bağladılar bi baktım milleti 40 olunca normal doğuma aliyolar benimki 30 snyede bi 70 oluyodu doktoru aradım söyledim doğum haneyi hazirlasinlar geliyorum dedi gece 23.55te doğum yaptım eğer oğlum başından gelseydi 5 dkda dogururdum sancimi bile ben hiç hissetmedim o yüzden çok dert etme hamileliğin tadını çıkar bana hep dediler özlersin diye aman bi yere mi gidiyorum anca yatıyorum hiç bişey anlamadım hamilelikten dedim ** oyle değilmiş gerçekten insan ozluyomus 
0 oy
(3,654 puan) tarafından
Kilometrelerce yürüdüm yine doguramadim :) suni sancı verildi sonrası sezaryen bazisit da hiç yürümüyor kolayca doğuruyor ama en azından evin içinde doktorun izin verdiyse egzersiz yap hamile pilatesi yap 
0 oy
(11,217 puan) tarafından

Sehirden köye gelin gitme cesaretini kutluyirum öncelikle:) umarim ebedi dgldir. Evde egzersiz yap youtubeda hanilelik egzerszleri var

0 oy
(4,961 puan) tarafından
Silkelen kendine gel canım bebek olunca Osman gerçekler basliyo tempo
0 oy
(1,890 puan) tarafından
Yengem 9 ay yattı ilk aylar düşük riski vardı sonraları da erken doğum riski. Maşallah çok kolay oldu ilk bebeğiydi normal doğurdu
0 oy
(1,246 puan) tarafından
Doğurmayı geçtim senin şuan psikolojin bozulmuş eşinle konuş bu durumu çıkarsın gezdirsin seni. evde dur dur sağlıklı bi psikoloji kalmamış sende. Eşinle konuş bian önce ve lütfen doğumdan sonra korun 2. Olmasın. Allah yardımcın olsun...
0 oy
tarafından
Hic alakasi yok ilk gebeligimde neler neler yaptim iki dk yerimde durmazdim enerjiktim cok zor dogurdum vucut yapisiyla alakasi var canim
0 oy
tarafından

Şehirden köye gitmeyi sen istemişsin

Her yörenin kendine has adetleri var (kabul etsekte etmesekte,)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 152 göst.
24 Ekim 2022 Diğer kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 277 göst.
18 Haziran 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,986 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 261 göst.
12 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Miss.Berna (4,136 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 281 göst.
23 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde &rumrum& (4 puan) tarafından soruldu

382,754 soru

11,458,114 cevap

35,042 kullanıcı

...