0 oy
1,156 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar oğlum, 8 aylık olacak yakında birlikte duş alıyoruz banyoya giderken üstlerimizi çıkarınca öyle çok mutlu oluyor ki bende seviyorum bu durumu duşa giriyoruz kucağımda göğsüme yaslıyor başını orda yatıyor suyum altında yarım saat bazen bir saat duruyoruz öyle çok seviyor öyle durmayı (bu arada duştaki suyumuz klozete bağlı sifona yani deposu var orda birikiyor iki katlı müstakil bir eve taşındık ev sahibi öyle yaptırmış zamanında boşa gitmesin su diye) bugün misfirim geldi bir arkadaşım geçerken uğradı onunda yeni bebeği oldu tek başıma yıkayamıyorum haftada bir kayınvalidem yardıma geliyor yıkıyoruz dedi bende ben böyle yıkıyorum sende öyle deneyebilirsin dedim oda ayıp günah dedi çocuğun namus kavramını öğrenemez herkesle yıkamaya çalışır falan dedi biliyorum öyle olmayacağını ama yinede sizede danışmak istedim sizce yanlış mı yapıyorum bu konuda altımda iç çamaşırım oluyor bu arada belirtmeyi unutmuşum 

38 Cevaplar

+6 oy
(3,000 puan) tarafından
Bebeğiniz daha cok küçük anne ile ten teması ikinizin arasındaki güvenli  bağı arttırır ben normal bir durum olarak düşünüyorum.
-Reklam-
+1 oy
(2,972 puan) tarafından
Evet çocuk büyüyünce de istiyor aynı şeyi ve normal birşey olarak karşılıyor. Küçükten herşeyi öğretmek lazım görüyoruz ortalığın halini
tarafından
Öyle ama kendim yıkayamıyorum başka türlü aşırı hareketli kendi küçük küvetinde durmuyor asılıp düşürüyor bir tarafa heryer su ondan sonra
(2,972 puan) tarafından
Ben kzimi bile kucağıma alıp yıkamiyorum şuan 15 aylık oldu günahı namahremi öğrensin diye simdi basite alıp birşey olmaz derseniz ilerde gerçekten büyük sorunlar yaşarsınız
+1 oy
(4,889 puan) tarafından
Edep yönünden banyoda yalnızken bile iç çamaşırsız durmamız doğru değil, bebeğin mahremiyeti açısından da o şekilde yıkanmak doğru değil. 
tarafından
Altımda hep iç çamaşırım olur onu asla çıkarmam başta belirtmeyi unutmuşum
+1 oy
(153 puan) tarafından
Bence böyle yıkamanız da bir sorun yok. Havuzda denizde bikini giyip çocuğunuzla oynamanız ile aynı şey. 

Çocuk çok kapalı ortamda büyüdüğünde daha meraklı oluyor. Cinselliğe sapkınlığa daha meyilli oluyor.
tarafından
Böyle düşününce bende bir sorun görmüyor mahremiyet duygusu şu anda bile gelişmiş durumda oğlumda kimsenin yanında üstünü çıkarmak istemez ağlar altını kimseye değiştirtmez annem ve ben sadece bunları yapabilecek kişiler
+1 oy
(2,132 puan) tarafından
Canım banyo oturaklari oluyor vantuzlu, ben onu taburenin üstüne koyup onunla yıkıyorum 4 aylıktan beri. Ben de kızımla girmiştim bir kez ama takip ettiğim doktor ve pedagoglar bunun doğru olmadığını söylediler. Mecbur olmadığım için bir daha yapmadım 
tarafından
Onlardan alıyım o zaman çünkü aşırı hareketli oturmuyor ayakta durmuyor suyu aşırı seviyor hemen oynayacak suyla bi şekilde baş edemiyorum o yüzden
(2,132 puan) tarafından
Ben banyom çok dar, duşakabinde ikimiz duramıyoruz. O duşun içinde ben dışında oluyorum. Her akşam yıkıyorum ve 10 aylık ben çok rahat ediyorum. Taburenin yüzeyi nedeniyle vantuzlar yapışmıyor ama tehlikeli bir durum olmuyor
+1 oy
(462 puan) tarafından

Ben yorumları okudum kimi dini yönden girmiş olaya yok edep yok mahremiyet , tamam doğrudur belki ama doktorlar bile bebekle güvenli bağ kurma açısından ten tene teması öneriyor beraber duşa girin diyor. Bazı konularda ağzı olan konuşuyor sen kendi bildiğini yap boşver benim 3 aylık oğlum bende o şekilde yıkıyorum... 

