0 oy
198 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
düzenlendi

Selam hanımlar 26 haftalık hamileyim 

Dün sanki ıdrar kaçırmışım gibi istemsiz sıcak birşey aktı bende çok önemsemedim hamilelikten olabilir dedim  
Bugünde aynı şey oldu sanki ıdrar yapmışım gibi sıcak su gibi aktı pijamam falan ıslandı 
Neden böyle oluyor idrar mi kaçırıyorum yoksa internetten baktım bebeğin suyunun sızıntısı olabilirmiş ve bunu görünce korktum  
Başına gelen var mı 2 hafta sonra randevum var randevuyu beklemeli mıyım yoksa hemen doktora gitmelimiyim 

Gebelik bölümüne yazdım ama cevap veren yok siz annelerden cevap bekliyorum 

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bilgisi olan yok mu kızlar çok korkuyorum şuan lütfen yardımcı olun bana 
-Reklam-
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Turnusol kağıdı alın ped takip vajina kısmına koyun amniyo sivisi olabilir. Renk değiştirirse sizintidir.
(6,859 puan) tarafından
İhmal etme bn erken doğum yaptm suyum 1 günde bitmişti belirtisiz
tarafından
Kaçıncı haftada doğum yaptınız bebeğiniz nasıldı şuan çok korkuyorum
(847 puan) tarafından
Ne kdr cnm bu dediginiz kagıtlar özelden su testi yapinca 300 tl aliyorlar ya sadece test için
(6,859 puan) tarafından
Acile git bekleme Cnm. 28. De su gibi siizinti vardı acilde değil dediler. Özele doktoruma gittim ,33+3 haftaliktim suyun sınırda 1 hafta sonra gel dedi. Bnde turnusol kağıdı sordum bnde var al dedi . 33+4 test yaptm çabuk gel dedi yatış verdi su gelmedi ama  hafif renk degsti kağıt WhatsApp tan atmıştım . 33+5 doğurdum 19 gün kuvezde kaldı iyi şükür cnm
(6,859 puan) tarafından
Cnm devlete gidin suyun geldi diyin ücretsiz yapıyorlar. Ben turnusol kağıdı doktorumdan ücretsiz aldm
0 oy
(2,862 puan) tarafından
Benim de 35 haftada başıma geldi şeffaf sıvı kontrolsüz geliyordu .. doktor turnusol kağıdıyla test yaptı kırmızı olmamalı dedi hemşire de mavi olmamalı dedi anlamadım bende.. bebeğin suyuysa sancı gelir doğar 24 saat içinde dedi.. idrar kaçırdığımı söyledi yani.. 2 hafta o sıvı geldi ve doğum oldu planlı sezaryen olacaktım 15 gün erken oldu üstelik ilk bebeğim sezaryen.. bu doğum sancısıyla geldi yine sezeryan oldu
tarafından
Ama dünde gelmişti bugünde oldu bebeğin suyu olsaydı sancım olurmuydu şimdi
(2,862 puan) tarafından
Valla benim 2 hafta geldi öyle anlamadım ki idrar mıydı bebeğin suyu mu.. doktor bebeğin suyuysa 24 saat içinde sancı başlar demişti .. 2 hafta sonra sancı başladı bende
tarafından
Anladım canım benim bebeğim daha 26. Haftaya yeni girdi çok küçük çok korkuyorum
0 oy
tarafından
Doktor test yapsın eğer test negatif cıkarsa o su sandığın aslında gebelik akıntısıdır her gebenin akıntısı farklıdır benim 20 haftaxa başladı su gibi akıyordu hissediyordumda sıcak sıcak doktorum test yaptı negatif cıktı doğuma kadarda hep öle aktı 
tarafından
Kaçıncı haftada doğum yaptınız
İnşallah herşey yolunda gider yarın hastaneye gideceğim
tarafından
38+2 günlükken aslında eczane turnusollar satılıyor renk değişmezde sorun yoktur canım bi al doktorda aynı işlemi yapıcak zaten
tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim
0 oy
(847 puan) tarafından
Bendede ilk cocugumda oldu cnm 28 haftamda acil sezeryana alindim bebek ölüyormuş 900 gram dogdu 2 ay küvezde yatti bebegim
