0 oy
1,490 göst.
Diğer kategorisinde (11,257 puan) tarafından
4 senelik evliyim ve 5 aylık kızım var evlendim 3 sene evliliğim otursun diye bekledim bu süreçte çok yıprandım yaşlandım resmen enerjim tükendi sonra cocuk oldu 3 ay gazı 4. Ay atagi onlar geçti 5 aylık olacak ve 1 haftadır psikolojim alt üst kucağa mi alıştı ne anlamıyorum bu aya kadar çok uğraştım alismasin diye herkesin keyfi iyi geliyor iki mic mic s.tir olup gidiyor ve sabrim kalmadi ciglik cigliga agliyor içimi dökmek istedim

53 Cevaplar

+1 oy
(6,671 puan) tarafından
3 yılda beklemiş sin oda  ilk defa doğurduktan sonra annelik bana göre değil diyeni duydum 
(11,257 puan) tarafından
3 yıl olmadı değil biz istemedik
(6,671 puan) tarafından
İyiki olmamış o zmn ne diyim:)
-Reklam-
0 oy
tarafından
Herkesin evliliğin de sorun oluyor anne baba olmayı siz seçtiniz ama o bebek dünyaya gelmeyi öyle anne babası olmasını seçmedi çocuğuna haksızlık etme dönüp baktığım zaman iyi ki var evladım diyorum  
(11,257 puan) tarafından
Evet iyiki var çok şükür biz istedik rabbim verdi insanın sabrının tükendiği zamanlar da oluyor ben çok çabaladım sallamaya alismasin kucağa alismasin diye şimdi gezmek istiyor ben her dakika nasıl gezdireyim onu memeyi bile reddediyor emmek istemiyor
0 oy
(3,244 puan) tarafından
Derinden bir oh çek.

10 defa nefes al ver

Hayde anneliğe devam.

Sen çok iyi annesin, kendine haksızlık yapma
(11,257 puan) tarafından
Allah razı olsun canım ciklik atıyor meme almak istemiyor direniyor o çok zorluyor beni zaten doğduğundan beli uyumayan bi bebek
(3,244 puan) tarafından
Ooo hele bi ergen olsun sen o zaman gör. Ne yaptın benim içinde der bu:D
(11,257 puan) tarafından
Kabuğunu beğenmez canım onu biliyom  :) derdini anlatamıyor ya insan ona stres oluyor
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Sakin ol tatlım yardım edecek kimsen yokmu 