Çok merak ediyorum dini yönden öle böle diyen dinini dört dörtlük yaşıyor mu ?
tarafından
Tek başıma başka türlü zaptedemiyorum maalesef
(462 puan) tarafından
Bende öle küvetinde yıkasam sabunlayınca elimden kayıyor bende duşta oturuyorum yere yatırıyorum bacaklarıma öyle yıkıyorum
(909 puan) tarafından
Mathselin sana artılar feda olsun:)
(462 puan) tarafından
Saol  bacım :):):)
(909 puan) tarafından
Rica ederim canım:)
0 oy
(875 puan) tarafından
Ee sorsaydın arkadaşa kayınvalidem yıkamıyorsa ben teksem çocuk kendi kendine mi yıkansın deseydin bende aynen dediğin gibi yıkıyorum başka nasıl yıkayabilirim altımda iç çamaşırım oluyor benim elbiseyle girecek halim yok 
tarafından
Benimde aynı şekilde altımda oluyor başka türlü denedim ama baş edemedim aşırı hareketli her yeri birbirine katıyor
(394 puan) tarafından
Bende öyle yıkıyorum hem korkmuyo hemde daha iyi kavriyorum.
0 oy
(12,765 puan) tarafından
Sonuçta meme emdiği sürece göğsünü görecek ama ben tamamen çıplak yanında durmuyorum altta iç çamaşırım olurdu muhtemelen de beraber duş olayı mantıksız değil yani herkesle gidip yıkanayım demez 
tarafından
Tamamen çıplak değil zaten canım altımda iç çamaşırım oluyor sürekli
(12,765 puan) tarafından
Ben hiç yapmadım ama elimden kayar düşer diye korktuğum için yaşı falan geçince bırak bence ama şimdilik sıkıntı olmaz
(48,494 puan) tarafından
bende öyle yapıyodum bebekken kucakta değilde camasir giyiyodum
0 oy
tarafından
Bence üzerine yinede iç çamaşırı giymelisin
tarafından
Öyle yapıyorum asla çıkarmam altımda iç çamaşırım oluyor hep
tarafından
O zaman sorun yok canım ne yapsın 8 aylık bebe kendi kendinemi duş alsın :D
0 oy
(1,161 puan) tarafından
bir  kiz  annesiyim ama asla  kizimla  beraber  banyo yapmadim..  bende  dogru bulmuyorum bu durumu  canim
tarafından
Aşırı hareketli olduğu için başka çare bulamadım
(1,161 puan) tarafından
ben kizimi hep aldigim  banyo seti var   vanna  derler   sizde bilmem nedir  onun icinde  oturdub hep yikardim.  simdide  oyle yikari myani
tarafından
Küçük küvet şekilde olanlardan mı ondansa eğer var onun içinde yıkıyordum daha küçükken şimdi onu deviriyor hem kendi düşüyor hemde heryeri su yapıyor
0 oy
(1,334 puan) tarafından
Ben sanmıyorum ayrıca daha çok minik 
0 oy
(11,217 puan) tarafından
Valla iki kizim var sanirim 1 kez tek oda hamileyken buyuk kizimla yikandik. Hic yapmam
0 oy
(417 puan) tarafından
En azından iç çamasırların olmalı diye dusunuyorum benım oğlum esımle giriyor o yıkıyor camasır onemlı daha kucuk anlamaz ama bence öyle yapma
tarafından
Altımda oluyor sürekli iç çamaşırım eşim 11 de geliyor işten 6 da gidiyor çoğu zaman görmüyor bile oğlumu her gün aynı saatte tatilide yok onun böyle bir imkanı yok maalesef
(417 puan) tarafından
Sen bu alıskanlıgı bırak  o zaman kuzum 8 aylık deme alısıyorlar  tek yıka oğlunu
(417 puan) tarafından
Ayakda durmaya baslasın deme oğlum 16 aylık yuruyor ayakda duramıyor banyoda kayıyor yada korkuyolar 2 yasına kadar o sekılde bekleme yanı
tarafından
Bırakmaya çalışıyım o zaman aşırı hareketli asla durmuyor suyu çok fazla seviyor kendi ordan oraya atıyor suyun altında küçük küvete oturtuyorum onu deviriyor ayaktayken yıkamaya çalışıyorum bu sefer tek elimle bişey yapamıyorum suyu tut yıka üşümesin bilmem ne
(417 puan) tarafından
Bende aynı banyoda bas edemiyorum valla kayıveriyor elımden babası yıkıyor o yuzden
0 oy
tarafından
Ben de oğlum aklı ermiyokan ara da bir yazın giriyoduk ama şuan aklı erdiği için tek yıkıyorum beraber girmiyorum hem psikolojik olarak etkileniyor sende var bende yok gibi hemde normal kabul eder böyle şeyleri mahrem duyguların da karmaşa yaşaya bilir 
tarafından
Tam olarak kendisi ayakta durmaya başlasın bende bırakmayı düşünüyorum ama şu an duramıyor benim illaki tutmam gerekiyor tek elimlede bişey yapamıyorum
0 oy
(48,494 puan) tarafından
kizim iki yasina kadar beraber yikandik biz sonra o anlamaya baslayinca onu yikayip cikardim sonra ben dus aldim cok kucuk daha suan sorun olmaz 

