0 oy
1,162 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar oğlum, 8 aylık olacak yakında birlikte duş alıyoruz banyoya giderken üstlerimizi çıkarınca öyle çok mutlu oluyor ki bende seviyorum bu durumu duşa giriyoruz kucağımda göğsüme yaslıyor başını orda yatıyor suyum altında yarım saat bazen bir saat duruyoruz öyle çok seviyor öyle durmayı (bu arada duştaki suyumuz klozete bağlı sifona yani deposu var orda birikiyor iki katlı müstakil bir eve taşındık ev sahibi öyle yaptırmış zamanında boşa gitmesin su diye) bugün misfirim geldi bir arkadaşım geçerken uğradı onunda yeni bebeği oldu tek başıma yıkayamıyorum haftada bir kayınvalidem yardıma geliyor yıkıyoruz dedi bende ben böyle yıkıyorum sende öyle deneyebilirsin dedim oda ayıp günah dedi çocuğun namus kavramını öğrenemez herkesle yıkamaya çalışır falan dedi biliyorum öyle olmayacağını ama yinede sizede danışmak istedim sizce yanlış mı yapıyorum bu konuda altımda iç çamaşırım oluyor bu arada belirtmeyi unutmuşum 

38 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kızımla da oğlumla da yıkandim böyle. Zaten dogduklarindan beri çok ten tene temasa dikkst ettim bolca öpüp kokladım. Ama 6 7 Aydan sonra bıraktım o şekilde.sisme havuz var aldım yaz boyu içinde eğlendiler 27 ve 14 aylıklar ikisine da tulum gibi kısa kollu ve sortlu olan mayolardan aldım.
tarafından
Arıtma takılı evimde ev sahibi mermeri delmemize izin vermedi musluğu dolapta duruyor gidip açıyor sürekli kendini ıslatır yerleri ıslatır suyla oynamayı çok seviyor
-Reklam-
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Bence gayet normal bir durum . Bana göre olması gereken o . 
0 oy
(1,024 puan) tarafından
Bende oğlumu kendim yıkarım çok sever suyu altımda iç çamaşırı ve sutyenim olur üstümde yani kendi evladım daha küçük sonuçta:) 
tarafından
Sütyenimi kendisi asılır varsa göğsüme yaslanmak için
(1,024 puan) tarafından
Benimki hiç emmedi beni o yüzden hiç görmedi göğsümü bugüne kadar öyle bir derdim yok :)
0 oy
tarafından
Olabilir belki ben hiç yapmadım zatide ama 1 saat cok fazla geldi gereksiz fazla
tarafından
O suyla oynamayı seviyor su israf olmadığı içinde gönül rahatlığıyla duruyoruz
0 oy
(1,928 puan) tarafından
Bende desteksiz oturana kadaröyle yıkıyorum ten teması önemli mis gibi de oluyorlar. Çok biliyorsa kendi tek başıma yıkasaymış
tarafından
Benim oğlum desteksiz oturuyor ama durmadığı için hiç işime yaramıyor tam tersine zorlaştırıyor
(1,928 puan) tarafından
1 yaştan sonra yıkanıyor canım
0 oy
(909 puan) tarafından
Allah aşkına 8 aylık bir bebekten bahsediyorsun bunun nesi günah aklım almıyor. Benim oğlum 2 yaş 3 aylık birlikte yıkanıyoruz. Zaten biraz daha büyüyünce istemez kimseyi. Anne karnında 9 ay taşıyorsun emziriyorsun. Hatta 2 yaş kadar ve daha uzun emziren var ozaman oda namus olsun. Bırakın şu geri düşünceleri. 
tarafından
Bende öyle olacağını sanmıyorum ama yinede bilmediğim farklı bir şey vardır diye danışmak istedim
(909 puan) tarafından
Senin bebek daha küçük canım. Edep ve namus ilerde öğrenecek. 8 aylık bebek namahremi ne bilecek. Üst değişirken alt değişirken dikkat ederim. Şuan 2 yaş olduğu için alışması açısından dikkat ediyorum.
tarafından
Altını benden ve annemden başkasına kendisi bile izin vermez çığlık çığlığa kalır onlara bende dikkat ediyorum ama bu banyo konusunda bilemedim
(909 puan) tarafından
Anladım canım. Dediğim gibi ben yıkanıyorum arada oğlum ile.