Allah acılarını göstermesin,sen bayaaa bunalmışsın
(11,257 puan) tarafından
Amin canım rabbim evlatlarımızı bağışlasın yok canım annem çalışıyor kaynanamin hayvanları var onu bahane ediyor bunaldım gerçekten benim terapim temizlikti ama 5 aydır keyfimce temizlik bile yapamıyorum bu g.zekali kocam b.k var gibi her pazar koye gelir
0 oy
tarafından
Bebeği kucağa almak alıştırmak değil tam tersi bebek kendini güvende hisseder ve sakin olur gazi sancısı vardır ondan huysuzlaniyo haa bide tabiki insanlar sevip gidecek ne yapmalarını bekliyorsun canım 
(11,257 puan) tarafından
Sokaklarda veya oda oda gezdirmek kucağa alışmaktır ben de alıyorum kucağıma ama oturuyorum önceleri biraz sıkılır susardı şimdi gezmek istiyor bu da kucağa alışmış demek oluyor uyumaya direniyor memeye direniyor
(1,925 puan) tarafından
Kucağa alışmışlıktan değil bebek sıkılyor gezmek istiyor. Artık keşfetme zamanı eline alıp gezdireceksin gabikide
(11,257 puan) tarafından
Saatlerce nasıl gezdirebilirim kucağımda
0 oy
(2,286 puan) tarafından
Yorgunluk tabi ki oluyor 13 aylık kızım hala zorlanıyorum. Annelik kolay bir şey değil ki, kim söyledi ki kolay olduğunu? Ama kokusu, gülüşü herseyi yetiyor. Şimdi mesela kızım gelip sarılıp, omzuma yatıyor. Hiç bir şeye değişmem onu. Sabırlı ol, bol bol temas kurun. Evin işi yemeği batsın kalsın öyle oturun keyif yapın birlikte. 
(13,821 puan) tarafından
Benimkinde oldu:⁠-⁠(hala emmiyor ateşlendi dış çıkardı atak haftasiymis bide ozaman bı birkti daha emmiyor kafasını geri atıp ağlıyor gece uykusunda veriyorum biraz emiyo onuda anliyo
(11,257 puan) tarafından
İnşallah düzene sokabiliriz gerçekten meme reddi çok zor doğduğu gün almadı almayacak diye çok korktum zaman zaman reddediyor temelli birakmasindan korkuyorum
(13,821 puan) tarafından
İlk oğlum üç ay emdi malesef kolikti napsamalmadi küçüğüm dokuz aylık olacak işte napsam almiyo
(11,257 puan) tarafından
Insallah üstesinden gelebilirsin canım rabbim kolaylıklar versin hepimize
(13,821 puan) tarafından
Amin ins
0 oy
tarafından
Psikolojik tedavi görmelisin destek almalısın 
(11,257 puan) tarafından
Tedavi görsem ne ki ya kocayı aticam basimdan benim terapim temizlik ama 5 aydır onu bile yapmiyorum
0 oy
(3,582 puan) tarafından
Biraz nefes almaya ihtiyacın var sadece bir iki saat annene yada eşine bıraksan dışarı çıksan iyi gelecektir 
(11,257 puan) tarafından
Annem avutamiyor canım doğdu doğalı ya eşim ya ben ama eşim de nerde o şey bi pazar evde kaldığı yok
0 oy
tarafından
Sabır sabır sabır. Herşeyin başı sabır evet ama en çokta anneliğin başı sabır.

Benim de kızım 6 aylık olcak canım bazen koyduğum yerde durmayıp bağırıyor, işimi bırakıyorum kucağıma alıyorum, sarılıp öpüyorum veren Allah'a şükrediyorum. Ya hiç olmasaydı o zaman ne yapardım diyorum.

Bunların şimdi kucak zamanı bırak istediği kadar kalsın. Sakin senden, kucağından, şefkatinden mahrum etme. 

Zaman öyle bir geçecek ki biz bu günleri Özlem le yâd edeceğiz buna emin ol canım.

Evet anı yaşarken zorlanacağız ama hepsi gelip geçiyor ☺️

Yeter ki canları sağolsun ❤️
(11,257 puan) tarafından
Hastaneye gideceğim yarın normal bi kontrol için aklıma geldi ama bilemedim kafamı bosaltabilsem bu kadar olmaz ama ben çabuk sinirlenen biriyim normalde de hakim olamıyorum kendime
tarafından
Bende sabırsızim hemen sinirlenirim ama evlat bambaşka canım. Bizim 2.yilin sonunda oldu belki ondandır hassasiyetim bilemiyorum
(11,257 puan) tarafından
Allah onları bize bağışlasın
tarafından
Amin inşallah canım. Bize de sabır, güzel huy versin ❤️
(11,257 puan) tarafından
Cok amin
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Psikolojik olarak yıpranmışsn ama bebeğin için daha sağlam olman lazım her bebek zor büyür Sen bebeğine odaklan bol bol oku kendinide bebeğinide 
(11,257 puan) tarafından
Okuyorum canım sesli acıyorum netten doğduğundan beli ama şu 1 haftadır çok çığlık atıyor inan Wc ye gidemiyorum noldu çocuğa bilmiyorum
0 oy
(4,948 puan) tarafından
Annelik tamda bu işte.
(11,257 puan) tarafından
Allah başımızdan eksik etmesin
0 oy
(995 puan) tarafından
Ben 12 yıllık evliyim 3 çocuğum var 

