0 oy
365 göst.
Diğer kategorisinde (32 puan) tarafından

Selam kızlar yaklasık 4 senelik evliiyim ve 2 kez gebelık kaybı yasadım 2 kez kürtaj oldum daha sonra bazı testler yapıldı kromozal flan onlar normal ama polıkıstık oldugumu söyledi doktorum dıaformin şeker ilacı verdı ve bana şeker hapı verıyorum falanda demedi ben alınca öğrendım hamılelıktede 3 ay kullanman gerekıyor gebe kalman ıcın bı problem yok dedi ama herkes böyle şeye şaşırıyor çünkü hap 1000 mg , herneyse ondan sonra zaten gebede kalamadım 2.kürtajın üzerinden 1 sene geçti neredeyse ama eşim beni hiç başka doktora götürmedi peşine düşmedi şuan 45 gündür adet olamıyorum tsh hormonum sürekli her ay yükseliyo düşüyo eşimde çıktıgı gibi düşer diyo böyle bişey olabılırmı ya ben sürekli test yapıyorum negatif psikolojımde bozuldu artık onun ilgisizliğine nasılsın hala regl olmadın mı ben de üzülüyorum arrtık iyi bi doktora görünelim demek yok bugün testleri eline verdıım artık tebrık ederım yine olmadı diye sinirlerimde bozuldu yanı barut gibiyim saçmalamısmıyım sizce regl olucam herhalde her ay böyle aşırı gergin oluyorum fevri siz olsanız nasıl tepkınız olurdu
<!-- /data/user/0/com.samsung.android.app.notes/files/clipdata/clipdata_bodytext_221003_230531_255.sdocx -->

8 Cevaplar

0 oy
(1,278 puan) tarafından
Rabbim yardımcın olsun canim benim ❤️
(32 puan) tarafından
Haklıyım yani değilmi teşekkür ederim
-Reklam-
0 oy
(428 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun.Dertlerine derman olsun en kısa zamanda hayırlısı ile sağlıklı bı bebeğin olsun canım.İkiz olsun :) eşine de anlayış göster oda bu süreçten geçiyor.Sen zaten haklısın zor zamanlar anne olmayı beklemek çok zor 
(32 puan) tarafından
Allah razı olsun teşekkür edrım kendımı tutamıyorum ozellıkle regl olucağım zamanlar cok sinirli oluyorum aşırı evlendıgımden beri böyle ama eşimde öyle davranınca ben anneliği bidaha düşünüyorum hazır hissetmiyorum kafam allak bullak
0 oy
(270 puan) tarafından
bak bende senin gibiyim.ama eşimin deyil ben kendim dusdum peşine 3defa bebeklerinin kalbi durdu şu an 8aydayim genetik test verdik eşimle bende pirtlasma cikdi hamile kalır kalmaz iyne kullandım.ve bende pcosum kilo verdim folik.asit aldım.4defa öyle hamile kaldım peşini brakma iyi doktor bul madi imkanın varsa özele git devlet surunduruyor
(32 puan) tarafından
Şuan kaç aylıksınız allah sag saglım kucagınıza almayı nasip etsin iyi doktor bulsam herseye mana buluyosun doktor begenmıyosun diyo
(6,441 puan) tarafından
Üniversite hastanesi yok mu yaşadığın yerde illa özele para bayılmaya gerek yok durumun yoksa varsa en iyisine git tabi abimlerde yıllarca gitti hemde herkesin gittiği özel bir doktora milyarlar harcadı burada arkadaşı yönlendirdi ege üniye gitti şuan 4 yaşında yeğenim
(270 puan) tarafından
Allah seninde en kısa zamanda hamile kalib bebeyini kucağına almayı Nasib etsin Hagi şehirdesin o genetik test üniversite ve Araştırma hastanelerinde oluyor önce onu yaptır çıkar çıkmaz hamile kal şu an çoğu kadın bebeklerin kaybediyor pirtilasma yüzünden tek cor aspirinle yaşar doktorda inanma iğneler pahalı bahane ureti  yapmıyorlar onlar yüzünden 3cj bebeyimide iyle kaybettim pirtilasma teslim olduğu halde 1gun bile çok deyerli Allahim sanada Nasib etsin 32 haftalik hamileyim bu arada
0 oy
(954 puan) tarafından
Tek bir doktora değil başka doktora da danisabilirsin kendin de gidebilirsin bence 
0 oy
(3,329 puan) tarafından
Canım Allah yardımcın olsun tsh oynarken cok zor tabi ki. Tedavisi olan bisey ama sonucta dermansiz dert degil cok şükür. O götürmese de sen git araştır. Anne olmak seninde hakkin

