0 oy
162 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (1,541 puan) tarafından
Ben genelde karabiber pul biber kimyon kullanıyorum kori  ve toz tatli kırmızı biber aldim nelerde kullanayim sizler ne kullanıyorsunuz ve önereceğiniz baharat var mı nelerde kullanıyorsunuz 

14 Cevaplar

0 oy
(6,364 puan) tarafından
Köriyi makarna ve tavukta kullanabilirsin. Toz kırmızı biberi de pulbiberi attıgın herşeye atabilirsin :D 
(1,541 puan) tarafından
Başka ne kullanıyorsun
(6,364 puan) tarafından
Valla canm nane reyhan isot karabiber pulbiber toz kırmızı biber köri zerdecal yenibahar kajun kekik bunları kullanıyorum
-Reklam-
0 oy
tarafından
Kori tavuga cok yakisiyo onun disinda kullanmadım 

Kirmizi biberi de yemege corbaya koyuyorum nane kekik filanda kullanıyorum ben yemeklere esim isotcu biraz da isot koyuyorum 
(1,541 puan) tarafından
Kekik ben etlere kullanıyorum
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Tavuk soslarken köri toz biber güzel olur. Fırında elma dilim patates te olur.
0 oy
(17,921 puan) tarafından
Kimyondan nefret ederim :D pul biber kekik tuz karabiber en çok kullandıklarım
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ben kekik te kullaniyorum ek olarak ama oglum artık bizim yemeklerden yediği için biber koymuyorum yoğunluk kimyon nane 
0 oy
(93 puan) tarafından
Ben antepliyim bütün yemeklerde bizde kırmızı biber karabiber tuz kullanılır kimyon kebapta kullanılır köfte de falan ekşili kövteye yuvarlama ya da nane yağ yakıp koyarız üzerine kekik de yine kebapta kullanılır bizde en çok giden baharatlar bunlar 
(469 puan) tarafından
Bizim komşumuz da antepli ne zaman yemeğe çağırsa yana yana dönerim eve karı beni yakay acısıyla hahaha
(93 puan) tarafından
Biz biber turşusu yanında ayrıca yemege yeşil acı biber mutlaka çıkarırız benim eşimin annesi kilisli yemeklere acı koymaz evelenlim 3 sene oldu eşimi de alıştırdım en son geçen adam basur oldu 15 gün yedirmedim acı ona illa yiyecegim diyor yiyor yine ama ben ondan daha fazla acı yiyince siniri bozuluyor benim yiyemefigimi nasıl yiyorsun diye ama bu bende küçüklükten gelen bir şey ne yapayım yani ben acı olmazsa yemek yiyemem aç kalırım vallahi
0 oy
(469 puan) tarafından

Kimyon yemekten bi hal olduk eşimle :D

(469 puan) tarafından
Makarna tavuk erişte gibi şeylerde zerdeçal tozu kullaniyorum. Karabiber pul biber sumak her yemeğe illa koyarım.
(1,541 puan) tarafından
Sumak ben salataya koyuyorum sadece
0 oy
tarafından
Tatli toz kirmizi biber 

Pul biber

Kekik ( olmazsa olmaz)

Tuz 
(1,541 puan) tarafından
Kekik her yemeğe kullanıyor musun
0 oy
(417 puan) tarafından
Köri cok keskın bir baharattır yarım cay kasıgı kullanman bile tavuk yemeklernde fark eder  tavuk et dısında da kullanmiyorm ben
0 oy
(462 puan) tarafından
Köriyi makarnada tavukta ette kullan güzel oluyor 
0 oy
(5,492 puan) tarafından
Köriyi her yerde kullnma çok da iyi olmuyor her yemekte
0 oy
(7,036 puan) tarafından
Köri tavuklu yemeklerde mantar olan yemeklere yakıştırıyorum ve kulaniyorum toz kırmızı biberide kuru fasulyeye kulaniyirum çok güzel oluyor onun haficidine 5 türlü baharat kulaniyorum canım atardandan alıyorum 
0 oy
(2,375 puan) tarafından
Her yemeğe göre attığım baharatta değişiyor dün körili tavuk yedik mesela 
(1,541 puan) tarafından
Değişik önere bilecegin nelerde kullandığın baharatları soyler misin
(2,375 puan) tarafından
Zerdeçal kullanabilirsin mesela bal kabağı çorbasına koymuştum ben. Kekik zaten ete çok yakışır kimyon köfte tarzı şeylere yakıştırırım zeytin yağlı yemekler de kırmızı toz biber çok severim
0 oy
(11,438 puan) tarafından
Köri tavukta kullanıyorum ben bide kekik tarhana çorbası, et, tavuk bunlara da yakışıyor 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 60 göst.
4 Temmuz 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde sevlev (1,011 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 301 göst.
29 Ekim 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 203 göst.
20 Ocak 2023 Alışveriş-Hediye kategorisinde Elif.m.05 (1,541 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 207 göst.
6 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,715 soru

11,427,904 cevap

34,988 kullanıcı

...