su detayini iyiki yazmışsın yarim saat bir saat duruyoruz deyince akan suyu dusundum bende☺️
tarafından
Asla suyu israf etmeyi sevmem bu ev birazda o yüzden hoşuma gitti diyebilirim
0 oy
tarafından
Ben kızım uyuyunca yıkamıyorm kızımı yıkarkende zaten kıyafetlerim oluyo üzerimde 
tarafından
Bende o uyurken alırım duşumu sadecw onu yıkarken giriyorum altımda iç çamaşırım oluyor hep
0 oy
(7,121 puan) tarafından
İki bebisimide kendim yıkadım tek başıma tek elimle tuttum tek elimle yıkadim eltimler çok yapar baba yıkanırken oğlunu alır yıkar anne yıkanırken kizini alıp yikar 5 yaş 11 yaş erkek .... Yani ben elimde yıkamak zorunda kaldığım için usumesinj istemediğimden hemen giydirirdim beraber yıkanmak hiç aklıma gelmedi açıkçası 
tarafından
O kadar büyük olsa asla girmem zaten en fazla gireceğim yaşına kadar sonrasında ayakta durdurup hemen yıkamaya çalışıcam şu an aşırı hareketli ve durdan anlamıyor hiç
(7,121 puan) tarafından
Hshshs bizimki 4 yaşında havlu tutarken hadi kendine iki tas dök diyorum özgüveni yerine geliyor :) yaa sanırım ben hem kendim sampuanlanip durulanirken aynı anda onuda yapamam helal olsun sana
tarafından
Ben kendim duş almıyorum önce onu yıkarım çıkarırım zaten uyur banyodan sonra hemen o sırada hemen bende girerim
(7,121 puan) tarafından
Bdbdbdb sistem iyiymiş kız
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Anormal bir durum gibi gözükmüyor olabilir ama inan bebekler her şeye hemen alisiyorlar sallanmak gibi düşün yedi ay sallamadim dokuz aylık olacak dış atak salladım dalamadi çünkü ve ikinayda alıştı şimdi istiyor aynı şekilde düşün ne kdr erken bırakırsan okdr iyi 
tarafından
En fazla yaşına kadar bu şekilde yıkayabilirim zaten sonrasında bir şekilde sandalyeye falan oturtarak yıkamaya çalışıcam şu anda durdan anlamıyor nereye oturtsam suyu oynayacam diye kendini ordan oraya atıyor
(13,824 puan) tarafından
Evet benim ki de öyle zor oluyor biraz hareketli olunca
0 oy
(2,186 puan) tarafından
Biz 3 kız kardeş annem sokar yıkardı bizi bir yandan gülüşün oynardık sonrada şampuan yüzünden ağlardık su diye. Sapık olmadık neyin ne olduğunu da biliyorduk ki sizin bebeğiniz daha çok küçük. Büyüdükçe artık durdugu yerde yikarsiniz. Ben absürt bir şey göremedim  
tarafından
Bizde aynıydık 2 kız kardeştik hep birlikte girerdik annem bazen ayağımızın altına yorgan falan verirdi oynuyorsunuz bunuda çiğneyin bari diye ama erkek olduğu için biraz tereddütte kaldım bende böyle diyince
(2,186 puan) tarafından
Ben kızımı kovanin içine koyuyorum hem oynuyor hem yıkayıp çıkarıyorum hemen ama önceden bende üzerimi çıkarıp kucağıma oturtup yıkadım hep cokta eglenceli oluyor :) bu günlerin tadını çıkar:)
0 oy
(9,626 puan) tarafından

image

Canim bizde şunun aynisi rengi değişik olanı var ben buna oturtup yaptırıyorum banyosunu şuan için küçük ama artık yaşından sonda buna benzer bise alıp kullanabilirsin

tarafından
Bunda asla durmaz benim oğlum oturtamıyorum bile ordan oraya atıyor kendini

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 325 göst.
10 Kasım 2020 Aile kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 511 göst.
23 Mart 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 311 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu