0 oy
254 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (2,537 puan) tarafından
Kızım gece 1 kez mama için kalkıyor annem de artık büyüdü kes diyor 14 aylık olacak bir kaç gün sonra. Ama nasıl dayanacak diye açlığa doye kesemiyorum iki gün denedik çok ağladı sabah 6.30 da kaldırıp kahvaltı yaptırdım daha fazla daganamadim ama olmuyor nasıl aç kalacak o kadar saat. Uykusu bölünmüyor mamasını gözü kapalı içiyor zaten bitince de sırtını dönüp uyumaya devam ediyor. Sizler nasıl kestiniz gece beslenmesinden 

12 Cevaplar

0 oy
(6,441 puan) tarafından
Banada dediler ama kesmedim halada süt veririm ben teyzem de bana zorlanırsın ilk iki gün uyanır pışpışla yada emziğini ver yatırmadan yedir yeter dedi sen deneyebilirsin o kızına öyle yapmış
(2,537 puan) tarafından
Yaptım ama çok ağlıyor emziğini o kadar hızlı çekiyor ki mama gelsin diye dayanamadım daha küçük diyordum belki kendi bırakır ileride
(6,441 puan) tarafından
Benim kızm 2,5 yaşında sütü koyuyorum canı isterse içiyor küçük evet seninki sen bilirsin
İnsanları pek takmamak lazım istersen doktora sor gidince
-Reklam-
0 oy
(88 puan) tarafından
Kilosu kac ? Kilosu iyiyse kesebilirsin
(226 puan) tarafından
11 aylıkken kestik canım sen geç kalmışsın bence birden kestim valla çok bı sorun yaşamadım Su verdim mama için kalktiginda alisti
(2,537 puan) tarafından
12 aylıkken 9.700 dü kilosu
0 oy
(755 puan) tarafından
2 yaşında hala kesemedim ben çok ağlıyor vermeyince
0 oy
(5,954 puan) tarafından
13 aylık oglum kesmeyi düşünmuyorum dr da  2 yaşına kadar devam et dedi kg su gelisimi gayet iyi  hersey yiyor mahsallah 9 da uyuyor sabaha kadar ac duramaz ki gece 2 yada 3 de uykusunda içip uyuyor zaten  
(2,537 puan) tarafından
Zaten kendi rahatım için istemiyorum bunu alışkanlık haline gelmiştir aç kalabilir diyor takip ettiğim bir hemşire.
(5,954 puan) tarafından
Birakmam valla halt etmiş hemsire emziren anneler gece gündüz emziriyor ver kendin daha iyi bilirsin canım
0 oy
(2,962 puan) tarafından
18 aylikken kestim mamayi kendi birakmak istedi. Aksamlari yatirmadan 1 saat once corba iciriyordu sut icmedigi icin. 
(2,537 puan) tarafından
Süt vermeyi hiç düşünmüyorum yoğurt ve peynir olarak tüketiyoruz. Zaten süt kansızlık ve iştahsızlık yapar
(2,962 puan) tarafından
Bende o yüzden süt konusunda hic israrci olmadim. 2 bucuk yasinda hala sut icmez. Yogurt peynir kefir yetiyor
0 oy
(4,853 puan) tarafından
1 yaşından sonra gece beslenmesini kesmeniz lazım zaten doktorlarda önermiyor suan için aliskanliktan kalkıyor bu yaşlarda ayrıca dis te çıkarıyor ondan da uyanır fakat gece mamasını mesela 100 ml veriyorsan azaltarak vermen lazım bıraktırman için 50 ml ver ertesi gece 20 ml bu şekilde azaltarak devam edebilirsin
(2,537 puan) tarafından
9 aydan itibaren bırakılabilir çok iyi araştırdım aslında yavaş yavaş kesmek gerekiyor bunu da biliyorum ama anne yüreği devreye giriyor yetmez doymaz ne olacak biraz daha içsin ediyorum
0 oy
(331 puan) tarafından
Eğer akşam bir saat önce iyice doymuşsa (tabi aşırı değil aşırı yerde fe gece rahatsız eder) gece kalkmasına gerek yok. Artık o alışkanlıktan içer. İsterseniz 15 cc gibi az az azaltarak bırakın 50-60 cc lere gelince artık tamamen kesin derim. Ben de iki üç kez kalkıyordum 13-15 aylıktı ama tam hatırlamıyorum bir anda kestik eşim yardımcı oldu net bir şekilde mama yok oğlum dedik mama bitti vak su var emzik al dedik gwri uyudu çok şükür. Ben tek başıma 10-11 aylıkken denedim ama bıraktıramadım çok ağlamıştı. Laftan anlıyorlar isterseniz konuşun bebeğinizle. Gece mama yemesinin hiç bir yararı yok. Artık reflü ya da kulak iltihabı gibi sonuçları olabilir. Yattıkları yerde besleniyorlar ve az değil içtikleri mama. Ben bu şekilde yaptım siz zaten Bilgilisiniz süt falan vermezsiniz gece ille biberon isterse melisa veua papatya çayı içirebilirsiniz demişti doktorum. Çok açık melisa çayı yaptım balla tatlandırdım ondan verdim ama bizimki sevmedi malesef. Ihlamur falan severse teklif edebilirsiniz gece kalktığında başucunuzda durabilir. 
0 oy
(649 puan) tarafından
Vallahi açlıktan degil çoğu aliskanliktan agliyor benim oglumda 2 yaşa kadar biberon kullandı bıraksam okula kadar götürürdü öyle düşkündü mamaya. Bir anda kestim çok bile kullandı hem gece beslenmek çok faydalı birşey değil dişleri çürütüyor reflüye sebep olur bagirsak rahatsızlığı yaratıyor. Biberon ayri dert zaten oda bütün damak yapısını bozuyor ilerde çene problemlerine sebep oluyor aslinda en mantıklısı çok fazla akli ermeden biraktirmak. Gece bardakla su verebilirsiniz minik minik çok ağladığında. Ona destek olun karnini sirtini sıvazlayin piş pişleyin
0 oy
(1,945 puan) tarafından
Bizi takip eden alanında çok basarili bi profosör çocuk doktorumuz vardı gece beslenmesinin 1 yaşından sonra hiç bir faydası yok demişti canm alışkanlıkmis yaptıkları ve gece acıkmazlarmış zatn artk sen bi anda kesme tabi yavaş yavaş azalt canm
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Kendi istemez oldu mamayı 
0 oy
(2,352 puan) tarafından
canim ben 13 aylikti kestim kizimda gece gozu kapali icip uyuyodu sonra ama ben şöyle kestim mesela ben hep ölceklerini azalttim hep 1 ölçek mama koydum çok sulu oldu ve 2 akşam oyle içti üçüncü akşam hiç kalkmadi mama için bende bidaha hiç vermedim simdi bi yatarken veriyorum sonra sabah 9 da kalkiyo kahvaltisini yaptiriyorum 
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Akşam kaçta uyuyor  misal 10 da mı 9.30 gbi doyurucu bişiler yedir çorbadır öğlen yediği yemektir yada yoğurt cicibe doğra içine öyle ver uyutucağın sırada süt veya mama ver uyusun gece kalkmaz kolay kolay, Bi zaman snra alışkanlık yapıyorlar acıkmadığı içinde ağlıyorlar :)) 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 177 göst.
0 oy
7 cevap 324 göst.
8 Mayıs 2020 Diğer kategorisinde Yenibiranne (616 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 184 göst.
0 oy
6 cevap 177 göst.

378,381 soru

11,325,861 cevap