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Ozmanan denize girenler tam gunahkar :)))) oğlm 3 aylık oödupugundn bu yana hep beraber yıkanıyorz. Kimseye minnet etmem 
tarafından
Sadece çağırabileceğim annem var onuda her gün gel yıkayalım diyememki
(2,804 puan) tarafından
Ben onu leğene koyuyorum içinde köpük su oyuncakları oynuyor ben yıkanıyorm snra onu yıkayıp çıkıyoruz hergün kimseyi bekleyemem yalvaramam mıy mıy çekilmiyor hiç
0 oy
(1,254 puan) tarafından
Cocuk avret yerini ogrenene kadar yani farkına varana kadar sorun yokmuş diye ogrendim bende, bende tek büyüttüğüm için böyle yapıyorum ama alışmasın sürekli beni ister diye bırakma durumunda kalabilirim banyo oturagı almayı dusunuyorum bakalım benimki de 7 aylık kendi küvetine de sıgmıyor küvet kucuk sanırım bide desteksiz oturamıyor mecbur giriyorum beraber, ama aşırı mutlu oluyor bende oda cok huzurlu oluyoruz:)
tarafından
Çok güzel zaman geçiyor onunla orda
0 oy
tarafından
Valla benim oglum 2 yaşında gecen birlikte yaptik zor olmasaydi sürekli yapardik buyuyene kadar 
0 oy
(437 puan) tarafından
Bazen bende yapıyorum herzaman birini bulamıyorum cocuğu yikayacak başlarda eşimi beklerdim keyfi gelirse yikardı keyfi gelmezse yikamaz e cocuk 3 gun dursa 4 uncu gun nekadar elini yuzunu silsemde kusuyor salya cikariyor kokuyor bebegimde yikanmadiği icin huzursuz oluyor napabilirim küveti var tek basıma onumu zapt edim yikayimmi elimden kayıp düşmesi cabası herkes konuyu bi yere cekiyor 
tarafından
Küvette asla durmuyor zaten suyla oynayacam diye deviriyor tek başımada başka çarem kalmıyor
0 oy
(1,257 puan) tarafından
Saçmalamış daha bebek o 
0 oy
tarafından
Kızımla hiç yikanmadim taki bu yaza kadar hamilelikte onu yıkamak zor oldu Haziran temmuz ve Ağustos aylarinda kızımı yikadigim her gün bende soyunup onunla yikandim normal bişey ama oğlumla yikanmam 
0 oy
(588 puan) tarafından
8 aylık bir bebekten bahsetmişsiniz yorumlar komik gerçekten... Buna ayıp günah diyenin kendisi sapik aklı fesat çalışan bir kimsedir diye düşünüyorum. Ha bir yaşından sonra o şekilde yıkamanız doğru olmaz bence oda çocuğun psikolojisi açısından mahremiyet duygusunu benimsemesi açısından yoksa yine bir sakincasi yok. Sacmalamislar. O zaman emzirmeyelim de bebeklerimizi öyle şey olur mu ya
0 oy
(1,569 puan) tarafından
Beeğim 4 buçuk aylık doğduğundan beridir kucağımda yıkıyorum birlikte yıkanırız .üstünü çıkarırken öyle seviniyor ki çığlık atıyor kahlaha atıyor çırpınıyor resmen .çook seviyor kucağımda duşa girmeyi .kim ne derse desin bebeğimin o mutlu halini görmek için bile yıkarım o şekilde 
0 oy
tarafından
Canim ben tek basima gayet rahatbyikiyorum suyu seviyor uslu duruyor cnku 8 aylik oldu ama bazen beraber giriyoruz cok hosuna gidiyor aynen senin gbi gogsume kafasini koyuyor guluyo fsls  cok mutlu oluyorum bende  sanmiyorum bsey olucagini yani sonucta bunu ilerki donemde yapmicaz ve acik acik cocuklarimiza herseyi anlaticaz namus kavramininda ne oldugunuda yani 
0 oy
tarafından
Yanlış tabii. Mahremiyet duygusunun küçük yaşlarda oluşması gerekiyor. Çocuk özel bölgelerini bilmeli 
0 oy
(1,736 puan) tarafından
Daha çok küçük, bunun zararı olmaz yararı olur. Aranızdaki bağ daha da kuvvetlenir. Aklı ermeye sormaya başlayınca zaten insan ister istemez dikkat ediyor. 
0 oy
(597 puan) tarafından
Vallaha oglum 21aylik + hamileyim. Oturtuyom banyoya benle beraber yikanio ama genelikle esim yikiyor. Esim banyoya girince oglumuzuda aliyor beraber yikaniyorlar (esim ustunde boxeri asla cikarmaz cocuk yajindayken). Oglumuzun yikanmasi bitince bana veriyor kendisi komple ykanmaya gidiyor

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 325 göst.
10 Kasım 2020 Aile kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 512 göst.
23 Mart 2019 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 314 göst.
11 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 758 göst.