Allah yardımcın olsun 
(32 puan) tarafından
Ben gideyim ama benı markete bıle göndermeyen bir insan bu
0 oy
tarafından
Çok haklısın canım tepki göstermekle ama ilk önce moralinizin iyi olması lazım sitresten uzak olman lazım kafana çok takmamalisin 

Sonrada iyi bir doktora gitmelisin sağlıklı bir gebelik için gözlem altında tutulmalısin

Allah yardımcın olsun canım inşallah kısa zamanda hamile kalır ve sağlıklı bir gebelik geçirirsin 
(32 puan) tarafından
Haklısın teşekür ederim canım iyi dileklerin için
0 oy
(2,104 puan) tarafından
Öncelikle polikistik over gebe kalmani biraz zorlaştıracak çünkü yumurtalıkları da normal bir insan yumurtaligina nazaran daha fazla yumurta barındırıyor ve hormonların bu yumurtaları büyütmeye yetisemiyor hepsine yetişirken yumurtalar belli bir seviyede kalıyor ve catlayamiyor yeteri kadar olgunlaşmadigi için orda kalıyor ve bunlara kist deniliyor polikistik over yumurtalık kisti demek öyle bildiğin kistlerdeb değil büyümeyen yumurtalar bunlar bende çok tedavi gördüm yeri geldi 3 4 ay adet olmadım 3 sene tedavinin ardından bütün ilaçları bıraktım spor yaptım çok sağlıklı düzenli beslendim adetim düzene girdi birgün adetim yine bı kaç gün gecikti aman dedim yine mi balsadi düzensizlik gorumcemin zoruyla bı test yaptım anaaa kocam çift çizgi tâbi bütün bunlardan önce bı gebeliğim oldu ilk evlendigim şu kalmıştım kalbi atmadi sağlıklı gebelik değildi kürtaj oldum yani demem o ki doktor kontrolü altında ol ama sende dikkat et sağlıklı beslen şuan oğlum 3 buçuk yaşında zaman nasıl geçti anlmaadjm bile sakın kendine şart koyma illa olacak diye o hataya düştüm evliliğimi heder ettim hastanelerde olacağı varsa oluyormuş sende üzme kendini akışına bırak sağlığına odaklan gerisi zamanla gelir geçmiş olsun çok umarim anlatabilmisimdir
(32 puan) tarafından
Anladım çok sağolun içime su serptiniz evladınızla çok mutlu olun inşallah ,peki gebelıkte ve öncesinde hep kontrol altındamıydınız insülin direnciniz varmı
(2,104 puan) tarafından
Normal bir gebelik geçirdim fakat benim aileden kaynaklı hipertansiyonum vardı bizde yaygın olacak şekilde eğer şekerin varsa bile ona göre tedavi uygulanır bir çok sağlık sorunlarıyla gebeliğini geçiren insanlar var ama yerinde olsaydım bı Dr daha görünürdum 1 doktorla kalma sende bunun için elinden geleni yap eminim yaparsın ki şeker gene kalmana engel değil sadece sağlıklı ilerlemek. İçin Dr seninle nasıl ilgilebecegini bilir
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Canım bende pikokuyum iki düşük iki kürtajım var kan pıhtılaşma bozukluğu çıktı bende genetik test te nasıl hamile kaldığım ise hiç sorma bende kalkamıyordum hayıt tohumu gördüm aldım o ay hamile kaldım iki kez hemde bunu kullarak aktaran al mutlaka ucuz bişey çok 
(32 puan) tarafından
Pıhtılaşma için iğne oluyomusunuz gebeyken
(1,559 puan) tarafından
Evet canım oldum her gün doğuma kadar kızım şuan doğdu altı aylık çok şükür
(32 puan) tarafından
Maşşallah allah bagıslasın

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 132 göst.
0 oy
3 cevap 133 göst.
0 oy