(847 puan) tarafından
Allah razi olsn cnm kasigimda adet olucakken hafif agri olur ya öyle agri oluyordu ara ara yoksa hiç bir belirtisi olmadı başka birde benim azar azar geldi birden senin dedigin gibide gelmedi eger dedigin gibi suysa doguma alirlar ben gece devlete acile gittim bebegin kıpırdaması azalmıştı bununda belirtisi bu oluyormuş zaten bebek günde 10 kere mi kimildiyor mesela 5 e düştü hemen gitmeliymissin perinotalaji doktoruna yonlendirildim (sorunlu gebelik bölümü)
Ve doktor ultrasonla bakip suyumun azaldigini söyledi yatişim yapildi sezeryana alindim dogum bitti 1-2 gun sonra eve yolladilar beni bebege de sürekli süt istediler 2 ay orada kaldi oglum şuan maşallahi var tazı gibi :)) 2 yaşında ama o an panik yapma asla bebegini de strese sokma ben su icersem bebegin suyu çogalirmi tekrar diye sorunca doktor çok dalga geçmişti o su bebege bagli bir seymiş bizle ilgili degil kendini asla suçlamamalısın ben gibi bebek o suyla doyuyormuş sonra idrarini yaparak tekrar o suyu yerine koyuyormuş kesede zarar görürse yirtilma şekilnde sizinti yapiyormuş
tarafından
Gerçekten şuan çok korkuyorum hastaneye gidemiyorum eşim yok yarın hemen gideceğim sabah hastaneye benim bebeğim daha yeni 26 haftalık oldu eğer öyle birşey olursa yaşama şansı olurmu evet hareketlerinde azalma var
(847 puan) tarafından
Cnm havucun varsa havuç suyu yapabilirmisin hemen çünkü hemen bana havuç suyu bulup içmemi söyledi doktorum 2 litre içmiştim 1 günde o biraz etki ediyormus bebegin suyunun çogalmasinda birde eşin gece geliyorsa gece acile gidebilirsiniz devlette hemen ultrasona aliyorlar bakiyorlar çünkü bebek sussuz kalirsa gebelik sehirlenmesi oluyormuş Allah korusun bana 1 gün daha geç gelseydiniz bebek hem kendini hem seni zehirliyormuş iyiki fark ettiniz hemen dediler
tarafından
Eşim gece 3 de geliyor çok yoğun işi:(
Evet havuç 2 tane kalmış dolapda kaynatıp icmemmi lazım suyunu
(847 puan) tarafından
Hyr cnm meyve sıkıcaginda sıkman lagzm normalde ama ye bence sen 2 taneyi sıksan pek çıkmaz çünkü
0 oy
(751 puan) tarafından
Canım benim 2 hafta kadar sürdü bu güzel kurulayamıyorum zannettim. O ara bebek çok sertleşiyordu sonra doktora gittim bana suyu azalmış dediler 2 tane çok büyük serum takıldı sonra başka doktora gittim serumlardan sonra suyu iyi dedi. İhmal edilecek bir konu değil sen bebeğinin hareketlerini de takip et 
(751 puan) tarafından
Enfeksiyondan da olabiliyormuş sen doktora git canım Bi bakılsın ama korkma
tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim hemen doktora gitmeye çalışacağım:(
0 oy
tarafından
Canım bi doktora gitmende fayda var suyuda olabilir olmaya da bilir takip edilmesi gereken bir durum
tarafından
Tamam canım çok teşekkür ederim hemen doktora gitmeye çalışacağım:(
tarafından
Bana d olmuştu o dönem ama benimki akıntıymış canım çok endişe etme sadece bi kontrol edilsin
0 oy
tarafından
Canm idrar kaçırıyo olabilirsin . Bnce sen bi acile gt kontrol etsinler canm
tarafından
İnşallah idrar kaciriyorumdur çünkü bebeğimin haftası daha küçük çok korkuyorum
0 oy
(2,576 puan) tarafından
Hareketlerinde azalma da var diyosun.Bence hemn şimdi Acilw git imkanın varsa
tarafından
Eşim gece 3 te geliyor eve arayacağım izin alabilir inşallah

İlgili sorular

0 oy