Ben bile bazen diyorum

İnsanın psikolojisi her zaman bir olmuyor

Lütfen bir soru sorulduğu zaman linclemeyi bırakın 
(11,257 puan) tarafından
Ben 5 aydır kendim bakıyorum canım eşim yardımcı oluyor tabiki ama zaten o gelene kadar uyku saati yakın oluyor ev işi yemeği geçtim yeri geldi afedersin Wc ye gidemedim ben temizlik yaparak atıyorum stresimi ama 5 aydır o da mümkün değil eşim desen her pazar koye kaynananin yanına geliyor bunaldım gerçekten
Maşallah senin de evlatlarını bağışlasın rabbim
0 oy
(196 puan) tarafından

Bence destek almalisin canım kimsen yokmu yakınlarda

Benim dört tane kızım var bir kere bile bu cümleyi söylemedim neler yaşadın bilmiyorum ama kafanı rahatlacak bişey yap çocuğuna yazık çünkü senin duygu durumun bebeği etkiler 
(11,257 puan) tarafından
Annem var çalışıyor canım kaynanam da hayvanları bahane edip gelmiyor hoş o da sokak sokak gezdirip kucaktan koymuyor gördüğünde istemem bakmasını evdeyim hep çıkmıyorum bi yere rabbim senin de evlatlarını bağışlasın masallah
(196 puan) tarafından
Annelik dünyadaki en mükemmel duygu sende biliyorsun bunu inanıyorum sadece dinlenmeye ihtiyacın var ama dinlenemesende gezemesende tatil yapamasanda annelik fedakarliktir
(11,257 puan) tarafından
Gezmek tatil dinlenmek hiç birini sorun etmiyorum canım stres olduğum tek konu ağlama krizine giriyor ve memeyi reddediyor yoksa bütün ilgim odağım bebegim
0 oy
tarafından
Bunalmış sin ama hastane köşelerinde evlatlarıyla imtahan olanlara bak sirkelen ve kendine gel yap bi kahve şükür elhamdülillah rabimme de 
(11,257 puan) tarafından
Şükür ediyorum canim binlerce kez şükür rabbim isteyen herkese nasip etsin evlatla imtihan vermesin allah
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Annelik kolay değil ki canım hepimiz öyleyiz o 3 senede yıprandım yaşlandım demişsin çocuğu düşünmeseydin keşke hiç
(11,257 puan) tarafından
Ah annelik ah karna düşünce çektirmeye başlıyorlar dimi  :)
(6,441 puan) tarafından
Evet şuan hamileyim mesela kızımla mı uğraşayım karnımdakinin bel ağrısıyla mı anlamadım
(11,257 puan) tarafından
Allah bağışlasın canım rabbim hayırlı doğumlar versin inşallah
(6,441 puan) tarafından
İnşallah allah razı olsun
(11,257 puan) tarafından
Hepinizden razı olsun inşallah
0 oy
tarafından
Aynen ne evlilik ne annelik bana gore degilmiş
(11,257 puan) tarafından
Sen de mi zorlaniyorsun
tarafından
Evet yani bebegime yeteme korkusu ona iyi bakamama korkusu eşimin hastaligi eşimle olmayan iletişimimiz beni zorluyo
(11,257 puan) tarafından
Rabbim hepimizin yardımcısı olsun canım
tarafından
Amin aminnn.
0 oy
(1,325 puan) tarafından
Psikoloğa gidersen iyi gelebilir. Bi arkadaşım vardır böyle senin gibi çok bunalmış zor durumdaydi yardım edeni yoktu vs. 

İkinci çocuğu hiç asla düşünmüyorum günahı olmasa bağlatmayı bile isterim diyodu o derece. Kabuslar görürdü ikinciye hamile olduğunu. Eşindende bebektende yorulmuş anlayacağın Cook. Sonra psikoloğa gitti 3 seansta falan rahatlamıştı daha iyiydi
(11,257 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım 2. Yi ben de düşünmüyorum gerçekten hem gelecek kaygısı her şey oluştu bende kafama taktığım o kadar şey var ki hemen her şey olsun bitsin modundayim ben tez canlıyım biraz bunu aşabilir miyim bilmiyorum
(1,325 puan) tarafından
Tabi ki aşabilirsin :) insanız işte zaman zaman böyle hissetmemiz çok normal. Bazen önümüzü kapkaranlık görüyoruz sanki hiç rahat etmeyecekmişiz sanıyoruz ama değil :) bak kendin söylemissin evliliğin için ne kadar mücadele etmissin ama şuan da şükür ki problemin yokmuş. Demek ki sen çok güçlü bir kadınsın. Bebeğin için de mücadele edersin tabiki. Ve kazanırsın mutlaka :) 3-5 sene sonra bakmıssın mutfakta kek yapıyosunuz birlikte :)
(11,257 puan) tarafından
Allah razı olsun canım çok güzel moral verdin çok sağol
0 oy
(10,892 puan) tarafından
Sakın ol canım. Hepimiz gectik o zamanlardan. Sana kanguru almanı oneririm. Ben aylarca evde oyle işimi yaptım. 
(11,257 puan) tarafından
İs hiç önemli değil canım dursun yeterki
(10,892 puan) tarafından
Kuzum bak sadece seninki degil boyle emin ol. Seninle olmak istiyor sadece
(11,257 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından
Pardon da sen doğurdun senin çocuğun millet napsın gelip senin çocuğuna mı baksın ne biçim laf o s.ktirolup gidiyorlar 
(11,257 puan) tarafından
Oda oda gezdiriyorlar meme derdi olmasa bana verdikleri yok sokağı gezdiriyorlar 2 mızırdasa o zaman onu da yapmasınlar benim çocuğumsa bana bıraksınlar
0 oy
(974 puan) tarafından
Çocuğum kucağa sallamaya alismasin diyen ne kadar anne varsa hepsinin çocuğu alışmis gördüğüm kadarıyla minicik bebekleri eğitmeye çalışıyorsunuz ve bu sürede hem bebek hemde anneler yoruluyor yıpranıyor biraz oluruna bırakin hafif hafif sallansun biraz gezsin bıraz kucakta kalsın ne olacak öylece kucakta tutmayın sizde alın kucağıniza konuşun sevin sakinleştirin yatak odasına gidin yatağın ustune bırakın sizde yanına uzanın bir daha alın bir daha bırakın ama sürekli iletişim halinde olun o zaman yavaş yavaş kucağınızdan vazgeçer benimde üç çocuğum var az önce küçük çaplı bir kriz vardı evde geçti gitti olur yani böyle şeyler çocuklar hopp diye büyümüyor 
(11,257 puan) tarafından
Evet haklısınız ben 3 ay salladım gaz problemimiz vardı ama sorun bu değil sorun oda oda gezdirmeleri koye gidince sokak gezdirmesi kaynanamin elbetteki kucağıma alıyorum yanına oturup oynuyorum müzik acıyorum konuşuyorum yanına uzanıyorum bu şekilde ilerliyorduk ama artık gezmek istiyor gezdiriyorum oturunca ağlıyor ben akşama kadar nasıl gezdirebilirim
(974 puan) tarafından
Geçici bir durum bu sürekli böyle olmayacak sakin olun ve olduğu gibi kabul edin atak gaz diş diye beklemeyin üç çocuğum da da oluruna bıraktım hatta bazen gittiğim yerlerde ayakta kucağımda sallarken bir taraftan muhabbet ediyordum ki normalde sinirli bir insanim
(11,257 puan) tarafından
Neler neler deniyorum canım yatarak mi emzirmedim kucağıma mi almadım yeri geldi ayakta biraz pis pis yaparak emzirdim krize girdiğinde ne sallanmak istiyor ne meme istiyor uykuya direniyor ben böyle olunca stres yapıyorum diğer türlü bebek elbetteki zor olacak

İlgili sorular

+1 oy
34 cevap 642 göst.
16 Ocak 2024 Diğer kategorisinde dilayyla (28 puan) tarafından soruldu
+6 oy
34 cevap 768 göst.
6 Haziran 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 200 göst.
23 Ağustos 2023 Aile kategorisinde 1anne1prenses (27 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 204 göst.